Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 186 of 186

Thread: Live or Die - Miami

  1. #169
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Iuli care va fi urmatorul turneu si cand vei face clasamentul general ?
    Merci coane !
    Zbor pana la stele.

  2. #170
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Cred ca Monte Carlo (14 aprilie).Asa este iuli ?

  3. #171
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    poate data viitoare va fi mai bine. acum am inteles ce trebuie facut

    sincer, nu cred ca cineva va reusi sa castige vreun concurs, cel care reuseste are toata admiratia mea

  4. #172
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Urmatorul va fi peste o saptamana...in weekendul urmator e cupa davis asa ca, imediat dupa.
    .

  5. #173
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    poate data viitoare va fi mai bine. acum am inteles ce trebuie facut

    sincer, nu cred ca cineva va reusi sa castige vreun concurs, cel care reuseste are toata admiratia mea
    Urmatorul concurs va fi primul la care voi participa.Poate e cu noroc si reusesc sa debutez cu dreptul .

  6. #174
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristy_1381 View Post
    Urmatorul concurs va fi primul la care voi participa.Poate e cu noroc si reusesc sa debutez cu dreptul .
    sa speram

  7. #175
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Iuli de ce n-ai facut si clasamentul general ?
    N-ar fi mai bine sa fie un sistem de punctare asemanator de la OLS , sa sa ia in considerarea cele mai bune N concursuri ?
    Unde N este mai mic decat nr. total de concursuri pe 2008, deoarece exista perioade din timpul anului cand orice forumist e plecat undeva si nu are acces la internet .
    Raspunsuri ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  8. #176
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    O sa fac si la general, nu cred ca e asa o mare pb asta.
    Si nu, se vor lua in calcul toate rezultatele pentru ca asa e normal. E chiar o mare, sa nu zic cum, sa participi de exemplu la 3 grandslamuri si sa se calculeze doar 2...
    .

  9. #177
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Si nu, se vor lua in calcul toate rezultatele pentru ca asa e normal. E chiar o mare, sa nu zic cum, sa participi de exemplu la 3 grandslamuri si sa se calculeze doar 2...
    Mai citeste si tu odata ce-ai scris si sa-mi si mie ce-ai inteles ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  10. #178
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    cred ca se refera la faptul ca vor conta toate turneele la clasamentul general, nu ca la OLS Tenis unde nu vor conta toate

  11. #179
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Da ,dar nu va fi un clasament general corect pt. ca nu stiu cati poti fi prezenti la toate turneele , si sunt peste 20 ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  12. #180
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Da ,dar nu va fi un clasament general corect pt. ca nu stiu cati poti fi prezenti la toate turneele , si sunt peste 20 ...

    pai in tenis cum se calculeaza clasamentele?

    hai sa nu facem din asta un capat de tara, lipsesti de la u turneu ai 0 pct. care-i problema.

  13. #181
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    pai in tenis cum se calculeaza clasamentele?

    hai sa nu facem din asta un capat de tara, lipsesti de la u turneu ai 0 pct. care-i problema.
    The South African Airways ATP Ranking is based on calculating, for each player, his total points from the 13 'mandatory' events - the four Grand Slams and the nine ATP Masters Series tournaments - and his best five results from all eligible International Series tournaments from the past 52 weeks. The Tennis Masters Cup counts as an additional 19th tournament for players who qualify for the circuit finale.

    Din 10 masters-uri se puncteaza cele mai bune 9 si cele mai bune 5 rezultate din International Series , la GS se iau toate in considerare - practic se iau in considerare maxim 19 turnee .

    Daca nu conteaza ca iei 0 puncte la un turneu atunci nu vad sensul sa se mai faca clasamentul general pt. ca nu este elocvent ,vor castiga cei care stau tot anul pe LOD .
    Last edited by Optimistul; 6th April 2008 at 15:25.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  14. #182
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    [I]

    Daca nu conteaza ca iei 0 puncte la un turneu atunci nu vad sensul sa se mai faca clasamentul general pt. ca nu este elocvent ,vor castiga cei care stau tot anul pe LOD .
    nu-i adevarat

    degeaba stai tot timpul si nu pui pronosticuri bune(faci pana in 100 de pct). intra unul si prinde 3-4 turnee bune si castiga

  15. #183
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    The South African Airways ATP Ranking is based on calculating, for each player, his total points from the 13 'mandatory' events - the four Grand Slams and the nine ATP Masters Series tournaments - and his best five results from all eligible International Series tournaments from the past 52 weeks. The Tennis Masters Cup counts as an additional 19th tournament for players who qualify for the circuit finale.

    Din 10 masters-uri se puncteaza cele mai bune 9 si cele mai bune 5 rezultate din International Series , la GS se iau toate in considerare - practic se iau in considerare maxim 19 turnee .

    Daca nu conteaza ca iei 0 puncte la un turneu atunci nu vad sensul sa se mai faca clasamentul general pt. ca nu este elocvent ,vor castiga cei care stau tot anul pe LOD .
    Asta de unde ai scos-o? Alea 19 turnee conteaza doar pt race...clasamentul anului.
    Si nu stiu de unde ai scos-o, dar sunt doar 9 mastersuri...
    .

  16. #184
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    De aici : http://www.atptennis.com/en/players/...n/rankfaq.asp#
    10 mastersuri cu turneul campionilor !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  17. #185
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Te contrazici singur...pai da, 9 mastersuri sunt, 4 grandslamuri, cele mai bune 5 rezultate...rezulta 9+4+5=18 dar si turneul campionilor, 19.

    Asa ca de unde se iau cele mai bune 9 rez din 10 mastersuri? :|

    Hai las-o asa, nu mai conteaza...

    Se va puncta pt fiecare turneu.
    .

  18. #186
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Asa e , am gresit un master la socoteala ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •