View Poll Results: Cine credeti ca va fi urmatorul M. Jordan?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • LeBron James

    9 69.23%
  • Chris Webber

    0 0%
  • Vince Carter

    0 0%
  • Tracy Mcgrady

    1 7.69%
  • Garnett

    3 23.08%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 61 of 61

Thread: NExt M Jordan

  1. #43
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    HitScum... se pare ca tu si Gabriel aveti ceva in comun... sunteti anti-Jordan!

    Este clar ca nu pot fi comparati jucatorii enumerati de tine ... fiecare are ceva deosebit! Dar dintre toti se distinge Jordan datorita talentului sau dar si datorita publicitatii de care a beneficiat! Incomparabil...

    --------------------------------------------------------------------------

    Hai totusi sa revenim on-topic... cine este urmatorul jucator care il va egala pe Jordan d.p.d.v. al mediatizarii?

    O conditie esentiala este ca jucatorul respectiv sa fie dintr-un oras mare, gen NY, LA, Chicago, Detroit! Mediatizarea nationala, internationala are la baza o mediatizare locala(la nivel de oras sau stat) f. puternica! Zic eu!

  2. #44
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    webber shi carter nau ce cauta intre optiuni
    poate doar carter(ca are un stil asemanator)
    webber na fost niciodata demn de nimic!!...adica de "urmatorul jordan"@@@

  3. #45
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Eu zic ca Lebron le da cu mucu la toti.Parerea mea si o sustin cu tarie.
    Si eu sunt un fan jordan,dar asta nu insemna ca nu ii respect pe ceilalti.
    Oricum eu CRED CA JORDAN A FOST intradevar cel mai bun .-Watch out
    Air James is coming.

  4. #46
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Carter e intradevar sultan of slam.Chiar daca zic unii ce el nu a reusit sa fie pe masura asteptarilor,eu zic ca el a fost.
    Cine a mai reusit sa sara peste Jason Kidd si sa dea slam ma smecherilor ha?
    Nu el?eu asa imi amintesc.

  5. #47
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Sui faza aia care ii iese numai lui si lui R. Davis atat de bine.aia cu bagatu pe sub picior in aer si cu slam.ha\
    Eu zic ca si Carter ocupa un loc important in lista aia de mai sus.

  6. #48
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorinux
    Carter e intradevar sultan of slam.Chiar daca zic unii ce el nu a reusit sa fie pe masura asteptarilor,eu zic ca el a fost.
    Cine a mai reusit sa sara peste Jason Kidd si sa dea slam ma smecherilor ha?
    Nu el?eu asa imi amintesc.

    nimeni na mai reusit sa sara peste jason kidd.............get tha fuck out boy!!!..............tu ai impresia ca jason kidd e vreun gigant sau ce?.......carei faza cu ceai zis tu ca nu ma prind...........!?!?

  7. #49
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorinux
    Sui faza aia care ii iese numai lui si lui R. Davis atat de bine.aia cu bagatu pe sub picior in aer si cu slam.ha\
    Eu zic ca si Carter ocupa un loc important in lista aia de mai sus.

    cu asta mai rupt shi mai tare.......eshti un cunoscator.....respect!!!

  8. #50
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HitScum
    tu ai impresia ca jason kidd e vreun gigant sau ce?
    Nu stiu daca inseamna mult sau putin... cert e ca Jason Kidd are 1,93m! Du ce inaltime ai HitScum? Vrei sa spui ca tie iti este la "indemāna" sa sari peste Kidd?

    Sa revenim on-topic: Jordan este Jordan ... si nu poate fi egalat! True?

  9. #51
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    I second that opinion. Very True!

  10. #52
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    yo nu pot sa sar peste kidd dar pot satzi numesc cel putzin 10 jucatori care pot sari.....10 point guarzi care pot sa dea slam-dunk din fatza lui sau peste el....no biggie.....ii recunosc calitatzile de aparator dar hai sa fim relaishti........individul asta-sorin,sau cum il cheama- putea sa aminteasca slam-dunkul peste mutombo in sezonul de debut a lui carter..........a fost cel mai dificil salm-dunk facut vreodata de carter........mi sa parut chiar mai greu decat ala peste francez de la olimpiada..........a sarit peste unul dintre cei mai buni aparatori din liga,3 ani consecutivi best deffensive player

    iar despre faza cu DAVIS shi slam -dunkul printre picioare,nu cred ca mai trebuie sa comentez!!!

  11. #53
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    shi imi place exclamatzia lui...HA!....e asha entuziasmat ca a zis ceva de ricky davis...a auzit shi el de un jucator mai "slam-dunker " din NBA shi acu se lauda sau ce?

  12. #54
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    Dont mind me!!!.....im just a fuckin SCUM.....its my purpose 2 fuck around!!!!

    HITSCUM RULz ASS@!!

  13. #55
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu ca ma deranjeaza asa de mult insa Scum draga ce ar fii sa numai vii cu fuck-ul in gura de acum incolo pe forum. asta una la mana. Doi la mana ce ar fi sa scrii toate ideile tale(multe si competente) intr-un singur mesaj? Eu zic ca ar fi o idee buna.

    A si ca sa nu uit acolo unde se fac pronocticuri nu ai voie sa comentezi. Comenteaza acolo unde nu sunt pronosticuri.

  14. #56
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    okay...got it!!!...my bad!!!

  15. #57
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Subscriu la spusele lui Ieppy!

    Draga Scum, te rog sa iei aminte la ce s-a scris mai sus si sa te comporti ca atare! Astfel discutiile pe acest forum ar fi mult mai benefice!

    Multumesc pentru intelegere!

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Lol Scum.Vezi ce patesc ostracizatii din "satul" Vaslui.....
    Last edited by sectasec; 15th April 2004 at 18:20.

  17. #59
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Imi cer scuze anticipat pentru faptul ca raspund la niste chestii postate pe vremea cand poate inca nu dadeam de sus.LoL.
    Gabriel, da toti sunt unici, toti suntem unici.Si unicitatea nu e ceva banal, e ceva logic.E o caracteristica a noastra.Iar marele ghinion al lui The Glyde e ca a fost contemporan cu MJ,parerea mea.
    Vadim, doar Jordan a avut stiinta jocului? Si taica-meu o are...la 50 de ani.Daca joci contra lui , iti da minim 20 de puncte, merg la pariu.Daca mentionez ca taica-meu joaca in divizia C, cred ca va cam dati seama cam cati oameni de pe tot globul au stiinta jocului...si stiu unde sa se aseze si cum sa faca sa le pice mingea in mana fara sa sara si sa nu ia capac fara sa faca 23 de fente in aer.Cat despre fumatul sau fumegatul celor 5, nu stiu cine i-a fumat sau care dintre ei s-a apropiat amenintator de retragere...
    A fost nevoie sa ajung la pagina a 3-a, dar e bine ca macar acum ai mentionat, RasheedKPenny, din ce punct de vedere ne ceri parerea despre urmatorul Jordan.Al mediatizarii.Cred ca cele mai mari sanse le are King James, dintre cei care activeaza acum in NBA.
    Desi jucatorul meu preferat este (de ani buni) Kevin Garnett, dupa cum unii poate si-au dat seama deja, cred ca e absurd sa il compari cu MJ ca stil de joc, de aruncare, de alergare, de exprimare sau de orice altceva.Poate doar modul de a se rade in cap ii apropie.
    Am vazut ca ati mentionat si sangele rece, si estetica aruncarilor si miscarilor lui Michael.Le-am apreciat si le apreciez in continuare.Nu cred ca MJ a fost cel mai bun la ceva anume.Parerea mea e ca a avut cate ceva din toate, si a avut si noroc, a avut si o imagine extraordinara, a fost promovat de Stern pentru ca NBA`ul avea nevoie de un baiat de aur.Si poate a si fost acolo la momentul potrivit, poate alta era treaba daca abia acum aparea in NBA.
    Se asteapta de ceva timp un nou Jordan, si de fiecare data cand un pusti (de preferinta SG) se remarca , se forteaza comparatia cu His Airness.Cred ca LeBron are sanse destul de mari.Eu nu ma asteptam sa aiba impactul asta , desi eram la curent cu fenomenul James inca inainte sa fie draftat.A demonstrat ca are de unde, stie cum, are de ce, vrea, poate...ramane de vazut ce va face pe viitor.In primul an si-a indeplinit "norma" cu brio, parerea mea.
    Numai Baschet, numai bine !

  18. #60
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Go JAmes!!!!!!!!!!!!!!!Show them who's their daddy.

  19. #61
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1

    carmelo!!!

    pariez ca daca anthony castiga rookie of the year anul asta va primi un spor de mediatizare ceea ce inseamna ca are sanse ca el sa devina urmatorul jordan..........mi se pare la fel de bun ca lebron shi poate chiar mai bun in anumite situatii......nu uitatzi ca lebron joaca point guard shi din ceea ce am vazut are inaltime de small forward 6'7 daca nu ma insel..........nici shooting gurazii nul pot apara............respect pentru el dar carmelo joaca forward la 6'8'' si nu se plange!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •