Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 143

Thread: De prin presa noastra adunate

  1. #22
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Un articol despre Roxana:
    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...o-2010-4089207

    O mica mentiune a medaliatilor la perechi:
    http://www.gsp.ro/sporturi/altele/al...ic-130610.html
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  2. #23
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Aoleu, ma doare capul, ultimul ( in stilul clasic cand e vorba de patinaj) e un articol liliputan si plin de greseli!

    Sper sa nu par afurisita, dar ca de obicei lipsa de informare e la ea acasa si se vede ca daca il intrebi pe autor, cu siguranta nu a auzit vreodata de Roxana Luca , altfel ar fi stiut ca patineaza in proba individuala feminina care nu se disputa astazi pe 26/03, nici SP nici LP. Restul .....

  3. #24
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Cronici foarte interesante cu probele de patinaj aici:
    http://google-viorica.blogspot.com/
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  4. #25
    Listening Anisia's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,660
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, cronicile acelea sunt foarte interesante si complexe. Chiar m-a surprins cat de detaliat a comentat probele doamna aceea.
    "In muzică există ceva care te poate atinge unde nu o poate face nici cel mai profund gând." Sergiu Celibidache

  5. #26
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    mie mi-a placut inceputul cu raiul apoi am vz ca a scris mult si ca incepea cu faptul ca ii place yvonne ghita si am inchis pagina. daca mai auzeam un cuvant de la yvonne ma impuscam capionatul asta.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    E pensionara doamna respectiva asa ca mi se pare normal sa-i placa asemnea comentarii. Probabil ii readuce aminte de anii 70-80, am mai spus-o Yvonne Ghita ar fi fost o senzationala scriitoare de ode inchinate partidului

  7. #28
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    am mai spus-o Yvonne Ghita ar fi fost o senzationala scriitoare de ode inchinate partidului
    Adevar graiesti !

  8. #29
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  9. #30
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iris_for_daria View Post
    Adevar graiesti !
    Fiti cu ochii asa pe thread-ul de carcotasi, pregatesc un regal al perlutzelor de la acest CM , astept si gala ca sa fie complet!

  10. #31
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    adeline, de abea astept.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  11. #32
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ce bine ca a postat Irina sa ma rafuiesc un pic cu tanti Viorica.

    F. bune cronicile, frumos si in amanunt descrise dar tanti nu-l place pe Brian si se dedulceste la Thomasina. asa ca i-am scazut cota


    Promit ca maine avem si perlutzele postate!

  12. #33
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    Adeline, daca tie iti place brian, nu inseamna ca toti il plac.
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

  13. #34
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    pai da, de acord, doar ca mie daca nu imi place un patinator nu zic nimic rau de el ( a se intelege sa il insult ), pana si de Chan am zis doar ca e un 'tzanc'

  14. #35
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    e un blog personal, nu e un articol dintr-un ziar sportiv. daca imi aduc aminte, ar fi zis de el ca e ingamfat. daca asa il percepe femeia, nu ai cum sa o convingi de contrariul afirmatiei decat daca i-l aduci pe brian de mana sa discute cu ea. pana atunci, ea crede ce percepe de la tv.
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

  15. #36
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Rocs_a daca il iau pe Brian de mana nu cred ca mai am timp sa il duc la tanti Viorica

    Pacat ca il percepe asa pt ca omul s-a mai schimat intre timp. Orgolios da, dar infumurat ... nu-mi aduc aminte.

    Uite, sorry ca am facut polemica aici, nu-i genul meu dar sunt si eu suparata dupa ce a facut la CM si imi pare rau ca dupa ce ca e lovit de soarta mai spun ca e si infumurat.

  16. #37
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    nu tb sa iti ceri scuze, nu-i nimic, nu dam in cap, eu cred ca am fost civilizate in discutie, nu am jignit si asta e important. si am citit si eu articolul de dupa mondiale a lui chan si ma gandesc ca i s-a urcat celebritatea la cap...e mult prea indraznet, deloc modest si totusi modestia e de cele mai multe ori o calitate. in declaratii ar tb sa se analizeze pe el insusi mai mult, sa lase munca altora.
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

  17. #38
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    Mie mi-au placut cronicile despre patinaj, au multe amanunte, stie multe despre patinaj si patinatori doamna care le-a scris. In ceea ce priveste comentariul de la Eurosport, uneori il prefer si eu daca e acolo si Florin Gafencu, iar Yvonne mi se pare destul de bine documentata, chiar daca le mai incurca. Mai afli si lucruri de culise, cum ar fi de ex. faptul ca Tatiana Navka s-a casatorit (a cata oara?) cu actorul Marat Basharov. Am sa pun o poza cu cei 2 din showul de la Mannheim. Nu cred ca-i o problema de offtopic, informatia o am din presa audio-vizuala.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Tracoromana; 29th March 2009 at 16:28.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #39
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu citesc blogul acestei doamne din timpul Europenelor si chiar e pasionata de patinaj si imi place ca povesteste in amanunt tot ceea ce i-a placut sau nu i-a placut.
    www.fangymnastics.com

  19. #40
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    Rocs_a daca il iau pe Brian de mana nu cred ca mai am timp sa il duc la tanti Viorica
    :ras-plans::ras-plans::ras-plans:
    De acord cu tine Adelina, daca l-as avea pe Brian de mana(in visele mele poate) numai la tanti Viorica nu l-as duce, ci mai degraba as cauta sa-l consolez

  20. #41
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    E chiar reconfortant sa stii ca mai exista persoane atat de pasionate de patinaj.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  21. #42
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •