Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 70

Thread: XPERTELEVEN - Online Football Manager

  1. #1
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blu3red View Post
    Nu stiu daca s-a facut thread despre acest joc, dar eu cred ca merita. Xperteleven este un joc managerial online facut de niste suedezi prin anul 2003, este destul de diferit fata de hattrick si astea mai cunoscute, si chiar cred ca persoanele pasionate de jocuri manageriale ar merita sa-l incerce. Eu sunt membru de peste 1 an si pot sa zic ca iubesc la nebunie acest joc. Inceputul este destul de greu si asa mi-a fost si mie, dar daca citesti cu atentie regulile si tot tacamul te obisnuiesti destul de repede, ii greu de inteles dar foarte usor de jucat. Ca in orice joc de genu, normal ca exista foarte multi romani, care reprezinta cu brio Romania, unul dintre ei chiar a fost cel mai bun manager din xperteleven anul trecut, timp de vreo 4 luni.
    Daca sunteti interesati sa va pierdeti un pic de timpul vostru pentru a incerca acest joc is deschis sa va ajut, probabil la inceput o sa ziceti ca ii plictisitor dar va asigur ca dupa ce o sa incepeti sa il intelegeti o sa va placa enorm de mult.

    www.xperteleven.com
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...en#post1259004

    Xpert Eleven este un joc din categoria jocurilor manageriale online de fotbal in care conduci si antrenezi o echipã de fotbal virtualã. Scopul jocului este sã te intreci cu prietenii tãi intr-o ligã pe care o puteti crea voi insivã. O ligã trebuie sã aibã minim 6 echipe si nu existã limitã in privinta numãrului maxim de echipe participante. Puteti de asemenea sã aveti câte o echipã in mai multe ligi.

    Vã gestionati echipa/echipele in momentele bune, dar si in cele grele. Rolul vostru este de a alege formatia de joc si de a selecta tactici de joc cât mai inspirate. Veti fi contactat de agenti care vor incerca sã vã vândã jucãtori, dar vã puteti vinde si proprii jucãtori.
    Pentru a cumpãra jucãtori vã trebuie bani. Moneda virtualã din Xpert Eleven se numeste econ. Ca si in realitate, o echipã din Xpert Eleven este dependentã de sponsori. Echipa are nevoie de un sponsor principal, prin intermediul cãruia poate câstiga bani participând la activitãtile oferite de acesta ("activitãtile sponsorului"). Sponsorul principal vã plãteste toate cheltuielile fixe, cum ar fi salariile jucãtorilor si alte cheltuieli precum aceasta, pentru care voi nu trebuie sã vã faceti griji. De asemenea, sponsorii vã pot da bani pe care sã-i folositi in cumpãrarea de jucãtori, in antrenarea formei sau ordonarea de trucuri murdare (dacã acestea sunt permise in lig&#227. Aceste trucuri murdare sunt metode neconventionale pe care le puteti folosi pentru a slãbi echipele adverse .


    __________________________________________________ __________________________________________________ _______




    DACIA PONTICA
    este deschis tuturor românilor iubitori de fotbal,indiferent de zona de rezidenta sau simpatii sportive.Vrem sa reunim aici toate echipele de traditie din fotbalul romanesc.
    Cum ar arata un campionat animat de binecunoscutele Rapid,Steaua,Craiova,U Cluj,Timișoara,Dinamo sau FC Argeș ?
    Eu unul deabia astept sa joc cu una din echipele de mai sus!

    ID-ul ligii: 148203
    Last edited by Navarro; 24th March 2008 at 21:02.

  2. #2
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    Update : avem primele doua echipe inscrise in liga :
    - U Stiinta Craiova
    - Craiova U48

    Asteptam si adversarii din Bucuresti...

    ID-ul ligii: 148203

  3. #3
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Tricourile si stema clubului se pot face fare sa platesti sau nu??'
    Jucatorii se cumpara tot prin licitatie???

  4. #4
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    @Lucian : grafica clubului sau a ligii se pot face obtinand pachetul VIP.Jucatorii se pot transfera si direct intre membrii VIP,cu aprobarea adminului .

    Update

    U Cluj
    FC UNIV CRAIOVA
    UTA
    U Stiinta Craiova
    Dunarea Calafat



    In curand incepem campionatul...
    Last edited by Navarro; 29th March 2008 at 13:31.

  5. #5
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Sa inteleg ca raspunsul este nu

    Jocul pare foarte interesant...ceea ce nu inteleg este daca exista campionate in fiecare tara cu subdivizii Cum e structurat ???

  6. #6
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    UPDATE :

    U Cluj
    FC UNIV CRAIOVA
    Dunarea Calafat
    U. Stiinta Craiova
    UTA
    Poli Timisoara
    Urawa Reds
    CS Floresti
    Atletico Timisoara

  7. #7
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1

    UPDATE 30 martie 14:27


    FC Steaua
    DINAMO
    U Cluj
    FC UNIV CRAIOVA
    ASA Targu Mures
    Dunarea Calafat
    U. Stiinta Craiova
    UTA
    Poli Timisoara
    Urawa Reds
    CS Floresti
    Bucatarii Banatului
    Atletico Timisoara
    DEVA 2008
    AS Roma


    Inca 3 echipe si facem doua serii a cate 10 echipe.
    Daca va grabiti incepem deja de luni noul sezon.
    Last edited by Navarro; 30th March 2008 at 16:32. Reason: UPDATE

  8. #8
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Unde pot gasi un site unde se explica in mod detaliat acest joc???

  9. #9
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    http://www.xperteleven.com/ ,sectiunile Intrebari-FAQ si REGULI iti sunt de mare folos...



    SOKKER LEAGUE te asteapta sa incepi cariera de manager intr-o noua liga cu sanse egale pentru toti.

    ID-ul ligii: 150313

  10. #10
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Navarro View Post
    http://www.xperteleven.com/ ,sectiunile Intrebari-FAQ si REGULI iti sunt de mare folos...



    SOKKER LEAGUE te asteapta sa incepi cariera de manager intr-o noua liga cu sanse egale pentru toti.

    ID-ul ligii: 150313
    Am citit tot ce se putea citi acolo

    Prima impresie: joc fantastic perfect concentrat pe aspectul fotbalistic al jocului.

    Mi-am facut deja o echipa in Classic League si am avut chiar primul meci in Cupa, pierdut "bine" cu 1-2 impotriva unei echipe mult mai puternice

    Aspecte relativ negative: lipsa functiunii stadionului (as fi preferat sa vad un stadion acolo si care sa aduca niste bani in buget) si lipsa ligilor nationale (as preferat ligi nationale in locul celor 16 ligi multinationale)...oricum, e fain si asa

  11. #11
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Am facut si eu o cerere dar observ ca toate locurile sunt ocupate momentan.

  12. #12
    junior K0smin's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    ROMANIA , Braila
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Legend_Killer View Post
    Am facut si eu o cerere dar observ ca toate locurile sunt ocupate momentan.
    da

  13. #13
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1

    Sokker League 08

    MrGexge wants some new squads in his League...Therefore we make now this invitation in the Sokker League

    League ID - 150313


    You're all welcome to our Yard

    Astept stelistiii si cainii in special dar nici baietii de sub Grant nu sunt de neluat in seama.
    Va rup...

    ID-ul ligii - 150313

  14. #14
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1

    Sokker League

    Inca mai sunt locuri libere in SOKKER LEAGUE - Xperteleven.com,cel mai bun manager de fotbal online.


    ID-ul ligii - 150313

  15. #15
    junior K0smin's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    ROMANIA , Braila
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Navarro View Post
    Xperteleven.com,cel mai bun manager de fotbal online.
    ai ca ai fost tare :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

  16. #16
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1

    Lightbulb

    N-am mai postat de secole pe aici, se pare ca eu am scris prima oara despre acest joc.
    Hai sa va mai dau niste chestii interesante despre joc, liga privata cea mai tare din Xperteleven e Romanian Elite a carui admin sunt chiar eu, momentan sunt 2 manageri romani in top 10, Best11 - locul 3, Blu3red(eu) - locul 9, amandoi clujeni. In ultimul an comunitatea romaneasca a crescut vertiginos, suntem a 3-a putere din joc dupa suedezi si englezi si managerii romani tot apar ca si ciupercile dupa ploaie.
    Cei care aveti cont, vizitati forumul romanesc din lobby, e locul unde invatati cel mai multe.
    Eu cred ca in viitorul apropiat acest joc va fi unul dintre cele mai po****re jocuri manageriale de fotbal. Lumea s-a saturat de Hattrick parerea mea. Oricum, cert ii ca acest joc prinde bine de tot la romani.
    Bafta!

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Un joc destul de bun, are cel mai simplu antrenament si multe lucruri diferite fata de celelalte managere. Singurul manager online care ma atrage, alaturi de soccerproject si trophymanager.

  18. #18
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    Managerii de la Poli Timisoara si AS Roma nu au mai fost pe la echipa de o luna de zile.
    Ca atare vom dezactiva echipele lăsând loc liber altor doritori.Noii manageri pot schimba si numele echipelor daca doresc.

    DACIA PONTICA - ID-ul ligii: 148203

  19. #19
    manager robert_s's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    291
    Reputatie
    1
    Eu un lucru nu inteleg..eu miam facut cont...ink caut o liga in care sa intru..dar dupa ce termin sezonu cu echipa care mio da in respectiva liga ...imi pierd echipa?...
    The winner takes it all
    Dublu campion al campionatului de snooker OLS

  20. #20
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1

    Locuri libere in DACIA PONTICA

    Nu iti pierzi omule nici o echipa.

    In alta ordine de idei :
    Avem doi manageri pentru care seriozitatea si constanta sunt doar doua cuvinte din vocabularul limbii romane...Drept urmare am decis sa dam o sansa altor manageri dornici de performanta adevarata.
    DACIA PONTICA - ID-ul ligii: 148203

    xperteleven.com/mainFrame.aspx?Lid=148203

  21. #21
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1

    DACIA PONTICA reloaded...

    Sambata vom incepe noul sezon in dacia pontica.va asteptam si pe voi sa va incercati fortele in competitia noastra.nimic nu se compara cu xpertelven in materie de manager de fotbal online...iti poti alege formatia de joc preferata cat si tactica potrivita.cel mai disputat manager online de fotbal . dacia pontica . id-ul ligii: 148203 in curand dam startul la noul sezon. - avem liber la transferuri directe - monitorizezi forma jucatorilor tai - poti juca atat meciuri amicale cat si cele de campionat si cupa - se pot schimba numele jucatorilor.


    xperteleven.com/mainframe.aspx?lid=148203

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •