Results 1 to 11 of 11

Thread: Porumboiu : "Bogaciu la meciul CFR-ului? Mama ta, Doamne!

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0

    Porumboiu : "Bogaciu la meciul CFR-ului? Mama ta, Doamne!

    Becali: "Hoțiile continuă!"
    de Andrei Crăițoiu, Costin Negraru

    Vasluienii au contestat vehement arbitrajul la meciul cu CFR din turul campionatului
    Aurelian Bogaciu, arbitrul meciului Ceahlăul - CFR, transmis diseară de Antena 1, e acuzat că e omul de casă al clujenilor

    Ceahlăul - CFR e meciul de care Steaua își leagă speranțele că va putea recupera din distanța față de liderul Ligii I. Ieri însă, Gigi Becali a luat foc împotriva delegării lui Aurelian Bogaciu la întîlnirea de sub Pietricica. "Nu vreau să declar prea multe despre acest lucru pentru că văd că ei continuă cu hoțiile și cu furturile. Am mai spus-o și repet, au făcut scandal după partida din Ghencea pentru ca ei să-și pună arbitrii meci de meci", a declarat ieri Becali.

    Și președintele Ceahlăului, Gheorghe Ștefan, a arătat cu degetul înspre arbitru. "Delegarea lui Bogaciu nu e cea mai potrivită, avînd în vedere că are antecedente cînd vine vorba de a favoriza CFR-ul. Și Porumboiu s-a plîns de el, la meciul direct cu ei, și s-au mai plîns și alții. Vom vorbi mai multe la finalul partidei", a spus Ștefan.

    "Mi-e frică de faptul că va fi al zecelea meci în care vom fi furați de arbitri. Cei care ne-au dezavantajat pînă acum nu au fost sancționați. Practic, nu mai este o competiție corectă, în condițiile în care CFR-ul a beneficiat pînă acum, în majoritatea cazurilor, numai de arbitraje favorabile", a adăugat și Viorel Mestecăneanu, președintele CA al nemțenilor.

    "Bogaciu la meciul CFR-ului? E o glumă? Nu e? Mama ta, Doamne!, pe altul chiar nu găseau? De-acum mi-e clar ce se întîmplă"
    Adrian Porumboiu


    prevad o noua japca maine in meciul Ceahlaul - Cfr...
    Last edited by Above_all; 15th March 2008 at 02:22.

  2. #2
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Bucuresteanul Bogaciu e omul lui Becali. Si eu prevad ca o sa fim furati urat in meciul de diseara...

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Da toti arbitrii sunt oamenii de casa ai clujenilor ceferisti... Intrebarea ce se pune: Pe cine sa mai trimita sa arbitreze un meci al CFR-ului??

  4. 15th March 2008, 11:52
    Reason
    ...

  5. #4
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    o masura de siguranta in plus e totdeauna binevenita
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  6. #5
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    deja m`am obisnuit... pana pleaca jegosul de lupescu , n`o sa fie curat arbitrajul.

    **** lupescu ! sa dea masina peste tine !

  7. #6
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Dar care e problema? Ca nu e A. Tudor? Sau poate Coltescu?

  8. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    bogaciu nu a arbitrat decat in 2 meciuri pe cfr cluj:
    1-0 cu unirea si 2-0 cu vasluiul la porumboiu acasa...

    faptul ca porumboiul s a considerat furat in acel meci nu inseamna ca si asa a fost...din cate stiu culio a fost eliminat.
    probabil fostul sef al arbitrajului romanesc considera ca trebuie sa beneficieze de arbitraje favorabile in toate meciurile!
    imi amintesc de acel 3-3 cu stiinta de la vaslui,cand salomir junior si a batut joc de meci...in favoarea lui porumboiu...

    intr adevar este un meci important si pentru ceahlaul si pentru cfr,asa ca zvonurile si speculatiile inunda presa scrisa si vorbita!
    Last edited by lordliv; 15th March 2008 at 17:28.

  9. #8
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Se poate inchide topicul asta tampit?

  10. #9
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    cred ca da, s-a vazut cum a arbitrat ...

  11. #10
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Porumboiu un senil
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  12. #11
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    cred ca da, s-a vazut cum a arbitrat ...
    Adica neutru, n-am vazut nimic deosebit in arbitrajul lui Bogaciu asta. Slab, dar nu a avantajat vreo echipa in mod deosebit.

    Asa ca .. thread inchis.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •