View Poll Results: Pronostic

Voters
33. You may not vote on this poll
  • 1

    21 63.64%
  • X

    9 27.27%
  • 2

    3 9.09%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 69

Thread: Etapa 18: Rapid - FC National

  1. #43
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    da,dar in economia campionatului se contorizeaza toate meciurile,la ora asta cel putin duelu intre bucurestene e irelevant.da,vom avea meci greu cu National,de Rapid inca nu stiu ce sa zic,a jucat mult mai bine cu Steaua acum o saptamina,azi n-a facut nimic.si nu cred ca Rapid sta in 2 jucatori,dar mai stii?

  2. #44
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    da, dar atacul Rapidului sta in 2 jucatori. Si acei doi sunt Sabin Ilie si mai ales Daiel Niculae. Poate nu e chiar asa prolific Niculae, dar s-a simtit foarte mult lipsa lui. Daca te uiti la meciurile din tur, in fiecare meci Daniel Niculae a avut o contributie importanta, chiar dacanu a marcat. Dar, aici a gresit Petrescu. Nu trebuia sa-l scoata pe Iacob. Practic, el 20 de minute a jucat fara nic un varf.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  3. #45
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Amuzant a fost la inceputul returului cind zicea ca vrea sa ia prima lui Giovanni de 20,000 $ in cazul in care nu ia nici un gol in retur.
    Dreams are made IF people try.

  4. #46
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Iata ca National a castigat, desi nimeni nu ii dadea sanse inainte de meci. Victoria, desi multi spun ca a fost norocoasa, zic eu ca a fost indiscutabila. A nu se uita ca National a avut cateva ocazii foarte clare, spre deosebire de Rapid, care a avut ocazii doar in urma unor mingi aruncate in careu, in stilul englezesc pe care Bursucul vrea sa-l impuna. Si nu stiu daca poate cineva explica motivul pt. care arbitrul a anulat golul lui Chihaia din minutul 45.

  5. #47
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Urasc sa spun (chiar ma feresc) despre un jucator ca tranteste un meci, dar Dolha chiar a lasat impresia asta. Este incredibil ce gol a luat. Nici in curtea scolii nu se primesc asemenea goluri
    Last edited by Red Heat; 29th March 2004 at 10:23.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    Fara nici un varf pe banca de rezerve e greu sa castigi un meci ,fara Sabin e foarte greu cu el in teren e foarte peiculos nu stii cand ia rosu si gata ramanem si fara el.
    Victoras Iacob cat e de slab cred ca era mai periclos decat cel mai prost jucator dupa Soava,Maldarasanu .......lasa-ne Malda esti penibil !
    Nascut si crescut anti steaua !

  7. #49
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Am pierdut. Fara atacanti, cu Dolha care si-a dat din nou in petec, cu o aparare prinsa de nu stiu cate ori pe picior gresit de contraatacurile Nationalului. Totusi, locul 2 poate fi atins destul de usor. Campionatul a devenit aproape un vis-nu pentru ca Dinamo n-ar putea sa piarda 3 meciuri, ci pt. ca nu vad ca Rapidul sa aiba un parcurs fara greseala de acum incolo.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #50
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Rapidul in mod categoric nu poate emite pretentii la campionat anu' asta.Au avut noroc etapa trecuta in ghencea, dar acum li s-a intors. Au pierdut un meci din care ar fi tb sa obtina un pct.
    Petrescu nu arata pina acum calitati deosebita de antrenor.Probabil ca se vor produce modificari in echipa din et viitoare.

  9. #51
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mie imi place. Parca se vede ca incep totusi sa joace fotbal usor-usor. Chiar daca nu agreez stilul asta foarte mult. Au niste scheme, au inceput sa centreze mai bine...
    Nu pot sa zic ca au jucat rau cu National, a fost un meci frumos. Dar cu Dolha si Iacob...
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #52
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    rusine rusine rusine sa le fie!!!Nu avem nimic bun in echipa.........

  11. #53
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    cum pustoai-k? Pai acum 2-3 zile incerca sa imi explice mie ronaldinho ca din echipa voastra 9 jucatori ar fi titulari la Dinamo plus inca 5 ca rezerve de lux. Ce sa schimbat?

  12. #54
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    asa e cind lumea sufera de delusions of grandeur!...ratiunea ramine undeva la urma.

  13. #55
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    anywhere I roam
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    N-or fi 9,dar vreo cativa tot ar avea loc in primul 11 dinamovist. Printre ei ar fi Zyati, Sabin, Niculae, Godfroid.... Dar nu asta conteaza,ci conteaza cum se misca intreaga echipa. per ansamblu. Ca daca jucau toti ca Zyati Rapid era acum pe primul loc detasat, dar de-aia se numeste joc de echipa... castiga echipa care are un joc mai bun, nu cea care are cei mai multi jucatori de valoare. Cel mai bun exemplu pentru asta cred ca e Chelsea unde s-au investit bani seriosi in jucatori,dar rezultatele inca nu se vad.
    "Follow your heart till the end of life and you will feel pretty good about yourself"

  14. #56
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Niculae? Adica atacantul care se zabte sa il fie cel mai prolific(sa nu uit ghilimelele, le pun aici"") golgheter dupa Opita? Pe Sabin l-am avut, a jucat si a plecat si sincer nu cred ca exista un suporter dinamovist care sa il regrete. Godfroid, da asta e bun insa cam batran si in ultimul timp de ce sa mint cam slabut. Ziaty e un caz aparte. Asta e jucator bun sin ultimul timp constant. Sa vedem cat il tine.

  15. #57
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    mare bulan a avut nationalul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  16. #58
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bebe
    mare bulan a avut nationalul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Da ...a avut noroc... au stat toti pe linia portii si sa dus mingea singura in poarta Rapidului ...(atunci ai noroc...sau bulan cum spui tu...nu cind ataci sustinut pina in ultimul minut.....)
    Free Sevilla!!!!

  17. #59
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Haideti ca mi-am mai revenit dupa esecul Stelei in fata lui Dinamo, si mai ales dupa cel al Rapidului in fata Nationalului. Cred ca campionatul este foarte departe de a fi jucat. Dinamo are etapa viitoare la National. In mod normal ar trebui sa fie un meci greu pentru Dinamo, dar cu Netoiu asta nu se stie niciodata. Dupa care are un meci greu cu Otelul acasa, o echipa foarte incomoda in deplasare. Urmeaza cu Bacaul afara, Craiova acasa, Farul afara, Brasovul acasa si Rapid afara. Daca dupa aceste meciuri isi va pastra avansul fata de principalele urmaritoare, se poate spune ca titlul este asigurat in proportie de 80%. Astept cu interes etapele viitoare. Totusi, pronosticul meu privind campioana, ramane acelasi, Steaua.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  18. #60
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Auzi ronaldinho tu ar trebuii sa scrii Steaua si Barcelona pentru totdeauna in semnatura ca am impresia ca tii mai mult cu Steaua decat cu Rapid.

  19. #61
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Niculae nu are ce cauta la Rapid....nu merita sa joace!!!!nu stie fotbal!!!nu stiu cum pot astia sa-l tzina atat la echipa.....si un jucator de divizia B e mai bun ca el!!!Pacat....nu avem atacantzi!A plecat Iencsi din aparare suntem varza......Daca il dadea Petrescu si pe Zyiati eram morti!Au adus numai jucatori de divizia B ce sa facem cu ei???Pt cine i-a adus?Ce sunt mai ieftini??? Dan Petrescu a putut sa-si aduca ce jucator a vrut....Lu` Rednic i-au fost "bagatzi pe gat" jucatorii si totusi a facut ceva....am castigat campionat,cupa,supercupa..A venit Petrescu cu stilu` lui englez....nu face nimic mai bine statea la Sportu in divizia B!acolo ii este locul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  20. #62
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    mdea,asta cam asa e!

  21. #63
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    ieppy, te inseli. Am fost rapidist, sunt rapidist, voi fi rapidist. Faptul ca tzin cu Steaua in acest campionat, e altceva. Nu cred ca Rapidul ar avea vreo sansa, anul acesta. Si decat Dinamo, prefer pe oricine altcineva. Si cum numai Steaua e singura care poate sa se tina dupa Dinamo, nu am avut de ales.
    In ceea ce-i priveste pe Petrescu si Niculae. Dupa parera mea Niculae e cel mai bunatacant din tara, poate la concurenta cu Danciulescu, care e cam batranel. In plus, cred ca se potriveste foarte bine stilului impus de Petrescu, ca dovada, in meciurile jucate pana acum a inscris de fiecare data. Adevarul este ca e un pic cam zapacit, dar deh e copil inca. Cu timpul se va maturiza. Iar Petrescu, eu zic ca are nevoie de timp pentru a cladi o echipa. Gandeste-te ca au pierdut 3 jucatori de baza, dintre cei cu care a inceput campionatul, iar cei veniti de curand au nevoie de timp sa se integreze. Una peste alta, eu zic ca Rapidul arata a echipa, chiar si in aceste conditii. Vei vedea la anul, sau spre sfarsitul campionatului, un altfel de rapid. In ceea ce-l priveste pe Rednic, nu pot sa-i contest rezultatele. Dar, dupa meciul cu Anderlecht, Rapid nu a mai juact nimic, exceptand meciul cu Dinamo. Eu zic sa avem rabdare cu Petrescu, ca vor aparea si rezultatele.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •