View Poll Results: James-Rookie of the year?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Da

    5 62.50%
  • Nu

    3 37.50%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: James -Cel mai tanar jucator cu 40 puncte.

  1. #1
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1

    James -Cel mai tanar jucator cu 40 puncte.

    LeBron James adevenit cel mai tanar jucator din istoria NBA care sa inscrie 40 puncte intr-un meci.(vs. Nets -sambata )astfel el putand fi considerat mai degraba un superstar decat un Rookie.
    Ce parere aveti ,este James Rookieul acestui seson.

  2. #2
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Iar pe langa 41 de puncte a dat si 13 pase decisive. O performantza de mare valoare !
    normal ca o sa iasa debutantul anului. cine altcineva ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #3
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    'Melo' Anthony poate? Rookie of the year va fi stabilit de evolutia echipelor si a jucatorilor candidati la acest titlu in Play-Off 2004! Parerea mea...

    Pacat ca Denver nu prea mai are sanse la play-off!

  4. #4
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Si eu as merge pe Carmelo... din ce am urmarit mi s-a parut mai constant ca LeBron... oricum performanta ramane...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    rasheed...eu stiu ca "rockie of the year" se da dupa terminarea sezonului regulat !
    deci nu conteaza daca Denver sau Cavs se califica sau nu in play-off.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #6
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Poate ca "Rookie of the Year" se da dupa terminarea sezonului, dar daca esti bun intr-o echipa slaba (cu durere in suflet tre' sa dau ex: T-Mac la Orlando)... nu prea cred ai sanse sa primesti acest titlu! Este important si rolul tau in succesul echipei! Cel putin asa ar trebui sa fie! Mie in continuare nu imi place prea mult lebron, dar asta nu inseamna sa neg rezultatele bune ale Cleveland-ului!

    Oricum Lebron nu prea mai are contra-candidat, in prezent, la acest titlu!

  7. #7
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Lebron e cell mai bun
    Parerea mea
    Cavaliers nu au mai castigat 10 meciuri consecutive de ceva ani buni,dar cu ajutorul lui a reusit.Sa nu mai spunem ca a invins echipe mult mai puternice decat ei.

  8. #8
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Daca poti sa-mi spui cat % e Lebron, cat % e Paul Silas si cat % este Boozer + Ilgauskas esti un tare...

  9. #9
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Avand in vedere ca LeBron nu a fost la colegiu de loc si ca a trecut de la liceu la profesionisiti fara prea multe greutati, mi se pare mult mai uimitoare performanta lui James in comparatie cu Carmelo Anthony care a jucat un an intreg la Syracuse acum 2 ani si a avut si experienta de a juca sub presiune cand a castigat campionatul NCAA.

    Cleveland era o echipa de nimic la inceputul anului. Dar cu tranferul lui Ricky Davis si alte cateva transferuri, au reusit sa se redreseze. Eu sper sa intre in playoffs. Acum nu putem sa spunem ca numa din cauza lui LeBron o sa se califice dar cert este ca a jucat un rol foarte important.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  10. #10
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Cu un meci sau doua inainte de a marca 40, Lebron a ratat o gramada de dunkuri si lay-up-uri intr-un singur meci. Atunci n-a pus nimeni problema ca el e rookie of the year! Adevarul e ca tot NBA-ul (si aici ma refer in special la Stern) il promoveaza pe Lebron. Anthony a fost la televiziunea nationala doar in meciurile directe impotriva lui Lebron. Daca Lebron are un dunk, e super, daca Carmello are 25 de puncte, nu-i pasa nimanui. Se foloseste o balanta inegala. Cavs sint unde sint mai mult datorita lui Boozer, decit ptr. ca Lebron e acolo. Baccardi, tu ai putea sa ne lamuresti aici, vezi cele mai multe meciuri. In 3 meciuri impotriva NY, plus mai vreo 5-6 pe care le-am vazut, Lebron nu a fost niciodata omul meciului. Face o faza, doua pe meci, arunca un 8-24, are 5 pase si 3 turnovers, si cam atit.
    Cit despre Rookie of the year, desi sint de parere ca a fost acordat inainte de inceperea sezonului, odata cu acel megacontract Nike-Lebron, Nike fiind unul dintre cei mai activi sponsori la meciurile din Nba. Carmello insa nu si-a ajutat cauza, prin hotarirea de acum citeva meciuri, cind intr-un meci pierdeau dupa 3 sferturi la vreo 30 de puncte, Miller l-a acuzat pe Carmello ptr. selectia suturilor, etc. Anthony s-a imbufnat, si a refuzat sa mai intre in ultimul sfert. Bineinteles, NBA (Stern) n-a scapat ocazia sa faca o tragedie din asta, si de 3-4 zile, doar asta aud la stiri.
    Mentiona cineva de 10 victorii consecutive ale lui CAvs! Poate vrea sa se documenteze si asupra celor 20 de meciuri in care n-au cunoscut succesul in deplasare.
    Una peste alta, Lebron e un jucator excelent ptr. virsta lui, dar nu puneti prea mult credit in punctele lui. Orice rookie (chiar si pick-ul 1) nu ajunge sa joace 45 min pe meci, si nu are dreptul la 20 de aruncari pe meci.
    Smile, its good for you!

  11. #11
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    nici nu incape discutie, Cavs nu stau in lebron, cel mai bun exemplu, evolutia echipei de cand s-a accidentat mccinnis. 4 lost in a row. Deci as spune mai degraba ca echipa sta in Boozer, mccinnis, si... Silas ( aici e cu semnu intrebarii ca asta e un fricos, nu face o miscare care sa nu-l includa pe The King 23 ). Am mai spus-o roulu lui lebron e mai mult moral. Cand el joaca bine toata echipa e super increzatoare, si joaca mai bine. a dat lebron un dunk, incep sa sara muschii de pe boozer, prosoapele de pe banca, etc. Deci el este un fel booster pentru echipa ( poate singuru lucru comparabil cu MJ in acest moment ). Lebron nu va fi niciodata viitorul Mj dintr-un motiv simplu si foarte evident. Baiatu e mult prea mare, mult prea musculos, pentru ce se vrea el a fi : guard). Ca urmare a staturii impunatoare pustiu are o foarte mare problema, nu stie sa dribleze ( sau probabil nu poate fi atat de rapid cat si-ar dori el ). Bate mingea sus tot timpul, n-are sigurantza pe dribbling. L-am vazut de cel putin 20-30 de ori fucking up actiuni simple, pasa la coechipier, insa din pacate sa incapatzaneaza sa dribleze ( toti guarzii foarte buni sunt dribbleri excelenti ex: MJ, iverson, mcgrady, kobe, chiar si carter )
    Deci liniste cu lebron, nu puneti botu la ce spune lumea pe Tv, sau la ce scrie in ziare, faptele "vorbeshte", si momentan carmelo e un jucator mai complet decat lebron. Singurul avantaj al lui lebron e atleticul, omu e foarte foarte foarte atletic pentru varsta lui. Aici jos palaria, oare ce i-or fi dat de mancare lu baiatu asta, muschi file injectat cu steroizi?

    Ah si pentru Azur, miami nu are forta sa ne muste prea tare, vei vedea, o sa fie challenging dar vom castiga amandoua meciurile, deci last game is THE GAME, sa-ti faci pancarta poate te dau pe TV
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  12. #12
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    In miami o sa fie "early garbage time" iar in Cleveland o sa fie doar in ultimul sfert. Zau asa, imi pare rau ptr. marinarii aia, cistiga ca fraierii, si daca nu prind Bucks-ul (e doar un meci) or sa vada (restul)play-off-ul la tv. Dar daca prind locul 5, vor juca finala estului. Asta de la mine ati auzit-o!

    Inca nu stiu daca merg la meci, sau il dau unui prieten. A doua zi plec in Romania, nu stiu cit o sa ma pasioneze meciul daca nu va avea miza. Dar am vorbit de bilet asta toamna, asa ca deocamdata il am. :p
    Smile, its good for you!

  13. #13
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    hmm, deci nu eshti in NYC in vara asta
    Nu de alta da io voi fi si poate dadeam o bere, ca tot face lume forum meetings, faceam si noi aci peste balta
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  14. #14
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Pai daca tot facem meeting, eu zic sa-i invitam pe toti...aici! Le-o fi frica de balta, oare? :p
    Smile, its good for you!

  15. #15
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Iata ca a reusit si Carmelo Anthony 41 de puncte....aducand o victorie vitala pentru Denver Nuggets care lupta in continuare pentru locul 8 in play-off.

    Carmelo e mai batran cu juma' de an decat Lebrown.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #16
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Aseara dupa prima jumate, James era 9 din 20, cu vreo 20 de puncte, Mello avea 10 din 16, cu 27 de puncte. Primul minut din sfertul 3 Mello avea deja 14 din 20....aici am plecat de acasa...probabil a plecat si el!

    Baccardi, cum ti se pare play-off-ul anul asta? Eu credeam ca ultimul meci o sa fie fara miza ptr. Cavs, dar se pare ca si cele cu Miami sint la fel...
    Smile, its good for you!

  17. #17
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    care playoff azure, se duse draqu!!!! Deja ma reprofilez, in est merg pe Detroit.

    In vest numai mafalda poate sti. o sa fie crazy, si sper din toata inima ca Fakersii o sa iasa pierzatori din amalgamu ala care va fi. Preferinta personala e kings, am suferit prea mult pentru ei acu 2 ani, merita un titlu, macar pentru cat s-au chinuit atunci.
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  18. #18
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Iti spusei, bre, iti spusei...nu sint sanse la play-off.... Am vindut si eu biletul, facui un leu cinstit, sa am de seminte pe avion!

    Ce vorbesti de West? Pe ce lume traiesti? :p LA...vezi ca am scris acum vreo 2 saptamini.....33 la rind... Nu stiu cite au acum, dar la sfirsitul sezonului trebuiau sa iasa 17... Restul e aritmetica... Nu mai pierd astia nici un set... Parca s-au vorbit sa dispara toti tocmai cind au inceput blestematii sa joace...

    Bine ca macar n-o sa trebuiasca sa asist la macelul din play-off.

    Cit despre est, iti dau dreptate....detroit...ptr. urmatorii 3-4-14 ani (daca Milicic e chiar asa bun).
    Smile, its good for you!

  19. #19
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    discutzia degenereaza........preferatul meu la rookie of the year este Chris Bosh(raptors) dar sansele lui sunt mai mult de prima echipa ........i hate lebron...poate iese carmelo deshi sunt sanse reduse.........lebron e supra promovat..respect pentru talentul lui dar cleveland sunt in gaura.........nu cred ca depasesc boston sa intre in play-off....aceeashi situatzie shi la denver.........go blazers!!!

  20. #20
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    lakers au luato de la portland acum cateva zile........au ingenunchiat in fatza lui san antonio.pot fi invinshi.......au jucat cu cele 4 "all-staruri"....3 batranei shi un violator!!!

  21. #21
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Si daca totusi Denver ajunge in play-off?? Observ ca Melo contribuie serios in fiecare meci! Daca ia Melo titlul de Rookie of the Year... pentru ca si-a dus echipa in play-off, iar o sa-i dea lui Lebron peste nas! The biggest upset this year... dupa neparticiparea lul LBJ in All-Star-Game!

    --------------------------------------------------------------------------

    Quote Originally Posted by HitScum
    lakers au luato de la portland acum cateva zile........au ingenunchiat in fatza lui san antonio.pot fi invinshi.......au jucat cu cele 4 "all-staruri"....3 batranei shi un violator!!!
    2 remarci off-topic:

    1. ce ai scris tu aici este off-topic... ok? te-as ruga sa fii mai atent data viitoare une postezi exact!
    2. ai postat un al doilea mesaj, pe acelasi thread, la interval de 1 minut! Daca cumva te-ai razgāndit sau daca vroiai sa adaugi ceva, exista butonul de edit! Poti sa-ti modifici mesajul timp de 45 de minute dupa postare!

    Multam pentru intelegere! Am postat aici ca sa intelegi exact la ce ma refer, la fel de bine puteat sa-ti trimit un PM!

    --------------------------------------------------------------------------
    Last edited by rasheedkpenny; 8th April 2004 at 18:34.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •