View Poll Results: Pronostic

Voters
78. You may not vote on this poll
  • 1

    28 35.90%
  • X

    19 24.36%
  • 2

    31 39.74%
Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 373

Thread: Etapa 18: Dinamo - Steaua

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Etapa 18: Dinamo - Steaua

    Duminica, 28 martie, Dinamo - Steaua - ora 21:00 (PRO TV)
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Steaua trebuie sa bata daca vrea sa aiba sanse reale la titlu anul asta si trebuie sa demostreze - zic eu - suporterilor Stelisti ca rezultatul de egalitate cu Rapid a fost un accident nefericit
    Steaua poate si trebuie sa ne demonstreze ca este cea mai buna echipa din campionatul de anul asta

    Pronosticul meu .. 2 solist fara dubii


    Hai Steaua
    Free Sevilla!!!!

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Dupa rezultatul Stelei cu Rapid noi trebuie sa le dam lovitura decisiva. Sper ca Dinamo sa nu joace cum au facut in tur, adica ccu frica, ci sa atace din primul pana in ultimul minut. Asta ca sa nu ne creeze stelistii probleme in aparare unde sigur vor fi probleme deoarece va reaparea Burca ca titular. Sper ca Dinamo sa invinga desi nici un rezultat egal nu ar fi rau deoarece ne-ar mentine la 2 puncte de Steaua. Sper sa fie un joc la fel de bun ca cel dintre Steaua si Rapid in care Dinamo sa demonstreze forta lor ofensiva. Sper ca apararea Stelei sa fie la fel de aeriana ca in meciul cu Rapid, in cazul asta punanduse doar problema cate goluri vom da.

  4. #4
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    eu sper sa fie un meci bun, poate mai bun decit steaua rapid si steaua sa invinga o echipa dinamo tare. n-am nici-o placere cind invingem pe niste tipi care nu sunt in forma mde.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #5
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Sper si eu sa fie un meci spectaculos, ca si Steaua-Rapid, si sa se termine tot egal .
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  6. #6
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Dinamo trebuie sa speculeze momentul de avantaj pe care il are. Daca Dorinel Munteanu nu va juca cred ca singura problema va fi proportia scorului. Steaua a pierdut din forta de la mijlocul terenului datorita cumului de cartonase a lui Aliuta si in cazul in care nici Dorinel nu joaca isi pierde exact compartimentul cel mai important. Si daca ne gandim ca nici cu moralul nu sta prea bine, ne dam seama exact de datele problemei. De cealalta parte Dinamo nu poate pierde decat printr-un ghinion (ca in meciul tur) sau pe mana arbitrilor. Am scos din calcul un joc prost pentru ca eu cred ca baietii vor face mare risipa de energie. La un meci cu Steaua, eterna rivala nici nu se poate altfel.
    In cazul unei victorii dinamoviste cred ca nici nu se mai pune problema campioanei. Dinamo se va distanta la 5 puncte, ce cred ca vor fi foarte greu de remontat de catre adversare. In cazul unui egal Dinamo ramane cu o optiune serioasa in castigarea campionatului, iar in cazul in care pierde atunci va fi o batalie pe viata si pe moarte intre toate cele 3 mari echipe bucurestene.
    Am sa merg pe 1 solist si sper ca lunea viitoare sa pot spune ca am avut dreptate :p
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  7. #7
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Dinamo nu trebuie sa rateze sansa de a se distanta.pe un alt topic JJ spune ca daca Dinamo bate simbata se duce la 5 puncte de Rapid,pai 5 puncte sunt acum,Rapidu nu are cele 3 puncte cu National in buzunar de pe acum.National e o echipa incomoda pentru oricine asa ca nu se stie.cu putin noroc/concentrare,Rapid putea sa cistige aseara,serios! Steaua s-a taiat inexplicabil dupa pauza.si de asta trebuie Dinamo sa profite.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Eu sper intr-un meci mult mai bun decat Steaua-Rapid. Adica sper sa fie cat mai putzine gresheli shi cat mai multe executzii tehnice desavarshite. La fel ca shi Tzurka vreau sa batem o echipa Dinamo solida, nu una cu "aparare aeriana". Daca vom reushi asta o sa taiem macaroana tuturor. Hai baietzii! Aratatzi ca suntetzi cei mai buni! FORZZA STEAUA!
    ex-alpopa

  9. #9
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    ca intotdeaua,DINAMO-STEAUA va fi un meci de 1,X,2...stiu ca unii se vor supara dar ramine singurul derby al Romaniei.
    hai Dinamo!

  10. #10
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    La o prima vedere, aruncand o privire asupra loturilor, acest meci este de 2, categoric. Avand in vedere ca de la Steaua va lipsi Aliuta 100% si posibil Munteanu, ar putea constitui o problema. Dar asta se poate rezolva repede, adica Ogararu fundas dreapta, Dumitru la mijloc si bostina in locul lui munteanu, daca va fi cazul. Cred ca va fi un meci deschis, cu multe goluri.
    Excluzand din start varianta 1, e merg pe un X2.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  11. 22nd March 2004, 17:26

  12. #11
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Ronaldinho,vorbim duminica dupa meci sau luni...am mai pus eu un pariu aici cu cineva ,a pierdut si a disparut,as pune si cu tine pe ceva beri dar ma abtin sa nu patesc la fel! good luck to you!

  13. #12
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    din cate stiu eu in momentul de fata dinamo are cel mai bun atac din romania!!!!! apararea stelei in meciu cu rapid a functionat "asa cum trebuie"
    eu zic ca o sa fie un 3-2 pt dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #13
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    calu, mai bine pui pariu cu el si iti spun si de ce: ronaldinho il considera pe Nesu unul din primii 100 jucatori din lume ca talent. Cred ca asta spune totul.

  15. #14
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    mda,e clar...daca apararea noastra e atenta,nu vor fi probleme cu Steaua,plus ca Steaua a aratat aseara ca poate juca doar o repriza,in rep a doua aproape au pierdut meciul..

  16. #15
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Meciul e clar de 1x2, cu un usor avantaj pentru Dinamo pentru ca joaca acasa. Daca Dinamo prinde o zi buna, ceva in genul cu Sahtior, si Ando reuseste sa mobilizeze total echipa nu cred ca vor fi probleme. Dar, fiind marele derby, nu se stie niciodata. FORZA DINAMO!!
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  17. #16
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    0-2
    Dica1
    Dinita1
    Forzza Steaua

  18. #17
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Cit o fi el de mare derby, acum e 1 solist. 2-0

  19. #18
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Bate Dinamo...deci 1 solist .
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  20. #19
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mamah.......cata infatuare! E specifica n-ai ce-i face....Poate va scoatem fotbalu' din cap. Cu rapidishtii am incercat da' n-aveam antrenament. Sunt shi eu la fel de optimist ca shi voi. Diferentza e ca eu am cu ce. :p Shi nici nu ma supar dak pierd. Deci 2 solist. Nici un X n-ar fi rau, dar parca meritatzi o bataitza buna......asha k sa mai revenitzi shi voi printre muritori.
    ex-alpopa

  21. #20
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    no name,nu uita ca la Steaua au lipsit din aparare in meciul cu Rapid,Rachita si Hamutovski.Cu cei 2 revenim la formula ideala in aparare.Aliuta e o pierdere grea la mijloc,dar poate fi suplinit fie de Dica,Dumitru sau Munti.Absenta lui Munteanu ar fi mult mai grava deoarece ar obliga la multe schimbari in asezarea echipei.Meci de 1,X,2.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  22. #21
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Poa' sa joace si Ronaldo, nimic nu poate asigura victoria intr-un meci din asta. Ai si tu dreptate, apparte, e meci de 1x2, ca toate derby-urile de altfel.
    alpopa, degeaba vorbim despre echipe, atzi avut meci cu Rapid, totzi va buricatzi pe aici si s-a vazut ca e departe dorintza de adevar... FORZA DINAMO!!
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •