Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 148

Thread: De la fani, cu simpatie si cu pumnii stransi

  1. #1
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am deschis acest thread special pentru a transmite gimnastilor toata simpatia noastra si pentru a-i incuraja.
    Cu speranta ca si ei viziteaza acest forum, va invit sa le scrieti cateva cuvinte inaintea Campionatelor Europene

    http://img519.imageshack.us/img519/5...penetx3.th.jpg
    Click pe imagine!
    Last edited by mikeyy; 17th March 2008 at 18:45.

  2. 17th March 2008, 18:46

  3. #2
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Imi place foarte mult poster-ul. Felicitari autorului!

    Pentru fete, sa prinda o zi buna! Fara emotii! Concentrare! Fara nici o durere de cap, spate, incheieturi! Zi in care sa se minuneze si ele insele de cat de bine le iese totul.

    Fetelor, stiti ca sunteti pregatite mai bine decat e necesar (ca sa poata taia arbitrele acel 0.1 din notele voastre - asa zicea cineva, penalizarea de o zecime pentru toate reprezentantele Romaniei). Si mai stiti ca Europenele sunt doar un antrenament pentru Jocurile Olimpice! Deci fara emotii! Cu mult curaj. E doar un antrenament. Singura voastra grija e sa nu va accidentati! Cei de acasa vor avea grija sa numere medaliile ce le castigati si va asteapta cu drag reintoarcerea in tara! Mult succes!

  4. #3
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1


    Vreau sa urez si eu componentelor lotului national de gimnastica multa sanatate si mult, mult succes in Franta!
    Ati trecut prin multe greutati si totusi ati reusit sa mentineti Romania intre primele tari din lume...aveti exercitii dificile si munciti enorm. Va doresc concentrare maxima, sa va faceti exercitiile ca la antrenamente...atunci vor veni si satisfactia interioara si medaliile, pe care vi le doriti atat de mult si pe care le meritati cu prisosinta!
    E inutil cred sa spun ca aveti multi fani care va urmaresc si stau cu sufletul la gura la fiecare dintre evolutiile voastre...va vom tinem pumnii!
    HAI ROMANIA!!

  5. #4
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    foarte frumos wall'ul

    le urez si eu fetelor mult mult succes, noroc, sanatate muuulta...sa aiba curaj, speranta, incredere in ele si sa dea tot ce au mai bun mult succes si abia astept sa urmaresc evolutiile
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  6. #5
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Dragi gimnaste din lotul national al Romaniei,

    Sunt iremediabil indragostita de minunatul sport pe care voi il practicati si doresc sa va fac citeva urari inainte de Campionatul European:
    In primul rind,sa va dea Dumnezeu sanatate multa,sa fiti in forma la ora concursului.
    Sa va iasa foarte bine exercitiile,asa cum le-ati pregatit cu atita truda,la antrenamente!
    Medaliile vor veni cu siguranta,le meritati ! Va doresc sa va bucurati din plin de rezultatele muncii voastre!
    Sunteti talentate,frumoase si gratioase.Va multumesc pentru tot ce faceti,imi face mare placere sa va urmaresc si sunt alaturi de voi din toata inima!Va iubesc neconditionat!

    Mult,mult succes in Franta!

    Hai,Romania!
    Last edited by miafangina; 18th March 2008 at 18:32.

  7. #6
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Dragele noastre gimnaste,

    Eu am intarziat putin cu urarile pentru ca m-am gandit foarte mult cum sa imi asez cuvintele. Mi-am dat seama ca importanta este, insa, urarea in sine..iar la mine simplitate inseamna si sinceritate. Asa ca ceea ce va doresc este sa mergeti acolo cu fruntea sus, cu dorinta de a castiga si cu spiritul de echipa activ. Sa fiti acolo una pentru cealalta, sa fiti sanatoase, sa va intoarceti sanatoase si motivate de rezultate pentru JO. Sa auziti imnul Romaniei in sala si sa vreti sa il auziti si la Beijing. Sa fiti voi inseva si sa va ganditi la voi, nu la concurs. Sa ne lasati pe noi sa avem emotii si sa aveti un public minunat (mai ales ca unele dintre voi cunosc deja publicul francez

    Noi suntem alaturi de voi. Cu bine,
    Cristina

  8. #7
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Gimnastica este printre putinele sporturi pe care le mai urmaresc cu placere (a se vedea scandalurile, circul etc. din fotbal si nu numai); mai ales pentru gimnastica astept JO; sunt alaturi de gimnastica romaneasca si-i doresc numai succese in anul 2008.
    Voi gimnastele ne-ati adus bucurii ani la rand, ne-ati invatat imnul Romaniei, ati facut ca numele Romaniei sa fie pronuntat si de cei care confunda Bucurestiul cu Budapesta sau Sofia; faceti aceste lucruri in continuare pentru voi dar si pentru suporterii vostri, poate mai putini ca alta data dar sinceri si devotati.

    Mult succesc la europene, sa aveti curaj si sa credeti cu tarie in sansa voastra de a fi pe primul loc. Asa au facut generatii intregi de gimnaste din Romania si de fiecare data s-au intors cu laurii victoriei, bucurandu-ne pe noi, cei care le-am urmarit la tv,cu drag, evolutiile.

  9. #8
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    E liniste si e bine ca fetele sa se poata concentra pe ultimele pregatiri necesare pentru CE. Dar noi? Noi ce facem? Si daca fetele vor lua o pauza si vor sa se destinda... Hai sa incercam aici ceva: Sa atribuim medalii participantelor de la CE, in functie de simpatii si dorinte tinand cont putintel de realitatile din teren. Se pot da si mai mult de doua medalii pe aparat tinand cont ca nu se stie cine se califica sau cine participa. Regula e ca o medalie se poate atribui doar o data - eventual daca vreti sa dai a doua medalie de aur de exemplu pentru sol - o puteti face doar daca nu a fost atribuita medalia de argint la sol. Si bineinteles, din moment ce o gimnasta a fost medaliata la un aparat, nu i se mai poate schimba medalia.... Si inca o regula, fiecare dintre noi poate face o singura nominalizare pe zi, doar o medalie, la o singura gimnasta pe zi calendaristica. Asta ne dam sansa sa ne spunem cat mai multi parerea. De exemplu, o sa revin cu un nou post, pentru azi, eu o medaliez pe Alina Stanculescu la barna cu argint. (Tot zicea Cris ca am trecut de 10 mii de posturi... )
    Last edited by Tess_AN; 26th March 2008 at 00:42.

  10. #9
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Alina Stanculescu - argint - barna
    Last edited by Tess_AN; 26th March 2008 at 00:42.

  11. #10
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Eu o medaliez pe Stela cu aur, la barna Maine e o alta zi

  12. #11
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Eu o medaliez pe Stela cu aur, la barna Maine e o alta zi
    Da... si ziua de maine incepe in mai putin de o ora!

  13. #12
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Tess, dar nu ar trebui sa ne referim doar la echipa care va participa la europene?
    www.fangymnastics.com

  14. #13
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Eu ii dau Sandrei aur la sol

  15. #14
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Tess, dar nu ar trebui sa ne referim doar la echipa care va participa la europene?
    Eu nu exact cine participa la Europene si asa cum spune thread-ul "de la fani cu simpatie..." Am spus zis ca putem da si 3 pe aparat cu toate ca in concursul adevarat vor fi doar 2 din fiecare tara.
    Si sa avem de lucru si mai mult putem include si junioarele!

  16. #15
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Eu dau aur pentru echipa Romaniei

    Daca s-a dat o medalie la un aparat nu se mai poate da?

  17. #16
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Eu dau aur pentru echipa Romaniei

    Daca s-a dat o medalie la un aparat nu se mai poate da?
    Peste 25 de minute Mia.... Una pe zi... asa e frumos. Sa le dam sansa si celor care nu sunt acum pe forum sa dea medalii.
    Eu voi pandi schimbarea zilei pentru ca - si ma bucur ca nimeni nu mi-a luat din cosuletul cu medalii ce cea favorita si sa o dea deja.... Sa vedem ce noroc am. Nu am atribuit medalia mea favorita la inceput pentru ca nu era drept sa fiu eu prima care alege intre tot aurul de acolo...
    Last edited by Tess_AN; 26th March 2008 at 00:41.

  18. #17
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Da' lui Mihai pot sa-i dau un premiu special(ceas Longines) pentru posterul de prezentare?

    Tess,poti sa-i dai tu florile?
    Last edited by miafangina; 26th March 2008 at 01:06.

  19. #18
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Tess, dar regulile jocului ce spun: putem da o medalie la senioare si una la junioare in aceeasi zi sau trebuie s aasteptam urmatoarea zi?

  20. #19
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Da' lui Mihai pot sa-i dau un premiu special(ceas Longines) pentru posterul de prezentare?

    Tess,poti sa-i dai tu florile?
    Mia poti sa ii dai premiul special lui Mihai. Eu o sa-i dau florile aici pe forum iar daca va fi sa ne intalnim la Nationale ii dau o bere!

    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Tess, dar regulile jocului ce spun: putem da o medalie la senioare si una la junioare in aceeasi zi sau trebuie sa asteptam urmatoarea zi?
    Sigur, daca asa vreti. Intra si tu in comitetul de decretare a regulilor si totul e rezolvat. Eu spusesem ca nu mai mult de una pe zi sa lasam tuturor posibilitatea sa acorde medalii... Dar poate unii vor sa dea doar flori.... ne raman noua mai multe medalii sa impartim

  21. #20
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    OK.
    Ca sa vedeti ca pot sa am rabdare,nu mai acord nimic azi,pina dupa-amiaza.

  22. #21
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Singurul premiu pe care il vreau e sa va intalnesc pe toti la Nationale!!!

    Medalia pe care o acord eu este: bronz pentru Ana-Maria Tamarjan la sol!
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •