Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: va retrograda Craiova?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    va retrograda Craiova?

    Va propun un sondaj:va retrograda Craiova?
    Merita Craiova sa retrogradeze?
    Ce inseamna Craiova pentru fotbalul Romanesc?

  2. #2
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ar fi pacat sa retrogradeze, Craiova fiind o echipa de traditie in fotbalul romānesc. Pe e alta parte poate le-ar da de gandit jucatorilor de acolo ca nu au ce cauta la o echipa cu numele Craiovei decat daca merita cu adevarat! In ultima vreme au aparut o groaza de "tinerei" in fotbal, dar f. putini dintre ei confirma - dar cand este vorba de bani toti au pretentii sa fie platiti ca in strainatate...

    O lume nebuna, nebuna, nebuna...

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Feb 2003
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    CRAIOVA =BBBBBBBBBBBB

    CRAIOVA are echipa de B din pacate pacat de suporteri.
    cumpara nea staicu militianu locul in A
    12051974

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Eu unul sper sa retrogradeze deoarece echipa nu are fason de divizia A. Pacat insa pentru suporterii olteni care si in aceste conditii tot vin in numar mare la stadion.

  5. #5
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Terminati cu traditia si cu ce merita. Daca nu intelegeti de ce uitati-va la fiorentine, sampdoria, atletico madrid si exemplele pot continua. Nu te tine nimeni niciunde numai pe ce ai facut acum 20 de ani.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Eu spun ca UNIVERSITATEA nu va retrograda. Lotul este bun, iar rezultatele vor veni in curand. La Norcia, cel putin, au venit. Cred ca UNIVERSITATEA va termina in primele 10 sezonul acesta.

  7. #7
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Nu va retrograda

    Va spun eu ca Universitatea nu va retrograda,pentru ca
    pauza asta competitionala va fi folositoare si unora dintre
    fotbalisti le va veni mintea la cap!

  8. #8
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Sansa Craiovei ar fi ca sa...retrogradeze altele !

    Hai, serios ! Uitindu-ma la program si din cit cunosc (prea putin) lotul CRED ca U va...retrograda !
    Asta daca nu se intimpla..."minuni" !

    Am mai spus-o : echipe gen UNIVERSITATEA, STEAUA, DINAMO sau POLITEHNICA vor dispare cu timpul ! Probabil vor apare sub alta titulatura ...

  9. #9
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Nu ne putem nega trecutul si ceea ce inseamna acesta pentru fiecare dintre noi.Asta ar insemna sa aruncam istoria la cosul de gunoi,si asta ar fi o aberatie.
    Drept urmare, nu putem uita nici ceea ce a insemnat Universitatea Craiova pentru fotbalul romanesc.
    Daca Universitatea Craiova are in prezent "fatza" de Divizia A?Asta e alta discutie.Poate ca nu,dar oare Divizia A mai are vreo "fatza"?Universitatea nu e nici mai rea nici mai buna decit multe din echipele din Divizia A si daca ea merita sa retrogradeze,atunci se poate spune la fel despre orice alta echipa ,in afara Rapidului(deocamdata).
    Singurul motiv pentru care imi doresc sa nu retrogradeze este ca nu as vrea ca militianul Staicu sa aiba ocazia sa cumpere locul in Divizia A!Ar fi prea mare umilinta!!!Mai bine s-ar desfiinta clubul pentru totdeanuna!

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Daca analizam toate echipele, poate ca doar jumatate din ele au "fatza" de DIVIZIA A. Si-atunci? Poate ca era benefica schimbarea sistemului competitional, sa avem un model apropiat ELVETIEI. In loc ca in ROMANIA sa se puna accent pe calitate, se pune pe cantitate.
    Cand s-a pus problema schimbarii sistemului competitional, sefii fotbalului nostru au dat ca exemplu SPANIA, si au propus chiar marirea numarului de divizionare A. Insa in timp ce in SPANIA, ca si in alte campionate dezvoltate din EUROPA, nivelarea s-a facut prin cresterea valorii echipelor de pluton, la noi s-a produs o nivelare in sens invers. Probabil atat timp cat vom mai avea acest sistem, o sa sa ne punem intrebarea cate echipe au "fatza" de DIVIZIA A. Eu zic ca sunt cel putin 5 echipe mai slabe decat UNIVERSITATEA, deci aceasta nu va ajunge nici macar la baraj.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    u craiova

    daca nu ar fi suporterii si simpatia care o am pentru numele U Craiova nu as avea nimic impotriva ca sa retrogradeze
    e ca si chestia aia ca ai cu ce si nu ai cu cine...
    cartu e un antrenor capabil a scos rezultate bune oriunde s-a dus dar cu looserii care joaca acuma la craiova nu va reusi nimic bun
    treziti-va juvetilor ca altfel va trezeste divizia B

  12. #12
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DORIN_COJO
    Eu spun ca UNIVERSITATEA nu va retrograda. Lotul este bun, iar rezultatele vor veni in curand. La Norcia, cel putin, au venit. Cred ca UNIVERSITATEA va termina in primele 10 sezonul acesta.
    Uneori ai nevoie de zeci de ani pentru a strange atatia admiratori, iar uneori jumate de secol nu e suficient (vezi Dinamo). Daca cele doua echipe studentesti, Stiinta si Politehnica, vor retrograda... audienta diviziei A va scadea sub jumatate.
    E o pierdere!

  13. #13
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    cred ca nu-i lasa dinamo , oricum cu Sorin antrenor in 2 ani luam campionatul

  14. #14
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Sal Inter ,mi-ati facut o bucurie asearaVb aia,mi-ati mai dat de 2 bani speranta

  15. #15
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    sal apparte, oltenii se ajutara reciproc

  16. #16
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Da,mai ramane ca oltenii nostri sa nu se-mpiedice singuri !Nu de alta,dar le cam sta in fire !

  17. #17
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    chiar sunt curios daca renegatii aia de la bacau o sa puna osu sau vor fi indisponibili

  18. #18
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Mai vedem pana sambata!Da' cred ca batem!In returul asta de cate ori ne-a transmis TVR-ul am batut!Apropo,daca ai yahoo ID poti sa te inregistrezi la yahoogroups,fotbalpepaine,moderator e gog si mai sunt p'acolo jay,ripper,discobolus,cata,dan(bu)dar va trebui sa astepti autentificarea!Cred ca azi ma autentifica si pe mine !

  19. #19
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    gata am demarat, mersi

  20. #20
    junior iohannfus's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    nu va retrograda dar nici in primele 10 nu va termina .

    da, avetzi dreptate cu istoria si cu suporterii, nu conteaza la o retrogradare dar sunt lucruri care se cistiga in timp si care conteaza la moralul echipei in ansamblu.

    eu sper sa nu faca tocami acum dupa ce a batut Rapidul, vreo boacana cu Gloria ... mai ales ca nea Jean ne-a cam altoit cind ne-a fost lumea mai draga ... si sa confirme minjii lui nea Sorinel.

    si mai am o singura dorintza : sa jucam meciul decisiv pt retrogradare cu Dinamo ... in ultima etapa
    [B][FONT="Impact"][COLOR="Blue"]MINCATOR DE PRAZ[/COLOR][/FONT][/B]

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    11
    Reputatie
    1

    Re:

    Ar fi pacat sa retrogradeze Craiova insa daca va avea "investitori" de genul Netoiu, Dinel, etc ma tem ca nu are scapare. Insa repet, mare pacat ar fi. Nu concep campionat fara Steaua, Dinamo, Rapid, Craiova, Timisoara, Constanta, Brasov...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •