Results 1 to 10 of 10

Thread: Ce victorie!

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Ce victorie!

    Romania a invins vineri cu 5-1 pe Macedonia, la Caracal, intr-o partida contand pentru preliminariile CM 2006 la tineret. Primul gol a fost marcat de Burdujan in minutul 16, dintr-o pasa trimisa de Mitea. In minutul 20, Mitea a marcat pentru 2-0 sutand decisiv, demarcat la marginea careului mic. In minutul 22, Macedonia a redus diferenta, 2-1, profitand de relaxarea apararii noastre. Plesan a fost la un pas de 3-1, in minutul 38, lovind bara. In repriza a doua, in minutul 47, Cristea a patruns impetuos si i-a pasat decisiv lui Mitea, care a refacut diferenta de doua goluri. Tot atacantul lui Ajax a dus scorul la 4-1, reusind hattrickul, lansat la limita offsiteului de Burdujan, iar Cocis a inchis tabela la 5-1 in minutul 70, printr-o foarfeca laterala.

    (Onlinesport)

  2. #2
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Felicitari tinerilor romani Sper sa ii batem asa si pe olandezi sau cehi
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #3
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Cei care ati vazut meciul, cum s-au miscat baietii? Cred ca au batut mai mult de capul lor, jucand fiecare foarte bine, ca de la Manea nu ma astept la vreun ajutor.
    Vad ca Plesan a ratat mult, dar a creat si faze de gol...
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Caracal
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Fratilor, eu sunt din Caracal, am fost la meci si pot sa va spun ca am vazut un meci cu nimic mai prejos decat "celebrul" Romania-Bosnia de anul trecul. Un public frenetic si foarte numeros, o echipa nationala aflata intr-o forma de zile mari si un stadion de Divizia A, chiar mai sus de Divizia A. Romania a jucat extraordinar cu Mitea la timona, jucator care a fost adulat de public, numele sau fiind scandat frenetic si dupa incheierea partidei, cu mult timp dupa ce el fusese schimbat...Intradevar, Plesan, cu toate ca a dat o pasa de gol, a creeat 3 ocazii periculoase si a ratat inca 3 monumentale pot sa spun ca a jucat prost... Insa publicul din Caracal este indentic cu cel de pe "Ion Oblemenco", iar Caracalul este a doua Craiova...

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Caracal
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Asa ca sa lase lumea toate vrajelile cu minunile din Caracal, asa suntem noi romanii, ne place doar sa radem, dar partile bune nu le vedem. In caz ca nu staiati, la Caracal este cel mai bun gazon din tara si un stadion de Divizia A, cine nu ma crede, treaba lui...

  6. #6
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Am vazut, la TV, fazele din care s-au marcat golurile .
    M-a impresionat acest MITEA care n-a tras la intimplare ci mereu s-a uitat care este coltul liber (chiar daca, parca el a marcat al 3 sau gol printre picioarele portarului !) !
    O victorie de bun augur !

    Se...misca ceva !

  7. #7
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    super fain!a jucat bine plesan si mitea !nu trebuiau dati de la nationala mare!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  8. #8
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Mi-a placut golul lui Cocis. Toata faza a fost frumoasa, de la pasa la finalizare.

  9. #9
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Felicitari!

    Parerea mea este ca daca Plesan pleca in vara la o alta echipa, acum era titular la nationala mare. Dar mai are timp... Si el, si Mitea, si Cristea.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  10. #10
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Poate acesti tinerii jucatorii o sa faca treaba peste vreo 2-3 ani de zile depinde acuma sa vedem!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •