Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 199

Thread: Intrebari si contestatii

  1. #43
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    BOGGIECOOL: socoteala va fi facut in doi pasi:

    1. Daca ai pus pronostic pe threadul special cu Pandurii, atunci acela se ia in calcul indiferent ce ai pus pe threadul obisnuit.

    2. Daca n-ai pus pronostic pe threadul special dar ai pus pe cel obisnuit, atunci se ia acela in considerare indiferent daca l-ai scris cu Sportul sau Pandurii.

    Eu zic ca modalitatea asta maximizeaza sansa tuturor sa aiba un pronostic valid la meciul Pandurilor, chiar daca a fost pus cu Sportul in minte. Cine a fost atent a avut ocazia sa refaca acel pronostic pe threadul special.

    cristianGL: pronosticul tau la meciul Gloria - National este anulat pentru ca l-ai pus dupa inceputul meciului. Oricum nu l-ai nimerit.

  2. #44
    senior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    L.A. baby
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Muchos gracias Klingon, keep up the good work, luv u!
    Haide Gloria!!!

  3. #45
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Exclamation Trei comunicate importante pentru tara si popor

    1. Nu mai scrieti comentarii de nici un fel in mesajele cu pronosticuri! Va reamintesc ca pronosticurile voastre sunt citite automat de un software. Daca amestecati comentariile cu pronosticurile in acelasi mesaj, pot aparea probleme.

    2. Pronosticurile se pun asa:
    Dinamo - Pandurii 1
    sau asa:
    Dinamo - Pandurii 1-0
    (scorul exact nu conteaza, dar va fi interpretat ca pronostic 1)

    dar nu se pun asa:
    Dinamo - Pandurii 1x (dublele sunt ignorate)
    Dinamo - Pandurii 3-0 (2-0) (rezultatul la pauza este ignorat)
    Dinamo - Pandurii - X (fara liniuta inainte de pronostic)
    Dinamo - Pandurii => 1 (fara => inainte de pronostic)

    3. Programul de calcul a suferit modificari importante in ultimele zile, atat pentru a lua in considerare threadurile speciale cu Pandurii cat si pentru a oferi facilitati suplimentare. Este intotdeauna posibil ca modificarile sa introduca erori. Aici este locul unde le puteti semnala.

  4. #46
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    In thread-ul " Statistici (optionale)" - mesajul 3
    la meciul: 280___115(41%)___102(36%)____63(23%)___FC Vaslui - UTA
    este boldat procentajul 115(41%) corespunzator pronosticului 1 ci nu 63(23%) asa cum ar trebui ca meciul s-a termint cu scorul 2-5, deci pronostic 2.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  5. #47
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuliandronca View Post
    In thread-ul " Statistici (optionale)" - mesajul 3
    la meciul: 280___115(41%)___102(36%)____63(23%)___FC Vaslui - UTA
    este boldat procentajul 115(41%) corespunzator pronosticului 1 ci nu 63(23%) asa cum ar trebui ca meciul s-a termint cu scorul 2-5, deci pronostic 2.
    Sunt boldate pronosticurile care au majoritatea de voturi. Pronosticurile corecte nu sunt marcate diferit in acele tabele. Am sa schimb acum marcajul pentru a fi mai clar. Rosu inseamna pronosticul majoritatii, iar albastru inseamna pronosticul corect. Cand majoritatea a nimerit pronosticul corect, apare doar albastru.
    Last edited by Klingon; 7th August 2006 at 20:12.

  6. #48
    senior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    L.A. baby
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Has anybody noticed that I'm back?!!!!! ha ha. U Klingon I know u noticed, oki doki see ya!!!
    Haide Gloria!!!

  7. #49
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Observasem eu ca s-a schimbat ceva in atmosfera, parca soarele e mai albastru si cerul mai galben, apa a capatat un gust de ambrozie pe care nu l-am mai simtit din vremurile Olimpului...

    Acum stiu ce s-a intamplat: s-a intors Boggie!

  8. #50
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    No ofence...dar am pus si eu Marti un bilet..acum vad ca numai este...nu inteleg ce s-a intamplat? Era gresit..sau nu inteleg? Astept Pm.

    Steff

  9. #51
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    MED = punctajul mediu/etapa (se imparte PCT la EP)

    .LOC PCT E +/- ||| LOCM EP MED NUME
    0092 015 8 0131 | 0354 02 0.00 iaaasi


    am pronosticat in etapel 2 si 3 (7 si 8 pct ) si media e 0

  10. #52
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, am observat si eu ca unele impartiri dau 0 pe coloana punctajului mediu. Nu esti singurul cu problema respectiva. Am sa ma ocup zilele astea de ea.

    Profit de ocazie sa amintesc tuturor ca singurele clasamente oficiale in acest concurs sunt cele de pe threadul clasamentelor de etapa si cele de pe threadul clasamentelor generale. Restul (adica toate de la Statistici) sunt doar orientative.

    Quote Originally Posted by iaaasi View Post
    MED = punctajul mediu/etapa (se imparte PCT la EP)

    .LOC PCT E +/- ||| LOCM EP MED NUME
    0092 015 8 0131 | 0354 02 0.00 iaaasi


    am pronosticat in etapel 2 si 3 (7 si 8 pct ) si media e 0

  11. #53
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Nu stiu la ce bilet te referi. Acesta nu e un concurs de pariuri, ci unul de pronosticuri. Probabil mesajul tau ar trebui sa fie in alta parte.

    Quote Originally Posted by stefanello View Post
    No ofence...dar am pus si eu Marti un bilet..acum vad ca numai este...nu inteleg ce s-a intamplat? Era gresit..sau nu inteleg? Astept Pm.

    Steff

  12. 15th August 2006, 18:50

  13. #54
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klingon View Post
    Nu stiu la ce bilet te referi. Acesta nu e un concurs de pariuri, ci unul de pronosticuri. Probabil mesajul tau ar trebui sa fie in alta parte.
    Am pus un "bilet virtual cu pronosticurile mele"...astept raspuns!

  14. #55
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    In acest concurs ai pus un singur mesaj cu pronosticuri, pentru etapa 4 care inca nu s-a jucat.

    Cred ca te referi la biletele tale de pe forumul numit Bilete:
    http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=141
    Acela este alt concurs, nu are nici o legatura cu asta de aici. Intreaba-i pe moderatorii de acolo despre biletele tale.

    Quote Originally Posted by stefanello View Post
    Am pus un "bilet virtual cu pronosticurile mele"...astept raspuns!

  15. #56
    incepator danu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Medias
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    unde vad si io clasamentu dupa etapa .. si care e faza cu meciurile echipei pandurii?!?

  16. #57
    incepator danu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Medias
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    prima faza am gasito ) , dar mai ramane intrebarea cu pandurii!

  17. #58
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Un numar de useri au pus pronosticuri la meciurile Sportului din primele 5 etape inainte de a deveni oficiala retrogradarea acelei echipe si promovarea Pandurilor. Dupa aceea bineinteles ca pronosticurile lor au devenit invalide. Pentru ei am creat acele threaduri speciale numai cu meciurile Pandurilor. Daca vrei sa le folosesti si tu, o poti face. Daca nu, poti sa-ti pui pronosticurile pentru Pandurii pe threadurile principale.

    Quote Originally Posted by danu View Post
    prima faza am gasito ) , dar mai ramane intrebarea cu pandurii!

  18. #59
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Exclamation Intarziatii saptamanii

    Madizual si interfan au pronosticurile la meciul Gloria - Jiul anulate, deoarece le-au pus dupa inceperea meciului.

    P.S. Am uitat sa le anulez acele meciuri! Nu vreau sa schimb acum toate clasamentele deja afisate aici, dar le-am corectat la mine pe disk. Se va vedea acest lucru dupa etapa 5.
    Last edited by Klingon; 20th August 2006 at 23:14.

  19. 24th August 2006, 16:29
    Reason
    Off topic, atentie la limbaj

  20. #60
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Normal , dupa regulament , si pronosticurile lui ATI ar trebui anulate , pentru ca au fost postate dupa ora de inchidere !!! Ramane la aprecierea dumneavoastra , a administratorilor acestui concurs !!!
    Last edited by giovanni BV; 25th August 2006 at 21:26.

  21. #61
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Pronosticul lui ATI pentru meciul Ceahlaul - Urziceni va fi desigur anulat.

  22. #62
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Mai am o nedumerire !!! De ce numai acest pronostic , si nu toate pronosticurile postate de ATI , pentru ca toate au fost postate dupa ora de inchidere a acestei etape ??? Trebuie sa inteleg ca cei care vor sa posteze pentru jocurile de maine si dupa aceea , vor fi validate ??? Poate ar trebui sa inchidem pronosticurile , dupa fiecare inceput de partida , indiferent de ce zi sau ora se va juca acea partida , nu ???
    Nu vreau sa fac mare problema din cauza asta , si sper , fara nici o suparare din partea dumneavoastra sau a lui ATI , dar eu cred ca oricine s-ar simtzi frustrat de acest lucru , mai ales cand nu mai au posibilitatea de a posta pronosticuri , si regulamentul ar trebui respectat , si totodata sa fie acelasi pentru toata lumea de pe acest forum !!!
    Multumesc in avans pentru raspunsurile dumneavoastra !!!
    Last edited by giovanni BV; 25th August 2006 at 22:22.

  23. #63
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Inca de anul trecut am adoptat strategia asta: threadul de pronosticuri se inchide la inceperea primului meci al etapei, dar intarziatii imi pot trimite pronosticuri si dupa aceea (prim mesaje private) stiind ca toate pronosticurile lor la meciurile care deja au inceput vor fi anulate. Deci, daca vrei sa-mi trimiti pronosticurile tale abia duminica, dupa ce s-au jucat deja 6 meciuri dintr-o etapa dar inainte ca ultimele 3 meciuri sa inceapa, o poti face. Doar ca vei avea 6 pronosticuri anulate. In ultimele 5 etape ale campionatului nu se vor mai accepta pronosticuri dupa inceperea etapei.


    Quote Originally Posted by giovanni BV View Post
    Mai am o nedumerire !!! De ce numai acest pronostic , si nu toate pronosticurile postate de ATI , pentru ca toate au fost postate dupa ora de inchidere a acestei etape ??? Trebuie sa inteleg ca cei care vor sa posteze pentru jocurile de maine si dupa aceea , vor fi validate ??? Poate ar trebui sa inchidem pronosticurile , dupa fiecare inceput de partida , indiferent de ce zi sau ora se va juca acea partida , nu ???

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •