View Poll Results: Cine e cel mai promitator tanar antrenor?

Voters
81. You may not vote on this poll
  • Dan Petrescu

    5 6.17%
  • Olaroiu

    6 7.41%
  • Panduru

    20 24.69%
  • Pelici

    3 3.70%
  • Rednic

    21 25.93%
  • Lupescu

    6 7.41%
  • Lacatus

    17 20.99%
  • Lucescu jr

    3 3.70%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 64

Thread: Cel mai promitator antrenor din noul val?

  1. #22
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mariuse, mai degraba Piti e speranta: speranata ca va face din steaua o echipa de fotbal si nu de barbut. Andone pe unde a fost a lasat numai impresii bune si acum e pe primul loc cu echipa pe care multi o vedeau la mijlocul clasamentului la inceputul sezonului. Panduru este un antrenor bun iar ceea ce scri tu acolo este o declaratie la nervi. cam in genul aleia a lui Piti cum ca a fost furat de fluierasi sau aia a lui Vivi pe aceeasi tema. Si in plus sunt convins ca daca a spus-o Panduru inseamna ca asta e adevarul, probabil au jucat ca niste caraghiosi si familiile lor probabil au fost de acord.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Madmax! Daca Andone ia campionatu' anu' asta nu mai e sperantza, e o certitudine. Tre' sa recunoashtem ca a astupat gaurile din apararea dinamovista shi a dat ceva echilibru echipei. Sa vedem cat l-o tzine. Eu sper doar inca vreo 2-3 etape.
    ex-alpopa

  3. #24
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pai daca pana acum a tinut 18 de ce sa nu mai tina 12?

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ieppy, poate ar trebui sa numeri pe degete cate etape a fost lider Dinamo : 15,16,17,18. Adik cam 4 etape, in care Steaua a obtzinut doar 4 puncte. Ce-o sa facetzi cand Steaua o sa inceapa iar sa ia 3 puncte pe meci?! Incepand de duminica, se-ntzelege.
    ex-alpopa

  5. #26
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Cand a inceput Steaua sa ia cate 3 punte pe meci? In tur? Ma indoiesc ca ati avut numai o victorie in deplasare in tot turul. ia fa calculul si vezi ca nu ati luat decat odata in 2 etape 6 punte. Cam nasol nu?

  6. #27
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    singurul din aceasta lista care are cu adevarat talent de antrenor,daca se poate spune asa, este Olaroiu.
    Si Panduru poate face cariera cu ceva noroc.
    Ceialti sint slabi sau de conjuctura. Simpla nominalizare in aceasta lista a unor lucescu jr, pelici??? sau dan petrescu ma face sa rad iar rednic sa zambesc gandidu-ma la blaturile lui copos
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Exagerezi Pacala!
    Rednic e un antrenor bun, dar care totushi nu are o anumita experientza. Asemeni echipei lui Andone, echipa sa a avut caderi inexplicabile in momente importante ! Ma refer aici de Anderlecht - Rapid shi Spartak - Dinamo. E clar ca amandoi sunt talentatzi dar, luand ca reper ultimele performantze europene, nu au suficienta experientza la inalt nivel. Pitzurca spre exemplu, un antrenor nu neaparat mai talentat ca ceilaltzi doi (poate chiar deloc... ) dar cu mai multa experientza a reushit sa limiteze proportziile scorului cu echipe evident mai puternice decat Spartak shi Anderlecht; din acest motiv a fost chiar aproape de calificare.
    ex-alpopa

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    pelici is the best

    pelici va ajunge sa fie mult mai respectat decat SUNDA care ne-a lasat la greu
    sa ii fie rusine
    FORTZA UNIREA

  9. #30
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Mariuse, mai degraba Piti e speranta: speranata ca va face din steaua o echipa de fotbal si nu de barbut. Andone pe unde a fost a lasat numai impresii bune si acum e pe primul loc cu echipa pe care multi o vedeau la mijlocul clasamentului la inceputul sezonului. Panduru este un antrenor bun iar ceea ce scri tu acolo este o declaratie la nervi. cam in genul aleia a lui Piti cum ca a fost furat de fluierasi sau aia a lui Vivi pe aceeasi tema. Si in plus sunt convins ca daca a spus-o Panduru inseamna ca asta e adevarul, probabil au jucat ca niste caraghiosi si familiile lor probabil au fost de acord.
    Ionut , chiar daca esti de acord , eu zic ca "nu se face " !- referitor la Panduru
    Pe unde a fost Ando inafara de Sportul - si a lasat impresii bune ?
    Mie personal imi place omul , dar mai este mult pina departe ! Inca n-a facut nimic .
    Piturca - pentru Andone este un mit !
    Oricum imi place de Andone ca este respectos , isi cunoaste limitele .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #31
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Madmax! Daca Andone ia campionatu' anu' asta nu mai e sperantza, e o certitudine. Tre' sa recunoashtem ca a astupat gaurile din apararea dinamovista shi a dat ceva echilibru echipei. Sa vedem cat l-o tzine. Eu sper doar inca vreo 2-3 etape.
    Daca ...
    Steaua a fost "facuta" din culise !
    Dinamo ( am incredere ) ca isi va pierde "linistea" curind !
    Jovani stie cum ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #32
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Mi-ar place tare mult sa fie Razvan Lucescu Parca are asa stofa de antrenor. Dar tinand cont cu ce rezultate a inceput ...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Kostence
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    da' parca Laca nu prea mai e din noul val... oricum e bun ca antrenor, s-a pus stampila pe el
    ... si nu te doare capu'

  13. #34
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Salut! Eu zic totusi ca dintre antrenorii enumerati mai sus, doar vreo 5 ar trebui sa stea acolo: Rednic, Lacatus, Petrescu, Panduru, Lupescu. Ceilalti... poate mai tarziu... Cat despre cei doi: Ando si Piti, subscriu si eu ideilor anterioare: Piti nu are clasa, dar are experienta si noroc. Poate Ando ar fi fost deja campion cu echipa pe care o are Steaua, dar Piti...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  14. #35
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Mi-ar place tare mult sa fie Razvan Lucescu Parca are asa stofa de antrenor. Dar tinand cont cu ce rezultate a inceput ...
    Daca din ce are Brasovul , pe Mozacu si Baicu si-a gasit sa-i dea afara , atunci cred ca este intr-o doaga !
    Copilu lu Luce ...
    E Muce !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #36
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    lasa ca nici piti nu e departe marius.....eu zic ca Lupescu se va afirma.....si normal dintre toti Andone a aratat ca este foarte bun antrenor.
    anti Dinamo, anti oier

  16. #37
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FatFrumos
    lasa ca nici piti nu e departe marius.....eu zic ca Lupescu se va afirma.....si normal dintre toti Andone a aratat ca este foarte bun antrenor.
    Ultima isprava :
    A facut varza meciul cu Nationalul !
    A trecut de la o asezare 3-5-2 la 4-4-2 !
    Cam grea treaba ... nenicule !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #38
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FatFrumos
    lasa ca nici piti nu e departe marius.....eu zic ca Lupescu se va afirma.....si normal dintre toti Andone a aratat ca este foarte bun antrenor.
    DE NUMELE VICTOR PITURCA SE LEAGA ULTIMA PREZENTA A ROMANIEI LA UN TURNEU FINAL !!!!!!!!!!
    Merita omul respect !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #39
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Daca din ce are Brasovul , pe Mozacu si Baicu si-a gasit sa-i dea afara , atunci cred ca este intr-o doaga !
    Copilu lu Luce ...
    E Muce !
    Se leaga, se leaga, dar a avut si grupa, a avut si lot... si noroc... Asta nu inseamna ca ii neg calitatile, totusi
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  19. #40
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Utilizator, dar cati ani are Sunda? Sincer. Eu credeam ca e trecut de 50.

  20. #41
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    l-am votat pe olaroiu pentru ca face treaba la national,fara conditiile pe care le-a avut un rednic la rapid,ando la dinamo sau piti la steaua.
    cand spun conditii ma refer la :
    1-spate financiar
    2-posibilitatea de a transfera jucatori atractivi si de valoare(2 deriva din 1)
    3-aspecte colaterale(respectul arbitrilor-acel 5%,echipe "cliente")
    asta nu inseamna ca e singurul antrenor bun,dar pentru toti antrenorii unitatea de masura nu trebuie sa fie campionatul intern ci rperformantele externe... si aici deocamdata situatia e mult mai proasta.

  21. #42
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Alex Pelici va face treaba buna ... stie sa vorbeasca cu jucatorii ... ii cunoaste pe majoritatea de 3 ani .... deci are un viitor cat se poate de stralucit...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •