View Poll Results: Cine merge mai departe?

Voters
39. You may not vote on this poll
  • AS Roma

    14 35.90%
  • Manchester

    25 64.10%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 137

Thread: 1/4 Final : AS Roma - Manchester

  1. #64
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    ce frumos joaca ronaldo a driblat de unul singur si a sutat in bara...

  2. #65
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    un meci frumos in care roma s-a chinuit si a incercat cat a putut sa tina piept unei echipe a manchesterului care a stiut ce vrea si a jucat perfect, fara sa forteze prea mult.

  3. #66
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Pana la urma, s-a impus echipa mai eficienta. Manchester este ca si calificata in semifinala.

  4. #67
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Imi place roma...joaca frumos, combinativ si ofensiv...la anu sper sa ajunga mai sus...ferguson a trimis o echipa defensiva care a jucat bine si a realizat mai mult decat si-a propus...oricum era mai echitabil un 2-1 pentru manchester bineinteles

  5. #68
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    O lectie de fotbal predata de englezi italienilor.S-a vazut clar cine a fost mai bun.
    Bravo Manchester si cred ca ii voi vedea in finala UCL pe acesti baieti minunati !
    Zbor pana la stele.

  6. #69
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    AS Roma 0 - 2 Manchester United
    Cristiano Ronaldo (39e)
    Rooney (66e)
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #70
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    m-as fi mirat daca mai vedeam inca un 7-1 astazi, nu era posibil sa se repete istoria.... dar uite ce ciudat este.... echipele din Italia nu prea au miscat in acest sezon.

  8. #71
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Roma e o echipa buna, insa nu uitati ca in seara asta a jucat impotriva celei mai bune echipe din lume, avandu-l in teren pe cel mai bun jucator din lume ... Cred ca raportul posesiei mingii sau cel al ocaziilor sunt clar in favoarea lui United

  9. #72
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Englezii darama tot in Europa anul asta !!!

    Pacat ca nu sunt la Euro
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #73
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Oricum, o semifinalista avem deja- ca este Arsenal, ca este Liverpool, nu conteaza..cu Manchester ar fi deja 2.Sa vedem ce face Chelsea....ar fi chiar culmea/sau chiar o bomba sa avem 3 echipe englezesti in semifinale si una spaniola..iar cea spaniola sa castige Uefa Champions League )

  11. #74
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    n-ar fi deloc o bomba avand in vedere ca anul trecut au fost 3 echipe englezesti in semifinale si una italiana... deznodamantul il stim cu totii

    pe mine insa nu m'ar deranja deloc sa fie asa cum zici tu slabe sanse insa
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  12. #75
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Manchester a facut instructie cu Roma azi... Pacat ca nu si-au dat interesul englezoii, ca daca se mobilizau maturau pe jos cu italienii... asa nici macar n-au transpirat

  13. #76
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Numai fani Manchester?

  14. #77
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Manchester a facut instructie cu Roma azi... Pacat ca nu si-au dat interesul englezoii, ca daca se mobilizau maturau pe jos cu italienii... asa nici macar n-au transpirat
    Ei, nici chiar asa. Pe cei curajosi si norocu-i ajuta si asa a si fost. La momentul golului doi, foarte norocos, MU a avut doar doua ocazii si un gol, Roma a avut cinci ocazii si niciun gol. Maturat a fost, primele 25 de minute ale reprizei a doua, cu Roma la comanda maturii, dar cum romanii nu au stiut sa profite, acum vorbim de mobilizarea partiala a englezilor. MU a meritat, bineinteles, victoria, dar a avut si mult noroc. Asta daca vrem sa aratam un dram de obiectivitate.
    Last edited by miril; 2nd April 2008 at 00:29.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #78
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    n-ar fi deloc o bomba avand in vedere ca anul trecut au fost 3 echipe englezesti in semifinale si una italiana... deznodamantul il stim cu totii

    pe mine insa nu m'ar deranja deloc sa fie asa cum zici tu slabe sanse insa
    de ce nu? eu inca sper...mi-as dori sincer o finala Chelsea-Barcelona

    dar sa discutam despre Roma-ManU

    Se poate spune ca in acest meci, englezii nu s-au omorta cu firea, invingand la italieni clar.

  16. #79
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Spaleti nu a venit cu nici o surpriza . Apoi sa iei un gol cum a dat C.Ronaldo
    te cam termina psihic.Italienii au pus osul dar au fost asezati prost.
    M.U a controlat tot jocul,anticipau tot ce vor sa faca italienii,enervant de bine au jucat.
    Se duc italienii ca turisti la Mancester
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #80
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Se duc italienii ca turisti la Mancester
    Este singura sansa, minima, de o mare surpriza. Fergusson este prea vulpoi, insa, sa faca vreun pas gresit.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #81
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Roma nu putea emite pretentii. Am avut impresia ca englezii nici nu s-au sinchisit prea mult. Totul a fost degeaba. Mi-am alimentat sperantele crezand ca au potenta. Roma fara Totti e precum Liverpool fara Gerrard. Fara inima si fara creier. Si ce faci in situatia asta? Joci fara orizont adica pierzi fara lupta. Pacat chiar credeam ca anul asta Roma va produce surpriza. Totusi echipele astea 4 englezesti cred ca-s peste tot ce ofera campionatul italian deocamdata si fac legea fara discutie in Europa. Aviz lu' Berlusconi sa investeasca in jucatori sa-l ajute pe Kaka pentru ca e pacat de baiatul asta. Roma ar face bine sa se lupte in retur altfel ma supar pe ei.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  19. #82
    Forzza Roma Ray1's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Torino,Italy
    Posts
    1,148
    Reputatie
    1
    eu nu stiu ce meci ati vazut ieri, dar roma a fost superioara lui manchester.Golurile au venit dupa niste greseli(primul pentru o minge pierduta la 30m, si al doilea pentru greseala lui Doni).in rest eu nu imi amintesc sa fi vazut suturi pe poarta a lui manch, inafara de bara exterioara a lui c.ronaldo[oricum rooney mult mai bun ca ronaldo]

  20. #83
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Partida castigata in stilul pur Manchester United - NOROC cat cuprinde si nu pentru ca ar fi ea o echipa Mare cum a fost/este/va fi AC MILAN ci pentru ca are multi jucatori care ''mancau cu lingurita''

  21. #84
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Cool AS Roma - Manchester United

    Manchester nici nu s-a sinchisit sa joace la potential maxim, Cristiano Ronaldo mai mult a dansat decat sa joace fotbal

    Va dati seama in retur daca o sa-si dea drumu' la motoare, Manchester cred ca o sa depaseasca recordul de anul trecut (acel 7-1)
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •