View Poll Results: Cine merge mai departe?

Voters
39. You may not vote on this poll
  • AS Roma

    14 35.90%
  • Manchester

    25 64.10%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 137

Thread: 1/4 Final : AS Roma - Manchester

  1. #85
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Manchester nici nu s-a sinchisit sa joace la potential maxim, Cristiano Ronaldo mai mult a dansat decat sa joace fotbal

    Va dati seama in retur daca o sa-si dea drumu' la motoare, Manchester cred ca o sa depaseasca recordul de anul trecut (acel 7-1)
    Ar fi bine, daca ar gandi asa, ar putea fi surprinsi. Ray1, are ceva dreptate, chiar cu motoarele la jumatate nu au jucat englezi, chiar asa de...superiori (sic) nu au fost, cel putin pana la golul doi, dar au stat bine in teren si au profitat la maxim de greselile, nu multe, ale romanilor. Oricum, cum am zis, cei curajosi au norocúl de partea lor, asa a fost si aseara, unde MU a fost echipa mai buna, echipa completa. Desi nu are rost, totusi fac o reflectie, cum ar fi fost daca MU ar fi jucat fara Ronaldo si Scholes, aseara, spre exemplu? In reflectia mea se afla inca o cheie a succesului celor de la MU, lipsa accidentarilor de-a lungul sezonului, care reflecta, de fapt, o buna pregatire fizica si fizioterapueutica si multa, multa competenta medicala. Asa se reuseste in fotbalul modern, care a devenit nu numai o industrie dar si un laborator medical excelent dotat. Daca vrei sa ai succese si nu...succesuri.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #86
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by kain View Post
    Manchester nici nu s-a sinchisit sa joace la potential maxim
    Aia e parerea ta si este una total eronata.''IN FOTBAL JOCI ATAT CAT ITI PERMITE ADVERSARUL''

    United venise la Roma sa-si scoata egalul si chiar daca ar fi incercat sa joace mai bine - tot N-ar fi reusit!

    Pentru pacaliciul ala de Ronaldo iti trebuie un GATTUSO sa-l pazeasca si nu mai face nici 3 pasi

  3. #87
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Aia e parerea ta si este una total eronata.''IN FOTBAL JOCI ATAT CAT ITI PERMITE ADVERSARUL''

    United venise la Roma sa-si scoata egalul si chiar daca ar fi incercat sa joace mai bine - tot N-ar fi reusit!

    Pentru pacaliciul ala de Ronaldo iti trebuie un GATTUSO sa-l pazeasca si nu mai face nici 3 pasi
    Stai tu linistit ca s-a mai maturizat si Ronaldo, nu cred ca exista jucator care sa poate sa-l tina la ora actuala

    Manchester a fost precauta, a stiut ce vrea, nu s-a avantat in atac, au vazut si ei ce-am patit noi cu romanii, am atacat si ei au dat gol pe contraatac

    Daca tu ai o problema si nu suporti Manchester United sau pe Cristiano Ronaldo asta nu inseamna ca am o parere eronata despre meciul de aseara

    Mai reciteste odata ce a scris miril, are in mare parte dreptate
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  4. #88
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Aia e parerea ta si este una total eronata.''IN FOTBAL JOCI ATAT CAT ITI PERMITE ADVERSARUL''

    United venise la Roma sa-si scoata egalul si chiar daca ar fi incercat sa joace mai bine - tot N-ar fi reusit!

    Pentru pacaliciul ala de Ronaldo iti trebuie un GATTUSO sa-l pazeasca si nu mai face nici 3 pasi
    Ba deci eu sper sa ajunga liverpool in semifinale ca macar aicea mai miscati si voi...in campionat sunteti pe nicaieri cupa angliei la fel...cu atat va laudati si voi de vreo 4 ani incoace ca inainte nici nu prindeati CL...veneau echipe gen leeds in CL...uitete pe statistici si vezi ca manchester are 10 suturi din care 6 PE poarta si 4 spre poarta pe cand roma are tot 10 dar doar 4 PE poarta...recunosc Roma a avut ocaziile mai mari si a combinat mai mult a avut posesie mai multa dar degeaba daca esti incapabil sa inscri...deci du-te si vezi-ti de echipa ta ca nu ii vad bine in seara asta...si de unde pana unde aduci aminte de milan si gattuso...aia a fost anu trecut trezeste-te baiete aias de mult afara....


    DIXIT!

  5. #89
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by M0rph View Post
    Ba deci eu sper sa ajunga liverpool in semifinale ca macar aicea mai miscati si voi...in campionat sunteti pe nicaieri cupa angliei la fel...cu atat va laudati si voi de vreo 4 ani incoace ca inainte nici nu prindeati CL...veneau echipe gen leeds in CL...uitete pe statistici si vezi ca manchester are 10 suturi din care 6 PE poarta si 4 spre poarta pe cand roma are tot 10 dar doar 4 PE poarta...recunosc Roma a avut ocaziile mai mari si a combinat mai mult a avut posesie mai multa dar degeaba daca esti incapabil sa inscri...deci du-te si vezi-ti de echipa ta ca nu ii vad bine in seara asta...si de unde pana unde aduci aminte de milan si gattuso...aia a fost anu trecut trezeste-te baiete aias de mult afara....


    DIXIT!
    Esti prea papagal ca sa ai vreo treaba cu fotbalul

    United se va califica
    Last edited by Bogdy LFC; 2nd April 2008 at 18:25.

  6. #90
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Mie C.Ronaldo mi-e antipatic, dar la cat fotbal stiu,primul gol este rarisim si greu de parat.
    Golul doi a fost norocos dar ce sa mai spun de acea centrare a unui argentinian Tevez parca si sutul peste al lui C.Ronaldo.
    Roma atac previzibil si atat,fara surprize .
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #91
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Esti prea papagal ca sa ai vreo treaba cu fotbalul

    United se va califica
    Bai moderatoru lu' peste , morph ti-a dat un raspuns elegant...nu stiu sigur daca el e papagalul dintre voi 2 . Inclin sa cred ca e invers
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  8. #92
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Roma a pus probleme reale apararii si sistemului gandit de Fergusson, in primele 25 de minute ale reprizei a doua, dar, in acelasi timp, ne-a aratat care este si hiba cea mare la romanisti, lipsa unui varf de atac autentic. Atat Totti, mai ales, cat si Vucinici, nu sunt varfuri autentice, de aici a rezultat si faptul ca cele mai mari ratari au apartinut lui Panucci, iar la...capul lui Vucinici, MU a mai aratat ceva, ca are un portar mai bun decat Roma. M-am referit la Totti caci, de la el se asteapta golul cand este in teren. Aseara Roma a vut nevoie de un Inzaghi mai degraba decat de un Gatusso, desi si Bogdy are dreptate, in ceea ce-l priveste pe Ronaldo si golul lui magnific, din prima repriza.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #93
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    Bai moderatoru lu' peste , morph ti-a dat un raspuns elegant...nu stiu sigur daca el e papagalul dintre voi 2 . Inclin sa cred ca e invers
    Toata lumea ii spune chestia asta dar se pare ca nu intelege...dar ce sa-i faci unde nu e nici Dumnezeu nu cere...altceva in afara de a jigni Man UTd...nu am auzit vreodata sa se ia de celalalte rivale din campionat gen arsenal chelsea...de everton ce sa mai zic...doar man utd si fanii ei...nu conteaza meciul sau cum joaca echipa de fieare data e noroc, tine arbitru cu noi, sunt prosti ceilalti...si la 7-1 ala de anu trecut au fost probleme si a fost furat meciu...imi pare bine ca se sesizeaza si altii despre cat si ce poate acest bogdyLFC!!!

  10. #94
    manager skateboard's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    277
    Reputatie
    1
    mancheste a jucat bine cu roma, nu au vrut mai mult, 2-0 in deplasare este suficient
    in retur o sa mature Roma pe jos, asa cum au maturat pe jos si cu Liverpool:
    4-0 !!!

    la ora actuala, din cele 4 echipe, doar Manchester si Arsenal joaca un fotbal frumos-spectaculos-ofensiv.
    celelalte doua, chelsea si liverpool sunt departe de spiritul de lupta britanic-mereu pe atac - au un joc inchis-urat.

  11. #95
    manager skateboard's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    277
    Reputatie
    1
    mancheste a jucat bine cu roma, nu au vrut mai mult, 2-0 in deplasare este suficient
    in retur o sa mature Roma pe jos, asa cum au maturat pe jos si cu Liverpool:
    4-0 !!!
    la ora actuala, din cele 4 echipe, doar Manchester si Arsenal joaca un fotbal frumos-spectaculos-ofensiv.
    celelalte doua, chelsea si liverpool sunt departe de spiritul de lupta britanic-mereu pe atac - au un joc inchis-urat.

  12. #96
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    nici mie nu-mi place Ronaldo,da recunosc ca e un jucator bun.Manchester merita victoria si apropo kain,sunt destui fundasi care pot sa l blocheze !

  13. #97
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    bv man utd...
    manchester trece printr-o dubla victorie de roma, si apoi urmeaza semifinala de vis cu barca
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #98
    NeverWalkAlone! Brady_12's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Ploiesti,Romania
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea Manchester va ajunge in finala...

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    Si are sanse mari sa o castige.. la cum joaca

  16. #100
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    man ii deja calificata .....are meci usor acasa....
    Ãsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  17. #101
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1

    echipele probabile

    MANCHESTER UNITED :
    Van der Sar - O'Shea, Brown, Pique (sau Ferdinand), Evra - Scholes, Carrick, Anderson - Ronaldo, Rooney, Giggs

    AS ROMA :
    Doni - Panucci, Mexès, Juan, Tonetto (sau Cassetti) - De Rossi, Pizarro - Taddei, Perrotta, Mancini - Vucinic.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #102
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    United!!!!!

  19. #103
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    ce praf de rossi...a ratat penalty-ul ce ar fi relansat meciul...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #104
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    si Roma rateaza sansa de a reveni ...a avut penlty, ratat de De Rossi.

  21. #105
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Un penalty fals, ratat pe merit.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •