View Poll Results: Pronostic

Voters
31. You may not vote on this poll
  • 1

    23 74.19%
  • X

    6 19.35%
  • 2

    2 6.45%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 97

Thread: Etapa 18: Poli Timisoara - FC Arges

  1. #43
    microbist Tamy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Victorie muncita de baietii nostri Cei mai frumos decat sa dai un gol in ultimele minute!!! Ce nu-mi place la poli e ca se chinuie prea mult in meciuri in care pot castiga usor iar noi spectatorii nu prea mai avem rabdare (cateodata par sadici). Dar nui nimic macar de am castiga tot timpul asa!!!


    [SIZE=7]FORTZA VIOLA!!!

    etapa viitoare: FC ORADEA 1-3 POLI


    Last edited by Tamy; 26th March 2004 at 23:29.
    [COLOR=DarkOrchid]POLI[/COLOR] [COLOR=Blue]&[/COLOR] [COLOR=DarkOrange]VALENCIA[/COLOR] [COLOR=Blue]for [/COLOR][COLOR=Red]ever!!![/COLOR]

  2. #44
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Bne leati facut la argeseni ar trebui sa mai pice si astia odata impreuna cu moldovenii de la ceahlau chiatra neamtz si cu petrolul sa zicem

    Meci destul de bun facut de polisti desi din nou neau dat emotii :scared: ceea ce nu prea ne place . Dar nui nimic macar dear castiga tot timpul!

    HAI POLI!!!



    FORZA VIOLA




  3. #45
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Mai bine picati voi ma` decat noi ...shi asha sunteti zero in campionatul romanesc ...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  4. #46
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by N0_NaM3
    Mai bine picati voi ma` decat noi ...shi asha sunteti zero in campionatul romanesc ...
    asta e buna... ca voi sunteti un plus de nu-i adevarat... normal ca spui ca decat voi, mai bine picam noi din pct tau de vedere... dar nush cum sa spun, 0 nu inseamna echipa cu cel mai numeros si entuziast public din tara...

    daca bine tin minte, intr-un post de-al tau spuneai ca iti pare rau ca nu aveti 2 deplasari la timisoara pe sezon... ce tare bate vantul...

    si nu ma lua cu traditia, ca se rezolva din vara si pe hartie, ca sa nu mai aveti voi ce carcoti.... pe de alta parte, si petrolul de acum e o fuziune (nereusita) a doua echipe proaste (din care a iesit una si mai...)

    deocamdata stam cam asa

    4 Poli AEK Timişoara 18 6 8 4 21 - 21 26p
    14 Petrolul Ploieşti 17 4 5 8 21 - 21 17p

    locul 14 parca e retrogradant, nu?.. mai ales ca nu v-a iesit pasenta cu 18 echipe
    Last edited by cocomic; 27th March 2004 at 00:16.
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  5. #47
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    argesul a primit ce merita... cu 11 oameni pe linia portii, pana la urma iei gol... din pacate uneori pana la urma asta trece de 90 de minute, si asa ajung sa ia puncte echipe care fac anti-joc...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  6. #48
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Cum este celtic ...vine pe un stadion sa se apere tot meciul cu toti jucatorii ...asta merita echipele astea ....de fapt urasc aceste echipe care nu`shi apara corect shansele shi care nu joaca deschis .
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  7. #49
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    POOOOOOOOOLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII. BRAVO BAIETIIIIIIIII...CHIAR MA BUCUR DE VICTORIA ASTA.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  8. #50
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Ce draq de clasament "actualizat" au astia de la OnlineSport ???????
    Cred ca Poli este acum pe locu' 4
    Anti fotbal total, facut de Arges
    [COLOR=Indigo][B]TIMISOARA oras de 5 *****[/B][/COLOR]

  9. #51
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danic
    Ce draq de clasament "actualizat" au astia de la OnlineSport ???????
    Apulum are 27 de puncte din 18 meciuri, dar 7 sunt victorii, 6 egaluri si 6 infrangeri. In total 19 meciuri. Cred ca aici e buba. Vadimeeeeeeee!!!

  10. #52
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Parca tot pe site-ul asta, am citit ca meciul se joaca in 27.03.04.
    Lipsa de profesionalism
    [COLOR=Indigo][B]TIMISOARA oras de 5 *****[/B][/COLOR]

  11. #53
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Scor mult mai starns de cat ma asteptam, dar asta este. Argesul a demonstart si in acest meci ca nu are echipa de divizia A, si o creditez in continuare cu prima sansa la retrogradare. Asta pana la meciul de maine intre Petrlul so Oradea. Chiar si Ceaglaul a inceput sa joace ceva de cand e Lacatus acolo. N-a fost sa fie pentru Ceahlaul, astazi, dar oricum si Alba, are una dintre cele mai bune echipe din provincie. Pacat pentru Pitesti, care de vreo 5 ani incoace a scos jucatori pe banda rulanta: Mutu, Barbu, Codrea, Neaga, Mara, Dica, Scumacher.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  12. #54
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    N-am fost la meci pt ca sunt la servici,dar am urmarit meciul la TV.Acum 30 de min. am vazut o transmisie de la studioul local Protv Timisoara catre Bucuresti in care au fost intervievati cativa jucatori de la Poli :Oprea,Balace,Voicu,Stoianov (care multumeste echipei ca "l-a scos" dupa gafa facuta la primirea golului) si Dobos.Dobos parea suparat.Reportera l-a intrebat daca este multumit de rezultat.A spus ca dasi a vrut sa intre in masina.Reportera l-a mai intrebat daca este suparat, pentru ca nu pare bucuros de victorie.Dobos a spus ca s-a intamplat ceva dupa meci si nu poate sa spuna acum, dar va spune in zilele urmatoare.
    Iara s-au certat cei din conducerea clubului?

  13. #55
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    hm...

    in ce situatie era argesul trebuia sa se duca acolo la victorie,nu sa traga de timp de la inceputul meciului.se putea castiga la timisoara.recuperam ca deobicei in meciul urmator,ca ne-am obisnuit...

  14. #56
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    Apulum are 27 de puncte din 18 meciuri, dar 7 sunt victorii, 6 egaluri si 6 infrangeri. In total 19 meciuri. Cred ca aici e buba. Vadimeeeeeeee!!!
    Lasa nu-i nimic, "Unirea" nu se supara e bun si locul 4 cu un punct in plus(desi, in realitate avem acelasi numar de puncte cu Poli, adica 26).

    In legatura cu Argesul... au ei de unde sa ia puncte... se pare ca pana acum au fost nasii lui Apulum , asa ca nu vad de ce n-ar lua, iar, puncte de pe noi... desi sper sa ne luam revansa dupa toate infrangerile in fata lor.

    Ce am observat este ca, in partidele in care s-a bagat un fundas pt. mentinerea unui rezultat de egalitate, s-a luat gol de catre echipa care a facut schimbarea... - vezi schimbarea facuta de Arges in meciul cu Poli sau cea facuta de Apulum in meciul cu Poli sau schimbarea facuta de Lacatus in meciul cu Apulum (daca s-a intamplat si in alte partide, putem sa le dam un sfat antrenorilor sa nu mai aplice tactica asta )

    ______________
    Fair-Play, Please!

  15. #57
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariusc
    Lasa nu-i nimic, "Unirea" nu se supara e bun si locul 4 cu un punct in plus(desi, in realitate avem acelasi numar de puncte cu Poli, adica 26).
    Da, dar golaverajul si meciul direct au un cuvat de spus. Oricum, nu e interesat acum ca doar nu e final de campionat. Am zis si eu asa ca sa nu se faca de ras onlinesportul.

  16. #58
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    Bne leati facut la argeseni ar trebui sa mai pice si astia odata impreuna cu moldovenii de la ceahlau chiatra neamtz si cu petrolul sa zicem
    Ma mir ca multa lume a uitat gestul facut in 2000 de Dacia Pitesti, care a cedat locul in Divizia B vechii echipe "Poli". Noi am apreciat traditia orasului vostru si entuziasmul publicului. Nu spune nimeni sa cedati meciul, dar ar trebui sa ne respectati, chiar daca echipa Argesului trece printr-un moment mai greu si jocul nu e prea placut ochiului.
    Ce inseamna scandarile din tribune, "B-ul, B-ul"? Nu mai departe de un an erati si voi in situatie de retrogradare, dar ati uitat asta!

  17. #59
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cocomic
    argesul a primit ce merita... cu 11 oameni pe linia portii, pana la urma iei gol... din pacate uneori pana la urma asta trece de 90 de minute, si asa ajung sa ia puncte echipe care fac anti-joc...
    Meciul a fost abordat din postura unei echipe aflate in deplasare, care a incercat sa ia un punct. Poate nu ai observat marile ocazii ale lui Ciprian Tanasa. Argesul a iesit din defensiva de cate ori a avut ocazia. Cand esti in postura echipei gazda, precum Poli, e normal sa ataci mai mult.
    Anti-joc? Daca la Copenhaga echipa Romaniei facea mai mult anti-joc in final, acum ne pregateam pentru Europene!
    Quote Originally Posted by alpopa
    Poli i-a daruit lui Moldovan ceea ce merita. O infrangere. Un antrenor care la scor egal scoate un atacant, cu doar 4 minute inaintea finalului, nu merita mai mult!
    La 1-1 in ultimele minute, un scor convenabil, mai ales in conditiile in care Coman s-a accidentat din prima repriza, apoi s-au lovit si M. Radu si Somcherechi, era normal sa te aperi!

  18. #60
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Ma asteptam la trei-patru goluri de la Poli. S-a tinut bine Argesul.
    Am vazut ca echipa este mult mai combativa fata de meciul cu Petrolul, cand nu a aratat nimic. E un castig important acest suflu nou. Cu putin noroc se putea castiga un punct. A crescut si moralul, dar ar fi fost si mai ridicat daca nu am fi pierdut.

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Intzeleg supararea ta Tudose dar tre' sa recunoshti ca in cele 3 meciuri ale returului Argeshul a jucat numai shi numai la ciupeala. Shi asta din cauza lui Moldovan. La fel a jucat shi Otzelul, dar spre deosebire de argesheni galatzenii mi se par mai bine ashezatzi pe teren de Cartzu. Moldovan ar trebui sa schimbe nitzel registrul tactic. In ziua de azi e normal sa te aperi cu toata echipa dar e complet anormal sa ataci doar cu 2-3 jucatori......
    ex-alpopa

  20. #62
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Bravo Poli. Am vazut finalul la tv si m-am bucurat sincer pt. Poli. Acuma daca castiga si Brasovul chiar ca sunt multumit.

  21. #63
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Intzeleg supararea ta Tudose dar tre' sa recunoshti ca in cele 3 meciuri ale returului Argeshul a jucat numai shi numai la ciupeala. Shi asta din cauza lui Moldovan.
    Cu Dinamo nu cred ca isi propusesera vreun punct. Cu Petrolul au vrut, dar nu au fost in stare de nimic. La Timisoara s-a incercat scoaterea unui egal. In ceea ce priveste pe Moldovan, are un subiect separat pe forumul nostru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •