View Poll Results: Pronostic

Voters
40. You may not vote on this poll
  • 1

    14 35.00%
  • X

    8 20.00%
  • 2

    18 45.00%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 87

Thread: Etapa 19: FC Oradea - Poli Timisoara

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    da, ceea ce scrie in ev. zilei este adevarat. am fost la meciul acela si stateam chiar in spatele galeriei lui Poli. au avut un spectacol frumos in tribune. cand au inceput problemele am taiat-o de-acolo, mai ales ca ( involuntar) purtam la costum o cravata alb/violet. ei si voi, fugisem de la Biserica sa vad meciul!
    cat despre aranjamentele ce s-au facut, asa umbla vorba pe stadionul din Oradea. si eu as fi de acord ca nu se face un aranjament sa pierzi un pct. pana la urma, ba mai si lasi sa fi egalat in prelungiri. daca arbitrul fluiera in min. 91? nu stiu, sunt si suntem prea mici pentru semi-mocirla asta de div.A. nuova guardia oradea, sunt vreo 10 tineri ce tin cu dinamo si asa au hotarat ei, sa faca galerie catelusilor, chiar de la oradea. sunt neimportanti. daca intarti pe site-ul lor si dati la poze, o sa-i vedeti. o mana de catelusi ca paru cret.
    mai spun inca odata, sper sa fie un meci frumos, meciul etapei, cum spunea cineva pe forum si cel mai bun sa invinga. as vrea Oradea mea, dar nu e cum vrem noi.
    FORZA ORADEA, CU TINE MEREU!

  2. #44
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    In meciul de duminica de la Oradea antrenorul Titi Dumitriu isi va reantalni fosti sai elevi de la FULGERU BRAGADIRU ROCAR,si asta spune despre cum merita Timisoara loc in divizia A
    Cel putin Oradea a reusit sa promoveze cinstit,in timp ce Timisoara nu e instare de nimic si prefera sa cumpere ceea ce arunca mitici!!!
    Pai cum sa fie la meci o atmosfera pasnica cand la Oradea vine o echipa din capitala,pt ca pentru noi si nu numai asta sunteti!!!!!
    FORZA ORADEA FORZA VEST(Bihor si UTA!!!)
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #45
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Ar fi poate singurul meci in care nu m-as enerva la culme ca Poli pierde. Daca e sa piarda in deplasare macar s-o faca la Oradea unde e nevoie de salvare. Judecand la rece, ambele echipe pot obtine victoria in acest meci, depinde poate se starea de spirit a jucatorilor. Oradea joaca cu foarte mare ambitie impotriva timisorenilor iar daca ai nostri vor fi iar "fricosi si cacaciosi" o vor lua urat de tot.
    Daca Poli va juca cum a facut-o in groapa in tur sau cu Rapidul acasa, Oradea nu are nici o sansa.
    Pronostic 1X2. Sper sa nimeresc.

  4. #46
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    Fc Oradea 1-2 Poli

    cred ca poli este in stare sa castige mai ales ca oradea este o echipa de *****. spun asta din cauza lui a3nan sau cum il cheama pe ala. nu conteaza ca poli nu este poli cum zice el, ea a intrat deja in sufletele noastre si incetul cu incetul vom uita ca echipa sa mutat din buc in tm. Cred ca daca la oradea sar intampla acelasi lucru ar fi la fel de fericiti suporterii cum sunt la timisoara dar daca acest lucru sar intampla de exemplu la bistrita sau pe acolo ar fi aproape gol. oricum hai sa lasam balta povestea si sa spunem ca:

    In toata lumea si-n toata tara
    Nu e niciunde ca la TIMISOARA
    SI sa se stie in lurg sin larg
    Ca-n totdeauna fruncea e
    BANAT!!!

  5. #47
    junior mendingo's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Hai Poli la cate meciuri de-ale Oradiei ai fost ca sa poti sa spui ca echipa e de kkt? intr-adevar cel care a zis ca voi sunteti echipa de imprumut a gresit, joaca in timisoara shi e echipa timisoarei, dar nu te avanta in afirmatii fara sa cunosti bine problema respectiva. daca va batem, nu conteaza scorul, atunci sa vad ce mai zici! poli e pe locul pe care e pt ca asta e valoarea echipelor din campionat nu pt ca ar fi asa de buna!! iar noi suntem mici shi neimportanti ca abia am promavat! chiar vrei sa te intreb cum a ramas anul trecut poli in A...despre ce s-a scris atunci in presa? nu-i vorba shi eu am vrut sa ramana dar de aici shi pana a ajunge la afirmatiile rautacioase pe care le-ai facut tu e cale lunga... Ia-o mai incet, nu mai fiti asa pomposi ca urmeaza sa jucati shi voi cu steaua dinamo shi rapid shi tare ma tem sa nu va ajungem din urma la numarul de puncte dupa meciurile alea... oricum bafta voua , shi noua, ca doar de ce sa ne certam intre noi, mai bine sa pice moldovenii shi sudistii in b , sa intre uta cluju shi alte echipe de traditie unde nu se spala bani murdari!!!

    HAI BIHORU!!!!

  6. #48
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Bihorul va bate maine!Din superstitie voi sta in peluza,locul in care am urmarit toate victoriile oradene din divizia A!Daca vinerea viitoare ma lasa sefu liber pe la 15 sper sa ajung si la Timisoara!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  7. #49
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    In meciul de duminica de la Oradea antrenorul Titi Dumitriu isi va reantalni fosti sai elevi de la FULGERU BRAGADIRU ROCAR,si asta spune despre cum merita Timisoara loc in divizia A
    Cel putin Oradea a reusit sa promoveze cinstit,in timp ce Timisoara nu e instare de nimic si prefera sa cumpere ceea ce arunca mitici!!!
    Pai cum sa fie la meci o atmosfera pasnica cand la Oradea vine o echipa din capitala,pt ca pentru noi si nu numai asta sunteti!!!!!
    FORZA ORADEA FORZA VEST(Bihor si UTA!!!)
    esti penibil cum incerci tu sa fii nota discordanta si atzati lumea... toti timisorenii am declarat ca daca e un loc in care nu am fi foarte suparati sa pierdem, e la voi... in schimb tu insisti cu argumente de utist si jignesti gratis... nu stiu pe ce te bazezi tu cand spui ca timisoara nu e in stare de nimic... pana una alta, de la timisoara e echipa care are cel mai bogat palmares din vestul tarii... asa ca las-o moale cu jignirile... v-ati trezit si voi ca aveti derby in A, dupa ce ani de zile v-ati tot duelat in B cu uta.. si acuma cica sunteti infratiti... ce sa zic, cei ce se-aseamana, se aduna

    un lucru e sigur: o lectie de conduita la un meci de fotbal o sa primiti azi din partea noastra ca si galerie... despre partida propriu-zisa prefer sa discut dupa...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  8. #50
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    pt ca pentru noi si nu numai asta sunteti!!!!!
    ce sa-i faci, noi suntem... pentru noi (si nu numai) voi (i-am inclus si pe utisti) nici macar nu existati...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  9. #51
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apparte
    Bihorul va bate maine!Din superstitie voi sta in peluza,locul in care am urmarit toate victoriile oradene din divizia A!Daca vinerea viitoare ma lasa sefu liber pe la 15 sper sa ajung si la Timisoara!
    Sa stai la aceiashi peluza ca la Oradea ca ne porti noroc.

  10. #52
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Nebunie, nebunie, nebuunie. Ce meci nebun. Imi pare rau pentru ai mei ( sunt oradean ), dar asta e fotbalul. O spun inca odata, Oradea nu merita sa retrogradeze. Dar asta e fotbalul. In fiecare meci disputat pana acum de Oradea, ei si-au jucat sansa pe teren, si daca au pierdut, au pierdut frumos. Pacat ca nu mai au inca vreo 2-3 jucatori de valoare lui Vrajitoarea si Mihut. Sper ca la Alba Iulia sa faca o surpriza frumoasa.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  11. #53
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    Tot BANATU-I FRUNCEA

    V-ati tot laudat voi oradenilor ca ne bateti dar pana la urma nati facut nici macar un egal. Imi pare rau pt voi dar astai viata: cel mai bun castiga, adica
    POLI TIMISOARA
    Sper sa va salvati pana la urma de la retrogradare ca sa aiba si vestul cat mai multe echipe in A. Dar vreau sa va spun ca voi singuri vati facut viata grea: auzi si tu sa nu dai gol cand ai 2 oameni mai multi si sa dai gol cand ai unul mai putin. In fine sa zicem ca ati avut ghinion. Eu o sa va tin pumnii in continuare ca sa va salvati de la retrogradare.

  12. #54
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Tine-i stransi. Poli, sper s-o tina tot asa si sa ne reprezinte cu fruntea sus in Intertoto, daca va fi sa participe. Aici se bate cu Craiova si National. Bafta.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  13. #55
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    Pt. Mendingo

    Mendingo poate tu ai vazut ce sa scris in presa dar te intreb si eu acelasi lucru ai fost la meciurile lui POLI cu buzaul. Banuiesc ca nu dar pot sati spun cu mana pe inima ca nu a fost nici vorba de blat. Daca ai fi fost pe Dan Paltinisanu la meci ti-ai fi dat seama........... de ce sa intamplat. Ziarele scriu ce scriu pt ca buzaul era o echipa din sud, nu!? si doar stii ca presa tine cu moldovenii si cu sudistii chiar tu ai spuso: SA MAI RETROGRADEZE NAIBI SI MOLDIVENII ODATA!!!

  14. #56
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    POLI & BARÇA FOR EVER

  15. #57
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Bravo,frumos meci,Poli a meritat victoria,pacat ca Oradea va cadea in B.

  16. #58
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Bihorul a pierdut din nou acasa!Un meci pe care trebuia neaparat sa-l castige!Din pacate,reintrarea lui Rotaru a fost de bun augur pt timisoreni,acestia deschizand scorul la prima faza mai consistenta de atac.Lipsa de inspiratie a lui Titi a fost evidenta,acesta folosindu-l pe Siljanovski accidentat ca titular si pe Gado varf impins.Pe de alta parte,Mihut si Sfarlea(oamenii de banda)trec printr-o criza de forma evidenta pt toata lumea,nu insa si pt conducerea tehnica.Ca sa nu mai vorbesc de folosirea permanenta a 3 fundasi centrali,in conditiile in care Timisoara a jucat cu un singur varf,sustinut de 2 mijlocasi carora li se alatura din cand in cand Buia.Mutarea lui Cr Munteanu pe stanga a fost total neinspirata,acesta fiind un om de marcaj avand tot timpul tendinta de a veni in mijloc.La pauza introducerea lui Fritea si Lupascu a mai dinamizat jocul oradean,acestia reusind egalarea in conditiile in care evoluau cu un om in minus prin eliminarea (corecta) lui Stanciu.In criza de puncte,indemnati de tribuna( a fost singurul moment in care galeria timisoreana a tacut,in rest ei facand "legea" pe stadion)oradenii ataca dar sunt surprinsi pe contraatac(unii de langa mine au acuzat ofsaid,dar nu cred ca a fost din peluza n-ai cum sa-ti dai seama daca a fost sau nu) si Bad inscrie.
    Din pacate,vineri nu voi avea cum sa ajung la Timisoara.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Bravo Poli! Pacat de Oradea, care joaca fiecare meci pana la capat.....Dupa rezultatul asta cred k lui Tzitzi ii va fi extrem de greu, daca nu imposibil, sa salveze echipa de la retrogradare.....
    ex-alpopa

  18. #60
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    POOOOOOOOOLIIIIIIIIIIIIIII....CE BUCURIEEEEEEEEEEEEEE....

    imi pare sincer rau de oradeni dar ar fi absurd sa credem ca Poli i-a retrogradat cu victoria asta. hai sa nu reducem campionatul la o singura intalnire. aaaaa, ca in meciul de azi FC Bihor si-a mai batut trei cuie in talpa e altceva. pe undeva mi-e ciuda, mai ales dupa penibilitatea de la Piatra Neamt care demonstreaza ca atat bishnitzarii cat si shahlauanii sunt putrezi pana la maduva si putrezi vor ramane multi ani de-acu inainte. da' las' ca poate o sa li se termine si lor benzina intr-o zi. astea-s echipe care daca retrogradeaza nu mai pupa prima liga in veci AMIN.
    Last edited by phil; 5th April 2004 at 00:06.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  19. #61
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cocomic
    un lucru e sigur: o lectie de conduita la un meci de fotbal o sa primiti azi din partea noastra ca si galerie... despre partida propriu-zisa prefer sa discut dupa...
    am fost la oradea impreuna cu alti 1400-1500 de suporteri ai lui poli... spectacol si lectie de comportare in tribune al CVUCS... cei care au fost la oradea sau au vazut meciul nu cred ca au ceva de comentat (bineinteles, in afara de clientul nostru ad3an pe care nu-l intelege nimeni)... in afara de el, pana si suporterii din tribunele bihorene au aplaudat la sfarsit galeria noastra.. asta spune totul... pacat ca oradea s-ar putea sa cada in b... las' ca intati fara probleme inapoi, ca oricum sunteti mai buni decat ceilalti tzarani di B3

    despre meci, ce pot sa spun... un meci pe care l-am avut in mana, dar asa e la Poli... daca nu tremuram si in minutul 90, nu e la fel de frumos...

    am avut 2-0, am ratat in a 2-a repriza 3-4 ocazii mari... oradea, cu un pressing agresiv in debutul reprizei secunde ne-au pus in dificultate, au reusit egalarea, dar impresia generala a fost la final ca poli a meritat victoria... au un jucator extraordinar in fata portii, si anume Vrajitoarea, care are un viitor stralucit... pe de alta parte, la noi a confirmat tanara speranta Flavius Bad, de care sigur vom mai auzi...

    pe aceasta cale, tin sa felicit locuitorii din oradea pentru comportamentul fair-play de care au dat dovada, apreciind pozitiv comportamentul nostru, nefind deloc violenti, neadresand injurii nici pe stadion nici in afara lor... chiar daca voi fi contrazis din rautate, pentru ca argumente nu sunt, acest comportament se probeaza in tara noastra doar in VEST... TIMISOARA, ORADEA, ALBA IULIA... premise favorabile ar fi si de la arad, deocamdata fara echipa in primul esalon, daca ar putea trece peste complexe si ar renunta la 'celebrul' pentru ei : 'un mesaj de la arad...'... (bineinteles sa treaca si peste faptul ca au ramas fara 'centru meteorogic' in detrimentul timisorii... cunoscatorii stiu despre ce e vorba )
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  20. #62
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pentru oradeni, dar nu trebuie sa se predea. Din pacate, jocul prestat de ei nu le prea da sperantze. Marea gresheala a lor a fost renuntzarea la Ionutz Popa. O alta gresheala a fost aducerea lui Tzitzi, care nu se descurca cu echipele mici.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  21. #63
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1
    Viata merge inainte!
    Sanse mai avem, dar nu cred ca o meritam!!!

    HAI BIHORU' !!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •