View Poll Results: Pronostic

Voters
40. You may not vote on this poll
  • 1

    14 35.00%
  • X

    8 20.00%
  • 2

    18 45.00%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 87

Thread: Etapa 19: FC Oradea - Poli Timisoara

  1. #22
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    nu cred ca la oradea o sa fie un meci usor, vezi ce afacut bihorul la ploiesti si ce a facut ceahlaul, dar sper intr-o victorie a lui poli

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pronostic 1, mai mult pentru ca vreau ca Oradea sa iasa din noroi...Cred k o sa fie un duel tactic interesant intre Dumitriu shi Panduru. Dupa ultimele meciuri shi progresele pe care le-a facut, ash zice ca Oradea va cashtiga. Dar mai intra in discutzie shi factorul de orgoliu local, asha ca nu se shtie cu timishorenii.......
    ex-alpopa

  3. #24
    "Tata Mare" cuzmy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Arad
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    Deduc din postari prea mare optimism in tabara oradeana! ...de unde si pana unde, daca nici cu 2 jucatori in plus nu au reusit sa mentina un rezultat. Pe de alta parte, timisoarenii au o echipa disciplinata si cu o pregatire fizica exceptionala, lucruri care pe final de meci s-ar putea sa cantareasca enorm! Pronostic 2, solist!!!!!!!!!!!!!
    100% polist!!!
    jos cenzura!

  4. #25
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    victorie poli

  5. #26
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Pt. cei care nu stiu echipa Oradeana stie sa joace cand trebuie iar in meicul cu poli chiar trebuie pt ca nu se mai poate.Sunt sigur cala Oradea va inceputul sfarsitului pentru Poli pt ca urmatorul meci al lui poli va fi daca nu ma insel cu Steaua acasa iar daca pierd aceste 2 meciuri cam intra in zona minata a clasamentului.
    Cel care spune ca Oradea i s-a parut de departe cea mai sclaba echipa din acest retur MAN vorbim la sfarsitul campionatului ok.
    HAI BIHORU!!!!!
    Sa nu uitam si meciul amical disputat intre cele 2 echipe in iarna cand poli a reusit sa se impuna cu 1-0,oradea folosind cam 20 de jucatori in aca partida!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #27
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    Cel care spune ca Oradea i s-a parut de departe cea mai sclaba echipa din acest retur MAN vorbim la sfarsitul campionatului ok.
    HAI BIHORU!!!!!
    Sa nu uitam si meciul amical disputat intre cele 2 echipe in iarna cand poli a reusit sa se impuna cu 1-0,oradea folosind cam 20 de jucatori in aca partida!!!
    Eu am spus, folosind ca argument cele 2 meciuri in care atzi avut superioritate numerica degeaba. Apoi, mai am ca argument unii jucatori. lupashcu era rezerva in B, la voi e titular!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  7. #28
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    as merge pe un rezultat de egalitate!

  8. #29
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Lui Lupascu i s-a dat o sansa de a arata ce poate dar din pacate a dezamagit,singurele minute in care a evoluat au fost cele de la ploiesti deoarece Stan e accidentat,sper ca in meicul cu voi Titi sa il foloseasca pe Dumitra mijlocas la inchidere si pe macedonian si Vrajitoarea varf (poate chiar si Gado)!!!!!!!1
    FOrza Oradea
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Thumbs up Pronostic 1

    Dragii mei Oradea trebuie si sunt obligati sa castige aceasta partida cu atat mai mult ca joaca pe teren propriu si este si amenintata de retrogradare. Mai sunt destule etape nu zic dar nu trebuie lasat totul pe ultimul moment. Sanse de castig este si de partea timisorenilor dar cred ca Oradea va avea mai mult noroc de data aceasta. Trebuie sa joace cu multa incredere si daruire. HAI BIHORU .
    Ce parere aveti despre site-ul www.fco.ro? Nu e prea grozav dar merge dupa parerea mea. Mai e de lucru la el oricum. Astept sugestii de la voi la adresa rmoldovan2@yahoo.com.
    Ma bucur ca lucrurile la noi in fotbal merg din ce in ce mai bine. Oricum avem un campionat mai tare decat acum 2-3 ani.
    Va salut pe toti si astept mail-uri de la voi.

  10. #31
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    merg pe rezultat de egalitate

  11. #32
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1
    Un sec 1 solist !!!

  12. #33
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    un rezultat de egalitate cred ca i-ar multumi pe cei din timisoara!!!

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    va fi un meci greu si sper sa fie frumos. va fi frumos in tribune, 100%!
    cred ca Oradea va castiga acest meci, iar etapa urmatoare va lua un punct de la Alba.

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    vad ca se tine in continuare de faptul ca Oradea n-a castigat cu 1, 2 jucatori mai mult. meciul cu petrolul, la fel cel cu alba, au fost aranjate pt. egal. sa ne scoatem parleala din meciul cu dinamo. nu uitati ca, la 1-0 pt Oradea, cu un jucator in plus, cand dinamo era varza si nu juca nimic, dinu si v. becali ne-au amenintat cu retrogradarea. voi ce ati fi facut?
    cu ani in urma, Poli, frumoasa Poli Timisoara, s-a pus in fata cateilor rosi. au retrigradat, ca asa au vrut cateii de la Bucuresti. Poli oricand are loc in A.
    FOrza Oradea

  15. #36
    senior tudor's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Timisoara, Banat, Europa
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    povestea asta este demna de un SF.

    intr-un cerc de echipe care fac blaturi, NU se fac egaluri. SFul pe care l-ai povestit tu contine 2 egaluri, adica 2 puncte pierdute. Crezi ca echipele despre care zici tu ar fi lasat 2 puncte sa dispara ? NU. Ar fi gasit o solutie astfel incat sa fie victorii "in cerc" si sa nu se piarda nimic.

    Mi-a fost simpatica Oradea, dar dupa meciul de la Petrolul e clar: nu au valoare de A !

    ---------

    Sper sa castigam sau macar sa scoatem un punct de la Oradea.

  16. #37
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    bate Oradea la un gol diferenta.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #38
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    urmatoarea poveste sunt convins ca este necunoscuta pentru multi dintre voi... preluata din ev.z, via forum Poli...

    este bine sa cunoastem istoria, pentru a nu repeta greselile din trecut... cu toate acestea, sunt convins ca in tribune va fi o atmosfera de zile mari


    Meciul marilor orgolii (EVZ)

    FC Oradea ? ?Poli? AEK Timisoara
    Meciul de duminica de la Oradea este unul cu grad de risc zero pentru jandarmi, din cauza incidentelor petrecute in 1990. Desi suporterii timisoreni au ingropat ?securea razboiului?, exista riscul ca ultrasii oradeni sa uite eleganta cu care au fost tratati in tur. Ieri, reprezentantii galeriei lui Poli au fost la Oradea, pentru a ridica cele o mie de bilete promise si a discuta detalii de organizare. Noua generatie de suporteri timisoreni nu stie prea multe despre cele intimplate in toamna lui 1990, insa veteranii nu au amintiri prea placute. In acel an, Poli invinsese deja de doua ori in deplasare pe FC Bihor (2-1 in primavara si 4-1 in Cupa Romaniei). Antrenata de Costica Radulescu, Poli s-a cazat la Baile Felix si legenda spune ca oradenii au incercat sa aranjeze meciul, dar s-au izbit de refuzul categoric al reputatului tehnician timisorean.

    Bataie generala in pauza meciului

    Cei 3-400 de suporteri timisoreni au fost intimpinati cu ostilitate de oradeni. ?Totul a inceput cu cinci minute inainte de pauza?, isi aminteste Nicolae Cirstov, zis ?Elicopter?, pe atunci vicepresedinte al Ligii suporterilor lui Poli. ?Eram si noi inflacarati de atmosfera de dupa Revolutie.? Incidentele au izbucnit dupa ce un suporter timisorean a sarit in teren, pentru a aranja un banner care cazuse de pe gard. ?L-a vazut un om de ordine si s-a luat de el,? povesteste ?Elicopter?. ?Apoi a aparut un politist, care l-a oprit, insa ii facea semn din cap sa-i mai dea.? In acel moment, galeria timisoreana a inceput sa huiduie si sa scandeze ?B-ul ! B-ul !?. Un oradean aflat in preajma a strigat: ?Bai, comunistilor! L-ati omorit pe Ceausescu si acum nu mai avem ce minca!?. In replica, unul dintre timisoreni l-a pocnit si de aici s-a declansat o bataie generala. ?Erau pregatiti cu bite si au inceput cu totii sa dea in noi?, spune ?Elicopter?. ?Am mincat o bataie crunta si de la ei, si de la politisti. Am fugit cu totii, care pe unde am apucat.?

    Moartea unui copil de 11 ani

    Multa vreme, printre suporterii timisoreni a circulat legenda ca, in batalia generala, un copil de 11 ani ar fi fost omorit, insa nimeni nu poate confirma realitatea acesteia. Cert este ca, dupa pauza, cind Poli a iesit de la vestiare, nici un suporter nu mai era in peluza. Aflind ce s-a intimplat, Craciun s-a enervat si, facind un semn obscen catre peluza oradeana, a strigat: ?Astea sint punctele pe care le veti cistiga voi astazi!?. Si Poli a invins cu 1-0, printr-un gol marcat de Rosenblum, la sfirsitul sezonului FC Bihor retrogradind in Divizia B. ?Ne-au haituit prin tot orasul si ne-au asteptat la gara?, si-a amintit Florin Ilie, zis ?Torpila?, un alt vechi suporter timisorean. ?Cei care am reusit sa ne urcam in tren, desi era inghesuiala, nu puteam sa ne atingem unii de altii de durere.? La doua zile dupa meci, la Timisoara a avut loc o sedinta la care au participat peste 2.500 de suporteri, conducerea si jucatorii lui Poli si sefii Politiei, in care s-a incercat aplanarea conflictului. Suporterii cereau ?ochi pentru ochi si dinte pentru dinte? si au fost cu greu calmati, dar au decis sa interzica oradenilor sa mai calce in Timisoara timp de zece ani.

    Timisorenii au ingropat ?securea razboiului?

    Dusmania dintre cele doua galerii a dainuit, insa in toamna anului trecut, liderii suporterilor timisoreni au decis sa faca pace. ?Pina acum citiva ani, cind au jucat cu UMT, oradenii n-au mai calcat prin Timisoara?, spune ?Torpila?. ?Asta-toamna, Marius Stanis si citiva lideri ai suporterilor timisoreni i-au asteptat pe Calea Aradului pe sefii galeriei din Oradea, au fost cu ei la o bere in Calea Girocului si conflictul a fost declarat inchis.? Ieri, reprezentantii galeriei timisorene au fost la Oradea, pentru a ridica cele o mie de bilete promise pentru meciul de duminica. Ei s-au consultat cu conducerea clubului bihorean si au solicitat ca ultrasii din Timisoara sa stea in alta peluza decit cea din 1990, care le-ar putea trezi amintiri neplacute. Timisorenii vor merge la meci cu autocarele, desi inca nu s-a rezolvat inchirierea lor, pentru ca toata conducerea lui ?Poli? AEK era plecata. Cu toate ca pregatesc o coregrafie de exceptie pentru meciul cu Steaua, suporterii alb-violeti vor face spectacol si la Oradea, de unde spera sa se intoarca fericiti.
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  18. #39
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    totusi, daca conflictul s-a aplanat, eu unul nu pot trece despre un tupeu maxim: la Poli-dinamo cu cantec si hotie de anul trecut, 2-3, la galeria caiinilor tronea un banner (prea) mare pe care scria cu litere de-o schioapa: NOVA GUARDIA ORADEA... daca respectivi dezorientati sunt si membri ai galeriei formatiei bihorene, nu va fi o atmosfera 'bisericeasca' la meci
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...Optimismul local oradean este putin cam exagerat , ...poate e prea multa zama de turtz in zona , amestecata cu dorinta de-a castiga musai 3 pct . , dar efervescenta asta cred ca se va sfarsi dupa 0-1 , ...la 0-2 va fi sindrom de ziua a doua , iar dupa fluierul final ve-ti ofta dupa o Timisoreana ca sa va dreaga si sa va racoriti ...Daca scorul va fi invers...inseamna ca a-ti dat "adalmasu' " cu o seara inainte si chiar inainte de meci celor de la Poli Aek . Desigur , preferam sa batem la Piatra Neamt , din N mai multe motive , ca apoi sa ne permitem o relaxare inainte de meciul cu Steaua , dar zarurile au fost deja aruncate ,... va fi greu si pentru Poli .

  20. #41
    junior mendingo's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    52
    Reputatie
    1

    Cool

    oradea are neaparata nevoie de punctele astea, dar poli este o echipa buna, am avut ocazia sa o vad pe viu! merg pe 1 solist pentru ca sunt oradean shi asa mi-as dori eu sa fie nu pentru ca echipa noastra ar fi extraordinara. din contra, spun cu mana pe inima ca au fost penibili in ultima etapa, si-au batut joc de ei si de noi in acelasi timp. in fine, Doamne da sa le vedem si noi odata macar pe toate trei in prima divizie: Poli, Bihoru si UTA, sa vedem care e mai valoroasa!

    HAI BIHORU !!!

  21. #42
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Cred ca Poli ,ar trebui inainte sa inceapa meciul ,sa se uite la CVUCS,si apoi sa "mance" iarba.
    Sper din toata inima sa castige POLI.
    [COLOR=Indigo][B]TIMISOARA oras de 5 *****[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •