Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 452

Thread: Mai face Dinamo blaturi?

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Dar s-a oprit vreodata?
    pe vremea cand Dinamo juca consecutiv cu Steaua si Rapid, lua pauza de la blaturi ... 2 etape e deja un interval
    Desi cand Giovanni era boss in Giulesti le`a dat un meci cat un campionat

  2. #44
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Mai face Dinamo blaturi?
    intrebare de baraj...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    intrebare retorica

  4. #46
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Mda, fie ca voi. Dar mi-ar fi foarte usor si mie sa deschid un thread asemantor dedicat stelei (dar sunt sigur ca se gaseste vreun comunist care sa-l inchida)...asa cam sa intreb aici. Dar steaua mai face blaturi?

    P.S. Oare sunteti in stare sa dati niste raspunsuri demne de fiinte rationale?
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Nu !

  6. #48
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    clar ca face , nu are rost sa le spun pe cele recente , adica cele din tur ca ma plictisesc.
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  7. #49
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Nu !
    Asa o fi. Da' cu Bacaul ce a fost (ca sa iau exemplul cel mai la indemana), meci jucat in acest campionat?
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  8. #50
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81
    Mda, fie ca voi. Dar mi-ar fi foarte usor si mie sa deschid un thread asemantor dedicat stelei (dar sunt sigur ca se gaseste vreun comunist care sa-l inchida)...asa cam sa intreb aici. Dar steaua mai face blaturi?
    Intrebare dificila. E o afirmatie foarte obisnuita ca "Dinamo face blaturi". Se stie de asemenea ca Dinamo si Steaua erau echipele avantajate in "Epoca de aur", celelalte echipe din Divizia avand ordine stricte sa "nu deranjeze". Naravurile au continuat desigur si dupa Revolutie.

    La ora actuala, desi cred ca la numar Dinamo conduce detasat ( avand si mai multi arbitri se pare pe statele de plata ), nu pot sa bag mana in foc pentru Steaua, din simpla logica : intr-o troaca de porci e putin probabil ca cineva sa ramana 100% curat. Lucru care ma supara mult. Ca simplu suporter, sufar parca mai mult cand simt ca n-a fost in regula totul in iarba. Ca n-am castigat fiindca am fost mai buni. La urma urmei, blaturile sunt un mod de a ne fura caciula... rezultatele se vad ( mai ales la Dinamo ) in Europa, unde de-abia am inceput sa mai scoatem si noi capul, cu timiditate la inceput.

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81
    Asa o fi. Da' cu Bacaul ce a fost (ca sa iau exemplul cel mai la indemana), meci jucat in acest campionat?
    zi`ne altele ca de asta stim cu totii

  10. #52
    Rapidist 100%rapidist's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Romania, Tg-Mures
    Posts
    545
    Reputatie
    1
    Dinamo nu mai face blaturi de mult timp si nici no sa cada la nivelul ala!!!In toata romania nu sunt blaturi!!!
    Rapidist pana la moarte si dupa!!!:

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    si marmota a fluierat 11 m :

  12. #54
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Unde era Steaua cea curata. Cred ca foloseste detergent, n-or face reclama si la DERO, ca la Rafo au facut ?
    Rad cei care tin cu echipa care se chinuie de aproape 5 ani sa ia un campionat si o cupa a Romaniei, si abia a reusit sa-l ia, cu ajutorul lui Olaroiu (care e stelist pana la moarte.), nu a fost blatul facut de patroni, nu intelegeti gresit, timisoreni. Dar, daca se proba, ar fi trebuit retrogradate in C, cum scrie in regulament (vezi si cazul Genoa care a blatuit un meci).
    Si se mai lauda ca ei sant bebelushi si acuza pe altii. Rushine stelisti, mai ales ca recunoasteti ca ati facut blat pt. a lua campionatul.
    Dar asta e, la Steaua numai suporteri demagogi, iau apararea cu orice pretz, stil JIJI.

  13. #55
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Ce blat ma ? Lasa drogurile bai remy! Blat auzi... mama. Numai in Romania se aude asa ceva. Ca dinamovist tre sa accepti faptul ca Steaua a fost mai buna. La vara tot asa o sa zici daca castiga Steaua campionatul. Ai o mentalitate foarta proasta remy. Ma surprinde faptul ca ai 39 de ani..

  14. #56
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Copile, stii sa citesti ce au declarat multi stelisti, chiar pe Forum, mai ales Popa si Paul, ca recunosc clar ca Steaua si Olaroiu au facut blat ?
    De ce naiba a ajuns Olaroiu rapid la Steaua, fiind dat afara de patron, care a spus clar: a fost blat, dar a tacut, sa nu fie retrogradate amandoua echipele.
    Si nu te mai droga, ca prea tare prizezi. E real faptul ca Steaua a castigat, furand, acel meci cat un campionat ? Daca zici nu, e clar ca iei prafuri si nu-ti mai revii.
    Si trezeste-te din pumni, ca viata e grea. Tzara te vrea "curat".

  15. #57
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Revenind on topic...Dinamo va face blaturi atata timp ca va exista...ca asa e obisnuita.Punct!
    Free Sevilla!!!!

  16. #58
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Bai masulica... de ce crezi tot ce iese din gura oamenilor prosti ? Conteaza ce a zis Iancu ? De ce nu a fost Oli demis atunci ????!!! Iancu a zis chestia aia la nervi... STEAUA A FOST MAI BUNA... a castigat corect, daca iti vine pe plac sau nu.

    Spune-mi tu ca microbist, daca ai vazut meciul, daca a fost blat sau nu..

  17. #59
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Eu zic ca nu. Cel putin nu in turul acestui campionat.

  18. #60
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Triphat
    Bai masulica... de ce crezi tot ce iese din gura oamenilor prosti ? Conteaza ce a zis Iancu ? De ce nu a fost Oli demis atunci ????!!! Iancu a zis chestia aia la nervi... STEAUA A FOST MAI BUNA... a castigat corect, daca iti vine pe plac sau nu.

    Spune-mi tu ca microbist, daca ai vazut meciul, daca a fost blat sau nu..
    BAIETASH, STII SA CITESTI ? IA DE AICI:

    Duminică seară, la emisiunea Realitatea Sportivă, preşedintele lui Poli, Marian Iancu, a clarificat demiterea lui Cosmin Olăroiu din vara anului trecut, la cīteva zile după meciul Steaua- Poli (2-1). Victoria respectivă le-a asigurat roş-albaştrilor titlul de campioni, iar Gigi Becali declarase atunci că "Poli n-a jucat cu răutate īn Ghencea".

    După ce editorialistul Gazetei, Cristian Geambaşu, l-a chestionat pe vicepreşedintele lui Poli, Emil Roşianu care este adevărul īn legătură cu rezilierea angajamentului lui Oli, preşedintele Iancu a intervenit. "Să vă spun eu cum a fost! După acel meci care mi s-a părut suspect am decis să-l dau afară pe Olăroiu!", a spus Iancu la Realitatea TV. Acesta a mai povestit că a fost convins apoi de Roşianu să revină asupra deciziei.

    La vremea respectivă, conducerea lui Poli a negat că ar fi fost vorba de o demitere, susţinīnd că Olăroiu semnează de fapt un nou angajament cu alt obiectiv şi s-a acreditat ideea că totul a fost o farsă.

  19. #61
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca a fost nici macar un jucator de la Poli in cunostinta de cauza. Probabil Oli i-a terminat cu antrenamentele intentionat, ca altfel nu se explica cum au cazut toti mai ales in repriza a doua. Daca meciul curgea cum au curs primele 30 de minute Poli batea cu 3-0 ca-n Giulesti. Sa nu uitam totusi ce mult ii are Oli la suflet pe dinamovisti de cand i-au furat titlul cu ajutorul Ceahlaului. Nu cred ca-l lasa inima sa ofere trofeul internelor. Ceva parea ciudat acolo, dar se poate sa fi fost totul si pe bune si sa iasa in halul in care a iesit. Nu cred ca Gigi i-ar fi cerut lui Oli personal s-o lase mai moale. Daca o facea, i-ar fi fost frica apoi sa urle in gura mare ca Oli e prietenul lui si nu va juca cu rautate impotriva Stelei.
    Gigi nu e asa destept sa manipuleze masele prin presa. Dovada milioanele pe care le-a cheltuit pt 1, ceva voturi.

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    I-auzi domne' ce zice Purple asta.... Io credeam ca Satana e la Mogoshoaia shi, cand colo, ce vad ?! Satana de fapt a plecat de pe Bega shi a ajuns in Ghencea I-a terminat intentzionat, tehnici voodoo, ce shtitzi voi...
    A fost blat cu jucatorii mah, ce s-o tot taraganam atata. Sa nu uitam ca marele dinamovist Contra a fost mielushel in Ghencea Deci domnu Remy, mai cotrobaie sa vezi dak n-a fost cumva aranjament Borcea-Jiji.
    ex-alpopa

  21. #63
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Ia sa vedem ce scria presa vremii:

    Cosmin Olaroiu, antrenorul banatenilor, n-a uitat ca a inceput fotbalul la Steaua si a ajutat gazdele folosind o aparare cel putin ciudata. Titularizarea veteranului Florin Batrinu pe postul de fundas dreapta a surprins toata asistenta, stiut fiind faptul ca veteranul timisorean a jucat intreaga cariera pe postul de fundas central.

    Surpinzatoare aceasta decizie daca ne amintim faptul ca Poli venea dupa vreo 5 etape fara gol primit. Dar daca ne amintim ca si atunci cand a venit cu Nationalul langa sere Olaroiu a bramburit echipa, atunci ne dam seama ca nu mai este o simpla coincidenta. Asa ca, au fost 2 antrenori care au ajutat steaua sa castige campionatul...Zenga si Olaroiu (a castigat 6 puncte vitale)...Dumitriu a fost a 5-a roata la caruta.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •