Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 227

Thread: Retur 03/04

  1. #43
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Steaua-Anorthosis 5-0
    Au marcat: Aliuţă (29), Diniţă (48), Dică (56 - pen, 88), Pitu (62)
    Steaua: Tudor - Ogăraru (66 P. Stoica), Curt, Răchită (51 Paraschiv), P. Stoica (63 Neşu)- Fl. Dumitru (55 Dică), Falemi, Aliuţă (55 Pădureţ), D. Munteanu (61 Pitu)- Opriţa (61 Al. Piţurcă), Diniţă (61 Neaga)
    Forzza Steaua

  2. #44
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    dupa cum a debutat vom face r... praf
    Piturca , mie imi place si cum joaca echipa , si ce lot are . Am vazut ca si tu ne critici cind laudam Steaua .
    Craiovenii sunt pe locul 4 , si deja sunt campioni . Stiu ca vrei sa fii obiectiv
    Ca poate cei patru vor fi suspendati pe trei etape , poate nu , cine stie (?) , DA s-a facut o prostie , iar rivalele pot beneficia de ea .

    Aia a lui Sun Tzu , este un crez a lui Becali de la Rapid .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #45
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    craiovenii sunt departe de adevar cind imi place jocul stelei o spun. ca au facut o prostie sa si-o suporte. si eu fac la fel cu mine. mie nu-mi place cind pierdem locul 1 pentru timpenii. cum sa stai in aparare in meciul cu farul?

    aia a lui sun tzu e o capcana si o tristete.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #46
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    craiovenii sunt departe de adevar cind imi place jocul stelei o spun. ca au facut o prostie sa si-o suporte. si eu fac la fel cu mine. mie nu-mi place cind pierdem locul 1 pentru timpenii. cum sa stai in aparare in meciul cu farul?

    aia a lui sun tzu e o capcana si o tristete.
    Tu ai "explicat" chestia lui sun tzu ?
    Imi place cum i-ai spus : O CAPCANA SI O TRISTETE !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #47
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    da, este o capcana pentru fraieri apretati si o tristete pentru mine.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #48
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    FC Brasov - Steaua 0-1 - Dinita

    Munteanu a inceput sa se sature de scandaluri . Replica lui Hagi da apa la moara celor care spuneau ca rejele e deranjat de faptul ca Munti e inca in activitate la Nationala .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Incepe returu' baietzi. Ia spunetzi acilea :
    1). cum credetzi ca o sa inceapa Pitzi jocul de la Brasov?
    2). cum credetzi ca o sa se desfashoare meciul din punct de vedere tactic?
    ----------------------???????????---------------------------------------

    Eu cred ca ashezarea o sa fie urmatoarea :

    Hamutovski
    Dumitru Radoi Rachita Stoica
    Dica Falemi Munteanu Bostina
    Neaga Dinita

    Shi cre' k echipa o sa joace ceva mai ofensiv decat de obicei; dar sunt sigur ca Pitzi va fi precaut shi va ashtepta gresheala brashovenilor; sunt sigur ca stegarii ne vor oferi mingea la mijloc shi se vor apara cu tot efectivul, shtiind ca nu prea ne convine sa atacam (pana acum cel putzin ) -> deci o sa joace pe contraatac stegarii.......sa speram ca o sa-i "desfacem" pana la pauza! Altfel............
    ex-alpopa

  8. #50
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Hamutovski
    Dumitru Radoi Rachita
    Dica Munteanu Bostina Pitu
    Oprtita
    Dinita Neaga


    Steaua va juca ofensiv
    vor fi multe goluri
    mingile vor fi jucate la mijloc
    daca Steaua va da primul gol repede se va juca pe contratac si
    cred ca passe lungi lui munteanul va face differenta pe contratac
    Forzza Steaua

  9. #51
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Daca incepem cu dreptul ( si n-am nici o indoiala ) atunci ii zdrobim pe toti !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Se pare ca destinul face sa ashteptam tot mai mult debutul Stelei in noul an.....Meciul cu Brashovul s-a amanat pentru luni ora 15:00!
    ex-alpopa

  11. #53
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    important este ca motoarele sa ramana ambalate !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Impresiile mele dupa meciul de azi :

    ANGAJAMENT - destul de bun, cu exceptzia primului sfert de ora in care rosh-albashtrii au cedat initziativa
    APARAREA - a facut un meci aproape perfect, cu toate ca la "fantezia" pe care a aratat-o Brashovul in atac nu era voie ca fundashii stelishti sa faulteze atat de des shi sa fie pushi in incurcatura la fazele incriminate de Brashoveni pentru penalti (pe nedrept......ce-i drept)
    MIJLOCUL - cu toate ca nu a stralucit a fost foarte combativ shi a aratat ceva mai multa creativitate decat pana acum, mai ales prin clarviziunea lui Dorinel shi viteza lui Dica; Falemi a inceput prost ca inchizator, fiind depashit de cateva ori, dar shi-a revenit in repriza secunda
    ATACUL - Dinitza se demarca excelent shi are o viteza uluitoare (nu ma ashteptam) - mai trebuie sa lucreze la finalizare; Neaga a aratat mare pofta de joc dar a ratat ca de obicei exasperant shi a "umplut mingea de sange" cand putea sa ia decizii simple; e de remarcat faptul ca jocul Stelei e mult mai dinamic pe faza de atac - jucatorii se mishca mult fara minge shi schimba foarte des pozitziile in teren

    S-au vazut semne bune in meciul de azi cu toate ca, repet, Steaua nu a stralucit. Trebuie remarcat totushi ca apararea a fost din nou la inaltzime shi (NOUTATE) echipa shi-a creat multe ocazii de a marca.
    Revelatzia meciului -Pompilica (jucator pe care cel putzin pana asta-vara nu prea-l puteam suferi) care a facut o partida excelenta, nu a pierdut baloane, a fost sigur in interventzii shi chiar s-a avantat in atac.
    FORZZA STEAUA! CURAJ SHI VOM DEVENI CAMPIONI! ALTFEL NU SE POATE!
    Last edited by uti2102; 16th March 2004 at 12:51.
    ex-alpopa

  13. #55
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Cine a jucat ?
    Echipa ?
    ce note le dai ?
    de la unu la zece !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #56
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    DIVIZIA A, Etapa a 16-a



    FC Braşov 0 Steaua 1


    Stadion: Tineretului
    Spectatori: 12.000
    Dică (29)



    Arbitru: A.Constantin


    FILMUL MECIULUI

    Fluier final la Braşov: Steaua cīştigă meritat sub Tīmpa şi egalează pe Dinamo la puncte īn fruntea clasamentului. Etapa viitoare urmează derbyul cu Rapid, din Ghencea.

    MIn. 90+2 - Dică scapă singur cu portarul Marc, dar īntīrzie să şuteze şi goalkeeperul braşovean īi culege mingea din picioare.

    Patru minute de prelungire s-au indicat de la margine.

    Min. 84 - Ultima īnlocuire şi la Steaua: iese Diniţă şi intră Opriţa.

    Min. 82 - Neaga trage din poziţie bună īn Marc şi ratează desprinderea. Pe contraatac, braşovenii expediază primul şut pe spaţiul porţii īn această repriză de Coman.


    Min. 78 - Neaga demarează pe dreapta, centrează pe partea opusă, de unde Dorinel Munteanu (foto) şutează din voleu, mult peste poartă īnsă.


    Min. 74 - Balint intră dur la Diniţă, abia reintrat, şi vede şi el cartonaşul galben. Stelistul a primit o lovitură īn plex şi are probleme cu respiraţia. Mai este un sfert de ceas pină la finalul partidei.

    Min. 73 - Diniţă a ieşit accidentat pe marginea terenului, unde primeşte īngrijiri medicale.

    Min. 69 - Ultima schimbare la braşoveni: Lucescu jr. īl scoate pe Buga şi īl introduce pe Coman.

    Min. 64 - Florentin Dumitru centrează cu efect de pe linia de fund, pe partea dreaptă, dar mingea nu mai ajunge la Dică, venit la colţul lung.


    Min. 62 - Stere a văzut "galben" pentru proteste.

    Min. 60 - Īncă două modificări īn cele două formaţii: Onofraş intră, iese Dani la gazde, Pădreţ i-a luat locul lui Aliuţă la Steaua.

    Min. 56 - Dorinel Munteanu pierde o minge īn careu şi Baicu nu reuşeşte să profite de cadoul oferit, Rădoi intervenind salvator.

    Min. 50 - Stere cade īn careu solicitīnd penalty, dar arbitrul Constantin lasă jocul să continue, decizie corectă.

    Min. 46 - Răzvan Lucescu l-a introdus la pauză pe Balint īn locul lui Constantin.


    --------------------------------------------------------------------------------


    Arbitrul Constantin fluieră finalul primei reprize sub Tīmpa: FC BRAŞOV - STEAUA 0-1.

    Min. 45 - Curt primeşte un cartonaş galben pentru un fault la centrul terenului şi va lipsi (suspendat) īn derbyul cu Rapid. Īn faza umrătoare, Baicu şutează de la marginea careului, dar Tudor n-are emoţii.

    Min. 44 - Din nou mare ocazie de a īnscrie pentru Steaua: Dorinel Munteanu centrează excelent la colţul lung pe dreapta pentru Neaga, care trimite din cădere peste transversală.


    Min. 42 - Diniţă l-a īntors īn careu pe Bodea, a rămas singur cu Marc, dar şutul său a trecut foarte puţin pe līngă bară. Steaua ratează o mare ocazie de a se desprinde.

    Min. 35 - Aliuţă primeşte şi el un avertisment pentru faultul comis asupra lui Baicu.

    Min. 34 - Dică şutează de la 22 de metri, dar mingea se scurge pe līngă bară.

    Min. 29 - GOL STEAUA, DICĂ, 0-1. Diniţă a demarat pe dreapta şi a şutat pe colţul lung, portarul Marc a respins īn faţă, de unde Dică a reluat simplu īn plasă: Steaua a preluat conducerea pe tabelă sub Tīmpa.

    Min. 27 - Grigore vede şi el "galbenul" pentru un fault din spate asupra lui Diniţă, scăpat pe contraatac. Fault tactic bine gīndit de braşoveni.

    Min. 25 - Fault comis asupra lui P. Stoica la marginea careului, lateral stīnga. Unghi favorabil pentru Fl. Dumitru, Rădoi se pregăteşte să execute, zidul respinde īnsă şi faza se stinge.

    Min. 21 - lovitură liberă indirectă pentru joc periculos comis la marginea careului de Dorinel Munteanu, după o fază precedată de un suspect henţ comis īn careu de Curt. Baicu a şutat īnsă īn zidul stelist.

    Min. 18 - Falemi intră tare di spate şi primeşte şi el un avertisment.

    Min. 17 - Primul corner pentru braşoveni: Dică a respins īnsă pericolul din careul stelist.

    Min. 14 - Prima schimbare la Steaua: Curt īi ia locul lui Răchită, care n-a mai putut continua partida.

    Min. 13 - Dani vede primul cartonaş galben pentru un fault din spate comis asupra lui Rădoi.

    Min. 12 - Baicu, unicul vīrf al gazdelor, se zbate mult īn preajma careului stelist, dar centrările sale nu-şi găsesc adresa īncă. Răchită acuză o īntindere şi Victor Piţurcă l-a scos la īncălzire pe Curt.

    Min. 6 - Aliuţă trimite primul şut spre poarta braşoveană de la marginea careului, pe līngă bară.

    Min. 4 - Primul corner pentru Steaua, execută Dorinel Munteanu, dar fără rezultat.



    --------------------------------------------------------------------------------

    FC Braşov: 1. Marc - 4. B. Nicolae, 6. Bodea, 14. M. Constantin - 18. Dani, 5. Miclăuş, 19. N. Grigore, 3. Sărmăşan - 21. Stere, 17. Buga - 7. Baicu. Antrenor Răzvan Lucescu
    Rezerve: Dossey, Balint, Onofraş, Keca, Surdu, Coman, Cocan
    Absent: Mozacu (suspendat)

    Steaua:
    12. M. Tudor

    -
    2. Fl. Dumitru,
    6. Rădoi,
    3. Răchită,
    5. P. Stoica

    -
    14. Dică,
    18. Falemi,
    10. Aliuţă,
    8. D. Munteanu

    -
    9. Diniţă,
    25. Neaga.

    Antrenor Victor Piţurcă


    Rezerve: 33. Hamutovski, 4. Curt, 11. Boştină, 19. Opriţa, 20. Ogăraru, 22. Paraschiv, 30. Pădureţ
    Absenţi: Neşu, D. Bălan (ambii accidentaţi), Nae (nereţinut īn lot)

    Arbitru A. Constantin (Rm. Vīlcea). Asistenţi D. Burloiu (Galaţi), D. Iliescu (Craiova). Arbitru de rezervă Z. Erdei (Craiova). Observatori V. Boiţ (Timişoara), A. Huzu (Sibiu)


    15 martie 2004, 18:04


    Last edited by Mariusmadmax; 16th March 2004 at 06:04.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Uite parerea mea!
    Note :
    M. Tudor - 6
    Fl. Dumitru - 6
    Rădoi - 7
    Răchită - 5 (a jucat doar 12 minute)
    Curt - 6
    P. Stoica - 8
    Dică - 8
    Falemi - 6
    Aliuţă - 5
    Paduret - 5 (a jucat putzin)
    D. Munteanu - 7
    Diniţă - 8
    Oprita - 5 (a jucat putzin)
    Neaga - 7
    ex-alpopa

  16. #58
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    eu din pacate nu - am putut sa - ma uit la meci
    din ce am citi prin presa cred ca a fost doar un atranament
    felicitari lui Dica pn gol
    pronostic pn. meciul cu Rapid
    3-0
    Dica 3
    Forzza Steaua

  17. #59
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Aliuta , doar nota 5 !!!!!!!!!!???????????
    ma asteptam , de la el , sa-si dea drumul la joc !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Inca nu shi-a dat drumul. Mijlocashii, cel putzin in prima parte, nu prea s-au ajutat intre ei. Falemi l-a lasat singur pe Dorinel, iar Aliutza ezita sa intre in combinatzii cu acelashi Dorinel. Cred k vom avea in continuare ceva probleme la atacul pozitzional, dar sper sa se intzeleaga ceva mai bine baietzii. Despre contra-atac sunt mai optimist. Dica, Neaga, Dinitza shi ceilaltzi se deplaseaza imprevizibil in faza de contra-atac. Daca vom avea ocazia sunt sigur ca-i vom prinde pe rapidishti pe picior greshit........mai ramane sa shi convertim ocaziile in goluri.
    ex-alpopa

  19. #61
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ma surprinde evolutia stearsa a lui Aliuta !
    Mie imi place mult tehnica lui !
    Cu rapidistii va fi macel !
    Ne-au intaritat , vom juca cu o ambitie uriasa !
    Vor fi umiliti ! :p
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #62
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Clasament dupa prima etapa a returului !
    etapa a XVI-a
    Loc Echipa
    Meciuri Victorii Egaluri Īnfrāngeri Golaveraj Puncte
    1 Dinamo Bucureşti 16 11 2 3 40-19 35
    2 Steaua Bucureşti 16 10 5 1 24-6 35
    3 Rapid Bucureşti 16 9 5 2 27-16 32
    4 U Craiova 16 6 6 4 19-16 24
    5 Poli AEK 16 5 8 3 18-18 23
    6 F.C. Naţional 16 6 4 6 20-21 22
    7 F.C. Apulum 16 6 4 6 19-25 22
    8 Oţelul Galaţi 16 5 6 5 14-14 21
    9 F.C. Farul 16 5 4 7 22-25 19
    10 Gloria Bistriţa 16 5 4 7 20-26 19
    11 F.C. Braşov 16 5 3 8 20-28 18
    12 F.C.M. Bacău 16 4 5 7 18-29 17
    13 Petrolul 16 4 4 8 21-21 16
    14 F.C. Argeş 16 4 4 8 17-18 16
    15 F.C. Oradea 16 4 3 9 22-23 15
    16 Ceahlăul 16 4 3 9 17-33 15
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #63
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Marius Lacatus - legenda vie !

    Marius Lacatus


    Trecīnd peste īnscăunarea ce a durat numai cīteva ore, la Universitatea Craiova, Marius Lăcătuş a acceptat oferta lui Gheorghe Ştefan, aceea de a prelua formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ.

    Acceptul Fiarei este cu atīt mai mult de apreciat, cu cīt Ceahlăul este pe ultimul loc al campionatului, cu o opţiune serioasă pentru alunecarea īn Divizia B. Dar dacă există cineva care ar putea salva corabia, atunci acela este Marius Lăcătuş.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •