View Poll Results: Ce parere aveti despre moderatori????

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Sunt corecti

    12 17.39%
  • Unii intrec orice limita

    37 53.62%
  • Sunt asa si asa

    15 21.74%
  • Alta (Mentionati-o)

    5 7.25%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 124

Thread: Parerea voastra despre moderatori???

  1. #22
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  2. #23
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    n-am gasit nici un topic in care sa scriu dar vreau sa scriu aici ca are ceva leg tinand cont ca unii mod sunt si "redactori":

    cand scrieti ceva incercatzi sa fie si corect ca m-am saturat de greselile celor din gsp prosport sau altceva de genu.
    azi in 2 ore am gasit 2 greseli la echipa mea : sburlea nu joaca la poli si pe steaua i-am batut 2-1 nu 1-0 .
    stiu ca doar ce e in bucuresti e imp dar incercatzi sa fiti altceva decat publicatiile de toata jena de mai sus .
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  3. #24
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Sunt corecti.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  4. #25
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    moderatorii sunt in primul rand suporteri, la unii dintre ei defectul major este subiectivitatea. in rest, toate bune, mai sunt si 1-2 talente care cauta sa provoace numai ca sa aiba la ce da sanctiuni
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  5. #26
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Moderatorii sunt si ei oameni ca toti oamenii...nu sunt perfecti. In plus mai sunt si suporteri ai unor echipe (doar e forum sportiv) si daca dupa anumite meciuri spiritele se mai incing un pic este de inteles. Sunt pusi aici sa mentina ordinea si sa aplice legea interna a forumului altfel ar deveni si acest forum ceea ce este, in mare, societatea romana....o cocina democrata.
    Am fost "trosnit' de cateva ori de moderatori dar pe buna dreptate pentru ca depasisem masura. Geografu, Vladek, Yoyoy, Sorin Blaj si altii sunt moderatori de nota 20. Nu am ce sa le reprosez...unii chiar imi plac cum si ce scriu...chiar daca cu unii nu sunt de acord, imi place felul in care isi expun argumentele si contra-argumentele...civilizat si la subiect chiar daca sunt pareri diferite. Elphax a avut odata un comentariu mai deplasat dar, cum banatenii mi-s dragi l-am trecut cu vederea. Hardliner....hmmm...Hardliner e un tip de nota 20..chiar daca e stelist. Asa cum am spus nimeni nu-i perfect . Unii il injura si-l contesta dar daca l-ar cunoaste mai bine ar vedea ca e un tip de treaba. Personal am vazut ca toti moderatorii isi fac treaba...si o fac cum trebuie.Asa ca ar trebuii sa-i lasam in continuare sa-si faca treaba.
    Eu consider mai degraba ca ar trebuii facut un thread referitor la nesimtirea unor useri care depaseste orice limita. Culmea ei sunt vinovati si tot ei se plang de nedreptati.

    PS. Acum ca v-am laudat pot sa injur fara sa iau ban?
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  6. #27
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    incearca

  7. #28
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    elphax cfr1907 m8k
    [B]90 de ANI [/B]

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Sunt suporteri, sunt oameni - sunt subiectivi.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  9. #30
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Antipatie as avea pe Hardliner spre exemplu, da nu are rost discutia ca el nu e pe Intern.
    scurt si la obiect,bravo

    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    al care ti-e antipatic tie este unul dintre cei mai mari lingai de pe forum,daca nu chiar cel mai mare.o panarama de om in general,si spun asta numai din ce vad pe forum.partea proasta pentru el este ca asa cum e pe forum e si in viata de zi cu zi.
    foarte urat din partea ta sa jignesti in halul asta...in viata de zi cu zi iti dau clasa in ce moment doresti tu.cu tine chiar nu am emotii.

    Quote Originally Posted by MagicTouch View Post
    Hardliner....hmmm...Hardliner e un tip de nota 20..chiar daca e stelist. Asa cum am spus nimeni nu-i perfect . Unii il injura si-l contesta dar daca l-ar cunoaste mai bine ar vedea ca e un tip de treaba.
    Multumesc Magic Touch , am mult mult respect fata tine ,chiar daca nu esti stelist .

    Am votat : Sunt asa si asa , datorita subiectivitatii in unele cazuri

  10. #31
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    You have received a new private message at OnlineSport Forum from
    Hardliner, entitled ".".

    To read the original version, respond to, or delete this message, you
    must log in here:
    http://www.onlinesport.ro/forum/private.php

    This is the message that was sent:
    ***************
    tind sa cred ca esti prost crescut,chiar daca in seara aia la sempre nu
    mi s-a parut asa.incearca sa te abtii de la jigniri la adresa mea
    inainte de a ajunge la momentul in care ma vei ambitiona sa-ti arat cine e
    panarama de om si cine nu.atata timp cat avem pareri diferite despre
    fotbal,viata si ce vrei tu,totul este ok.cand intreci masura si ajungi la
    jigniri,nu te mai pot declara "adversar microbistic" ci un "agarici
    care o cauta".sper ca ai inteles foarte bine ce am vrut sa spun.numai
    bine.

    mi se pare mie sau mesajul asta chiar are tenta amenintatoare?vai vai,ce oroare...pardon,onoare,mi-a scris Maria Sa harliner pe private...
    asta din parte individului care pe la spate spunea ca galatenii sunt in general niste tarani si niste tartani,cu cateva exceptii.ala care ii jigneste pe galateni in toate felurile posibile uitand ca el,maica-sa,taica-su si cine stie cate rude sunt tot de prin Galati.dar nu,ai lui is toti niste civilizati,numai (c)academicieni,in niciun caz cocsari ca 99,99% dintre galateni(asa cum suntem noi,majoritatea suporterilor Otelului de pe acest forum).
    pana sa ma faci agarici care o cauta analizeaza mai bine cine este individul care tot incearca sa provoace pe suporter Otelului si multe threaduri de la meciurile Otelului si care adopta mereu o atitudine de superioritate inexistenta fata de concetatenii lui.
    p.s. foarte urat din partea mea poate sa spuna yoyo,delaparis care au fost jigniti din motive mai puerile(cum ar fi lipsa de corectitudine in acordarea unor sanctiuni) nu tu.pentru ce esti e chiar prea putin ce am spus
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  11. #32
    Real & Steaua lopez's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Kingston,Jamaica
    Posts
    333
    Reputatie
    1
    ^Parintii tai sunt frati?

  12. #33
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    nu.
    ai tai sunt?
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  13. #34
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lopez View Post
    ^Parintii tai sunt frati?
    . Avand in vedere ca sta tot pe langa Delta e posibil sa fie un pui mic de Cajun imigrant care-i spune unchiului ...."tata"
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  14. #35
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MagicTouch View Post
    . Avand in vedere ca sta tot pe langa Delta e posibil sa fie un pui mic de Cajun imigrant care-i spune unchiului ...."tata"
    avand in vedere ca tata e din suceava si mama din Galati sunteti amandoi niste boschetari prosti
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  15. #36
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Bada este un baiat normal,educat la prima vedere,cred ca si scolit cat de cat din ce observ,care insa nu stie sa diferentieze o disputa forumistica cu jigniri la persoana. Ma critica ca am spus "pe la spate" ( cu toate ca nu ma adresam lui si in plus, a fost chiar la vedere ... ) ca majoritatea otelarilor care posteaza pe forum sunt tzarani. Ei bine,asta e o parere personala , ce reiese din majoritatea conflictelor pe care le-au avut galatenii cu restul forumistilor. Limbajul de maidan ii da de gol. Imi pare rau pentru gesturile lor.Acest lucru il pot spune si pe fata,nu numai "pe la spate" ,user bada_otelul , ti-l pot spune si in fata personal daca vrei. Daca te-ai simtit ofensat ca nu ti-am specificat numele printre exceptii,scuza-ma, nu a fost intentionat .

    Hai sa ne vedem de fotbal,de parerile noastre legate de fotbal,Steaua,Otelul sau alte subiecte si sa lasam jignirile personale pentru altii.Ce zici,user bada_otelul? Personal,promit sa nu mai fac afirmatii jignitoare otelarilor "la vedere"

    PS : cred ca m-am pripit in ceea ce priveste educatia
    PS2 : iar in ceea ce priveste aratatul PM-ului pe care ti l-am trimis,ai demonstrat un moment de slabiciune
    Last edited by Hard; 14th March 2008 at 16:01.

  16. #37
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    Bada este un baiat normal,educat la prima vedere,cred ca si scolit cat de cat din ce observ,care insa nu stie sa diferentieze o disputa forumistica cu jigniri la persoana. Ma critica ca am spus "pe la spate" ( cu toate ca nu ma adresam lui si in plus, a fost chiar la vedere ... ) ca majoritatea otelarilor care posteaza pe forum sunt tzarani. Ei bine,asta e o parere personala , ce reiese din majoritatea conflictelor pe care le-au avut galatenii cu restul forumistilor. Limbajul de maidan ii da de gol. Imi pare rau pentru gesturile lor.Acest lucru il pot spune si pe fata,nu numai "pe la spate" ,user bada_otelul , ti-l pot spune si in fata personal daca vrei. Daca te-ai simtit ofensat ca nu ti-am specificat numele printre exceptii,scuza-ma, nu a fost intentionat .

    Hai sa ne vedem de fotbal,de parerile noastre legate de fotbal,Steaua,Otelul sau alte subiecte si sa lasam jignirile personale pentru altii.Ce zici,user bada_otelul? Personal,promit sa nu mai fac afirmatii jignitoare otelarilor "la vedere"

    PS : cred ca m-am pripit in ceea ce priveste educatia
    PS2 : iar in ceea ce priveste aratatul PM-ului pe care ti l-am trimis,ai demonstrat un moment de slabiciune
    nu m-a deranjat ca nu sunt printre exceptii(ca fapt divers nu imi dau seama cum poti sa faci atatea diferentieri intre unii si altii cand nu-i cunosti nici macar cat te cunoastem noi pe tinepentru ca nu candidez la cel mai fair play user.ma deranjeaza faptul ca ai jignit majoritatea suporterilor galateni,dintre care cunosc multi si iti garantez ca nu sunt deloc asa cum ai spus.cel mai mult ma deranjeaza ca tot adopti un aer de superioritate fata de ceilalti galateni desi nu esti cu nimic mai bun fata de ei ba mai mult,sunt convins ca ai destule rude in oras.din punctul meu de vedere este ca si atunci cand un roman se dezice de natiunea din care face parte
    stii unde ai dat cel mai tare cu batu-n balta?cand ai spus ca "majoritatea galatenilor de pe forum sunt niste tzarani/tartani care se afla in oras doar datorita cererii de lucratori pentru combinat" ceea ce nu ai de unde sti.daca vrei o comparatie e ca si cum as spune eu despre toti stelistii ca sunt niste veritabili ciobani,angajati sa aiba grija de turmele de oi ale lui becali,fapt evident inexistent.
    faptul ca stelistii sunt considerati de majoritatea scandalagiii forumului spune multe despre cat de obiectiv esti sebastiane.pana una alta noi nu avem persoane de aproape 40 de ani care jignesc fete de 17 ani,nu noi deschidem toate threadurile de scandal pe teme stupide care le gasesti pe intern.ca jignim si noi,asta se poate spune despre suporteri ai tuturor echipelor,asa ca nu iesim cu nimic in evidenta.eu nu am negat niciodata ca din cand in cand imi pierd cumpatul si jignesc.nu cred ca esti tu indreptatit sa te plangi de cat te-am jignit pentru ca ai meritat din plin.sa se planga yoyo si delaparis,ei probabil nu meritau asemenea comportament,tu da.
    atata timp cat tu vezi numai paiul din ochiul celorlalti si nu vezi ditamai copacul din ochiul vostru,al stelistilor, eu nu o sa ratez nicio ocazie sa te taxez.
    p.s. in ceea ce priveste p.m.ul,cand o sa gasesti mesaje de-ale mele cu tenta amenintatoare atunci sa comentezi.pana una alta eu sunt un simplu user,tu esti moderatorul si ar trebui sa te abtii.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  17. #38
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    iar tu ca user normal,ar trebui sa stii ca nu este necesar sa dai quote la mesajul anterior
    Unde am comparat eu otelarii cu stelistii? Binainteles ca stelistii nu sunt mai presus decat voi,dimpotriva...ce naiba,suntem cu totii romani . La provocari ,invidii si jigniri nu ne intrece nimeni.
    Uiti in ce circumstante am spus despre otelari ca sunt cum sunt.Era un sfat prietenesc pentru userul Tyler Durden,care era in conflict cu cel putin 2 useri din Galati,si care nu avea nicio legatura cu Steaua sau provocarile/jignirile stelistilor.Am incercat sa il fac sa inteleaga ca nu are rost sa fie banat pentru asta,pentru ca,in opinia mea,Tyler este un user mai "interesant" decat altii.


    Oricum,adevarul doare si supara,si atata timp cat voi avea o parerea proasta despre otelari,nu voi fi placut.

  18. #39
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    iar tu ca user normal,ar trebui sa stii ca nu este necesar sa dai quote la mesajul anterior
    Unde am comparat eu otelarii cu stelistii? Binainteles ca stelistii nu sunt mai presus decat voi,dimpotriva...ce naiba,suntem cu totii romani . La provocari ,invidii si jigniri nu ne intrece nimeni.
    Uiti in ce circumstante am spus despre otelari ca sunt cum sunt.Era un sfat prietenesc pentru userul Tyler Durden,care era in conflict cu cel putin 2 useri din Galati,si care nu avea nicio legatura cu Steaua sau provocarile/jignirile stelistilor.Am incercat sa il fac sa inteleaga ca nu are rost sa fie banat pentru asta,pentru ca,in opinia mea,Tyler este un user mai "interesant" decat altii.


    Oricum,adevarul doare si supara,si atata timp cat voi avea o parerea proasta despre otelari,nu voi fi placut.

    in cazul Tyler iti dau dreptate,a fost o situatie neplacuta,eu am tot respectul pentru el si i-am explicat pe suporter Otelul ca nu ii sta in fire lui Dregan sa recurga la astfel de jigniri dar ca a fost o situatie speciala si ca sper sa inteleaga.din cate se pare a inteles si nu s-a mai certat cu Dregan,iar ca fapt divers,si Dregan a inteles situatia si nu a mai cautat cearta.oricum,asta a fost un caz izolat,cum a recunoscut si Tyler,pana atunci nu mai avusese conflict cu niciun galatean.ceea ce nu se poate spune despre unii stelisti,inclusiv tu,care tot cautati sa provocati.cand o sa imi arati mie cate posturi(provocatoare) am eu pe threaduri de pe suporter steaua si de la meciurile stelei si o sa imi demonstrezi ca sunt mai multe decat provocarile tale de pe suporter Otelul atunci mai discutam.pana atunci imi mentin pozitia.eu nu sunt aici ca sa creez scandal dar daca vine scandalul la mine nu ma dau la o parte
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  19. #40
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    in cazul Tyler iti dau dreptate,a fost o situatie neplacuta,eu am tot respectul pentru el si i-am explicat pe suporter Otelul ca nu ii sta in fire lui Dregan sa recurga la astfel de jigniri dar ca a fost o situatie speciala si ca sper sa inteleaga.din cate se pare a inteles si nu s-a mai certat cu Dregan,iar ca fapt divers,si Dregan a inteles situatia si nu a mai cautat cearta.oricum,asta a fost un caz izolat,cum a recunoscut si Tyler,pana atunci nu mai avusese conflict cu niciun galatean.ceea ce nu se poate spune despre unii stelisti,inclusiv tu,care tot cautati sa provocati.cand o sa imi arati mie cate posturi(provocatoare) am eu pe threaduri de pe suporter steaua si de la meciurile stelei si o sa imi demonstrezi ca sunt mai multe decat provocarile tale de pe suporter Otelul atunci mai discutam.pana atunci imi mentin pozitia.eu nu sunt aici ca sa creez scandal dar daca vine scandalul la mine nu ma dau la o parte
    tu vorbesti ma , care acu' vreo doua saptamani ai scris cu litere de-o schioapa m...e userilor si moderatorilor stelisti?????( dupa ce ai asteptat vreo 5 min reactia la postare ti-ai dat report post fiindca erai ingrijorat ca nu a fost observata!!!!incredibil.... sau nu) limbaj care denota pentru cel care-l foloseste grave probleme psihice? cei care folosesc in public o astfel de expresie ori sunt fosti puscariasi ori minoritati nationale cu o anumita culoare ! asa ca nu te compari nicicum in limbaj cu unii stelisti care ironizeaza sau chiar provoaca!

    ot moderatorii care si-au luat nasul la purtare ... nu mai sunt
    unul face spume si acum degeaba iar celalalt e in state
    au ramas numai cei buni cu doua exceptii: m8k si in parte elphax
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  20. #41
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ulysses, iarasi pupi in cur conducerea?

  21. #42
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    parerea ta este egala cu 0 draga cetatene ulise.nu numai pentru mine ci pentru foarte multi useri,chiar si stelisti din cate am vazut.esti ultima persoana care sa poata tine lectii de conduita pe acest forum.
    nu mai tin minte daca am scris asa ceva (desi nu-mi sta in fire sa scriu cu litere mici pentru ca nu am de ce sa imi ascund parerile) dar in caz ca am scris in niciun caz nu am scris pe suporter steaua si daca o sa citesti cu atentie (desi nu am pretentii asa mari de la unul ca tine) o sa vezi despre ce discutam cu hardliner si o sa vezi ca tot ramane valabil ce am spus chiar si presupunand ca eu sunt autorul injuriilor pomenite de tine
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •