Suporterii celorlalte echipe au avut initiativa laudabila de a strange randurile pe Forum si si-au deschis un thread de prezentare.
M-am gandit ca e bine sa facem si noi acelasi lucru si am deschis acest topic. Propun sa ne prezentam in urmatoarea forma:
Prenume
Varsta
Localitate/tara
Ocupatie
Cum ati inceput sa simpatizati cu Dinamo?

Ii rog pe suporterii celorlalte echipe sa nu posteze aici, exista multe alte threaduri unde putem discuta subiecte comune. Va multumesc anticipat.



O sa incep eu:

Prenume: Bogdan
Varsta: 35
Localitate/tara: Bucuresti/Romania
Ocupatie: Inginer electrotehnica/cercetare

Cum ati inceput sa simpatizati cu Dinamo?

De pe la vreo 5 ani am mers impreuna cu bunicul meu (un om admirabil, oltean dealtfel Dumnezeu sa-l ierte…) la meciurile de fotbal ale echipelor bucurestene, dar in special ale lui Dinamo, stadionul fiind mai aproape de casa si avand in plus avantajul parcului deosebit de frumos in care este situat clubul. Pe la 6 ani am inceput aici cursurile de inot, iar pe la 12 ani handbal la copii.
Intre timp insa am devenit dinamovist cu sufletul, cucerit definitiv de ardoarea cu care luptau jucatorii nostri pe teren si de valorile care se aflau in lot si iti incantau privirea de fiecare data. Si asta nu numai la fotbal ci in mai toate sporturile. Nu mai insir toate amintirile personale legate de Dinamo ce s-au adunat de-a lungul timpului pentru ca ar insemna sa scriu zeci de pagini si multe dintre ele le-am mai postat pe forum si cu alte ocazii. O sa spun doar ca am trait si bucurii si tristeti alaturi de Dinamo si reprezinta o parte din mine pe care o indragesc si nu as putea sa ma despart de ea vreodata... “Prima iubire si ultima” , caine pan’ la moarte si dincolo de ea…

In plus combinatia de culori rosu-alb mi se pare cea mai frumoasa posibila din punct de vedere cromatic .

Hai Dinamo!