View Poll Results: Cu ce regulament "defilam" la OLS Tennis in 2008 ?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • Cu regulamentul actual

    2 12.50%
  • Cu regulamentul modificat astfel incat oricine poate participa in orice etapa a unui turneu

    14 87.50%
Results 1 to 14 of 14

Thread: Modificare in regulamentul OLS Tennis ?

  1. #1
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1

    Modificare in regulamentul OLS Tennis ?

    Am vazut ca sunt useri care nu pot trimite pronosticurile in timp util din diferite motive ,astfel din 15 participanti am ramas acum doar 8 .
    Eu doresc un numar cat mai mare de participanti la OLS TENNIS si de aceea sunt dispus sa modific regulamentul :

    1)Asa cum este acum regulamentul ,adica esti obligat sa participi la toate etapele de concurs altfel nu primesti nici-un punct , pt. ca nimanui nu-i convina sa piarda puncte in 1/4,1/2 sau finala unde meciurile sunt mai greu de ghicit si ca sa si le apere pe cele castigate mult mai usor anterior evita intentionat aceste etape superioare . Aceasta varianta are mai multa miza si este mult mai palpitanta ,astfel ca se pot face schimbari radicale in clasament si nu se poate anticipa usor castigatorul unui turneu dar necesita participarea neconditionata in toate etapele concursului .
    2)Astfel , pt. ca toata lumea sa trimita pronosticuri cand doreste chiar si in finala chiar daca nu a participat nici in 1/16 sau invers ,nu se vor mai puncta cu minus pronosticurile gresite .

    Vreau sa supunem la vot cele 2 variante si de aceea va rog sa cantariti bine inainte de-a vota pt. ca pe varianta votata vom merge pana la sfarsitul anului . De asemenea , rog sa se voteze numai de cei interesati sa participe la acest concurs .

    Daca aveti intrebari nu ezitati .
    De asemenea, in afara de votul vostru in poll comentati intr-o postare decizia voastra cu argumentele pro si contra pt. cele 2 variante .

    PS : Punctele acumulate la IW raman ,iar pronosticurile vor fi trimise tot pe PM indiferent de varianta votata .
    Pollul va fi valabil pt 7 zile de acum incolo .
    Last edited by Optimistul; 22nd March 2008 at 09:13.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  2. #2
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    2)Astfel , pt. ca toata lumea sa trimita pronosticuri cand doreste chiar si in finala chiar daca nu a participat nici in 1/16 sau invers ,nu se vor mai puncta cu minus pronosticurile gresite .


    Fara puncte scazute la pronosticuri gresite? Am inteles bine nu? Si dai cand vrei?
    Pai asta e cel mai bun regulament
    .

  3. 22nd March 2008, 10:32

  4. #3
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    2)Astfel , pt. ca toata lumea sa trimita pronosticuri cand doreste chiar si in finala chiar daca nu a participat nici in 1/16 sau invers ,nu se vor mai puncta cu minus pronosticurile gresite .


    Fara puncte scazute la pronosticuri gresite? Am inteles bine nu? Si dai cand vrei?
    Pai asta e cel mai bun regulament
    Exact ,fiecare participa cand vrea, fara nici-o restrictie .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  5. #4
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Pai asta votez. Si confirma ca nu se scad puncte la prono pierdut
    .

  6. #5
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    2)Astfel , pt. ca toata lumea sa trimita pronosticuri cand doreste chiar si in finala chiar daca nu a participat nici in 1/16 sau invers ,nu se vor mai puncta cu minus pronosticurile gresite .


    Fara puncte scazute la pronosticuri gresite? Am inteles bine nu? Si dai cand vrei?
    Pai asta e cel mai bun regulament
    asa ar fi cel mai bine, daca e asa atunci sunt si eu de acord
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  7. #6
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Pai asta votez. Si confirma ca nu se scad puncte la prono pierdut
    Bineinteles da ,pt. ca nu si-ar mai gasi sensul scaderea punctelor .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  8. #7
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Va fi cel mai bun regulament
    .

  9. #8
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    este ok asa, dar... ar trebui inregistrate si pronosticurile pierdute si numarul total de pronosticuri. tabelul sa contina pentru fiecare participant.

    1. pronosticuri corecte;
    2. pronosticuri incorecte(fara sa influenteze clasamentul). ar trebui sa facem si un procentaj pronosticuri corecte/pronosticuri incorecte.
    3. numarul total de pronosticuri date de un participant.

  10. #9
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Daca era regulamentul asta de la inceput, aveam si eu cateva puncte acum. Pentru varianta noua.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #10
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Am votat pro varianta noua

  12. #11
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Eu am votat prima varianta insa se pare ca se va modifica
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  13. #12
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Daca era regulamentul asta de la inceput, aveam si eu cateva puncte acum. Pentru varianta noua.
    Sorine nu te supara ,pt. ca noul sistem de punctare va lua in considerare cele mai multe puncte acumulate din 8 turnee master din 10 iar la mare slem 2 din 3 ( pt. ca atatea au mai ramas pe 2008) , cu alte cuvinte fiecare isi poate permite "sa chiuleasca" la 2 masters si un mare slem ,iar cei care participa la toate isi maresc sansele pt. a acumula cele mai multe puncte .

    Eu cred ca este cel mai bun sistem de punctare .
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Eu am votat prima varianta insa se pare ca se va modifica
    Si eu la fel ,dar asta e ,trebuie sa ne supunem majoritatii ...
    Last edited by Optimistul; 22nd March 2008 at 16:24.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  14. #13
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Imi place mai mult prima varianta, dar o votez pe-a doua, tocmai pentru a putea participa si eu la frumosul concurs.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  15. #14
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Cred ca a 2 a varianta este cea mai corecta pentru o mai buna desfasurare a concursului

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •