Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 50 of 50

Thread: Jessica Dube/Bryce Davison

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Ia uite dom'ne, cand am vazut-o pe Jessica concurand la individual la nationalele Canadei, nu mi-a trecut nici o clipa prin minte ca ar putea avea alte planuri, m-am gandit ca nu vroia sa stea degeaba pana cand partenerul ei se reface dupa accidentare. De ce s-or fi despartit totusi? Au patinat foarte frumos la CM din 2008 cand au luat bronzul.

    Mai sunt impreuna Jessica si Scott?

  2. #44
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post

    Mai sunt impreuna Jessica si Scott?
    Conform Facebook da si par f fericiti impreuna
    Si mie im pare tare rau ca Jessica si Bryce s-au despartit, imi placea tare mult de ei, de la an la an sunt tot mai putine cupluri in proba de perechi
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #45
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Jersica Dube face echipa cu Sebastian Wolfe:
    http://www.journalexpress.ca/Sports/...astien-Wolfe/1
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #46
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Sebastian Wolfe (21) patinator solo:
    http://www.patinageartistiquemontrea...lfe%202010.jpg

    Sebastian Wolfe cu fosta partenera Tara Hancherow:
    http://www.larevue.qc.ca/CGUploadDir...0201135816.jpg
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #47
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Da, se tot spunea pe forumuri ca Bryce s-a accidentat prea grav ca sa mai poata concura la nivel de top. Pe Jessica am urmarit-o cu noul partener si nu mi-a placut deloc ce-am vazut, oricine isi da seama de la o posta ca baiatul bajbaie in patinajul de perechi. Si nici n-am observat vreo conexiune emotionala intre ei. Dar n-am prea vazut asa ceva la Jessica nici in parteneriatul cu Bryce, am impresia ca relatia dintre ea si fostul partener nu s-a deteriorat in ultimii ani din cauza accidentarii pe care a suferit-o fata, ci mai degraba dupa ce Jessica l-a parasit pe Bryce pentru Scott Moir, in viata reala vreau sa spun. Poate ca Jessica ar trebui sa patineze cu Scott ca sa vedem ceva traire si pe chipul ei.

  7. #49
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Poate ca Jessica ar trebui sa patineze cu Scott ca sa vedem ceva trăire si pe chipul ei.
    asa e, pe fata jessicai nu prea se vad trăirile; programul lor pentru olimpiada putea sa iasa foarte frumos, muzica ''the way you are'' i-ar fi ajutat, dar.......

    aici e FD-ul olimpic al lui virtue/moir (superba inregistrare); m-am tot uitat pe la minutul 6.29, publicul scandeaza ''Canada'', familiile celor 2 sunt in extaz, dar pe fata jessicai aflata si ea acolo, nu stiu ce sa descifrez; cred ca putina gelozie.
    http://www.youtube.com/watch?v=m_Pc_a-WBSs
    Last edited by Tracoromana; 20th July 2011 at 17:13.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    pe fata jessicai aflata si ea acolo, nu stiu ce sa descifrez; cred ca putina gelozie.
    Hmm, n-am studiat problema. Poate ca pur si simplu asa e ea, nu se poate exterioriza.

    Acum catva timp, am dat peste un site unde persoana care l-a deschis incearca sa convinga cititorii ca Jessica e doar un paravan pentru Scott care a fost intotdeauna iubitul Tessei Virtue si ca el si Tessa mint cu nerusinare cand spun ca nu au o relatie si in afara ghetii. O fi persoana care a scris pe site chiar Jessica?

    Pe de alta parte, despre Tessa s-a spus ca are o relatie cu David Pelletier, cineva sustine ca i-a vazut cu ochii dumisale impreuna la Paris. Iar altcineva zice ca Tessa a fost si iubita lui Fedor Andreev o perioada, care Fedor Andreev a fost inainte iubitul lui Tanith Belbin. Chestia cu Fedor o cred fiindca rusilor simpatici care se respecta nu le scapa nici o fata frumoasa din raza lor de actiune.

    Incredibila calitate a videoclipurilor de la Vancouver, intr-adevar.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •