Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 143

Thread: De prin presa noastra adunate

  1. #43
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Eu sunt chiar pensionara despre care s-a facut vorbire (na, parca-s avocata, ei bine, chiar sunt, vreau sa ma apar desi habar n-am cum sa postez aici, m-am inscris doar pt "drept la replica", multumesc Iulya! ) si m-am inscris pt ca ma mananca tastatura si vreau sa va spun ca o prefer pe Yvonne Alinei Alexoi, am scris si de ce pe blog cand am comentat europenele. Iar Brian m-a intoxicat, fara voia lui, la unul din concursurile precedente cand Eurosportul a tinut-o cu Brian in sus, Brian in jos, in nenumarate filmulete cu el si mama lui. Aveam oricum de gand sa scriu mai multe despre ce cred eu despre Brian la gala, acum cu atat mai mult o s-o fac. Ce vreti, preferatul meu a fost la europene Kevin iar acum Denis Ten, poti sa faci ceva in gustul omului?

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Ah ,emoticoanele astea! Au iesit exact pe dos. Cat despre adus Brian la mine, nu, mersi. La cate accidente au sportivii astia mi-e teama ca daca ma ia de mana cad si eu gramada si la varsta mea ar putea fi fatal. Sau poate ma indragostesc de el, mai stii? Acum incerc alt emoticon ,sunt curioasa ce iese :-)

  4. #46
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    doamna viorica, bine ati venit pe la noi. si daca tot va manaca tastatura mai scarpinati-o pe aici pe onlinesport ca si asa suntem putini noi cei pasionati de patinaj in romania
    si daca va place kavin si denis ten va mai trec cu vederea lipsa de iubire pt brian
    oricum noi pe aici oameni pasnici, chiar daca ne mai aprindem ocazional la suparare.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #47
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Wink

    Multumesc pt primire. Tocmai am terminat ultimul articol despre mondiale, cel cu gala si cu parerea mea mai detaliata despre Brian Joubert. Ca sa fiu oarecum in topic am sa spun ca am fost intrebata de un membru al familiei, om cu carti de poezie publicate, de ce nu public aceste articole intr-un ziar sportiv. As vrea sa vad eu ziarul ala care ar fi dispus sa publice km mei de articole, mai ales ca, asa cum bine ai spus, sunt destul de putine persoane pasionate de patinaj artistic, sport prea nobil si mai ales prea costisitor pt gustul publicului larg, se pare.

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Fata de alte sporturi patinajul are chiar audienta decenta in Romania, oricum mult mai buna decat sporturi in care ne batem la medalii

  7. #49
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Last edited by Iulya; 6th April 2009 at 22:58.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  8. #50
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    OMG, e in romana socata dar intr-un mod pozitiv. Si culmea nu e o stire despre un sportiv roman.

    Ca melcul dar parca se aude si de patinaj in Romania!

    Multumim Iulya!

  9. #51
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    wow si de la mine pt faptul ca stirile sunt in romana. dar par a fi pur si simplu traduse de undeva.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #52
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    GRATIE. MONDIALELE DE PATINAJ ARTISTIC S-AU INCHEIAT - YU-NA KIM A FACUT SENZATIE
    http://transilvaniaexpres.ro/index.p...articol=115879

    Surpriza vine din Coreea
    http://www.ziaruldeiasi.ro/sport/sur...-coreea~ni5bvi
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  11. #53
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Evgheni Plușenko va reveni în competițiile oficiale la Grand Prix-ul de la Moscova
    http://www.gsp.ro/sporturi/altele/ev...va-160387.html
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  12. #54
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Un articol foarte frumos de pe un blog: De ce iubim patinajul?
    http://fulleren.wordpress.com/2009/0...bim-patinajul/
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  13. #55
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Am zis si pe FT. E foarte frumos articolul.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  14. #56
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Avancronica: Grand Prix-ul de Patinaj al Rusiei
    http://www.onlinesport.ro/stiri/spor...-al-rusiei.htm
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  15. #57
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Campionul la patinaj: „Noroc că îmi trimite mama bani de acasă“
    http://www.gandul.info/sport-miscare...-acasa-5075816
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  16. #58
    junior
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    115
    Reputatie
    1
    Da, nu sunt bani. Nu mai au nici bani de masa si cazare pentru Zoli. Si el reprezinta Romania. Mai bine ar reprezenta Trinidad Tobago, poate ar fi mai interesati de el. Dar nici macar pentru viitorii patinatori (care-or mai fi aia) nu exista interes. Federatia nu mai poate sau nu mai vrea sa cumpere ore de gheata, in conditiile in care acestea ar fi platite si de catre parinti, aveau doar sansa unui pret mai mic. In aceste conditii nu stiu ce sens mai are sa-mi duc copilul sa faca patinaj. Pentru ce? Deocamdata e mica si ii place, se intelege bine cu antrenoarea. Dar peste cativa ani? Poate ar fi buna la alt sport si ea se chinuie aici unde nu are nici un viitor. Stau foarte serios sa ma gandesc daca mai merita efortul financiar in continuare, fiindca deja devine foarte dificil sa mai facem fata. Sponsori nu se gasesc pentru acest sport, fetitele sunt mici, de abia acum incep activitatea competitionala. Probabil la Brasov, unde primaria construieste un patinoar, care va fi gata prin februarie, va fi un centru pentru patinajul artistic. Bucurestiul nu are nici o sansa. Vom ramane la nivel de semiprofesionisti, cu participari la deschideri de patinoare ambulante, fataieli si fite si cam atat. Cine nu pleaca din tara nu are sansa unei cariere in patinaj.

  17. #59
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Imi pare rau sa aud ca vreti sa renuntati...nu stiu daca as fi in locul vostru cum as gandi sau ce as face, dar...daca fetita e un real talent si poate face "lucruri mari" cum spun batranii, ar fi pacat sa nu gasiti o solutie pentru viitorul ei. Dar nici decum sa nu asteptati mila retardatilor de prin Romania...mai bine va mutati din tara asta, ori ii cautati ei un alt stat pe care sa-l reprezinte la competitii. Succes si nu va pierdeti toate sperantele...

  18. #60
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    ma intristeaza foarte tare cand citesc asa ceva. In primul rand sa aud ca unui sportiv care reprezinta tara nu ii este acordat minimul necesare. Pentru asa ceva nu sunt bani, dar sunt bani pentru lucrari de mantuiala, pentru licitatii dubioase si pt altele. Cateodata ma intreb unde se duc toti banii din impozite, taxe si cei pe care chipurile le primim de la UE.Si intrebarea e una retorica evident. Ma rog nu stau acum sa ma plang, doar ca ma revolta sa aud de asa nedreptati.
    Si imi pare rau ca nu va puteti sprijini fetita, si sincer va inteleg. Sper doar ca pana cand va mai creste lucrurile sa se aranjeze, si ea sa se bucure de conditii mai bune.

  19. #61
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Ediția 2012 a CM de patinaj artistic se va desfășura în orașul francez Nisa, în perioada 26 martie - 1 aprilie, a anunțat Federația internațională de patinaj.

    Este a 7-a competiție mondială organizată de Franța, ultima fiind găzduită în 2000, tot la Nisa.

    CM 2010 și CM 2011 au loc la Torino și respectiv Nagano (Japonia). Ediția 2012 a CE de patinaj artistic va fi găzduită de orașul englez Sheffield.

    Agerpres
    Zbor pana la stele.

  20. #62
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Desi nu are legatura 100%, totusi e vorba tot despre gheata, tot despre patine, tot despre lipsa lor defapt, tot despre ce nu fac federatiile in Romania.
    Am vazut aseara la Dansez pentru tine, si m-a indignat; mi-am amintit iar de baiatul acela de pe locul opt in lume la sarituri de la trambulina si cum se antreneaza el pe burete ca nu are un bazin adecvat cu trambulina adevarata in toata tzarisoara asta. Si iata, Romania loveste din nou:
    http://www.realitatea.net/campionii-...nt_573552.html.
    Parca-ti vine sa te tot duci...

    P.S. Nu e filmarea de la Dansez ca n-am gasit-o, dar se pare ca au mai fost reportaje despre copii astia. Dar pe mine ce m-a socat a fost "simulatorul" construit de antrenor. Placaj lacuit si botosei de iarna facuti de bunici...Romania, 2009....

  21. #63
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •