Gabi Stan: "Sunt un antrenor modern"

Gabi Stan se adapteză fotbalului modern
Noul antrenor al celor de la UTA, Gabi Stan a declarat că experiența pe care a trăit-o la Ajax Amsterdam i-a schimbat complet maniera de a antrena.
"S-au schimbat multe. Am ajuns să văd cum se lucrează la Ajax și la alte cluburi mari. Mai demult îmi plăcea și mie să fiu mai dur. Între timp m-am modernizat. Știu că acum la putere sunt jucătorii", a declarat Gabi Stan.

De asemenea, Stan a subliniat că va pune accent pe relația cu suporterii echipei, chiar dacă nu îi va fi ușor să și-i apropie: "Este un public minunat aici, cunoscător de fotbal și care te susține în momentele grele, dar te și execută când greșești. Cred că ne putem salva de la retrogradare, dar trebuie lucrat la psihicul jucătorilor"

Lui Stan nu i s-a fixat niciun obiectiv concret, bucurându-se de susținerea necondiționată a conducerii. "Indiferent ce se întâmplă, domnul Stan rămâne până la finalul sezonului", a afirmat directorul executiv al clubului arădean, Adrian Alexandrescu.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern...modern-2465724
Ce parere aveti, va reusi Gabi Stan sa salveze "Batrana Doamna" de la retrogradare? Va avea primul hop sambata pe teren propriu in fata "U" Craiova.