View Poll Results: VA REVENI POLI???

Voters
18. You may not vote on this poll
  • echipa Vestului

    15 83.33%
  • Rusia

    1 5.56%
  • AND1 Mixtape 2

    2 11.11%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 46

Thread: Incotro POLI timisoara

  1. #22
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Vad ca ati inteles complet gresit ceea ce am postat!Hai sa luam media de spectatori:referirea era la sezonul 2001-2002 in B2,in care la Oradea erau meci de meci tot atatia spectatori cat la toate celelalte meciuri din serie adunate!Asta a fost pana spre mijlocul returului!Spre ex in meciul cu Poli la Oradea au fost 15 000 de spectatori fata de cei 200(din care peste 100 din Bihor)la meciul din retur!Unde era CVUCS?
    Blaturi?Prima etapa din returul campionatului 89-90,va spune ceva?sau nu stiti?Sa va aduc aminte?La pauza 1-0 pt BH,Poli inexistenta pe teren,dupa pauza,in urma unor telefoane de sus,Poli castiga cu 2-1!
    Banateanul Armas......HMMM!Nu sunt bani publici?Stiti cumva cu ce se ocupa Argirom-ul lui?Hai sa va spun:Cu recuperarea createlor Romaniei!Adica,caz concret,pt recuperarea unor datorii ale altei tari fata de Romania(in cazul de fata Angola),Argirom a oferit 0,15$ pt 1$!Firma a vandut pe urma dreptul de creanta Portugaliei pt 0,75$ pt 1$!Nu sunt decat cateva milioane de $!Nu sunt bani publici,nu?Sunteti patetici!
    Va deranjeaza termenul de strutocamila?Cati timisoreni aveti in echipa?Niciunul!!!!Marisescu(de la UMT)e rezerva de obicei si a jucat doar datorita accidentarii lui A Dumitru!Mai multi timisoreni au in echipa de ex,UTA sau Bihoru!D'aia va si zic cei din Arad Aek Bucuresti mutata-n Timisoara!Ma intreb daca bihorenii ar fi acceptat oferta lui Toni Dobos,ce mai ziceati acum!Unde ati fi mers la meciuri?Probabil ne-ati fi aratat poze cu"CVUCS on tour la Biled,Faget,Deta sau Sanmartinu Sarbesc!"

  2. #23
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    Apparte iarta-i pe incepatori , mai bine zii ce au facut ai tai sambata cu 2 goluri anulate , de a-ti avut frisoane pe sfarsitul meciului 8)

  3. #24
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Apparte, stiu ca iti e greu sa te obisnuiesti sa intelegi ca si locul 3 sau 4 e ok. Ca e Timisoara pe primul loc in multe nu e din neputintza voastra. Pana una alta timisorenii promoveaza pe Alba Iulia, poate si pe voi si lupta ca nebunii impotriva lui Poli Aek prin cei de la UTA. Se stie ca profesionalismul nu a patruns inca la mitici si nu se intelege ca jucatorii sunt platiti sa joace indiferent in ce oras o fac, dar de la tine ca oradean ma asteptam la mai multe. Noi nu vom fi niciodata suparati pe timisorenii de la UTA ca au castigat in tur impotriva noastra. Ii vom respecta pentru felul in care-si fac meseria. E chestie de atitudine. E greu pentru tine chiar daca esti si tu vestic. Poli cea veche a fost cumparata de Zambon si credeam ca stii ce s-a intamplat. Dar vad ca treci peste idei doar pentru a prezenta ce iti suna tie bine. Vad ca esti si stelist. Atunci te intreb eu: "Cati bucuresteni erau in echipa care a castigat CCE?". A doua intrebare "Cati dintre jucatori au venit cumparati la Steaua de la alte echipe?". Chiar nu vezi nici o secunda barna din ochiul tau? Cu ce se ocupa Aramas e treaba lui. Intr-o tzara in care toti fura de ce ne-ar interesa inca unu? Ei da, pe tine te intereseaza... ca e singurul mod de-ati arunca veninul.
    Pana una alta vezi ca Timisoara e plina de oradeni. Daca as fi rau intentionat ca tine as zice ca au venit cu ceristul la cultura, bani si femei mai aratoase, dar mai bine nu dezvoltam subiectul.

    P.S. Unde a aparut prima oara in tzara fenomenul Ultras? Baiete, te faci de kko. Incepeti si voi ca aradenii.

  4. #25
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    ar fi mare pacat ca ambele echipe din Vest sa retrogradeze pt ca dupa parerea mea acolo sunt undii dintre cei mai infocati suporteri, dar sa speram ca-si vor reveni (macar Poli) dupa cum s-a vazut in ultimele 2 etape
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  5. #26
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    Re: Poli Timisoara

    Quote Originally Posted by SchumiF1
    Stii care a fost prima galerie si unica pana in prezent care a aparut in ziarele din Europa? CVUCS. Stiu va este greu sa acceptati dar asta e adevarul.
    Nu e asta adevarul!!! E doar o minciuna Schumi! Si ca sa-ti demonstrez adevarul, uite inca o galerie care a fost prezentata in presa din strainatate, si nu oriunde, ci in revista italiana SUPERTIFO, de care cred ca ai auzit din moment ce te lauzi ca citesti ziare straine:
    http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=2588&pagenumber=2

    (e un link intrucat nu se poate sa atasez o poza pe acest forum; vezi in pagina aia mesajul meu din 29.01.03)

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Oare ?

    Eu nu m-am laudat niciodata ca citesc reviste diin strainatate. Am spus doar CA LE CITESC. E o mica diferenta. Si nu cred ca a fost scoasa in evidenta si de www.UEFA.com si iti mai dau exemple de inca cel putin 4 reviste de prestigiu care scriau pe atunci de CVUCS.
    Degeaba incercati sa aruncati cu noroi in noi pentru ca oamenii care CUNOSC Timisoara si CVUCS stiu despre ce vorbesc.

    Legat de ce se ocupa finantatorul echipei Poli Timisoara nu cred ca are rost sa discutam ca asa putem sa luam la rand toti finantatorii cluburilor din tara si la majoritatea ajungem sa vedem nereguli (daca nu la toti!). Dar cum spuneam nu avem dovezi mai bine nu vorbim.

    Cand esti invidios e normal sa arunci in altii dar ce sa-i faci asta e cultura la romani.

    Numai bine,
    Silviu,
    _______________________________________________
    "La Timisoara nu se discuta , la Timisoara se IUBESTE! "

  7. #28
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    daca POLI retrogradeaza va fi o pierdere uriasha pt.fotbalu' romanesc(avem o medie de spectatori aproape egala cu FC Porto-echipa ce va juca finala cupei UEFA,adica POLI=25000 PORTO=26500)!!!!!!!!!! FORZA POLI !!! 8)

  8. #29
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1

    Speranta moare ultima

    Desi au pierdut in ultima etapa cu Otelul, Poli mentine sanse in evitarea retrogadarii.
    Chiar daca avem 2 meciuri in deplasare cu Brasovul si Ceahlaul, eu cred ca am putea scoate macar un punct sau poate mai mult, daca vom avea putin mai mult noroc(cea ce nu am prea avut in ultimele meciuri)
    Intrebarea este daca va reusii poli sa se salveze de la retrogadare ? Raspunsul poate venii dupa aceste doua deplasari: daca Poli va pierde ambele meciuri, iar Sportul va castiga un meci, parerea mea ca s-a sfarsit pentru noi, dar sa gandim pozitiv,poate isi va intoarce Dumnezeu fata si asupra Timisoarei si nu vom retroga, asa ca trebuie sa spun si !!Doamne Ajuta!!
    EU LE VOI TINE PUMNII BAIETILOR IN ACESTE DOUA DEPLASARI ASA CA NU IMI RAMANE SA VA SPUN DACAT:
    !!!HAI POLI!!!

  9. #30
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1

    Sa fim cu Poli pana la sfarsit

    Cred ca e momentul sa nu ne mai intereseze de nimeni(UTA, DINAMO) ci numai de echipa noastra care este intr-o situatie foarte grea.
    Chiar daca echipa nu merge prea bine eu cred ca ar trebui sa o sprijinim pentru ca nu mai sunt decat 6 etape.

    In incheiere as vrea sa urez multa bafta polistilor pentru ca eu cred din tot sufletul ca nu vor retrogada si vor face fericit un oras intreg.


  10. #31
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0

    Re: Speranta moare ultima

    Quote Originally Posted by MegaBite
    ......daca Poli va pierde ambele meciuri, iar Sportul va castiga un meci, parerea mea ca s-a sfarsit pentru noi, dar sa gandim pozitiv,poate isi va intoarce Dumnezeu fata si asupra Timisoarei si nu vom retroga, asa ca trebuie sa spun si !!Doamne Ajuta!!
    mai omule , sunteti singuri , si tot asa trebuie sa iesiti din cacao !!
    lasa-l pe dumnezeu , are alte prioritati !!


    era un slogan , cum ii zice.????? aha : "prin noi insine "

    Schumi? the only one!

  11. #32
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    ...chiar si in calitate de oaspete, puteai sa il scrii cu D MARE!!!! (majuscule ). Asta daca tot dai lectii si ai slogane...

    Iar chestia cu "prin noi insine" sa stii ca nu prea (mai) are trecere la Timisoara...Nu degeaba retrogradam tot la 3 ani, doar de dragul de a nu pleca capul in fata ministerelor....

    Asa ca, trimite te rog sloganul asta la Bistrita sau Piatra Neamt, sint sigur ca ei il vor arbora pe intrarea principala de la stadion. 8) 8) 8)
    Smile, its good for you!

  12. #33
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    sper ca Poli sa reuseasca sa steie in Div A, aou sanse forte bune daca pot sa obtine citeva rezultate bune.

    stie cineva care este situatia portarilor, mare interes ar fii unde este Steve Reese amricanul, joaca la rezerve sau nu e mai la Poli. El a aparut in NY Times cu citeva saptamini in urma.

  13. #34
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    Da am auzit unde a aparut , dar dupa gafa monumentala de la debut(cu Steaua1-3)-trebuia sa apara pe CNN la"Joke of the day"!

  14. #35
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1

    Poate cu ceahlau`

    Na ca a Poli a pierdut si cu Brasov :x si din cate am auzit la radio nu au avut decat o bara si un sut putin pe langa poarta. :x Nu este destul suntem la coada clasamentului, mai avem si ghinion.

    Toate meciurile care mai sunt de jucat pana la sfarsitul campionatului sunt foarte importante pentru Poli. 8) Daca ne uitam mai bine vedem ca si UTA poate devenii o amenintare! In aceasta etapa am avut noroc cu rezultatele celorlante echipe(Sportul,Otelul) care au pierdut acasa, dar nu cred ca si in urmatoarele etape lucrurile vor merg la fel. :o In momentul de fata Poli poate scapa chiar si de baraj, dar sa nu ne gandim asa de departe. :? Cu 5 puncte facute pana la sfarsitul campionatului am fi siguri de baraj, dar daca reusim sa castigam cu Ceahlau` putem spera la mai mult. Poate vom avea si noi noroc odata cu un penalty, pentru ca meritam si noi macar atat.

    Voi ce credeti de sansele Politehnicii Timisoara de a scapa de retrogadare, sau alta intrebare: daca vor ajunge la baraj vor reusii sa castige ? :? :?
    Sper sa raspunde-ti pentru ca sunt foarte curios de raspunsul vostru....

  15. #36
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1

    !!! PANA LA CAPAT CU POLI !!!

    Imi doresc din tot sufletul ca Poli sa ramana in divizia A. Chiar daca suntem intr-o zona periculoasa a clasamentului mai sunt 4 etape in care putem schimba cate ceva.

    Timisoara merita o echipa in prima divizie, macar pentru suporterii care au venit la stadion si pentru meciurile bune pe care le-a avut in tur. Cine s-ar fi gandit ca ajungem in aceasta situatie, dar cum am intrat asa vom incerca sa iesim.

    !! Cred si sper ca echipa noastra va evita retrogadarea. !!!

    Si bineinteles sa nu uitam "tot banatu-i fruncea" orice s-ar intampla si trebuie sa sprijinim echipa pana la sfarsit. Poli ne-a adus multe bucuri prin jocurile din tur, iar acum, cand mai mult nevoie de suporteri, sa ii intoarcem spatele, ar fi o rusine

    !! FORZA VIOLA, FORZA POLI !!!!

  16. #37
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    www.politimisoara.com (site oficial) (www.poliaektimisoara.ro)
    www.fcpoli.homestead.com
    www.poli-fc.go.ro
    www.forzapoli.as.ro
    www.fc-poli.go.ro
    www.fcpoli.as.ro (inca in constructie, dar pe forum http://members.lycos.co.uk/fcpoli/ (sunt lucruri interesante)
    www.forzaviola.go.ro (neactualizat in retur)
    http://members.dodo.net.au/s3015924/Poli.htm
    www.poli.go.ro (neactualizat in retur)
    www.fotbalpoli.go.ro (in reconstructie acum)
    www.poliaek.s5.com
    www.fcpoli.go.ro (primul site Poli - din cate stiu eu - neactualizat de ani de zile , dar cu un forum inca destul de activ)
    www.cvucs.ro (site oficial CVUCS)

    Alte site-uri cu legaturi cu Poli :

    www.fotbalvest.ro
    www.onlinesport.ro
    http://www.diviziaa.com/

    Pentru cei interesati , iata si cateva adrese de mirc / chat (de pe http://members.dodo.net.au/s3015924/Poli.htm):

    http://pub29.bravenet.com/chat/show.php/2471079260 (chat)
    #poliaek (MIRC)

    #ultrasviola (MIRC)

    #forzapoli (MIRC)

    #poli-aek (MIRC)

    #fc-poli (MIRC)

    #viola (MIRC) (porunci)

    Cine mai gaseste ceva, sa scrie, sa centralizam toate datele in legatura cu Poli !!
    Last edited by alt.core; 28th April 2004 at 09:34.
    ugtm

  17. #38
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Azur89
    ...chiar si in calitate de oaspete, puteai sa il scrii cu D MARE!!!! (majuscule ). Asta daca tot dai lectii si ai slogane...

    Iar chestia cu "prin noi insine" sa stii ca nu prea (mai) are trecere la Timisoara...Nu degeaba retrogradam tot la 3 ani, doar de dragul de a nu pleca capul in fata ministerelor....

    Asa ca, trimite te rog sloganul asta la Bistrita sau Piatra Neamt, sint sigur ca ei il vor arbora pe intrarea principala de la stadion. 8) 8) 8)
    faza cu Dumnezeu e , intr-adevar , o omisiune regretabila ..........

    dar sa nu ne indepartam de subiect. Poli e impinsa la retrogradare . asta e clar . probabil ca retrogradarea lui Poli a fost decisa de cand a promovat !!
    asa ca , singurii care pot face ceva sunt chiar ei , ajutor nu vor primi.

    cat despre Bistrita , sunt chiar de acolo , asa ca nu am ce sa trimit.......

    Schumi? the only one!

  18. #39
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1

    !! FARA FRICA !!

    Nu trebuie sa ne fie frica sa mergem in Bucuresti , pentru ca vor fi si acolo forze de ordine si sper ca nu vom avea probleme.
    Sper sa mearga cat mai multi suporteri in Bucuresti, pentru ca , in ultimul meci , poli a dat tot ce a putut pe teren si merita sa fie sustinuta pe orice stadion , mai ales la Dinamo. .
    Trebuie sa ii facem si pe dinamovisti sa inteleaga ca "tot banatu-i fruncea"

    !! FORZA POLI, FORZA VIOLA !!

  19. #40
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Poli va ramane multa vreme in Diviza A
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  20. #41
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Daca joaca putin mai bine decat a jucat in returul acestui campionat sigur o sa ajunga departe.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  21. #42
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Marfa ca a scris cineva din nou pe threadul asta dupa aproape un an. Ce diferentza fata de anul tecut. Atunci Poli se "batea" la retrogradare, acum pentru are sanse la locurile 3-6. Inseaman ca s-a schimbat ceva in bine.
    p.S. Ce e cu optiunile alea la Poll?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •