Results 1 to 8 of 8

Thread: Minutul 91

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    Minutul 91

    Astazi, pentru prima data dupa tur, NU urmaresc aceasta bizara emisiune "sportiva" !
    Am mai spus-o : iti arata un meci in 50-70 sec si apoi discuta rahaturi !

    Trebuie sa recunosc ca principalii vinovati sintem noi care inghitim...orice !
    Mai IONEL, mai GIGEL, pune mina pe tastatura si, in loc sa numeri ouale lui A. Nastase scrie la TVR si spuneti parerea !
    Sau...intereseaza pe cineva "caricaturile" lui DINU ?!

    Cred insa ca emisiunea e facuta pentru SUPER VIZATII telespectatori care se leaga de un aut nesemnalizat sau de un offside gresit semnalizat !

    Domnilor, ar trebui sa incercam sa fabricam ceasuri !
    Ar "merge" mai ceva decit cele ATOMICE ! :p

    P.S. Am incercat in 2-3 rinduri sa-mi spun parerea, pe forumul STEAUA despre imul lor !
    Ha ! Credeti ca apare ceva !
    Si acolo, ca mai peste tot, trebuie sa incepi, probabil, cu..."MULT STIMATE..." !

  2. #2
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    ricky, n-am vazut emisiunea de astazi...dar, in comparatie cu celelalte emisiuni concurente pot spune ca Minutul 91 sta cel mai bine. Are avantajul ca-i mai scurta (mie imi place asta...sa nu repete o faza de 10 ori si fiecare din cei 10 invitati sa-si dea cu parerea) si de aceea mult mai concisa....
    ...always look on the bright side of life...

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    GICULE; prietene, tu poate ai timp sau posibilitatea sa vezi toate meciurile !
    Eu insa...
    Si-apoi, mi-ar ajunge un rezumat de 4-5 min in care sa "vorbeasca" imaginile !
    La fotbal...ne pricepem toti ! Pina si DINU ! :p

    E trist, e rau ca lumea accepta sa vada (daca spui ca MIN.91 e mai buna ca celelalte ) asa ceva !

    Cind ma gindesc (din cele citite) cine "conduc" emisiunile de sport (Ioanitoaia, Calinescu...) atunci...imi pare rau pentru cei ce le pot vedea pe...celelalte...

  4. #4
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricky
    GICULE; prietene, tu poate ai timp sau posibilitatea sa vezi toate meciurile !
    Eu insa...
    Timp poate as face rost, n-am posibilitatea
    Quote Originally Posted by ricky
    Si-apoi, mi-ar ajunge un rezumat de 4-5 min in care sa "vorbeasca" imaginile !
    La fotbal...ne pricepem toti ! Pina si DINU ! :p
    De acord ca pt. cei ca noi, rezumate de 5 minute/meci ar fi necesare, cred insa ca Dinu si-a raportat emisiunea la celelalte. De asta are formatul asta. Televiziunile din Ro au ca subiecti principali pe cei de-acolo, cei care pot urmari emisiunile respective.

    Quote Originally Posted by ricky
    E trist, e rau ca lumea accepta sa vada (daca spui ca MIN.91 e mai buna ca celelalte ) asa ceva !

    Cind ma gindesc (din cele citite) cine "conduc" emisiunile de sport (Ioanitoaia, Calinescu...) atunci...imi pare rau pentru cei ce le pot vedea pe...celelalte...
    E trist, si-ti dau dreptate....
    ...always look on the bright side of life...

  5. #5
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    GICULE, acum ca am cazut de acord...sa mai bem o bere si..la somn !
    Ca...numai miine nu-i poimiine !

    O saptamina buna !


    P.S. Bere ? Ce-i aia bere ? :p

  6. #6
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Minutul 91 e cea mai slaba emisiune de analiza a etapei. Dinu n-ar trebui sa fie invitat permanent, are o functie de conducere la Dinamo (echipa cu care tin, dar imi place obiectivitatea in asemenea cazuri).
    Rezumate scurte si, de multe ori, date la repezeala la sfarsit au insa toate cele trei emisiuni existente in Ro.
    Dinamica cea mai mare o are Procesul, dar Calinescu imprima de multe ori parerea personala, bagand pumnul in gura celor care spun altfel.
    Emisiunea lui Ioanitzoaia a devenit prea statica, studioul foarte inghesuit creand si el o senzatie de claustrofobie neplacuta privitorului, un cadru general al invitatilor nu este posibil.
    Niciuna dintre emisiunile mai sus citate nu se compara cu cele ce exista la italieni de ex.
    Toate emisiunile noastre sunt partinitoare, realizatorii imprima cursul discutiilor functie de ceea ce cred ei si nu prea dau dovada de obiectivitate.
    Poate ca ar fi mai buna o emisiune care sa inceapa cu meciurile etapei (imagini, declaratii, tactici de joc, arbitraj, faze litigioase etc.) si abia dupa aceasta prezentare sa inceapa dialogurile cu invitatii de pe la cluburi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Si totusi...nu pot !
    Am vrut sa ma rup de aceasta emisiune dar, din moment ce n-am alta...

    Astazi seara, moderatorul si-a inceput emisiunea lansind o intrebare pentru telespectatori : "S-a jucat corect meciul CEAHLAUL-...?"

    Cum poti dom'le sa incepi o emisiune de sport punind la indoiala un rezultat ?

    Cunosc elementelea astea retrograde semnificatia cuvintului SPORT sau SPORTIV sau FAIR-PLAY ?

    Am impresia ca cineva mi-a sters mesajul pe care l-am intitulat "MAREA TIGANEADA !"...

    P.S.
    Am injurat astazi cum de mult n-am mai facut-o !
    Pfui ! La ! In loc sa-mi bat nevasta ma uit la un rahat de emisiune !
    Pe acest domn STEFAN, de la CEAHLAU incep sa-l simpatizez tot mai mult !
    L-as simpatiza FOARTE MULT daca ar duce la capat, in tribunal, judecarea unui caz impotriva "scriitorilor" de...nimic !

    " Nu-i usor a scrie versuri cind...nimic nu ai a spune !"

  8. #8
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Presa (o parte a ei ca sa folosesc o expresie celebra) da dovada de un apriorism suspect, plecand de la ipoteza ca s-a intamplat candva…ajung la concluzia ca se intampla mereu. O judecata stupida ce exclude prezumptia de nevinovatie si este total incorecta. La fel, sunt echipe ferite mereu de orice suspiciune, desi meciul pare mult mai suspect decat in cazul banuitilor din start. Din pacate nu se intampla numai in sport si iarasi din pacate refuz sa cred ca este neintentionata in toate cazurile.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •