View Poll Results: VA REVENI POLI???

Voters
18. You may not vote on this poll
  • echipa Vestului

    15 83.33%
  • Rusia

    1 5.56%
  • AND1 Mixtape 2

    2 11.11%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 46

Thread: Incotro POLI timisoara

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Incotro POLI timisoara

    Din pacate formatia de suflet a noastra, a timisorenilor nu a mai castigat un punct de sapte, etape, dupa un parcurs zic eu destul de bun(si in meciul cu Dinamo unde am fost furatzi cu nerusinare) Poli se indreapta si chiar ajuns undeva jos foarte jos De aceea propun un chestionar despre directia in care se indreapta Poli, se va trezi sau nu ?????????

    TIMISOARA, POLI TIMISOARA
    Forza Poli, intotdeauna vom fi cu tine si la bine si la rau

    www.No-ErRoR.net

  2. #2
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Cu portarul asta (sau astia, sa fiu mai exact) e greu sa bati pe cineva daca le dai voie sa treaca de mijlocul terenului....

    Echipa a jucat bine cu Rapid, o repriza, dar e descurajant cind vezi pe miinile cui esti....

    A mai fost mutarea, care s-a dovedit necistigatoare, a lui Gherman, de a scoate un fundas ptr. un atacant, in ideea de a forta victoria.

    Daca-i iesea, era erou, dar n-a fost ziua lui norocoasa

    Sa vedem cine vine sa preia echipa, dar mai important e ce intariri se pot aduce.... Eu unul, in locul lui Stingaciu, as intra in poarta, nu poate fi mai rau de atit... Probabil jumatate din echipa apara mai bine decit cei care imbraca tricoul cu nr. 1

    Ce pacat ca nu jucam cu Moldova in preliminarii...
    Smile, its good for you!

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Din pacate ai dreptate, in prima repriza chiar am sperat la un scor pozitiv, chiar am fazut pase leganduse intre jucatori si nu ca la meciul cu Steaua unde trebuie sa recunoastem nu sa legat absolut nimic de noi (sau asa sa vazut numai din tribuna?? ) In fine principalul este acuma sa vedem cine va conduce mai departe echipa, si sa speram la mai bine, iar noi ar trebui sa mergem din nou la stadion si sa ne sustzinem echipa si nu cum am facut ieri cand au fost numai 10-12 mii de suporteri fatza de 30-40 de mii in mod normal la un meci la noi acas.
    In rest numai bine si

    FORZA VIOLA
    HAI TIMISOARA
    HAI POLI
    Forza Poli, intotdeauna vom fi cu tine si la bine si la rau

    www.No-ErRoR.net

  4. #4
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    POLI isi va reveni

    POLI, POLI LUPTA PENTRU, NOI LUPTA PENTRU NOI 8)

  5. #5
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca Poli isi va reveni. In fond cu Rapidul nu prea au avut incotro deoarece venea dupa 3 meciuri in care nu avusese nici o victorie. Daca nu ar fi batut acum i-ar fi dat Copos pe toti afara.

    Cat despre suporteri voi spuneti ca 10-12 mii sunt putini? Atunci ce naiba sa mai zica aia de la National sau Sportul?

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    poli

    eu cred ca meciul cu uta va fi meciul cheie...
    daca scoate un rezultat pozitiv cu uta atunci e bine daca nu trebuie sa il aduca pe halagian ca sa se scape de la retrogradare... poate nici asa

  7. #7
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Meciul cu UTA va fi televizat in direct. Cred ca e singurul meci televizat in acest retur de o televiziune in care sa nu fie implicata o echipa bucuresteana. UTA joaca cu mult mai multa daruire in fata lui Poli decat cu orice alta echipa... cam cum faceau timisorenii cu Dinamo pe vremea cand militienii erau lideri iar Poli lanterna rosie. Va fi un meci f greu al carui rezultat va depinde de conditia fizica a jucatorilor si strategia lui Multescu.
    Poli nu va retrograda! /nope/[/b]

  8. #8
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Partea proasta cu acest UTA - Poli e ca joaca 11 aradeni impotriva a 11 fotbalisti....De aici si modul diferit de abordare a meciului...

    Poate macar acum ca sintem cu cutitul la os vom reusi sa jucam si noi cu dorinta...

    Iar cheia meciului e scorul de la pauza...2-0 POLI si poate batem la limita.... Orice rezultat mai slab de 2-0 va insemna o alta infringere... Avem trupa de 45 de o repriza, a doua sint ca bateriile de la Elba dupa o ora de folosire...

    Hai POLI! (macar azi jucati si voi 60 de minute!!!) :x
    Smile, its good for you!

  9. #9
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Daca cineva mai are dubii... unde va ajunge aek braganiru( Poli Timisoara joaca in "D") la anu, va spun eu din surse sigure: la Petrosani!!!!!!!! Unii oameni prefera mai degraba sa moara decat sa gandeasca. si asta si fac, viata o demonstreaza zilnic...by Njock!!! (Prietenul vostru)
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Njock
    Daca cineva mai are dubii... unde va ajunge aek braganiru( Poli Timisoara joaca in "D") la anu, va spun eu din surse sigure: la Petrosani!!!!!!!! (Prietenul vostru)
    as vrea sa stiu si eu ce mai spun sursele tale ... luam oare campionatul european ??

  11. #11
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Iarta-l, ce poti cere de la un copil de 15 ani!
    Smile, its good for you!

  12. #12
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    UTA_Poli 0-1, si aradenii se duc spre B, iar timisorenii pastreaza sperante de salvare!

  13. #13
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Bravo Poli! Se pare ca rautatea unora se rasfrange asupra lor. Sper totusi ca UTA sa se salveze. De exemplu Dinamo si Ceahlaul ar putea sa-si continue micile tranzactii in B1. Ar fi un lucru extraordinar pentru campionatul nostru. Aradul merita din plin o echipa de prim esalon... pentru spectatori si pentru traditie. Mi-ar parea sincer rau sa nu mai avem parte de asemenea sarbatori fotbalistice precum derby-ul vestului.

  14. #14
    sport legend FcPoliFan's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    535
    Reputatie
    1
    Dupa ce a parut o eternitate a venit si prima noastra victorie din retur. Un joc foarte bun pentru Poli!
    Ce sec suna FORZA VIOLA!
    www.cronicavioleta.ro

  15. #15
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    dupa seceta asta de puncte, cele de la Arad sunt vitale pt tentativa de evitare a retrogradarii.
    UTA a muscat-o ca UMT-ul anul trecut, in retur.
    Pacat de ei, ca si de U Cluj care sunt echipe de traditie...
    Dreams are made IF people try.

  16. #16
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Se face o confuzie intre Poli Tomisoare(deosebit respect) si Poli Aek Timisoare(fosta Rocar blatangiul)

  17. #17
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    blatistul

  18. #18
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Se face o confuzie intre AS Steaua si FC Steaua. Prostii nu observa. Apropo. Pentru ce "armatra ultra" cand nu mai prea aveti tangente cu MApN? Nu ar trebui sa fie "Turma Ultra" sau "Cireada Ultra"? Poli Aek e echipa orasului. Cum putem tine unii cu Rapid, National, Craiova sau UTA asa putem sa sprijinim o echipa care e in orasul nostru si mai e si continuitoarea fostei mari echipe. Si nu mai incerca sa te arati cat esti de bine crescut ca pe vremea vechii Politehnici nu avei nici un respect. Esti stelist, si la fel ca si dinamovistii, nu stii ce-i aia respect. /nope/

  19. #19
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    inteligenta voastra,deep purple,dar zi-mi si mie de ce grobari se numesc WHITE&BLACK ARMY?Mai are Partizan tangenta cu Armata?FC Steaua a preluat palmaresul echipei de fotbal a fostului CSA Steaua,in timp ce AEK nu are palmaresul fostei Poli(care joaca in D)!Cantecul favorit al Timisoarei:"Multumim din inima partidului(PSD)"!O echipa la fel de politica ca si FCM Bacau!N-aveti nici o tangenta cu fosta Poli!E o struto-camila aceasta AEK Bucuresti mutata-n Timisoara si fuzionata cu echipa de divizia C Politehnica(fosta Universitatea)Timisoara care a activat ani buni in judetean(concomotent cu Poli)! /fu/ Adevarat sau nu?Stiti f bine ca inainte de a propune Timisoarei echipa,Dobos a incercat s-o plaseze la Oradea(unde era cea mai mare medie de spectatori din B2)!Intre timp UTA care n-aveau bani de inscriere in A au facut o propunere mai tentanta Bihorului(financiar)dar facand rost de bani au dat-o cotita!Nu-i nimic,anul asta sper sa va prinda Bihorul la baraj(desi nu m-ar deranja sa fie Dinamo )si sa vedem atunci!

  20. #20
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Apparte, daca Fecali a avut nesimtirea sa preia palmaresul unui club pe care nu-l detine nu se cheama o onoare, e o rusine. E un abuz. Poli AEK putea la infiintzare sa desfiintzeze echipa din D si nimeni nu mai avea nimic de spus. Apropo, membrii din consiliul de administratie sunt preluati de la fosta Politehnica si sunt majoritari. Cati generali de armata mai sunt la voi? Stiu ca ti-e un pic ciuda dar trebuie sa treci in viatza peste astea.
    Nu mai aminti de medie de spectatori ca te faci de ras. Va trebuie sa jucati pe 3 stadioane concomitent sa atingeti numarul celor de pe Dan Paltinisan. Amice... delirezi!

    P.S. Dobos a mutat echipa ca nu-si permitea sa o tina de unu singur in A. Asa ca 66% din echipa apartine "banateanului" Aramas (care nu mai are nici o functie in cadrul clubului) si "banateanului" Consiliu Local. Aramas nu sponsorizeaza prin PSD si nici nu are cuvant acolo. Omul are propria lui afacere cu hoteluri ca toti ceilalti de pe la noi. Si apropo, tu cu PCR-ul vorbesti? Mi-ar fi rusine.
    P.S.2 Daca ai fost la meciul Bihor-Steaua de pe vremea odiosului ai platit bilet suplimentar pentru minutele suplimentare de spectacol?

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Poli Timisoara

    Apparte, ideea este ca tu nu prea ai legatura cu ce se intampla in fotbal si nici de respect nu se pune problema pentru ca nu stii ce este respectul. La voi poate se propaga respectul pentru blaturi.
    Oras ca Timisoara nu cred ca gasesti in toata Romania , iar galerie ca cea a lui Poli nici atat. Ar mai fi cea a Rapidului dar care imprumuta slogane ale CVUCS. De exemplu "La Timisoara nu se discuta la TImisoara se iubeste." este adaptata de rapidisti "Rapid nu se discuta Rapid se iubeste". Stii care a fost prima galerie si unica pana in prezent care a aparut in ziarele din Europa? CVUCS. Stiu va este greu sa acceptati dar asta e adevarul.
    Noi cand echipa nu joaca bine nu incepem sa injuram jucatorii asa cum fac ceilalti si nu schimbam antrenorii de doua ori pe luna.
    Daca nu a-ti fi influentati de arbitraj divizia B este cel mai bun loc pentru voi toti blatistii. :-) .

    Timisoara isi va iubi orice echipa care lupta pentru Timisoara si pentru oamenii de aici.

    Silviu,
    __________________________________________________ ____
    "La Timisoara nu se discuta , la Timisoara se iubeste"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •