Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 227

Thread: Retur 03/04

  1. #85
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alejandro
    Da' de ce Stelistul89 si nu Stelistul86?parca atunci a castigat Steaua cupa sau...gresesc?
    Poate o fi omu` nascut in 89` mai stii ??

    2-2 daca nu joaca Munteanu ... 1-3 daca este apt de joc ...sic
    Free Sevilla!!!!

  2. #86
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Dorinel Munteanu este incert pentru meciul cu Dinamo

    In afara mai vechilor probleme medicale pe care le acuzau Rachita si Nesu, meciul cu Rapid a lasat alte cateva urme si semne de intrebare in ceea ce priveste starea de sanatate a jucatorilor stelisti. Cea mai grava accidentare pare sa fie cea a lui Dorinel Munteanu, cel care a parasit terenul de joc la cateva minute dupa pauza din pricina unei intinderi. A doua zi dupa meci, "Munti" a efectuat doua examene medicale, o rezonanta magnetica si o ecografie musculara, in urma carora i s-a descoperit o leziune fibrilara ceva mai serioasa, nefiind insa vorba de ruptura musculara. Dupa stabilirea diagnosticului, medicul lotului stelist, Romeo Popescu, a stabilit ca marti si miercuri Munteanu sa nu faca antrenamente cu echipa, el urmand sa inceapa pregatirea abia joi, insa doar cu alergari usoare. Cu o zi inaintea derby-ului cu Dinamo, "Munti" va mai efectua un examen RMN in urma caruia medicul se va putea pronunta in privinta posibilitatii ca Dorinel sa fie apt de joc.
    In afara lui Munteanu, portarul Martin Tudor a facut si el o preleziune fibrilara la coapsa piciorului drept din pricina careia va absenta de antrenamente 3-4 zile. Ca si cei doi, Falemi s-a ales la meciul cu Rapid cu o contuzie usoara (dupa o intrare dura a lui Iacob). Cu toate acestea, el a efectuat luni un antrenament, nefiind mari probleme privind prezenta lui in teren in "Stefan cel Mare". Mihai Nesu isi va relua marti antrenementele alaturi de echipa , Vivi Rachita miercuri, iar Eugen Nae va reveni si el la pregatire marti.


    cf SteauaFc.com
    Free Sevilla!!!!

  3. #87
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    [QUOTE=iulian]Poate o fi omu` nascut in 89` mai stii ??

    Poate!

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Postatzi in Retur 03/04 tot ce e legat de meciuri. Avem thread separat ptr fiecare meci pe Intern.
    ex-alpopa

  5. #89
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    !

    Dinamovistii astia s-au timpit !
    Ei susutin ca D Munteanu va juca !!!!!!!!!
    Daca intra cred ca i se va spune CIDUL !
    Oricum Steaua are solutii :

    Hamutovschi

    Ogararu
    Radoi
    Rachita
    Stoica

    Dumitru
    Dica
    Falemi
    Bostina

    Dinita
    Neaga

    Dinamo - Steaua 0-1


    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #90
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ar fi fost echitabil un egal ... dar , asta este , s-au bucurat din nou prea mult si ... prea repede !!!!!!!!!!!
    Steaua a pierdut 2 puncte , care pot fi decisive !
    Pacat !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    De acord shi eu ca un egal era mai potrivit, avand in vedere ca nici o echipa n-a stralucit. Dar Steaua a greshit din nou, nepermis de mult shi nepermis de grav. Nu meritam mai mult pentru ce-am jucat azi. Am semanat cu echipa din tur care domina steril, fara ocazii. Diferentza a fost c-am greshit in aparare!
    Jucatorii inca nu s-au trezit! Radoi a evoluat bine la mijloc dar a greshit din nou decisiv! Rachita shi Curt n-au avut prea mari probleme iar la Khamutovski s-a vazut lipsa de meciuri. Dumitru shi Stoica au evoluat in media obishnuita a ultimelor meciuri, adik binishor. Boshtina varza din nou, nici n-a sarit la cap la primul gol. Dica a alergat dar parca tot ce atingea greshea........Dinitza shi Opritza nu s-au vazut.......Pitu a incercat dar era mult prea tarziu, Paduretz a mai cashtigat nitzel in ochii mei, evoluand parca mai legat, dar fara eficientza. Neaga a fost singurul care a surprins pozitiv. Bravo Rica!
    In cele din urma s-a observat ca lipsa lui Dorinel shi a lui Aliutza a contat destul de mult. Cel putzin in prima repriza jocul nu a mers deloc. Shi totushi, a fost echilibrat. Eu cred k Dinamo va ceda puncte, in special cu Rapidul. Trebuie sa fim optimishti. Shanse mai sunt dar trebuie sa profitam de ele. Sper ca jucatorii sa-shi revina shi sa cashtige ce-a mai ramas.........
    ex-alpopa

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Iata ce-a exclamat trimisul lui Depor (care-l urmareshte pe Florentin Dumitru) cand Steaua a primit al 2-lea gol ieri : "Nu se poate, la fazele fixe Steaua face marcaj om la om īn loc să se apere īn zonă!". Nu shtiu cat de multa dreptate sa-i dau dar e clar ca buba e aici. Am primit 4 goluri in 2 meciuri din faze fixe! Pe gresheli impardonabile de marcaj. Daca la meciul cu Rapidul jucatorii erau departe de adversar acum au fost parca mai aproape dar nu prea au sarit. Eu unul cred k astfel de gresheli sunt datorate mai ales unor probleme de ordin psihic. Stelishtii, trebuie sa recunoashtem, nu prea se mai regasesc. Apararea (punctul nostru forte in tur!) e vraishte, mijlocul parca se mishca mai mult, dar tot fara eficientza, iar atacul ishi creeaza prea putzine ocazii. Daca Pitzi (care s-a autodeclarat shi psihologul echipei) nu-i readuce pe linia de plutire pe baietzi shi nu le imprima dorintza de victorie pentru fiecare meci ramas de disputat n-avem nici o shansa. Poate nici la locul 2. Shi-atunci Pitzi ar trebui sa plece........
    ex-alpopa

  9. #93
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Stelishtii, trebuie sa recunoashtem, nu prea se mai regasesc. Apararea (punctul nostru forte in tur!) e vraishte, mijlocul parca se mishca mai mult, dar tot fara eficientza, iar atacul ishi creeaza prea putzine ocazii....Shi-atunci Pitzi ar trebui sa plece........
    Mare dreptate ai...dupa cum sa vazut aseara...cel mai periculos "atacant" al nostru a fost.....Rachita ....si am spus tot
    Free Sevilla!!!!

  10. #94
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Daca Steaua nu isi revine ...o sa auzim din ce in ce mai putin declaratii de genul )care ma fac mindru ca sunt Stelist) :

    "m-am antrenat special pentru meciul cu Steaua inca de acum 3-4 luni .. iar altii se antreneaza tot turul pentru un meci impotriva Stelei " - Sabin Ilie inaintea meciului Steaua -Rapid
    sau:
    "Echipa cea mai bună a cīştigat. Se poate spune că o victorie īmpotriva Stelei e mai importantă decīt cīştigarea campionatului" - Ionel Danciulescu dupa meciul Dinamo -Steaua

    etc....
    Free Sevilla!!!!

  11. #95
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    oameni buni campionatul se joaca :
    Rapid - FC National 0-1
    Dinamo a cistigat meciul de ieri .
    Piturca poate invoca ca linia de mijloc fara D Munteanu si Aliuta - nu este inca pregatita ( ma surprinde evolutia slaba a celor doi jucatori de benzi : Bostina si Dica !!!!!!!!!!)

    Meciul :

    Andone a surprins, abdicīnd de la aşezarea tactică tradiţională şi īnfăţişīnd un 4-4-2 atipic istoriei de dată recentă a roş-albilor. Piţurcă a modificat şi el 6 piese din garnitura care remizase cu Rapidul. Mai mult, i-a oferit lui Rădoi un post la īnchidere şi i-a dat libertate totală de exprimare lui Florentin Dumitru. Īn prima parte noul lui Ando a dominat noul lui Piţi. Dinamo a jucat foarte mult īn terenul advers, a ratat prin Dănciulescu (9) - foarfecă respinsă de Hamutovski - şi Tameş (23), dar a marcat prin Bărcăuan. Petre a bătut un corner de pe stīnga şi fostul atacant adus de reconversia profesională īn postura de stoper a marcat cu capul golul unei superiorităţi incontestabile īn prima repriză.

    La un pas de remiză
    Īn actul doi lucrurile au stat puţin altfel. Cu Pădureţ, Neaga şi Pitu pe post de noutăţi, Steaua s-a mutat cu arme şi bagaje īn terenul advers. Mijlocul lui Andone căzuse, greul pica pe umerii apărării, care şi-a făcut datoria, prin Preda, la lovitura de cap a lui Răchită (74). Tot Vivi a fost aproape de gol şi cīteva minute mai tīrziu, iar Neaga a egalat la pasa lui Dică şi se credea că marile puteri ale fotbalului nostru şi-au īmpărţit nu numai perioadele de dominare, ci şi punctele, cu amendamentul că la 1-1 soarele īncepea să strălucească şi īn Giuleşti.


    Īnsă īn minutele de prelungire a intrat īn ecuaţie elementul şansă. Cīnd le era roş-albaştrilor punctul īn deplasare mai drag, Naidin a trimis īn careu pentru fruntea lui Grigorie. De acolo mingea s-a dus īn plasă!!!!!!!!!!!!!

    Eu zic ca Dinamo se poate impiedeca ( IN MOD NORMAL !) , fara probleme , cu ( in special meciurile Bold-uite ) :

    etapa 19 National - in Cotroceni 1X
    etapa 20 Otelul - in groapa 1X
    etapa 21 FCM Bacau - Dinamo 1
    etapa 22 Universitatea Craiova - in groapa 1X
    etapa 23 FC Farul - Dinamo - X2
    etapa 24 FC Brasov - in groapa - 1X
    etapa 25 Rapid - Dinamo 1
    etapa 26 Gloria Bistrita - in groapa - 1X
    etapa 27 Petrolul - in groapa - 1 - meci de odihna
    etapa 28 Politehnica Timisoara - Dinamo 1
    etapa 29 Apullum - in groapa 1 - meci de odihna
    etapa 30 Ceahlaul - Dinamo 1X2

    Cred ca Gh Stefan ( Ceahlaul ) si Farul Constanta vor decide campioana !
    Ramine de vazut daca Stefan are caracter sau NU !

    DECI FRUNTEA SUS STELISTI - CAMPIONATUL SE JOACA !!!!!!!!!!!
    Forza Steaua ! Campionii suntem noi !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #96
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    meciul a fost ratat de piturca care nu stie ce sa faca in tot soiul de situatii. ma uitam la el si nu-mi venea sa cred. statea si se mira de ce joaca aia pe teren. asta e.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Ando a jucat un 4-4-2 dupa parerea mea pentru ca nu se putea altfel, ar fi creeat o superioritate Stelei in atac .este adevarat ca Piti ii vede omnipotenti dar nu este asa,la meciul cu Rapid am luat o caruta de goluri,au lipsit oamenii din apararea de baza ai Stelei, la meciul cu Dinamo au lipsit oamenii de baza de la centru si nu a mai mers atacul;concluzia nu ne putem baza decit pe citiva iar rezervele cu cit stau mai mult pe banca isi pierd mentalitatea de lupta si implicit de invingator.amintiti-va de Nesu in tur, ce bine juca, de Ogararu.nu avem nici o sansa sa plece Piti, care de fapt este un bun antrenor dar uneori ingimfarea lui depaseste orice limita si increderea pe care o da unor jucatori.eu sunt sigura ca in conditiile in care vom pierde campionatul va pleca la Al Hilal si va veni Lacatus sau Hagi daca se impaca cu jiji, eterna problema, saminta de scandal .

  14. #98
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    o fi bun antrenor dar a venit vremea sa mai vada si de altii. deocamdata nu a facut nimic si lectia dinamo nu-i spune mare lucru.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #99
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Cu Rapid - Steaua a jucat extraordinar pina la iesirea lui D Munteanu . Inlocuitorul lui a fost Bostina . Ce meciuri bune a facut Bostina in tur , si ce meciuri slabe a facut cu Rapid si Dinamo .
    Cu Dinamo - hazardul a jucat un mare rol : Gol incasat la ultima faza a meciului !!!!!!!!!!! Cit de mult am fi vrut un astfel de gol ... sa dam noi la altii ...
    Cred ca nu pot fi contrazis : CU D. MUNTEANU ( jumatate de meci cu Rapid , lipsa cu Dinamo ) , si ALIUTA ( a jucat cu Rapid - lipsa cu Dinamo ) maturam cu Rapid si Dinamo .
    Ce alte variante aveam ?
    Sa jucam cu altcineva in locul lui Dica ?
    Citi antrenori ar fi inceput fara el ?
    Nu Piti a gresit !
    Parerea mea !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #100
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ok. sa spunem ca incepi cu dica, dar vezi ca e cu pluta, la asta nu poti spune nimic. fa ceva ca antrenor, nu te mira la boul la poarta noua, dupa cum se vedea si cu ochiul liber.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pitzi a greshit. Dar nu neaparat datorita selectziei cat tacticii alese. Despre Dica e clar ca nu s-a acomodat inca shi joaca sub potentzial. Dar nu-l mai atacatzi atat. In 3 meciuri a dat un gol shi 2 pase de gol (cu Rapid shi Dinamo), deci din 5 goluri date de Steaua Dica a participat direct la 3 dintre ele. Asha ca sta mult mai bine decat altzi "stelari". Ma ashtept la mai multe de la Ogararu, Boshtina, Paduretz, Opritza. Ashtia au fost chiar slabi. Restul n-au fost nici ei prea breji, dar parca au mai mishcat in front.
    ex-alpopa

  18. #102
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Suparare mare dupa meciul asta nereusit cu dinamo...Asta e...Mergem mai departe... Important este ca jucatorii sa-si revizuiasca atitudinea fata de joc...Daca isi corecteaza lacunele evidente in meciul de sambata - si eu cred ca pot - atunci avem dreptul sa speram la al 22-lea titlu:

    Steaua - Petrolul : 2-0

    si

    National - dinamo : meci de 1x

    Forza Steaua , vinci per noi!

  19. #103
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Asa cum i-a obisnuit pe suporterii stelisti la inceputul turului acestui campionat, conducerea FC Steaua a hotarat ca la meciul Steaua-Petrolul, care va avea loc duminica 4 aprilie 2004, de la ora 21, accesul spectatorilor in peluzele si in tribuna a doua a stadionului Steaua sa fie gratuit. Singurele sectoare din stadion in care se va intra contra cost sunt Tribuna I si Tribuna O, preturile fiind cele inscrise mai jos:

    - Tribuna I: 50.000 lei
    - tribuna 0: 100.000 lei.
    Free Sevilla!!!!

  20. #104
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Steaua a disputat miercuri dupa-amiaza un meci de pregatire in compania divizionarei C, AS Mogosoaia, joc pe care l-a castigat cu scorul de 6-1 (2-0). Golurile echipei antrenate de Victor Piturca au fost inscrise de Rica Neaga, de doua ori, in prima repriza, apoi Romeo Paduret, Adrian Pitu (2) si Gabi Bostina in partea a doua a jocului.

    Evenimentul cel mai insemnat al acestei partide a fost revenirea pe teren, pentru prima oara de la accidentarea sa, a fundasului Daniel Balan. El a intrat dupa pauza, pe flancul drept al campartimentului median, avand o evolutie buna, in tonul jocului general al echipei. Ultima aparitie a lui Balan in «11»-le stelist a fost consemnata in luna iulie 2002, intr-un meci amical disputat in compania echipei Tractorul Brasov, la finalul unui stagiu de pregatire la Forban. Dupa incheierea acestuia, Balan a ratat cantonamentul din Anglia, in toamna acelui an medicul Stelei incepand investigatiile care au dus la interventiile chirurgicale la care fotbalistul a fost supus.
    Free Sevilla!!!!

  21. #105
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    De la lupi :degete:
    Venim peste voi!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •