View Poll Results: Cine merge mai departe?

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Fenerbahce

    9 26.47%
  • Chelsea

    25 73.53%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 77

Thread: 1/4 Final : Fenerbahce - Chelsea

  1. #43
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    O bomba la care nu se astepta nimeni.Asta a fost victoria turcilor de azi seara.Mai ales ca totul a inceput bine pentru londonezi , 1-0 dupa un autogol in minutul 13.
    Pacat dar oricum nu cred ca au cum sa scape englezii calificarea pe Stamford Bridge !
    Zbor pana la stele.

  2. #44
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Poate Fenerul reuseste surpriza. Mi-as dori asta! Ar fi victoria fotbalului impotriva banilor.

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    Am asteptat o surpriza iata ca s-a intamplat.
    Fenerul o echipa cu cativa jucatori de exceptie si care joaca cu sufletul. Super atmosfera si amandoua goluri superbe ,sunt goluri de echipa mare.
    Fenerul de obicei joaca prost in deplasare,dar m-a astept lsi la un pic ajutor de la arbitru in retur ptr Chealsea.
    Pare cel mai interesant retur dintre cele 4 meciuri.
    Spuneam si inainte ca o sa fie important ce o sa fie la Istambul,jumatate de surpriza s-a infaptuit, sa vedem cealalta
    jumatate,gluma deja se ingroasa .

    Cum spune si yo marius e pasiune acolo la Fener ptr fotbal contra banii lui Abramovici .
    Oare sa iti permiti orice jucator din lume automat ajungi castigatoarea Ch.Leag. ? Vom vedea
    Last edited by iulian_1976; 3rd April 2008 at 00:14.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    manager skateboard's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Poate Fenerul reuseste surpriza. Mi-as dori asta! Ar fi victoria fotbalului impotriva banilor.
    adica vrei sa spui ca Fener e saraca rau... r.carlos si kezman joaca pe gratis cumva...

  5. #47
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    fenerbahce are buget de minim 100 milioane de euro


    sper ca Chelsea sa le scoata la musulmani fotbalul din cap in retur

  6. #48
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    eu nici nu ma agitam ca vom bate in deplasare,

    dar pe Stamford Bridge nu cred ca au sanse, asa fac jucatorii astia de la Chelsea...poate poate face Grant vreun infarct sa scape de el

  7. #49
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    Si Eu Zic Ca Se Va Duce Chelsea Mai Departe....dar Trebuie Luati Foarte In Serios Turcii, Nu E De Glumit....albastrii Trebuie Sa Muncesca Serios Pentru Semifinale.
    Barca-total domination on the field

  8. #50
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    n am vrut sa comentez,vad ca toti au fost cu chelsea.
    ati urmarit totusi jocul lui Fener?si in Turcia e greu sa castigi,suporterii aia fanatici creeaza o presiune..

  9. #51
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Cotidianul turc Fanatik a notat, în ediția de joi, după ce Fenerbahce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Chelsea, că formația din Istanbul va trece de sferturile de finală ale Ligii Campionilor, titrând "La 8 aprilie suntem în semifinale".
    "Chelsea... O echipă uriașă... de 430 de milioane de euro... nu mai primise gol de 180 de zile, le-am dat. Nu mai fuseseră învinși în Liga Campionilor de 8 meciuri, i-am învins... În acest sezon primiseră în cupele europene doar două goluri, exact atâtea le-am dat!", scrie Fanatik.
    Jurnalul notează, în limba engleză, "This is Kadikoy, no way out", precizând că Fenerbahce nu a mai fost învinsă pe teren propriu în cupele europene din data de 23 noiembrie 2005. "A îngropat în acest sezon în gazonul de pe stadionul Șukru Saracoglu echipele Anderlecht, Inter, PSV, ȚSKA și Sevilla", adaugă sursa citată.
    "Învață Europa să-i cunoască numele: 2-1", a titrat cotidianul Milliyet, în timp ce jurnalul Sabah scrie că Fenerbahce a reușit o serie de 12 meciuri fără înfrângere pe teren propriu în cupele europene.
    "Fericiți cei care spun că țin cu Fener" este titlul unui articol apărut în cotidianul Star, care notează că echipa din Istanbul "a zdrobit" Chelsea și "a întredeschis ușa" spre semifinalele LC."Eroii", a titrat Fotomac, care consideră rezultatul din meciul cu Chelsea "victoria secolului".
    Presa engleză notează, de cealaltă parte, că viitorul tehnicianului echipei Chelsea, Avram Grant, este sub semnul întrebării.
    "Chelsea a primit o lecție dură de la turci", a titrat The Times. Jurnalul consideră șocantă înfrângerea echipei londoneze, despre care scrie că are capacitatea de a se califica în semifinalele Ligii Campionilor, dar dacă nu va reuși acest lucru Avram Grant ar putea fi demis.
    "Deivid îl trântește la pământ pe Goliat", a notat Daily Telegraph. "Meciul retur va fi fascinant", adaugă sursa citată.
    Cotidianul The Sun scrie, sub titlul "Turk that, Avram!", că Chelsea a dominat până în minutul 64, când Colin Kazim-Kazim Richards a egalat pentru Fenerbahce. "Avram Grant a simțit pentru prima dată, ieri seară, gustul înfrângerii în Liga Campionilor. Returul este un test pentru Grant, care vrea să ajungă în finala ce se va disputa la Moscova, în luna mai. Dacă Chelsea va fi eliminată, s-ar putea ca aceasta să nu fie unica ieșire de la club din acest sezon", menționează The Sun.
    Jurnalul Daily Mirror notează că pentru Chelsea călătoria pe Bosfor "s-a transformat într-o călătorie de 20 de minute spre iad" pentru Avram Grant.
    "Deivid trimite acasă Chelsea cu o durere de cap", a titrat The Guardian. "Chelsea nu are pe cine altcineva să învinovățească decât pe ea însăși. A ratat mai multe ocazii în prima repriză cu Fenerbahce. Grant a spus că nu se va odihni până când Chelsea nu va ajunge în finala Ligii Campionilor. Urmează nopți fără somn înainte de returul de săptămâna viitoare", menționează The Guardian.
    Fenerbahce Istanbul a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa engleză Chelsea Londra, într-un meci din prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Chelsea a deschis scorul în minutul 13, în urma autogolului lui Deivid, iar Fenerbahce a egalat prink Kazim Kazim, în minutul 65. În minutul 81, Fenerbahce a marcat golul victoriei prin Deivid.
    Meciul retur se va disputa marți, 8 aprilie.

    Mediafax

    Sa aiba oare turcii dreptate ?
    Zbor pana la stele.

  10. #52
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Geografule,personal nu cred! De la inceput am spus ca Fener nu va produce surpriza si de aceasta data si sunt sigur ca asa va fi.Chelsea va invinge cu 2,3-0 in retur

  11. #53
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Fac pariu cu voi ca turcii nu dau 2 suturi pe poarta in rertur

  12. #54
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    chelsea se califica, dar in nici un caz nu bate in deplasare la fener...
    se pare ca am avut dreptate, ba chiar fener a castigat...
    oricum desi as vrea o surpriza, tot chelsea cred ca se califica in semi...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #55
    NeverWalkAlone! Brady_12's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Ploiesti,Romania
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    Fac pariu cu voi ca turcii nu dau 2 suturi pe poarta in rertur
    Ai dreptate in privinta asta, dar pot incerca sa se apere...si sa profite pe contraatac!

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    Clar se va impune Chelsea, cred ca Fener nu va rezista.

  15. #57
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Sper sa treaca fenerbahce , decat chelsea... bleah
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  16. #58
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    o sa bata lejer chelsea ,,,2-0 cel putin
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  17. #59
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    O sa fie 0-0.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  18. #60
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,983
    Reputatie
    1

    echipele probabile

    CHELSEA :
    Carlo Cudicini - Paulo Ferreira, John Terry, Ricardo Carvalho, Ashley Cole - Michael Ballack, Claude Makelele, Frank Lampard - Didier Drogba, Joe Cole, Salomon Kalou.

    FENERBAHÇE :
    Volkan Demirel - Onder Turaci, Lugano, Edu, Gokcek Vederson - Claudio Maldonado, Mehmet Aurelio, Ugur Boral - Deivid, Mateja Kezman, Alex.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #61
    NeverWalkAlone! Brady_12's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Ploiesti,Romania
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    FENERBAHÇE :
    Volkan Demirel - Onder Turaci, Lugano, Edu, Gokcek Vederson - Claudio Maldonado, Mehmet Aurelio, Ugur Boral - Deivid, Mateja Kezman, Alex.
    Nu cred ca Fenerbahce o sa joace cu 3 atacanti...cel mai probabil ar fi "sa stea la cutie" si sa profite pe contraatac

  20. #62
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    O sa fie 0-0.

    Nu cred k va fi 0-0....nu rezista fener in anglia...ia minim 2 goluri
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  21. #63
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    1-0 pentru Chelsea, Michael Ballack
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •