Results 1 to 13 of 13

Thread: Pinalti vrea sa ii impuste pe toti

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Pinalti vrea sa ii impuste pe toti

    Destinele fotbalului romanesc ar putea fi transate in cateva minite, daca presedintele clubului Ceahlaul Piatra Neamt ar trece si la fapte. Gheorghe Stefan i-a amenintat pe arbitrii partidei Ceahlaul - Steaua ca nu pleca vii din oras. Speriat, presedintele CCA, Ion Craciunescu, a aparut imediat in fata presei, sa povesteasca prin ce a trecut arbitrul Salomir. (Onlinesport, 21 aprilie 2004)

    Are "Pinalti" acoperire (macar partiala) in a-si varsa nervii pe arbitrii (care adeseori gresesc)? Sau e doar teatrul obisnuit al sefului de sub Pietricica?

  2. #2
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Destinele fotbalului romanesc ar putea fi transate in cateva minite, daca presedintele clubului Ceahlaul Piatra Neamt ar trece si la fapte. Gheorghe Stefan i-a amenintat pe arbitrii partidei Ceahlaul - Steaua ca nu pleca vii din oras. Speriat, presedintele CCA, Ion Craciunescu, a aparut imediat in fata presei, sa povesteasca prin ce a trecut arbitrul Salomir. (Onlinesport, 21 aprilie 2004)

    Are "Pinalti" acoperire (macar partiala) in a-si varsa nervii pe arbitrii (care adeseori gresesc)? Sau e doar teatrul obisnuit al sefului de sub Pietricica?
    chiar crezi ca sunt adevarate declaratiile lui Salomir?? dupa cum spune el, a fost amenintat la pauza, datorita felului in care a arbitrat( sa nu uitam ca el e pro-stelist); in aceste conditii cu asa-zisul spectru al amenintarii asupra sa, in repriza a-2-a arbitrajul sau ar fi trebuit sa fie echidistant fata de cele 2 echipe, ceea ce nu s-a intamplat; el a favorizat in continuare pe Steaua; oricum adevarata amenintare pt. Salomir a venit din partea tribunelor intrigate de deciziile aberante (pe alocuri) ale lui Salomir, punctul culminant fiind eliminarea lui Lacatus!

  3. #3
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    mariuse, la cum v-a obishnuit pinalty, voua shi un arbitraj "echidistant" o sa vi se para furt
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #4
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    mariuse, la cum v-a obishnuit pinalty, voua shi un arbitraj "echidistant" o sa vi se para furt
    daca arbitrajul ar fi "echidistant" ca in meciul de aseara de Cupa, cu sigurantza ar fi furt

  5. #5
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kokojanel
    daca arbitrajul ar fi "echidistant" ca in meciul de aseara de Cupa, cu sigurantza ar fi furt
    N-am vazut meciul, nu-mi stric ochii cu asha ceva...
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  6. #6
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    am avut parte si de arbitraje corecte, n-avem ce zice, dar in ultimul an daca observati voi bine, Ceahlaul a fost mai mult defavorizata de arbitraj, decat avantajata; oricum in curand cred ca Stefan isi va pierde porecla de pinalty si asta pt. ca Ceahlaul a primit doar un penalty in retur si mi se pare 2 in tur;

  7. #7
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    pe ei si pe mama lor
    are relatii Pinalti nu`i frica de militie
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  8. #8
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Nu era cazul sa se faca atata zarva pentru niste cuvinte aruncate la suparare(daca intr-adevar alea au fost). Orice om cu mintea intreaga, si-ar fi dat seama ca nu poate fi vorba la noi si de punerea lor in practica. Il vedeti voi pe Stefan impuscand pe cineva? Sa fim seriosi! Ma intreb, oare de cate ori a mai auzit Salomir cuvintele astea?

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    omul este dus cu capul ar trebui sa asi cunpere pistol sa sio traga singur

  10. #10
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Pinalty, un mancator de c...t, altceva nu e. Voi nu v-ati plictisit de el. Eu cel putin nu il mai suport. Daca echipa pierde de vina sunt albitrii. Ieri la P. Neamt mai avea putin si facea o criza de isterie dupa meciul cu Otelul. Pacat ca nu ati fost acolo sa-l fi vazut cum facea. Apropo Ceahlaul va mai rezista cel putin 2 sezoane in "A".
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  11. #11
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Pinalti e dus cu sorcova!!!

  12. #12
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    hmm.. Nu cred. Toti cei care fac scandal cand e vorba de arbitraj primesc cadouri de la arbitrii in viitor. Cine tace e furat ca de obicei. S-a incetatenit aceasta practica si cum mai nou aproape toata lumea urla ca din gura de sarpe toti primesc cadouri. Normal in detrimentul altora care de-abia asteapta sa-si dreaga vocea Si asa mai departe.
    La noi nu se poate ca un arbitru sa greseasca. La noi greseste intentionat. Totdeauna. Cu atitudinea asta n-o sa scapam de mania blatului niciodata. Ne si prinde foarte bine... Am fi campioni la fuga de raspundere...
    Since light travels faster than sound, people appear bright until you hear them speak.

  13. #13
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Are dreptate. Sa inceapa cu el.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •