Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 113

Thread: Biatlon: discutii, stiri,etc.

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    La Khanty Mansyisk se vor desfasura Mondialele doar in 2011, in 2010 se desfasoara in Rusia doar stafeta mixta fiindca nu e la JO.

  2. 14th June 2009, 16:50

  3. #86
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    IBU a anuntat dublarea bugetului pentru lupta antidoping pentru sezonul 2009/2010. Probabil decizia a fost luata si din cauza ca e sezon olimpic. Tot raul spre bine, speram sa se curete acest sport DEFINITIV de drogati

  4. #87
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Croatul Jakov Fak va concura pentru Slovenia

  5. #88
    incepator
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Moscow
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Predeal

    Cine stie resultate al etapa IBU Cup in Predeal ?

  6. #89
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    România a câștigat medalia de bronz în cadrul probei de ștafetă mixtă cross juniori, desfășurată la Campionatul Mondial de Biatlon de Vară care a avut loc la Oberhof - Germania. Echipa noastră a fost formată din Reka Ferencz, Luminița Pișcoran, Ștefan Gavrilă și Roland Gerbacea.

  7. #90
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    The hearing of the Russian Biathletes Ekaterina Iourieva and Albina Akhatova against the International Biathlon Union IBU at the Court of Arbitration for Sport CAS in Lausanne took place on October 15th, 2009. In August, the IBU Anti-Doping Hearing Panel had suspended the athletes for two years due to EPO-doping. The athletes had appealed against the suspension. The CAS-panel wants to announce their decision within the next 30 days.


    Nu cred ca au sanse de reusita...


    http://www.SiteVacuum.com/publisher/...IconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/...IconShadow.gif
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  8. #91
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #92
    Tennis Player clau_boss's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    Peste 2 saptamani incepe prima etapa...la Oestersund.

  10. #93
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Astazi de la ora 19:00 va avea loc la Gelsenkirchen competitia World Team Challenge, aceasta competitie are loc in fiecare an intre Craciun si Anul Nou. In acest an competitia este transmisa si de Eurosport.
    LE: Pe lista de start apare si Eva Tofalvi care va aface echipa cu Daniel Graf.
    Si un webcam live de la arena Auf Schalke, acolo unde va avea loc competitia
    Last edited by TheMentalist; 28th December 2009 at 16:22.

  11. #94
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Competitia a fost castigata de catre perechea Sumann/Wilhelm, pe doi au terminat ucrainienii si pe trei francezii. Tofalvi si Graf au terminat pe locul 10, ultimul loc, desi au inceput foarte bine cursa.

  12. #95
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca vorbim despre acelasi concurs,eu am vazut la Eurosport ca a cistigat perechea Landertinger-Domraceva,iar Eva-Graf au fost pe 6.M-a impresionat acel stadion plin de spectatori,cica biletul a fost 30 euro iar copiii au intrat gratuit.

  13. #96
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Nu stiu daca vorbim despre acelasi concurs,eu am vazut la Eurosport ca a cistigat perechea Landertinger-Domraceva,iar Eva-Graf au fost pe 6.M-a impresionat acel stadion plin de spectatori,cica biletul a fost 30 euro iar copiii au intrat gratuit.
    Ba vorbim de acelasi concurs. Eva si cu Graf au terminat pe 6 la cursa cu start in bloc, dar a mai fost un pursuit unde s-a stabilit ierarhia finala unde Eva si Graf au coborat pe 10.

  14. #97
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Asa este,eu am vazut cursa aceea cu start in bloc,si mi-a placut cum au inceput fetele,stateau aliniate in poligon si la semnal au plonjat direct pe saltelutele de tragere.Poate prind vreo reluare si cu pursuitul,acuma ca zici imi amintesc ceva din comentariu,spuneau ca ierarhia finala se va stabili dupa proba de pursuit.Pacat de "ai nostri",parca 10 au fost in total.

  15. #98
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Marele biatlonist francez, Raphael Poiree, a fost serios accidentat in timp ce conducea un ATV, si a fost operat timp de 12 ore, se pare, cu succes. Insanatosire grabnica, Raphael!

    http://www.adevarul.ro/sport/antifot...183581660.html
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #99
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Wow ! Nasol !! Eu tinand cu Ole il "uram" pe poiree ! Toata admiratia pt cariera lui de biathlonist !! Sanatate maxima !!


    Biathlonul revine saptm aceasta la Oberhof - pe 6 si 7 avem probele de stafeta - 8 si 9 - sprint, urmand ca pe 10 sa avem start in bloc (Mass start) ! Sper ca Ole va participa !
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  17. #100
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Poiree ce biatlonist:X

  18. #101
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Th3 Gam3 HHH View Post
    Wow ! Nasol !! Eu tinand cu Ole il "uram" pe poiree ! Toata admiratia pt cariera lui de biathlonist !! Sanatate maxima !!
    La mine s-a intamplat exact invers: tinand cu Poiree, nici azi nu il simpatizez pe Ole, cu toate ca ii respect performantele.

    Insanatosire grabnica pentru Poiree!
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  19. #102
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    wow,mai concureaza Poiree? N-am mai urmarit sportul asta de vreo 3 ani
    eram fan Sven Fischer si Team Germany si la fete si la baieti
    If you get in trouble, just go back in time!

  20. #103
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    ^ F tare Tracoromana !! Imi mai place de el ca s-a casatorit cu o norvegianca, frumoasa de altfel, fosta biathlonista si ea .. cu care tineam ! .. Sper ca isi va reveni !


    Poiree s-a retras dupa sez 2006/2007 cand a terminat pe locul 3 la general ....


    La echipe tin cu Norvegia normal .. dar ma doare cand vad ce "ravagii" face Lars Berger !!!!!!
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  21. #104
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    haha,tot nu si-a reglat Berger tirul? excelent fondist,dar slab tragator
    If you get in trouble, just go back in time!

  22. #105
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    va salut domnilor ! as vrea sa stiu si eu cu ce munitie se trage la biathlon ?! un prieten crede ca se trage cu cartuse cu bile de plumb in cap, eu cred ca se trage cu cartuse cu gloante de mici dimensiuni(4-5 mm) si teava ghintuita pentru caglontul sa se invarta in jurul axei sale si sa isi mentina dierectia. daca are cineva vreo poza sau filmare cu incetinitorul unde se vede exact tipul de munitie va rog sa postati aici. ar fi bune si alte detalii atat despre munitie cat si despre arme. multumesc anticipat!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •