Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 56

Thread: Nikolai Morozov

  1. #22
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Eh, ei i-a placut mai mult Zhulin. Care in tineretile lui nu arata nici el rau.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  2. #23
    Mrs Joubert emiii03's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    mie nu mi s-a parut simpatica Tatiana, mai ales cand era casatorita cu Zhulin
    asa se uita la saracul Roman cand nu facea ceva bine
    nu as fi fost in locul lui Roman, cu un antrenor car e sotul partenerei.....ouch
    Adevaratul erou nu este perfect. Adevaratul test al unui campion nu este daca poate triumfa, ci daca poate trece obstacolele - preferabil cele create chiar de el - pentru a triumfa...

  3. #24
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Emi, am citit mai demult un interviu cu ei trei, iar Tatiana spunea ca de obicei, cand ea si Roman nu sunt de acord intr-o privinta, Alexander e de partea lui nu a ei.
    Iar Alexander spunea ca incearca sa-i trateze pe amandoi la fel desi uneori e mai exigent cu ea, pentru ca nu vrea sa dea impresia ca o favorizeaza pentru ca e sotia lui.
    Ai spus "cand era casatorita cu Zhulin", eu n-as miza pe ce spune Yvonne, s-ar putea sa mai fie inca.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  4. #25
    Mrs Joubert emiii03's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    in acest caz ma bucur
    Tatiana asta mai are o viata personala secretoasa
    oricum, Zhulin mi se pare mult mai simpatic acum, atunci avea ceva in privire....ce nu-mi placea poate ca sunt eu paranoica...
    Adevaratul erou nu este perfect. Adevaratul test al unui campion nu este daca poate triumfa, ci daca poate trece obstacolele - preferabil cele create chiar de el - pentru a triumfa...

  5. #26
    Mrs Joubert emiii03's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    e prima data cand ma uit la Morozov patinand
    http://www.youtube.com/watch?v=C7l8P...eature=related
    nice
    Adevaratul erou nu este perfect. Adevaratul test al unui campion nu este daca poate triumfa, ci daca poate trece obstacolele - preferabil cele create chiar de el - pentru a triumfa...

  6. #27
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Imi aduc aminte programul asta. Si faza cu luminile din sala. In anul ala a fost ceva cu lumina la proba de dans. La Europene s-a luat curentul in timpul OD-ului, la Nagano s-au stins o parte din lumini.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  7. #28
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Emi, am citit mai demult un interviu cu ei trei, iar Tatiana spunea ca de obicei, cand ea si Roman nu sunt de acord intr-o privinta, Alexander e de partea lui nu a ei.
    Iar Alexander spunea ca incearca sa-i trateze pe amandoi la fel desi uneori e mai exigent cu ea, pentru ca nu vrea sa dea impresia ca o favorizeaza pentru ca e sotia lui.
    Ai spus "cand era casatorita cu Zhulin", eu n-as miza pe ce spune Yvonne, s-ar putea sa mai fie inca.
    Tatiana a divortat demult de Zhulin si a avut o legatura cu actorul Marat Basharov cu care dansa la Ice Age. Eu stiam ca s-a si casatorit cu el, dar se pare ca acum e cu un alt actor, cf. articolului. Nu sta locului o clipa.
    http://translate.google.ro/translate...sharova-i.html
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #29

  9. #30
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Tatiana a divortat demult de Zhulin si a avut o legatura cu actorul Marat Basharov cu care dansa la Ice Age. Eu stiam ca s-a si casatorit cu el, dar se pare ca acum e cu un alt actor, cf. articolului. Nu sta locului o clipa.
    http://translate.google.ro/translate...sharova-i.html
    Flavia, eu am scris asta in martie 2009, deci acum mai mult de 2 ani. Stiu ca intre timp a divortat de Zhulin...
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  10. #31
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Javier Fernandez renunta la Morozov (sau invers) pentru Brian Orser.
    http://translate.google.ro/translate...renar-con.html
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,414
    Reputatie
    1
    Fernandez a declarat intr-un interviu recent ca dupa Europene, Morozov s-a concentrat foarte mult asupra lui Amodio, iar pe el l-a neglijat, motiv pentru care a hotarat sa-si caute alt antrenor.

  12. #33
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Fernandez a declarat intr-un interviu recent ca dupa Europene, Morozov s-a concentrat foarte mult asupra lui Amodio, iar pe el l-a neglijat, motiv pentru care a hotarat sa-si caute alt antrenor.
    Ma gandeam eu ca despre asta e vorba. E cam aglomerat la Morozov, ce e drept, nu stiu cum se va descurca cu atatia. Poate il mai ajuta Miki.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,414
    Reputatie
    1
    Poate Fernandez s-o fi gandit ca lucrurile chiar se vor inrautati daca ramane cu Morozov avand in vedere ca Morozov l-a luat sub aripa lui si pe Sergei Voronov - am citit ca Voronov este deja in SUA.

    Oricum, Fernandez nu a avut sub Morozov rezultatele pe care probabil le spera, mai ales locul 9 de la europene care este mai slab decat locul 10 la mondiale daca ne gandim ca la CM s-au mai intercalat si niste nord-americani si patinatorii japonezi.
    De ce l-a ales pe Orser nu stiu, dar ramanad in zona canadiana, am citit ca la Skate Canada de anul tecut, Kurt Browning a fost atat de incantat de evolutia lui Javier la programul liber incat s-a dus la el, i-a strans mana si l-a felicitat. Mi se pare foarte magulitor pentru ca Browning este o legenda a patinajului si nu foarte generos cu laudele.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,414
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Unul dintre cei din fotogrfie este Voronov, de cel brunet nu stiu cine e.
    Iata lista actualilor elevi ai lui Morozov, poate reusesti sa-l identifici pe brunet.

    Miki Ando (Japan) - twice world champion in 2007 and 2011., champion of the 4 continents of 2011., three-time champion in Japan
    Florent Amodio (France) - European champion 2011, champion of France 2010. Alena Leonova (Russia) - World Junior Champion 2009.

    Sergei Voronov (Russia) - champion of Russia 2008 to 2009., vice-champion of the Universiade 2011.
    Elena Ilina and Nikita Katsalapov (Russia) - World Junior Champion 2010.
    Anna Cappellini and Luca Lanotte (Italy) - Finalists Grand Prix 2009.
    Abzal Rahimgaliev (Kazakhstan) - winner of the Junior Grand Prix, the champion of Kazakhstan 2007.
    Ivan Bariev (Russia) - champion of Russia among juniors 2009.
    Maxim Kovtun (Russia) - Silver medalist of the European Youth Festival 2011.
    Efremenko Theodosius (Russia) - winner of the Junior Cup Final 2010, Russia 2011.

    http://nikolaymorozov.ru/

    A mai citit cineva pe forumuri ca Amodio va lucra cu Tom Zakrajcek in iulie si august si se va intoarce la Morozov in toamna? Federatia franceza vrea ca Amodio sa invete cvadrupla cat mai repede, altfel e foarte posibil sa piarda titlul european si sa ramana departe de podium la mondiale si poate considera ca procesul de invatare va fi mai rapid cu Zakrajcek.

  15. #36
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1

  16. #37
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Recunosc ca mie imi era dor de Morozov
    Imi place cum il inteapa pe Orser si ma bucura faptul ca sezonul viitor Floerent va incerca quadul!
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  17. #38
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Iata lista actualilor elevi ai lui Morozov, poate reusesti sa-l identifici pe brunet.

    Miki Ando (Japan) - twice world champion in 2007 and 2011., champion of the 4 continents of 2011., three-time champion in Japan
    Florent Amodio (France) - European champion 2011, champion of France 2010. Alena Leonova (Russia) - World Junior Champion 2009.
    Sergei Voronov (Russia) - champion of Russia 2008 to 2009., vice-champion of the Universiade 2011.
    Elena Ilina and Nikita Katsalapov (Russia) - World Junior Champion 2010.
    Anna Cappellini and Luca Lanotte (Italy) - Finalists Grand Prix 2009.
    Abzal Rahimgaliev (Kazakhstan) - winner of the Junior Grand Prix, the champion of Kazakhstan 2007.
    Ivan Bariev (Russia) - champion of Russia among juniors 2009.
    Maxim Kovtun (Russia) - Silver medalist of the European Youth Festival 2011.
    Efremenko Theodosius (Russia) - winner of the Junior Cup Final 2010, Russia 2011.
    - am identificat brunetu', e Ivan Bariev. Dar fata , o fi prietena lui Maxim

    http://www.sports.ru/images/object_6...08290640.35181

    http://www.sports.ru/images/object_6...08290652.72608
    Last edited by Tracoromana; 2nd July 2011 at 14:25.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,414
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    - am identificat brunetu', e Ivan Bariev. Dar fata , o fi prietena lui Maxim
    Pe Bariev l-am vazut o singura data patinand - mi-a placut prezentarea lui, dar nu mi-a placut tehnica - si parca avea parul lung. Asta ar fi singura diferenta pentru ca altfel, parul negru si tenul masliniu se potrivesc.

    Cred ca fata din poza este prietena lui Maxim, intr-adevar, fiindca o fana din Rusia a filmat tribunele cu videocamera personala la CM de la Moscova si l-am zarit si pe Trankov asezat langa o fata blonda cu parul pe umeri.

    Am citit interviul lui Morozov postat de Simona si partea mea preferata este aceea unde, dupa ce isi varsa din nou naduful impotriva japonezilor pentru care a facut atat de mult, iar ei nici macar nu-i multumesc, tine sa ne atraga atentia ca fara el Daisuke nici n-ar fi existat, iar Kozuka exista fiindca Daisuke l-a inspirat si stimulat. Pai daca A=B si B=C, inseamna ca A=C, eu asa am invatat la matematica, cu alte cuvinte fara Morozov nu ar fi existat nici Kozuka.

    I-as aminti ca patinajul japonez a existat la nivel inalt si inainte de el, prin Midori Ito, Yuka Sato si Takeshi Honda.


    Domn'e, Morozov asta este atat de indragostit de porpria persoana incat pun pariu ca isi saruta pana si imaginea reflectata in oglinda.

    Si mi-a mai placut si partea asta despre Miki: "I don't want to try anything new with Miki because there is no point; if she does her jumps, she will win anyway."

    Demential.

    Dar despre nunta, nimic.

  19. #40
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Domn'e, Morozov asta este atat de indragostit de porpria persoana incat pun pariu ca isi saruta pana si imaginea reflectata in oglinda.
    : : O, da, este foarte plin de sine.

    Nu sunt un fan Morozov, dar trebuie sa recunosc ca i-a scos in evidenta pe toti patinatorii cu care a lucrat. Sigur, Daisuke era bun si promitea inca de când era junior, dar programele lui din 2008 au fost dementiale si progresul lui Dai a fost mai rapid. Programul pe muzica lui Chaplin a lui Oda de asemenea a fost foarte bun si el a dominat sezonul 2009/2010 pana la un punct ( a clacat lamentabil, dar nu cred ca din vina lui Morozov). Categoric, chestia cu Kozuka e exagerata, dar punând-o la socoteala si pe Miki, Morozov si-a pus o oarecare amprentă asupra patinajului japonez din ultimii ani. Nu primeste el plecăciuni pe cât si-ar dori, dar are ceva merite....

    Si pe Fernandez l-a scos in fata. Fara ''Pirați'' cine stie cat timp i-ar fi trebuit sa se afirme...

    A făcut bine ca nu a intrat pe piața in America/Canada. Este destula concurenta concentrata acolo.
    Last edited by Tracoromana; 3rd July 2011 at 23:53.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  20. #41
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    - am identificat brunetu', e Ivan Bariev. Dar fata , o fi prietena lui Maxim
    Da, fata blonda e prietena lui Maxim, o cheama Maria. Are profil si de Facebook unde are postate o gramada de poze cu ea si Maxim

    http://translate.googleusercontent.c...A_WGRGOk9wH3xA
    http://translate.googleusercontent.c..._7DShXnnW-Pwpg
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,414
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Categoric, chestia cu Kozuka e exagerata, dar punând-o la socoteala si pe Miki, Morozov si-a pus o oarecare amprentă asupra patinajului japonez din ultimii ani. Nu primeste el plecăciuni pe cât si-ar dori, dar are ceva merite....
    Morozov este un antrenor competent, niciodata n-as nega lucrul asta, dar in ce priveste relatia Morozov-Japonia, Morozov ar trebui totusi sa-si aduca aminte ca a facut niste afirmatii de-a dreptul scandaloase la adresa Japoniei si a japonezilor, prin urmare de ce se mira ca Federatia japoneza il tine la distanta? Plus ca in Japonia nu exista obiceiul ca antrenorii sa se incurce cu elevele.

    In fine, iata o galerie cu Morozov si elevii, s-au intors in Rusia.

    http://visualrian.ru/ru/site/feature/80473/

    Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place, daramite lui Morozov.

    http://i56.tinypic.com/21eoy77.jpg

    Cica, sustin unii, Morozov are constant nevoie de relatii amoroase fiindca asta il ajuta in actul creatiei. Mai sa fie, nu stiam ca Morozov face parte din galeria geniilor omenirii, dar acuma stiu, deci Shakespeare, Goethe, Beethoven, Ceaikovski, Dostoievski, Michelangelo, Picasso si...Morozov.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •