Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 76

Thread: Fie Vreme Buna, Fie Vreme Rea, Caini Pana La Moarte Si Dincolo De Ea…

  1. #22
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Salutare.Ma numesc Vlad, am 23 de ani si sunt DINAMOVIST de cand ma stiu.Familie de dinamovisti, ca in multe din cazurile citite mai sus.
    Cand eram mic nu intelegeam prea multe din ce se intampla, stiam doar ca trebuie sa strig "Hai Dinamo" si ca ai nostri sunt cei mai tari.Pe Klein, Rednic, Andone, Sabau, Matetut, Raducioiu si ceilalti ii stiam pe de rost .Preferatul meu era Mateut, familia mea fiind apropiata de varul lui.A urmat o perioada in care nu prea m-am mai interesat de fotbal si de Dinamo.Apoi am fost cu un coleg de liceu dinamovist la un meci ... era semifinala de cupa Dinamo - FC National, pierduta cu 2-1.Atunci i-am vazut pe Mihalcea si Danciulescu, Tararache, Petre, Haldan si o scanteie s-a aprins in mine.De atunci sunt mai infocat ca niciodata.
    Numai Baschet, numai bine !

  2. #23
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Salut Vlad, bine ai venit alaturi de noi
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #24
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Salutare tuturor celor noi intrati in "familia noastra"

    P.S. Mai stie cineva ceva de "batranul" ayrton???
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Veniti la Forum meeting 7, pe 2 iulie 2004 la Shorley, in Regie. E mishtoooooo….

    E o buna ocazie sa ne cunoastem mai bine, sa fim mai multi dinamovisti (pana acum a mai fost Ayrton de cateva ori si eu o data), sa discutam CE (nu e meci pe 2, iar pe 4 e finala) si despre Dinamo (transferuri, meciuri amicale, campanie europeana, Cupa si campionatul viitor, batai verbale “la sange” cu fanii celorlalte echipe), si sa asezonam discutiile cu “lichide si solide” la preturi rezon.
    Daca suntem convingatori avem ocazia sa realizam “transferuri” de fani de la alte echipe …Sunt baieti de treaba, extremistii raman acasa…

    Topicul dedicat intalnirii la Diverse/Forum meeting (7),
    Link: http://www.onlinesport.ro/forum/show...0&page=1&pp=15
    Anuntati-va participarea aici pentru a gasi o masa incapatoare…
    Locuri limitate…GRATIS….am obtinut cu greu invitatii pentru maxim 30 de dinamovisti, deci grabiti-va…
    Vizitati topicul zilnic pentru a afla ultimele noutati legate de intalnire.

    Veniti sa imbracam masa in alb-rosu, atat noi consumatorii cat si vinul ce va curge valuri in cele doua culori in cinstea echipei acestui sezon.

    NU RATATI INTALNIREA VERII 2004 !!!
    Sansa de a celebra Anul Dinamo pe Forum…ANUL ACESTA CAINII FAC LEGEA!



    PS: Am inteles ca batranul Ayrton s-a mutat cu locul de munca, e plin de treaba si deocamdata nu mai are acces la internet.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Salutare fratilor!!!!!!!!!!!!!!!

    Ce coincidenta, dupa apropape 4 luni de lipsa de pe forum, intru si eu pe primul subforum de care am dus lipsa atata amar de vreme si cand colo ce-mi vad ochii??? Tocmai de mine discutati...
    Pentru inceput nu prea voi putea scrie prea des, insa sper ca ati facut fata in lipsa mea "dusmanilor" de pe "Intern"... ca n-am timp sa intru acum sa vad ce au mai scris ei... Sper ca in zilele urmatoare sa le mai dau cate o replica...
    Oricum numai bine tuturor cainilor si bafta echipei in incercarea de accedere in Liga Campionilor!

  6. #27
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    A, si imi pare rau ca nu pot veni la intalnire, plec din Bucuresti la mare, dar sper sa va distrati la Shorley!

  7. #28
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    gata si concediul. Chiar daca am fost in Ro imi pare rau ca n-am ajuns la intalnirea de pe 2 Iulie...(nici macar la Soulfly)

    In rest, dupa ce-am "rasfoit" ultimele threaduri pot sa spun ca nu s-a schimbat mai nimic. Aceleasi "scandaluri"...traiasca presa din Ro!

    Altfel, vad c-a ramas Andone...asa ca mergem inainte. Competitorii declara (ca de obicei) sus si tare ca vor castiga campionatul viitor iar noi sper ca-l vom lua

    Asadar, inaintea unui nou sezon: Hai Dinamo!
    ...always look on the bright side of life...

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    groningánesti
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Sorin, 27 ani, nascut in Buc. locuiesc de 14 ani (din pacate) in Olanda, nefiind mai aproape de Stefan cel Mare,... foarte dureros.
    De cand tin cu Dinamo nu exista o data sau o varsta, de cand ma stiu sunt dinamovist. Binenteles nu-i o intamplare, tata a fost sportiv (box) 11 ani dintre care ultimii 8 ani la Dinamo. tata, io si fratimiu suntem singurii dinamovisti in tot familionu' (ciudat da' asta e adevaru'). Chiar si printre prieteni foarte putini... spatele blocului era dominat de stelisti, dar asta nu ma oprea sa-mi "stric" tricourile cand puneam scris cu oja 11 Orac, 10 Mateut, 16 Raducioiu si multi altii. Am avut multe momente fumoase in spatele lui Moraru, by the way primul meu favorit impreuna cu Augustin (2 nebuni ) am facut 5 ani atletism (la dinamo 3) deci absolut toate meciurile de acasa nu erau ratate, chiar si antrenamentele deseori, nu le ratam.
    Cand ajuns in Olanda a venit, Sabau si Damaschin la Feyenoord, haha, 2 dinamovisti, au iesit campioni dupa ce au castigat cu 2-0 de la ajax, meci decisiv in penultima etapa. Hahaha si strigam Hai Dinamo cand Sabau domina mijlocu' terenului.
    Cam asta fusese ultima aventura personala (mai de aproape vazuta) a echipei.
    Pauza a fost intrerupta in momentu' cand au jucat un amical cu Veendam(divizia "B" momentan, pe vremea aia top 10 in "A") care am invins cu 2-0 si o groaza de ratari. A fost cel mai frumos cadou pe care l-am avut pt k sa jucat exact de ziua mea
    As avea o groaza de spus de ce sustin Dinamo si nu numai la fotbal, dar suntem tineri mai sunt si alte zile.
    Deocamdata in prezent o fac doar cu un satelit(parabolica), internet, o groaza de tricouri, esarfe si fulare... Ce zice-ti e deajuns?

    Semper Fidelis. Forza Dinamo !
    [SIZE=1]Cainele moare de drum lung, iar prostu', de grija altuia.[/SIZE]

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bine ai venit Sorin, ne strangem din ce in ce mai multi . Pentru moment e suficient, ne-ai convins

    Poate, cine stie...intra Dinamo intr-o grupa CL cu o echipa olandeza......si ai ocazia sa-i vezi live...

    Hai Dinamo!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    groningánesti
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    ar fi o dorintza implinita
    [SIZE=1]Cainele moare de drum lung, iar prostu', de grija altuia.[/SIZE]

  11. 21st July 2004, 08:19

  12. #32
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Prenume:Alexandru
    Varsta:36
    Localitatea:Bucuresti
    Ocupatia:Comerciant
    Sunt DINAMOVIST de la varsta de 10 ani,am fost cu acte-n regula(am jucat o perioada la juniori )La inceput ,am tinut cu Dinamo in ambitia lu' TATA care era un rapidist infocat(sunt nascut,crescut in giulesti,langa podul grant)care ma lua cu el la toate meciurile rapidului,care atunci juca in div.B,si ca sa nu m-ai ma ia cu el(ma plictiseam ingrozitor de tare)I-am spus ca eu nu m-ai merg,pentru ca iubesc alta echipa.M-a intrebat care?i-am spus Dinamo!d-atunci nu m-ai ma luat cu el,si am fost fericit.

  13. #33
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Salut Alex, bine ai venit alaturi de noi. Mai stai in Giulesti? Si eu stau pe aproape, e adevarat numai de vreo 4 ani.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #34
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Nu,acum acum locuiesc pe B-dul Lacul Tei, aproape de stadion

  15. #35
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    OK, te-ai purificat deci .
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #36
    sport legend WildSkander's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    425
    Reputatie
    1
    Prenume: Horia
    Varsta: 28
    Localitatea: Bucuresti
    Ocupatia: Inginer IT

    Sunt cane rosso, iubesc extrem Dinamo, am facut parte din vechea NG, ii respect pe Elyass si Mihnea Ionescu, cu ocazia meciurilor cu sTielutza, m-am reintors in PCH.

  17. #37
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Nume: Adi
    Virsta: 23
    Localitatea: Craiova
    Ocupatia: Jurnalist

    Ar trebui sa imi faceti o vitrina personala, cred ca sint singurul dinamovist de pe-aici. De ce am ajuns dinamovist? Mi-a placut dintotdeauna sa ma contrazic. Cum aici 95 la suta din oameni tin cu Universitatea si 5 la suta cu Steaua, am zis ca daca o sa tin cu Dinamo o sa imi gasesc in mod sigur adversari. Un argument pentru care toata lumea ar trebui sa tina cu Dinamo? Dinamo este echipa cea mai frumoasa, practica fotbalul cel mai placut si are cea mai buna "medie" conducere-suporteri-echipa. Cum asta este primul meu post aici, sper sa ne-auzim cu bine si in continuare.

  18. #38
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Salut ..
    Ma numesc Ionut sint din Bucuresti am 24 de ani iar ca ocupatie sint Operator PC si sint suporter dinamovist de tot atati ani .
    Ma bucur din tot sufletul ca sint dinamovist pt ca doar aici am vazut cu adevarat ce inseamna o familie mare.Am cunoscut cu toti bucuria si tristetea , esecul si victoria dar cel mai important este ca am stiut sa mergem mai departe.
    Iar acum parca mai aproape ca niciodata ne zambeste cel mai ravnit lucru :Champion League.Sper din tot sufeltul ca vom reusi sa facem acest imens pas spre europa.
    bafta all si SOPRA TUTTI SIAMO NOI..
    Last edited by S3agal; 26th July 2004 at 20:36.

  19. #39
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Salve tuturor, bine ati venit, era timpul sa echilibram balanta. Dinamo1948 probabil vroiai sa spui ca esti singurul dinamovist din Craiova de pe aici si intr-adevar pentru asta ai respectul nostru.

    Pe sectiunea "Intern" sunt sondaje cu cea mai iubita, cea mai antipatica, echipa favorita...Votati acolo ca sa se vada cum stau lucrurile de fapt .
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #40
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    welcome guys. Have fun cu stelistii. hehe

  21. #41
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    prenume : marius
    varsta : 18
    lacalitate : galati
    ocupatie : elev
    salut la toti dinamovistii
    tin cu dinamo de prin 1995 [ atunci am inceput sa inteleg fotbalul ]
    insa am o mare dezamagire , ca pleaca multi jucatori
    daca ar fi stat mai multi , va dati seama ce echipa avea acum dinamo : mutu,contra,niculae,mihalcea,florea,alexa,stoican, barcauan,marica,mitea si multi altii
    dar sunt f.fericit cand dinamo castiga fie si cu sportul fie si cu shacktior

  22. #42
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bine ai venit Kacio , vanzarile prea dese, prea multe si pe bani putini sunt durerea noastra a tuturor dinamovistilor. Dar cred ca se vor mai rari (sau macar se vor face pe bani mai multi ca sa putem lua inlocuitori pe masura) daca avem succes in cupele europene.

    Fratilor ne inmultim pe forum vazand cu ochii, incepem sa ne apropiem de adevar Era si timpul…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •