Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 49 of 49

Thread: Marian Dragulescu, la 'Spitalul de nebuni'

  1. #43
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ce imi e dat sa citesc:ras-plans: Asta da articol...e cel mai complet
    Acum serios vorbind.....oare ce legatura are una cu alta? Greseli,greseli,greseli
    www.fangymnastics.com

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Finanțatorul Stelei, Gigi Becali, nu a rămas impasibil la calificarea “naționalei” feminine a României la Jocurile Olimpice. “Am înțeles că nu le-a dat nimeni nici un ban și e păcat. Voiam să le premiez cu 30.000 de euro, dar după victoria Stelei la Vaslui am fost bucuros și am mărit suma la 50.000 de euro pentru toată echipa”, a declarat Becali, care le va înmîna banii fetelor azi, la ora 12:00.

    Omul de afaceri a făcut însă și alte promisiuni: “Dacă fetele vin cu medalie din China, le dau 100.000 de euro. Și dacă or să cîștige aurul, atunci o să le recompensez cu 300.000 de euro”.

    Surse autorizate afirmă însă că șefii Federației Române de Handbal au decis aseară să nu dea curs invitaț
    iei lui Gigi: “Nu vrem să ne asociem imaginea cu Becali și cu nici un alt om politic din România”.

    GSP.

    Acesta este un comportament demn

  3. #45
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    E discutabil. Becali a oferit o sponsorizare in calitate de om de afaceri. Federatia a refuzat-o datorita calitatii de om politic al lui Becali, si cred ca are legatura mai mult cu frica de a nu atrage supararea altor oameni politici decat cu demnitatea. Daca Becali ar fi fost om de afaceri si atat, chiar daca ar fi avut tot aceleasi opinii si acelasi caracter, i-ar fi acceptat sponsorizarea.
    Sa inteleg ca acum fetele de la hadbal trebuie sa dea inapoi banii pe care i-au primit pentru calificare?
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Finanțatorul Stelei, Gigi Becali, nu a rămas impasibil la calificarea “naționalei” feminine a României la Jocurile Olimpice. “Am înțeles că nu le-a dat nimeni nici un ban și e păcat. Voiam să le premiez cu 30.000 de euro, dar după victoria Stelei la Vaslui am fost bucuros și am mărit suma la 50.000 de euro pentru toată echipa”, a declarat Becali, care le va înmîna banii fetelor azi, la ora 12:00.

    Omul de afaceri a făcut însă și alte promisiuni: “Dacă fetele vin cu medalie din China, le dau 100.000 de euro. Și dacă or să cîștige aurul, atunci o să le recompensez cu 300.000 de euro”.

    Surse autorizate afirmă însă că șefii Federației Române de Handbal au decis aseară să nu dea curs invitaț
    iei lui Gigi: “Nu vrem să ne asociem imaginea cu Becali și cu nici un alt om politic din România”.

    GSP.

    Acesta este un comportament demn
    De acord cu tine, Robert!

  5. #47
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    De acord cu tine, Robert!
    Daca in loc de Becali ar fi fost Irinel Columbeanu ti s-ar fi parut in continuare un act de demnitate sa refuzi o astfel de sponsorizare?
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad001 View Post
    Daca in loc de Becali ar fi fost Irinel Columbeanu ti s-ar fi parut in continuare un act de demnitate sa refuzi o astfel de sponsorizare?
    In ce situatie ma pui ... greu de zis

  7. #49
    junior ioana20's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    ca sa pun si eu foc pe paie desi nu prea ar trebui sa denigrez eu medicii din Romania intr-o tara in care presedintele merge sa se opereze in strainatate (e drept, a fost o urgenta), ce sa faca un sportiv care isi doreste aurul olimpic dar care e plimbat de la un medic la altul, care stie unele cazuri in care sportivii romani si-au terminat cariera inainte de vreme din cauza medicinei sportive din Romania? Evident ca sunt si in Romania si in Europa multi medici buni, dar daca kui i s-a spus ca cei mai nerulogi neurochirurhi sunt in America, ce sa ii faci? Intr-adevar chestia cu spitalul de nebuni e exagerata, si a exagerat-o el si presa din cauza necunoasterea termenilor tehnici Pai afectiunea lui necesita consultatia unor neurologi si neurochirurgi, ca cei la care a fost dus sunt cei de la Spitalul 9, asta e alta parte. Nu cunosc spitalele din Bucuresti, dar nu cred ca acolo se trateaza doar oameni cu afectiuni psihice (oameni nebuni). Poate doar intr-un pavilion din acest spital.
    In ceea ce il priveste pe ciobanul incult, poa sa faca acte de caritate cate stele sunt pe cer, dar tot mai exista milioane de oameni destepti in tara asta care sa nu il voteze.
    "Luptam, ajutam , alergam punem in teren tot ce avem in minte, in suflet, in picioare"
    "Baieti sa aveti incredere in voi pentru ca sinteti o echipa fantastica"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •