Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 143

Thread: De prin presa noastra adunate

  1. #85
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Campionii tineri! Canadienii au luat aurul în proba de dans!
    http://www.gsp.ro/sporturi/jo-vancou...ns-178167.html
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  2. #86
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    www.fangymnastics.com

  3. #87
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Oau, de mult asteptam o veste ca asta,o pereche din Romania in proba de dans si iata ca in sfarsit asteptarea mea a luat sfarsit!
    Le doresc sa aiba parte de un viitor stralucit incununat de multe succese!
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  4. #88
    junior WhateverHime's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    148
    Reputatie
    1
    In numarul de mai al revistei Tabu apare un articol despre Zoli Kelemen, articol foarte laudat aici.

  5. #89
    junior WhateverHime's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    148
    Reputatie
    1
    Scuze de postul dublu . Prima parte a articolul de care spuneam mai sus a aparut online aici . Mie una mi-a placut mult.

  6. #90
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Trebuie sa recunosc mie pe alocuri mi-a adus cate o lacrima. E scris fain si te face sa vibrezi. Si te face sa mergi sa cumperi revista.
    Merci Ana de informatii. Chiar mi-a placut sa citesc asa ceva.
    18 feb 2010 in Vancouver is: "The night they killed figure skating" - Elvis Stojko

  7. #91
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    in sfarsit a aparut !!!!!!!!!! ma duc maine sa iau revista. eu zic sa o luati si voi poate incepe lumea sa vada ca si patinajul poate vinde. doamna care a scris articolul mi-a trimis si un pm si vreo 2 mailuri intreband despre cum a fost la vancouver si despre zoli. si mi-a placut abordarea ei. sunt foooooarte curioasa sa vad cum a iesit treaba pana la urma.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #92
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Na drace. Cand sa aflu si eu cum si-a pierdut ochiul, continuarea in Tabu. Nu cumpar nici un tabu. Fetelor, spuneti-mi voi
    Laura, maailman kaunein tyttö

  9. #93
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Alin, Zoli si-a piedut ochiul cand i-a explodat un tub de spray in fata, tub aruncat la ghena care a luat foc de la celelalte deseuri.
    Eu totusi zic ca merita sa iei revista, pe mine prima parte a articolului m-a convins sa o cumpar , Zoli are o poveste de viata impresionanta dar are si ambitie si talent si merita sa obtina locuri cat mai bune in competitii.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  10. #94
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Ce ghinion cu tubul. Fratii lui nu au practicat si ei patinajul ? Lasa ca poate gasesc revista la un supermarket si citesc acolo articolul
    Laura, maailman kaunein tyttö

  11. #95
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    13 momente jenante din patinajul artistic:

    http://www.protv.ro/stiri/13-momente...erie-foto.html
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #96
    junior WhateverHime's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    148
    Reputatie
    1
    In numarul din februarie al revistei Historia a aparut un articol destul de amplu despre istoria patinajului artistic. Bine scris si documentat, mie una mi-a placut mult. Trece in revista pionierii sportului (de la un nene din sec. 18 pana la Sonja Henie) si ajunge pana haaaaat la Vancouver si noaptea in care arbitrii au ucis patinajul artistic Nu a aparut inca online, luati aici un teaser: http://www.historia.ro/exclusiv_web/...luni-chioscuri

  13. #97
    junior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Multumesc, whatever, pentru anunt, pentru promovare . Si, desi articolul nu a aparut inca pe site-ul Historia, imi iau eu libertatea, ca autor, sa va trimit intr-un locusor in care-l puteti citi integral. Daca vreti
    Max Satler, de la site-ul oficial al lui Plushenko, a fost dragut si mi-a pus textul (paginile, de fapt, in care a aparut articolul in Historia; ceea ce e si mai ok, ca e tot pachetul) pe site, la sectiunea Press. Adica aici: http://evgeni-plushenko.com/eng/press/. E destul de simplu, click pe Historia-Romanian magazine. Ma grabesc sa va anunt chestiunea pentru ca, imediat, in martie, o sa mai apara acolo revistute si linkuri, care au legatura cu Plushenko, iar articolul din Historia n-o sa mai fie primul

    In alta ordine de idei, mi-ar placea sa-mi spuneti ce credeti despre text Eu l-am scris cu drag, cu mare drag. Daca-i considerata reclama, ma iertati , nu asta am intentionat. Sau, de fapt, si asta: am vrut sa stiti de existenta unui asemenea text; voi, mai mult decat altii. Historia are un public de nisa, care e interesat mai degraba de conflicte, domnitori, etc.. Iar eu nu vreau ca un text despre istoria patinajului sa ramana necitit tocmai de catre cei pasionati de patinaj: asa ca am zis c-ar fi totusi ok sa anunt aici c-a aparut.

  14. #98
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by amidala View Post
    Multumesc, whatever, pentru anunt, pentru promovare . Si, desi articolul nu a aparut inca pe site-ul Historia, imi iau eu libertatea, ca autor, sa va trimit intr-un locusor in care-l puteti citi integral. Daca vreti
    Max Satler, de la site-ul oficial al lui Plushenko, a fost dragut si mi-a pus textul (paginile, de fapt, in care a aparut articolul in Historia; ceea ce e si mai ok, ca e tot pachetul) pe site, la sectiunea Press. Adica aici: http://evgeni-plushenko.com/eng/press/. E destul de simplu, click pe Historia-Romanian magazine. Ma grabesc sa va anunt chestiunea pentru ca, imediat, in martie, o sa mai apara acolo revistute si linkuri, care au legatura cu Plushenko, iar articolul din Historia n-o sa mai fie primul

    In alta ordine de idei, mi-ar placea sa-mi spuneti ce credeti despre text Eu l-am scris cu drag, cu mare drag. Daca-i considerata reclama, ma iertati , nu asta am intentionat. Sau, de fapt, si asta: am vrut sa stiti de existenta unui asemenea text; voi, mai mult decat altii. Historia are un public de nisa, care e interesat mai degraba de conflicte, domnitori, etc.. Iar eu nu vreau ca un text despre istoria patinajului sa ramana necitit tocmai de catre cei pasionati de patinaj: asa ca am zis c-ar fi totusi ok sa anunt aici c-a aparut.
    Eu mi-am cumparat revista de cum am auzit, mi-a placut articolul foarte mult, l-am citit impreuna cu mama mea care estesi ea o mare fana . Felicitari pentru aceasta idee, sper sa mai apara astfel de articole, eu una le astept cu mare interes.

  15. #99
    junior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Simona, multumesc frumos


    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Eu mi-am cumparat revista de cum am auzit, mi-a placut articolul foarte mult, l-am citit impreuna cu mama mea care estesi ea o mare fana . Felicitari pentru aceasta idee, sper sa mai apara astfel de articole, eu una le astept cu mare interes.

  16. #100
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by amidala View Post
    Multumesc, whatever, pentru anunt, pentru promovare . Si, desi articolul nu a aparut inca pe site-ul Historia, imi iau eu libertatea, ca autor, sa va trimit intr-un locusor in care-l puteti citi integral. Daca vreti
    Max Satler, de la site-ul oficial al lui Plushenko, a fost dragut si mi-a pus textul (paginile, de fapt, in care a aparut articolul in Historia; ceea ce e si mai ok, ca e tot pachetul) pe site, la sectiunea Press. Adica aici: http://evgeni-plushenko.com/eng/press/. E destul de simplu, click pe Historia-Romanian magazine. Ma grabesc sa va anunt chestiunea pentru ca, imediat, in martie, o sa mai apara acolo revistute si linkuri, care au legatura cu Plushenko, iar articolul din Historia n-o sa mai fie primul

    In alta ordine de idei, mi-ar placea sa-mi spuneti ce credeti despre text Eu l-am scris cu drag, cu mare drag. Daca-i considerata reclama, ma iertati , nu asta am intentionat. Sau, de fapt, si asta: am vrut sa stiti de existenta unui asemenea text; voi, mai mult decat altii. Historia are un public de nisa, care e interesat mai degraba de conflicte, domnitori, etc.. Iar eu nu vreau ca un text despre istoria patinajului sa ramana necitit tocmai de catre cei pasionati de patinaj: asa ca am zis c-ar fi totusi ok sa anunt aici c-a aparut.
    Superb articol, f reusit, ai inclus toate momentele importante ale acestui frumos sport, am aflat si lucruri pe care nu le stiam pana acum legate de patinaj, si ma bucur ca ai inclus in articol si o poza cu Marina si Gwendal ( preferatii mei all time din proba de dans)
    Oricum voi cumpara si eu revista pt ca sa citeasca si mama articolul, si ea fiind o mare fana a patinajului artistic
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  17. #101
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru articol, totul este foarte bine dozat si cred ca erau necesare informatiile pentru un public mai mare si chiar pentru fani. Poate mi-ar fi placut sa-l fi amintit (pozat) in istoria asta si pe Alexei Yagudin fara de care, eu continui sa cred, Plushenko n-ar fi fost ceea ce este.
    Incerc si eu sa-mi cumpar revista, mi-ar placea sa am articolul.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #102
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Felicitari pentru articol, totul este foarte bine dozat si cred ca erau necesare informatiile pentru un public mai mare si chiar pentru fani. Poate mi-ar fi placut sa-l fi amintit (pozat) in istoria asta si pe Alexei Yagudin fara de care, eu continui sa cred, Plushenko n-ar fi fost ceea ce este.
    Incerc si eu sa-mi cumpar revista, mi-ar placea sa am articolul.
    Pai Alexei nu a fost implicat in niciun scandal!!!!!!

  19. #103
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Foarte fain articolul! Bravo!
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  20. #104
    junior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Eeee, ce de reactii, si frumoase pe deasupra, asa ca multumesc tuturor. Mi-ar fi parut tare rau ca articolul asta, ascuns intr-o publicatie care, la prima vedere, n-ar gazdui articole despre patinaj, sa ramana necunoscut/necitit. Historia insa are avantajul de a avea o rubrica de Istoria Sportului in care incercam sa dam si lucruri mai putin cunoscute din culisele diverselor discipline.
    Pe de alta parte, mi-ar fi placut ca articolul asta sa fie muuuuult mai lung. De fapt, el a si fost muuult mai lung , am scris cateva zile bune la el si am inclus si o cronologie stufoasa pe care o intitulasem "Au mai intrat in istoria patinajului si..." (si enumeram, cu scurte prezentari, o multime de patinatori, mai vechi si mai noi, si preferati de-ai mei gen/ Petrenko, Urmanov, etc, si antrenori / stiati ca Misin a patinat cu Moskvina in proba de perechi?, dar n-am mai avut unde sa var si cronologia in varianta tiparita a Historiei. Si-am mai taiat si din textul initial, ceea ce n-a fost tocmai placut. Pe de alta parte, nici n-aveam cum sa ma intind pe mai mult de 5 pagini de revista (desi eu si colegii mei batem in cuie continutul...), atata vreme cat un Dosar (Dosarul Historia pe teme diverse) complex si inchegat are 14 pagini. Ar fi fost o exagerare sau dau mai multe pagini, asadar. Pe de alta parte, as fi incercat sa dau si cronologia stufoasa (la care am muncit de mi-au iesit ochii), dar nu mai aveam loc de poze si descurajam cititorii... Si-asa am dat mult prea putine poze. (acuma va duc in bucataria articolului, ca sa vedeti cate decizii am avut de luat . Pe de alta parte, atunci cand textul va fi disponibil online (adica atunci cand colegii mei il vor incarca pe site-ul Historia), o sa-i atasez si cronologia asta (ca sa fiu cu inima impacata.
    Si eu sunt de acord ca Yagudin face parte (si inca serios) din istoria patinajului (la fel ca muuulti, muuulti altii, foarte buni, foarte talentati) dar uite ca n-am avut unde sa-l var . Spun eu, ca fan Yagudin, inainte de a deveni fan Plushenko. De fapt, eu m-am mutat de la rus la rus: Urmanov, Yagudin, Plushenko. Si-acum am dat-o pe japonezi din motive de Daisuke Takahashi pe care l-am vazut anul trecut live la Torino, la CM, si care respira atitudine. Si o sa mor de ciuda cand se retrage.
    Asadar, Simona B, blueciel, Tracoromana, lady_k, multumesc frumos. Ah, Simona, si Yags a fost intr-un mic scandal, atunci cand l-a parasit pe Misin pentru Tarasova, acuzandu-l pe primul ca da mai multa atentie noii vedete, Plushenko, decat lui

    Seara buna

  21. #105
    junior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Inca ceva, desi nu stiu daca e locul potrivit aici (si cred ca nu, o sa caut sa vad unde e si pun si acolo): o noua editie de Kings on Ice nu vom avea, din pacate, mai devreme de anul viitor - si asta e destul de sigur. La anul, dupa competitiile mari, in principiu. Asta nu e o veste tocmai buna dar am zis sa stiti.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •