View Poll Results: Are Lacatus acum valoarea sa antreneze Steaua

Voters
32. You may not vote on this poll
  • DA, echipa are victorii si asta conteaza

    10 31.25%
  • NU, jocul scartaie rau dupa atatea etape

    22 68.75%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 77

Thread: E Lacatus un antrenor pe masura Stelei ???

  1. #43
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Habibou a facut 2-3 faze bune dar apoi a gresit copilareste de cateva ori, tre sa se mai coaca nitzel, cam haotic intr-adevar

    aseara era o imensa VARZA pe teren, ma uitam, jucatorii nu stiau pe ce posturi joaca, mendoza cand pe stanga cand pe dreapta, neaga la fel, cateodata insa erau amandoi pe stanga sau amandoi pe dreapta, a intrat badea, la fel, erau faza cand toti erau pe stanga sau pe dreapta si in fata nu era nimeni, NICIO SCHEMA NIMIC

    plus ca schimbarile la fiecare 3 minute ale benzilor este o tampenie, uitati-va la Liverpool sau Manchester, schimba Ronaldo la 3 minute partea de teren, sau Kuyt sau Babel, nicidecum

    sa-mi spuna mie cineva cine a fost aseara mijlocas dreapta si cine a fost stanga, pe ce post a jucat Vali Badea ?

    dak se pierde titlul cred ca Lacatus tre sa plece dak are onoare
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    o fi el haotic, da, zic eu, fata de Pepe ala e mult mai bun.
    Pana si Iacob parca juca mai bine ca Pepe asta.

  3. #45
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post

    aseara era o imensa VARZA pe teren, ma uitam, jucatorii nu stiau pe ce posturi joaca, mendoza cand pe stanga cand pe dreapta, neaga la fel, cateodata insa erau amandoi pe stanga sau amandoi pe dreapta
    eu vad treaba asta ca pe un avantaj. Daca noi, ca suporteri am fost nauciti de schimbarile astea de pozitii, gandeste-te cum se simteau adversarii din teren.
    Un antrenor isi pregateste meciul si jucatorii in fucntie de asezarea adversarilor. Daca asezarea respectiva este alta decat ce se astepta el, intervin probemele.

    Voi uitati un lucru, am dominat jocul, mai ales in prima repriza. Puteam castiga lejer daca nu ar fi fost acea greseala de la golul lor cand 7 stelisti erau statui in propriul careu. PArca erau hipnotizati, inmarmuriti, nu pot sa-mi explic.
    Si de acolo s-a rupt tot. Le-a turnat plumb in picioare si n-au fost la fle de lucizi si periculosi.
    Eu raman, totusi, la parerea ca a fost cel mai bun joc al nostru din acest an.

  4. #46
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    echipa joaca din inertie, jucatorii joaca doar ce stiu ei, nu se vede niciun traseu, nicio schema nimic, NIMIC, NIMIC
    De acord...

    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    Aici trebuie sa fiu de acord cu Vladek, care a spus ca Becali ii face echipa. Mi-e greu sa cred ca Laca e asa de incapatanat sa-i tina pe banca de rezerve pe Dayro si Habibou. E cam aceeasi situatie ca anul trecut, cand Oli era obligat sa-l tina pe banca pe Elton.
    Asta pot sa fac si eu... imi trimite Becali echipa pe hartie si gata.

    Oricare ar fi situatia, Lacatus nu e antrenor de Steaua. Olaroiu a facut din National vicecampioana dupa ce cu un sezon inainte terminase pe 8 cu Zenga... Protasov castigase un campionat in Grecia si jucase in Champions league... dar Lacatus? A ajuns aici doar pentru ca-l cheama Lacatus, atat! Eu zic sa-i ridicam statuie pentru ca este un simbol al Stelei, dar pe banca tehnica nu are ce cauta!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  5. #47
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    eu vad treaba asta ca pe un avantaj. Daca noi, ca suporteri am fost nauciti de schimbarile astea de pozitii, gandeste-te cum se simteau adversarii din teren.
    eu ma gandesc cum se simteau jucatorii Stelei, adversarii se aparau, asa ca pentru ei nu conta ca e Neaga sau Mendoza pe stanga, ei intrau la deposedare, insa faza noastra de constructie era total naucita, Radoi vroia sa-i paseze lui Mendoza dar hop unde e Mendoza, ah, e pe partea cealalta, la naiba tre sa i-o dau iar lui nicolita si asta o pierde

    e mai greu de construit in dezordine decat de distrus

    sa facem un test diseara, sa vedem de cate minute joaca Ronaldo pe dreapta si cate pe stanga, o sa vedeti ca 90% din timp va juca pe stanga, mijlocasii isi pastreaza banda o schimba rar si cand o schimba o fac pentru mai mult timp nu 1 minut pe stanga 1 minut pe dreapta, unde esti tu Zenga sa ii arati si lu asta cum se fac schimbarile de benzi

    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  6. #48
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    Cred ca aseara lacatus a demonstrat ca e un zero barat ca antrenor, pacat ca galeria ii mai scandeaza numele

    la 1-1 sa il scoti pe Mendoza cel care a dat 90% din pasele de gol in acest retur si sa il bagi pe Lovin care a avut ZERO realizari pe plan ofensiv mi se pare o prostie nemarginita

    laca sa treci pe la muresan sa-ti dea si tie prima de campionat, tu l-ai pierdut, fa o scoala de antrenori nesimtitule nu mai veni sa ne strici noua echipa


    /
    Dac Poli castiga aseara, campionatul era terminat.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  7. #49
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    eu ma gandesc cum se simteau jucatorii Stelei, adversarii se aparau, asa ca pentru ei nu conta ca e Neaga sau Mendoza pe stanga, ei intrau la deposedare, insa faza noastra de constructie era total naucita, Radoi vroia sa-i paseze lui Mendoza dar hop unde e Mendoza, ah, e pe partea cealalta, la naiba tre sa i-o dau iar lui nicolita si asta o pierde
    Pai cine-l pune pe Radoi sa dea mingea spre Nicolita daca stie ca e Mendoza pe cealalta parte?

  8. #50
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Pai cine-l pune pe Radoi sa dea mingea spre Nicolita daca stie ca e Mendoza pe cealalta parte?
    pai tocmai, il vede pe partea cealalta dar tre sa dea pasa lunga pe sus, nu scurta pe jos, se da peste cap toata conceptia lui la faza aia, si probabi; da o pasa gresita

    am jucat fotbal si eu prin liceu, chiar dak nu la nivel inalt, am fost totusi legitimat la o echipa de juniori si stiu ca 1 secunda pe o faza de contraatac e ff importanta, pasa sclipitoare e la fel de importanta, pai dak jucatorii nu joaca din automatisme si stau sa faca 1000 de calcule inainte sa paseze sau sa suteze nu iese nimic,

    jucatorii nu stau bine in teren, in afara de cei 4 fundasi, Zapata si Pepe Moreno, toti ceilalti nu stiu pe ce post joaca, iar asta e vina marelui antrenor lacatus
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  9. #51
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    pai tocmai, il vede pe partea cealalta dar tre sa dea pasa lunga pe sus, nu scurta pe jos, se da peste cap toata conceptia lui la faza aia, si probabi; da o pasa gresita
    nu stiu la ce faza anume te referi, sper sa fie una ipotetica...
    este o obligatie sa dai pasa lunga pe suscand e Mendoza pe o parte si alta scurta pe jos daca e pe cealalta parte?

  10. #52
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Da, pentru ca, dupa caz, esti mai aproape sau mai departe de el.

    Are si SAMM o leaca de dreptate, la noi tactica e superba da' cam lipsa. Goian-Ghionea-Radoi-Nicolita. Asa au murit o caruta de actiuni, nu doar aseara, ci in mai toate meciurile. Parca avem o obsesie cu jocul pe benzi, si asta fara absolut nici un motiv - nu avem nici cine stie ce extreme rapide si tehnice (Mendoza are ceva tehnica dar cu viteza cam slabut) si nici cine stie ce mare atacant, Pepe e OK, dar nu mi se pare cine stie ce mare saritor la cap. Asta ca sa nu mai zic ca si deschiderea jocului pe benzi se face in mod gresit, cu pasa pentru Nicolita/Mendoza aflati in pozitie statica, de obicei cu adversar in carca, in loc sa se dea pasa "la intalnire", in spatele fundasului de banda sau macar in lateral.

    Sorry Laca, ai fost si esti mare ca jucator, ca antrenor insa nota pana acum e "bunicel". Dar avem nevoie de mai mult decat "bunicel".

  11. #53
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Da si Laca are nevoie mai mult decat jucatori bunicei si el de fapt are unii gen Nicolita ce a-ti vrea sa faca cu Nicolita in teren ca a transformat perfect pentru 3 puncte in minutu 90 cand a batut lovitura? S a vazut si lipsa atat de hulitului Dica aseara , asta demonstreaza ca desi este asa de injurat si multi ar vrea sa plece, prezenta lui Dica conteaza. Oricum aseara am dominat trebuia sa castigam , dar asa e fotbalul nu ai ce face, mai avem 3 meciuri sper sa le castigam pe toate pentru ca mie greu sa cred ca Cfr o sa se impiedice la ce "bine" joaca adversarele ei si ce adversare de mare calibru au.. Daca nu o sa castigam titlu macar la vara sper sa facem o echipa buna si sa facem fata cu bine in CL Forzza Steaua spre 24
    Bafta, Reghe!

  12. #54
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    are jucatori buni, dar ii tine pe banca din pacate
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  13. #55
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    hai sa fim seriosi, echipa nu a jucat rau, au avut destule ocazii, cateva faze placute in viteza, meciul s-a pierdut la gol (ce exprimare de fotbalist, este? ) cand au adormit in careu, crezand probabil ca mingea iese. poli nu a jucat nimic inainte de gol. Dayro nu e jucator sa il tii pe banca, sunt putin jucatori care pot face diferenta, ori daca il bagi 10 minute pe meci...

    nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost pe intern dupa "victoria" astora din Banat
    Last edited by Zabriskie; 23rd April 2008 at 16:23.
    Both teams played hard.

  14. #56
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa-i vad carnetu de antrenor ca nu-l cred ...
    Pe masura Stelei a fost ca jucator, nu ca "antrenor"!
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  15. #57
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    In momentul de fata a resuit sa aduca echipa pe locul 2, dupa turul catastrofal.

    Ati uitat un lucru: Patronul da banii, si cumpara jucatorii, dar antrenorul aseaza tactic jucatorii.

    Ne dam noi mari cunoscatori de fotbal, dar uitam unde este el si unde suntem noi.Mai multa cumpatare nu strica.
    Last edited by Universal; 25th April 2008 at 19:56.

  16. #58
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Cel mai prost antrenor pe care l-am vazut vreodata in Ghencea. Daca pana acum am avut inca dubii ca s-ar putea sa ma insel, acum sunt sigur, e VARZA!
    In ABSOLUUUUUUUUT niciun meci n-am vazut ceva bun in jocul echipei.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  17. #59
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    cred ca dupa meciul de aseara trebuie sa plece

    a fost invins tactic de un secund etern talnar

    laca esti varza, iar ai facut ciorba de atacanti si tot meciul numai mingi plouate in careu, esti slab de tot

    gigi ia exemplul celor de la zenit, l-au pus pe dick advocaat si iata unde au ajuns, da un milion la un antrenor mare de-afara si te baga an de an in ucl, decat cu descultii astia de antrenori romani
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    610
    Reputatie
    1
    E mai bun decat Uhrin sau Dan Petrescu ... parca asa spunea

  19. #61
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    si a avut dreptate

  20. #62
    Ex - Eye Kyu Jacob's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    823
    Reputatie
    1
    Lacatus e antrenor de steaua cum e talnar de Dinamo si rada de rapid...

  21. #63
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by _Razvi_ View Post
    E mai bun decat Uhrin sau Dan Petrescu ... parca asa spunea
    Pe naiba!

    Stiti foarte bine ca Dan Petrescu va fi urmatorul antrenor al nostru DACA/Dupa ce Laca va pleca...

    O eventuala piedica in turul 3 preliminar UCL sezonul viitor (la DOAMNE FERESTE necalificarea STELEI in grupele UCL ma refer) - va ramane cea mai neagra pata din viata lui!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •