View Poll Results: Credeti ca a fost corecta decizia luata de Comisia de Disciplina ?

Voters
5006. You may not vote on this poll
  • Da

    0 0%
  • Nu

    5,000 99.88%
  • Prefer sa nu comentez

    6 0.12%
Page 70 of 70 FirstFirst ... 2060686970
Results 1,450 to 1,470 of 1470

Thread: Cazul RAPID-STEAUA

  1. #1450
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    eu le propun un nou simbol al echipei:
    http://img516.imageshack.us/img516/7...richetavi5.jpg

  2. #1451
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Gica traieste intr-o lume a lui.
    Eu spun asta de multa vreme, insa pana n-o sa-l descopere psihiatrii o sa tot traiasca in lumea lui.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #1452
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Benny, vezi ca esti pe cale sa patrunzi in lumea astuia, ma!

    E ceva ce nu-ti convine aici?

    Dar asteptam o reactie sanatoasa din partea forurilor sportive, nu ma refer acum la cei pusi sa judece cazul ci la conducatorii fotbalului. Asteptam o reactie sanatoasa din partea presei. Cand se intampla asa ceva in lumea civilizata toti oamenii responsabili fac front comun impotriva huliganismului, la noi, nu. La noi au inceput sa-l acuze pe Diaconu ca de ce a indraznit sa opreasca meciul. Cata ordinarie!!! Si asta numai pentru ca beneficiaza Steaua de decizie...
    Astept prea mult de la Romanica? Oare nu ai citit la alte sectiuni ceea ce cred eu despre societatea noastra politica si despre istoriografia cea creatoare de mituri mincinoase? Oare era atat de greu ca panaramele alea sa inteleaga ca asa nu mai merge? Ca trebuie sa incepem sa pedepsim pentru ca numai asa se vor astampara? Deh...

    ps.du-te-n lumea lui tylerica, ca tot sunteti voi frati...
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  4. #1453
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    esti prea emotiv. Sentimentele iti intuneca din cand in cand rationamentul. Si da, astepti prea mult de la Romanica. Asta-i tot. Fara rautate.

  5. #1454
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Giculinho, nu-l primesc in lumea mea, suntem si asa prea multi.

    Auzi, Giculinho emotiv, asta a fost fabuloasa!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #1455
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    esti prea emotiv. Sentimentele iti intuneca din cand in cand rationamentul. Si da, astepti prea mult de la Romanica. Asta-i tot. Fara rautate.
    Rautate? Uite boala curata la asta de mai sus.
    Bai Benny, tu esti un baiat destept. Ma enerveaza cateodata tendinta asta a ta de a lua la misto orice si oricand, daca eu vreau normalitate stiind ca este foarte mult pentru Romanica nu inseamna decat ca eu sunt ala normalul, intelegi mataluta? Cu ceilalti este problema..., panimaiesi?
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  7. 22nd April 2008, 22:59

  8. #1456
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by chioru
    Cand se intampla asa ceva in lumea civilizata toti oamenii responsabili fac front comun impotriva huliganismului, la noi, nu. La noi au inceput sa-l acuze pe Diaconu ca de ce a indraznit sa opreasca meciul. Cata ordinarie!!!
    Problema nu e ca l-a intrerupt (foarte bine a facut), ci ca nu l-a continuat.
    Iar si mai grav, ca acea comisie nu a decis ca acel meci sa se termine pe teren! Meciuri intrerupte au mai fost, ai dreptate, insa in lumea civilizata majoritatea acestora au fost pana la urma incheiate pe teren, fiindca asa e firesc.

    Problema cu a fi impotriva hooliganismului se pune cu totul altfel in acea lume civilizata, de care amintesti. In seara aceea a invins hooliganismul, fiindca intrecerea sportiva a fost oprita din aceasta cauza. A fi impotriva inseamna a demonstra acelor hooligani ca faci tot posibiliul sa continui si sa inchei partida in ciuda oricarei manifestari a acestora. Deaconu a luat decoratie pentru un exemplu de curaj?! NU! Curaj ar fi fost sa-i dea rosu lui Lovin pentru ca se amesteca in deciziile sale si sa se incapataneze sa incheie cele 90 de minute chiar in acea seara, pe teren. Chit ca ar fi durat si o ora sau doua pana ar fi evacuat tot stadionul (va mai amintiti de Nancy-Feyenoord in cupa UEFA?)

  9. #1457
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Observ o alta pasagera aparitie pe OLS, semneaza cinebelu si cine stie ce "clona" periculoasa o mai fi... ia sa vedem ce-i pot tastele:

    Problema nu e ca l-a intrerupt (foarte bine a facut), ci ca nu l-a continuat.
    Iar si mai grav, ca acea comisie nu a decis ca acel meci sa se termine pe teren! Meciuri intrerupte au mai fost, ai dreptate, insa in lumea civilizata majoritatea acestora au fost pana la urma incheiate pe teren, fiindca asa e firesc.
    Trebuie sa-i spun acestui ipocrit ca "acea comisie" nu putea lua alta decizie. Daca exista alternativa reluarii meciului din minutul 73 atunci Rapid ar fi trebuit depunctata cu cel putin 6 puncte. Ii amintesc pasagerului de mai sus ca UFC Rapid SA nu a fost penalizat decat cu jucarea a doua meciuri fara spectatori desi dupa meci au fost incidente foarte grave la vestiare, desi jucatori si oficiali au bruscat arbitrul si s-au manifestat intr-un mod ordinar... dar ce rost are.... astia sunt toti la fel. "In lumea civilizata" cand s-a intamplat ca arbitrul sa fie lovit meciurile nu s-au mai reluat.

    Problema cu a fi impotriva hooliganismului se pune cu totul altfel in acea lume civilizata, de care amintesti. In seara aceea a invins hooliganismul, fiindca intrecerea sportiva a fost oprita din aceasta cauza. A fi impotriva inseamna a demonstra acelor hooligani ca faci tot posibiliul sa continui si sa inchei partida in ciuda oricarei manifestari a acestora. Deaconu a luat decoratie pentru un exemplu de curaj?! NU! Curaj ar fi fost sa-i dea rosu lui Lovin pentru ca se amesteca in deciziile sale si sa se incapataneze sa incheie cele 90 de minute chiar in acea seara, pe teren. Chit ca ar fi durat si o ora sau doua pana ar fi evacuat tot stadionul (va mai amintiti de Nancy-Feyenoord in cupa UEFA?)
    Ipocrizia la rumâni. Avem nenumarate exemple cand spectatorii romani s-au dedat la manifestari huliganice si meciurile nu au fost oprite fara ca asta sa insemne mare lucru, s-a continuat in acelasi mod, dovada o avem chiar la meciul cu pricina. Ipocritul de serviciu, cinebelu de mai sus, a uitat asta. Oricum, n-ati inteles nimic, aceleasi manifestari tiganesti la meciuri, ati ajuns sa-l injurati groaznic pe presedinte pentru ca e stelist, etc.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  10. #1458
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    La meciul de aseara steaua-Poli un oficial stelist l-a luat la bataie pe altul de la Poli! Daca ar exista coerenta la comisia de disciplina ar trebui sa se dea 3-0 pt. Poli!

  11. #1459
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    La meciul de aseara steaua-Poli un oficial stelist l-a luat la bataie pe altul de la Poli! Daca ar exista coerenta la comisia de disciplina ar trebui sa se dea 3-0 pt. Poli!
    javra aia a facut gesturi obscene catre tribuna.. cred ca vroia sa primeasca o piatra in cap

  12. #1460
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    O noua mostra de cretinism ce ne-o ofera prea tanara si needucata generatie:

    Quote Originally Posted by ensic View Post
    La meciul de aseara steaua-Poli un oficial stelist l-a luat la bataie pe altul de la Poli! Daca ar exista coerenta la comisia de disciplina ar trebui sa se dea 3-0 pt. Poli!
    Arbitrul fluierase sfarsitul meciului.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  13. #1461
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    O noua mostra de cretinism ce ne-o ofera prea tanara si needucata generatie
    Te pomenesti ca tu ii fi nascut in paleolitic!

    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Arbitrul fluierase sfarsitul meciului.
    S-au mai dat sanctiuni pentru incidente petrecute pe teren dupa sfarsitul meciului!

  14. #1462
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    ... Ma enerveaza cateodata tendinta asta a ta de a lua la misto orice si oricand...
    Cum se spune in limbaj APV? Punct ochit - punct lovit!

    Dar serios
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Cu ceilalti este problema..., panimaiesi?
    Panimaiu, dar cum stai cu ulcerul, Gica? Eu prefer sa fac haz de necaz. Am asteptat vreo 18 ani normalitatea dar mi-a trecut.

    Daca tot am amintit de APV. Iata tot ceva din acest repertoriu. Quiz: care echipa de top din Romania purta in 1989 supranumele "patrula zero" si de ce?
    Last edited by Benny; 23rd April 2008 at 12:22.

  15. #1463
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    ce facusi,chiorule? nici n-am apucat sa-ti raspund si ti-ai luat deja ban?
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Observ o alta pasagera aparitie pe OLS, semneaza cinebelu si cine stie ce "clona" periculoasa o mai fi...
    paranoia?? http://www.suporteri.ro/images/smilies/lol.gif
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Ii amintesc pasagerului de mai sus ca UFC Rapid SA nu a fost penalizat decat cu jucarea a doua meciuri fara spectatori desi dupa meci au fost incidente foarte grave la vestiare, desi jucatori si oficiali au bruscat arbitrul si s-au manifestat intr-un mod ordinar...
    si prin asta ti-ai raspuns singur la chestiunea cu violenta aia iesita din comun, de care s-a facut atat de mult tam-tam in saptamana premergatoare deciziei. Nu esti instare sa realizezi ca totul a fost o farsa?? Aici nu s-au dorit decat punctele in contul stelii, nimic mai mult
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    "In lumea civilizata" cand s-a intamplat ca arbitrul sa fie lovit meciurile nu s-au mai reluat.
    ce vorbesti?! chiar la doua zile dupa Rapid-steaua s-a intamplat ceva identic la Duisburg, arbitrul avand chair sange pe fata. Insa, probabil ca auzise si el de magaria care se petrecea in acelasi timp in Romania si a tinut sa va dea peste nas, tipul a terminat meciul pe teren!
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Ipocrizia la rumâni. Avem nenumarate exemple cand spectatorii romani s-au dedat la manifestari huliganice si meciurile nu au fost oprite fara ca asta sa insemne mare lucru, s-a continuat in acelasi mod, dovada o avem chiar la meciul cu pricina.
    corect era sa-i penalizeze rau de tot (financiar, suspendarea terenului, etc), insa meciul trebuia terminat pe teren! Apoi, tribuna a 2a, de unde s-a aruncat, nu este un sector declarat oficial de catre club ca fiind al fanilor. Asa ca putea fi oricine acela care a aruncat, ca or fi fost niste fani rapidisti nu e decat o supozitie fara suport. Comisia nu are nicio acoperiere pentru decizia luata!

    ..acestui ipocrit; Ipocritul de serviciu..
    oare te simti? http://kassiesa.com/uefaforum2/image...n_rolleyes.gif
    Last edited by cinebelu; 23rd April 2008 at 20:17.

  16. #1464
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    ce vorbesti?! chiar la doua zile dupa Rapid-steaua s-a intamplat ceva identic la Duisburg, arbitrul avand chair sange pe fata. Insa, probabil ca auzise si el de magaria care se petrecea in acelasi timp in Romania si a tinut sa va dea peste nas, tipul a terminat meciul pe teren!
    hai ca esti comic rau... tu nu iti dai seama ce scrii? chiar ca ala si-a suflat cu ura`n barba si a zis " voi continua pentru a-i da peste nas lu gg si stelistilor" ..

    incearca sa nu devii penibil
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  17. #1465
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Probabil ca nu ti-ai dat seama, insa cel penibil esti tu
    Nu discutam despre acest caz ca si cand ar fi vorba de Steaua si Rapid, haide sa spunem ca au fost doua echipe, X si Y. Arbitrul ala din Germania, daca o fi cum presupun eu, bineinteles ca nu ar fi facut-o cum spui tu, sa-i dea peste nas lui jiji, ci in general, auzind ce s-a petrecut in Romania, stiind si el probabil de coruptia de aici, de meciuri aranjate, s.a.m.d
    Nu e intotdeauna vorba de Steaua, becalizatilor

  18. #1466
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    Probabil ca nu ti-ai dat seama, insa cel penibil esti tu
    Nu discutam despre acest caz ca si cand ar fi vorba de Steaua si Rapid, haide sa spunem ca au fost doua echipe, X si Y. Arbitrul ala din Germania, daca o fi cum presupun eu, bineinteles ca nu ar fi facut-o cum spui tu, sa-i dea peste nas lui jiji, ci in general, auzind ce s-a petrecut in Romania, stiind si el probabil de coruptia de aici, de meciuri aranjate, s.a.m.d
    Nu e intotdeauna vorba de Steaua, becalizatilor
    Deci nu discutai despre cazul rapid-steaua (ca asta e tema thread ului) ci asa in general ...despre cazul X Y ..

    Asa straduieste-te sa demonstrezi ca esti si prost... faci presupuneri despre ce o fi stiind arbitrul ala din germania despre coruptia din romania..si asa in general i se rupea lui in paispe sa dea cuiva peste nas.. si iar preasupui ce intentii a avut cand a hotarat sa continue meciul ...

    Au.. poate eshti vreun telepat si nu stim noi ca bantui mintile si gandurile oamenilor...Am mai vazut cazuri din astea grave la zero te ve
    Last edited by 4star; 25th April 2008 at 09:41.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  19. #1467
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Husene ce esti, eu vroiam in primul rand sa-ti fac clar ca a discuta obiectiv despre hoatarea deciziei, trebuie in primul rand sa uiti ca e vorba de steaua, Rapid sau alte echipe. Din momentul in care incepi sa vezi acea decizie prin prisma echipelor implicate si avantajul/dezavantajul pe care-l au, devii subiectiv.

    Bineinteles ca nu am de unde sa stiu ce-a fost in capul arbitrului de la Duisburg, insa mi-ar place sa cred ca a fost cum presupun eu (asta nu are nimic de-a face cu telepatia!), iar faptul ca meciul ala s-a jucat la doua zile dupa Rapid-steaua, imi da ceva sperante.

    Altfel, uite, iti mai dau de rumegat in legatura cu cazul asta pana ma intorc dupa-amiaza:

    1 Deaconu putea la fel de bine sa astepte vreo 5-10 minute pentru linistirea spiritelor (el nu a asteptat nici cele 3 min regulamentare), iar in cel mai rau caz putea cere si evacuarea stadionului, chit ca ar fi durat mai mult de o ora. Asa ar fi procedat un arbitru impartial, care avea tot interesul sa-si duca sarcina pana la capat, anume terminarea acelui meci pe teren, in acea seara. Orice om cu capul pe umeri isi dadea seama ca printr-o astfel de decizie, de a sfarsi meciul abrupt, va crea mai mult scandal, o provocare la si mai multa violenta!

    2 Tribuna II nu este vreun sector al fanilor! Atat timp cat nu l-au prins pe respectivul, nu au niciun drept sa o puna in carca Rapidului!

    3 Au dat doar 2 jocuri fara public, dupa ce au facut atat tam-tam o saptamana intreaga cu violenta aia iesita din comun

    In concluzie, in acea seara nu a fost stopata deloc violenta, cum le-a placut “tonomatelor” steliste sa scrie prin presa, ci a invins huliganismul! Toata tarasenia a avut un singur scop: trecerera celor 3 puncte in contul stelii

    Imi place foarte mult sa dau exemplu meciul Nancy-Feyenoord din cupa UEFA atunci cand ma contrazic pe tema asta. Acolo au fost pedepsiti chiar oaspetii, cu excluderea din competitie (!!), nicidecum organizatorii. Insa, a fost foarte clar cine a agresat - fanii olandezi. Plus, meciul a fost incheiat pe teren, dupa mai mult de o ora pauza, timp in care au evacuat toate persoanele care prezentau pericol.

    Dupa cum a hotarat comisia de disciplina la noi, s-a creat un precedent foarte periculos, despre care au vorbit multi inaintea mea: “Nu-ti convine scorul si joci in deplasare, fa tot posibilul sa nimeresti arbitrul cu ceva si vei castiga la masa verde cu 3-0″

  20. #1468
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    Husene ce esti, eu vroiam in primul rand sa-ti fac clar ca a discuta obiectiv despre hoatarea deciziei, trebuie in primul rand sa uiti ca e vorba de steaua, Rapid sau alte echipe. Din momentul in care incepi sa vezi acea decizie prin prisma echipelor implicate si avantajul/dezavantajul pe care-l au, devii subiectiv.

    Bineinteles ca nu am de unde sa stiu ce-a fost in capul arbitrului de la Duisburg, insa mi-ar place sa cred ca a fost cum presupun eu (asta nu are nimic de-a face cu telepatia!), iar faptul ca meciul ala s-a jucat la doua zile dupa Rapid-steaua, imi da ceva sperante.

    Altfel, uite, iti mai dau de rumegat in legatura cu cazul asta pana ma intorc dupa-amiaza:

    1 Deaconu putea la fel de bine sa astepte vreo 5-10 minute pentru linistirea spiritelor (el nu a asteptat nici cele 3 min regulamentare), iar in cel mai rau caz putea cere si evacuarea stadionului, chit ca ar fi durat mai mult de o ora. Asa ar fi procedat un arbitru impartial, care avea tot interesul sa-si duca sarcina pana la capat, anume terminarea acelui meci pe teren, in acea seara. Orice om cu capul pe umeri isi dadea seama ca printr-o astfel de decizie, de a sfarsi meciul abrupt, va crea mai mult scandal, o provocare la si mai multa violenta!

    2 Tribuna II nu este vreun sector al fanilor! Atat timp cat nu l-au prins pe respectivul, nu au niciun drept sa o puna in carca Rapidului!

    3 Au dat doar 2 jocuri fara public, dupa ce au facut atat tam-tam o saptamana intreaga cu violenta aia iesita din comun

    In concluzie, in acea seara nu a fost stopata deloc violenta, cum le-a placut “tonomatelor” steliste sa scrie prin presa, ci a invins huliganismul! Toata tarasenia a avut un singur scop: trecerera celor 3 puncte in contul stelii

    Imi place foarte mult sa dau exemplu meciul Nancy-Feyenoord din cupa UEFA atunci cand ma contrazic pe tema asta. Acolo au fost pedepsiti chiar oaspetii, cu excluderea din competitie (!!), nicidecum organizatorii. Insa, a fost foarte clar cine a agresat - fanii olandezi. Plus, meciul a fost incheiat pe teren, dupa mai mult de o ora pauza, timp in care au evacuat toate persoanele care prezentau pericol.

    Dupa cum a hotarat comisia de disciplina la noi, s-a creat un precedent foarte periculos, despre care au vorbit multi inaintea mea: “Nu-ti convine scorul si joci in deplasare, fa tot posibilul sa nimeresti arbitrul cu ceva si vei castiga la masa verde cu 3-0″

    Mah civilizatule sa-i dai maicii tale de rumegat ca a fost in stare sa fete un asa bou .

    In primul rand ca fiecare arbitru are dreptul sa ia deciziile pe care le doreste la meciul lui si nu e obligat sa ia exemplele altor partide sau sa ia decizia pe care i-o impune altcineva.
    in al doilea rand, la urmatorul meci cu public din giulesti a aparut plasa protectoare ca sa nu se mai repete aruncarea in teren a OZN urilor..

    in al treilea rand cand ai scris "stelii" poate trebuia sa te consulti cu cineva mai destupat la minte care ti-ar fi putut spune ca e corect "stelei"

    hai pa.
    Pasti Fericit.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  21. #1469
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Ipocrizia la rumâni. Avem nenumarate exemple cand spectatorii romani s-au dedat la manifestari huliganice si meciurile nu au fost oprite fara ca asta sa insemne mare lucru, s-a continuat in acelasi mod, dovada o avem chiar la meciul cu pricina. Ipocritul de serviciu, cinebelu de mai sus, a uitat asta. Oricum, n-ati inteles nimic, aceleasi manifestari tiganesti la meciuri, ati ajuns sa-l injurati groaznic pe presedinte pentru ca e stelist, etc.
    Ipocrizie se numeste ceea ce faci tu, chiorule, felul in care interpretezi!
    Nu stiu daca iti amintesti de Olimpiada de la Munchen, unde au fost luati ostateci si ucisi cativa sportivi din Israel. Mai tii minte care a fost mesajul IOC atunci?? "Jocurile trebuie sa continuie in orice caz, nu ne lasam mani****ti de niste nemernici!" Si atunci era vorba de terorism, nu de niste fleacuri neinsemnate, cum ar fi brichetele din Giulesti! Acesta este spiritul, aceasta e mentalitatea: nu se opreste intrecerea sportiva, doar in cazul in care intradevar nu se poate altfel. Regulamentele sunt facute plecand de la premiza ca arbitrul are in primul rand tot interesul de-a face tot posibilul sa duca un meci pana la capat. Deaconu a facut tot posibiliul sa-l opreasca. Ipocrizia rumanului e ceea ce-au facut membrii comisiei, cand i-au dat dreptate, inventand noi unghiuri (foarte inguste) de-a privi lucrurile, pentru a face cadou stelii cele 3p. Nu, huliganismul nu a fost invins in acea seara, el a triumfat! Si aici ma refer mai putin la cei din tribune, ci la huliganii care manevreaza din culise fotbalul de la noi, ucigand competitia sportiva.

    @4star
    noi cu siguranta nu avem ce discuta, atat timp cat nu ai invatat pana acum sa porti o discutie civilizata, iar eu nu voi folosi limbajul tau de canal. doar ca o remarca, "a rumega" poate avea mai multe intelesuri, tu ai perceput si folosit doar sensul care-ti este familiar, probabil..

  22. #1470
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Beitar va rejuca meciul cu Maccabi Herzlia!

    Beitar Ierusalim a primit permisiunea de a rejuca partida intrerupta din cauza suporterilor sai, care au invadat terenul cu 4 minute inaintea finalului, dorind sa sarbatoreasca al doilea titlu consecutiv cistigat de clubul patronat milionarul de origine rusa, Arcadi Gadamak. Partida se va rejuca pe 20 mai. Federația israeliana a penalizat-o pe Beitar cu doua puncte in acest sezon si patru din topul viitorului sezon. Echipa din Ierusalim va trebui sa dispute 4 meciuri fara spectatori si sa plateasca o amenda de 6.000 de euro. Beitar are un avans de 12 puncte in fata echipei Maccabi Netanya si mai are nevoie de o victorie pentru a-si asigura titlul.

    La unii se poate

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •