View Poll Results: Mai trebuie mentinut Moldovan antrenor la Pitesti?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Da, nu este el vinovatul principal

    2 15.38%
  • E cazul sa i se mai dea o sansa, inca cateva etape cel putin

    1 7.69%
  • Nu, trebuie inlaturat imediat, e responsabil de evolutia echipei

    10 76.92%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 54

Thread: Mai trebuie mentinut Moldovan antrenor la Pitesti?

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Mai trebuie mentinut Moldovan antrenor la Pitesti?

    In urma jocului prestat in partida cu Petrolul, dar si a parerilor auzite de la suporteri, deschid acest subiect. Argumentati, va rog, si propuneti eventual si un inlocuitor dorit.

  2. #2
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    stiu eu ce sa spun? sincer, intr-un fel am fost un "suporter" al lui moldovan. aveam impresia ca o sa faca treaba. dar vad ca m-am inselat, si parerea mea e ca ar trebui sa se dea la o parte. echipa nu joaca mai nimic, sint jucatori care au plecat din cauza lui, mi-e sa nu ne trezim prea tirziu. si stie toata lumea cit de greu se promoveaza, mai ales daca nu ai un suport financiar adevarat.
    deci, concluzia mea ar fi: moldovane, iti multumim pentru ce ai facut acum citiva ani pentru noi, dar ar fi cazul sa demisionezi. ca inlocuitor eventual? in nici un caz bondrea. as fi vrut lacatus sau sandoi, dar cum nici unul dine ei nu e disponibil...
    a, si inca ceva. in nici un caz cfr-ul. prietenii stiu de ce...

  3. #3
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Sunt dezamagit de faptul ca din nou FC Arges nu a reusit sa cistige! Nici nu mai vreau sa ma uit la numarul de victorii!!!
    Schimbarea antrenorului....da, sunt pentru dar trebuie sa ne gindim daca avem pe cine pune in loc? Din pacate eu nu prea vad cine ar putea lua locul...Situatia este grea, asa mai departe nu putem merge ca ajungem in B, dar ce putem face???

  4. #4
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca are rost sa vorbim despre niste inlocuitori...Moldovan va ramane si ne va duce la matineu. Oricum Mircea Rednic ar parea ideal, o lovitura de imagine desi nu cred ca se va intampla sa vina la Pitesti. Fara silviu dumitrescu, bondrea sau dobrin ca nu avem timp de joaca. Apropo jucam cu dinamo in semifinale. Mare bucurie pe capul lu' nea Nelu.

  5. #5
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Silviu Dumitrescu a fost unul dintre putinii antrenori cu bun simt din ultimii ani la FC Arges. A avut curajul sa isi dea demisia dupa meciul cu Celta Vigo.

    Cu dinamo in semifinale ? Hihi. Si se mai joaca ?

  6. #6
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Este greu de crezut ca Rednic sa vina la FC Arges!!!
    Din pacate cred ca va fii un antrenor cunoscut la Pitesti (dar nu iubit!). Conducerea Clubului iubeste sa faca rocade deci este foarte posibil sa REVINA cineva!

    In legatura cu meciul cu Dinamo, echipa trebuie sa dovedeasca ceva suporterilor! Prea multa lume este alaturi de ei si in schimb ei arata prestatii gen Petrolul sau Dinamo!!!

    Dar eu (INCA) cred ca baietii vor arata un fotbal adevarat si ne vor face o surpriza placuta!!!

  7. #7
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Da si io sunt pentru plecarea lui Moldovan.Silviu Dumitrescu este un antrenor bunicel dar ar mai fi si Bondrea varianta de rezerva.In cupa va fi un meci greu.pentru mine Dinamo-FCARGES este finala cupei asa vedem eu finala.

  8. #8
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    eu nu stiu cata lume mai este alaturi de echipa; sa nu uitam ca sezonul asta a fost (cred) cel cu cea mai scazuta medie de spectatori la meciurile acasa, iar la meciul cu Petrolul, primul al echipei acasa in acest retur, 2500 de spectatori...
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Echipa are nevoie de un soc

    Am fost unul dintre simpatizantii antrenorului Moldovan, pe care l-am apreciat pentru contributia la promovare in 1994, pentru jocul bun al echipei si extraordinarele partide din Cupa, cu Steaua si cu Dinamo. Si in sezonul 1996/1997 rezultatele au fost destul de bune. Acum insa se vede ca nu mai merge! Vine un moment cand trebuie sa pui punct, asa se intampla in viata. Jucatorii sunt fara motivatie, evolutia haotica, rezultatele slabe (Norcia, amicalele, meciurile din campionat, totul culminand cu evolutia contra Petrolului). E neaparata nevoie de un soc, de o schimbare.
    Si alte echipe au trecut prin momente asemanatoare. Nu mai departe de anul trecut, Dinamo a avut 7 infrangeri consecutive, iar Craiova a avut si ea o perioada neagra, se numarau sutele de minute fara gol ale oltenilor. Totul s-a rezolvat prin schimbarea antrenorului si venirea altcuiva, cu un suflu nou. Acum o saptamana Hizo si-a dat demisia de la Piatra Neamt, i s-a strans mana, a venit Lacatus si s-a miscat deja ceva.
    Nu sustin o schimbare de dragul schimbarii. Aducerea unuia dintre antrenorii care au mai fost pe la noi (Bondrea, Cirstea, Silviu Dumitrescu) nu ar rezolva nimic, epoca lor la Pitesti a trecut, le multumim pentru ceea ce au facut. E nevoie de cineva tanar, cu idei noi, cu suflu nou. Ca fapt divers, Rednic este fara contract (se aude insa ca il doreste Craiova), iar Zenga era venit in Romania (pe Lacatus l-am ratat deja). Aducerea unuia din cei doi ne-ar putea scoate din impas. Daca s-ar putea, repede, altfel nu mai are rost peste cateva etape. Ori acum, ori ramanem pana la final in formula actuala.
    Este punctul meu de vedere ca suporter, unul care a vazut, la fata locului sau la televizor, aproape toate partidele Argesului din acest campionat. Probabil ca parerea mea (si a altora) nu va conta nici acum, insa nu vad nici un motiv sa nu o expun aici.

    P.S. In ceea ce priveste sprijinul publicului, asistenta de la meciuri in acest campionat nu ne face cinste, insa nu aceasta e problema principala.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    cred ca ar trebui sa plece

    Quote Originally Posted by tudose
    In urma jocului prestat in partida cu Petrolul, dar si a parerilor auzite de la suporteri, deschid acest subiect. Argumentati, va rog, si propuneti eventual si un inlocuitor dorit.
    sunt de parere ca antrenorii tre sa aiba continuitate ,dar moldovan a stat destul si n-a facut nimic,nimic.de ce sa mai stea?de ce l-au lasat pe semeghin sa plece?ca era al lui arges pana in vara asta.
    cred ca ar trebui sa vina un antrenor pitestean care sa tina cu adevarat la echipa

  11. #11
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Moldovan trebuie sa plece nu inteleg dc tine neaparat de scaunul de antrenor un inlocuitor pentru postul liber il vad pe Emil Sandoi ,fost jucator alb-violet.

  12. #12
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca in situatia data Sandoi ar fi cea mai buna solutie, cel putin pana in vara.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  13. #13
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Sandoi e singurul antrenor tanar si de perspectiva care a mai ramas disponibil, dupa ce Rednic si Lacatus au fost deja acontati.

  14. #14
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Preluare ProSport:

    Comisarul, la FC Argeş pînă în 2005

    Ion Moldovan a confirmat încrederea care i-a fost acordată de conducerea clubului după rezultatele dezastruoase de la începutul returului, şi se pare că va rămîne la FC Argeş şi în sezonul viitor. “Nu trebuie să îmi reînnoiesc contractul, deoarece înţelegerea mea cu FC Argeş este valabilă pînă în 2005. Există însă o clauză prin care perioada 2004-2005 se renegociază”, a recunoscut însă Moldovan. (Ştefan Dobre, Piteşti)

    Ce parere aveti?

  15. #15
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Preferam un antrenor mai tanar si mai inteligent decat Moldovan ...

  16. #16
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Si eu as prefera pe cineva mai tanar (Sandoi, de exemplu), dar decat sa soseasca numele pe care le-am auzit vehiculate (Florin Marin, Ionut Chirila, Ionut Popa, Marian Bondrea) mai bine ramane pe loc "Comisarul".

  17. #17
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Wink

    de ce nu carstea? e tot fost alb-violet,sau remus vlad?

  18. #18
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Acu' nu prea shtiu io ce presupune meseria de antrenor, da' as prefera un antrenor tanar, care sa fi jucat in afara, sa fie putin mai deschis la minte, sa nu scoata aberatzii gen Moldovan (ca le-a pus caseta cu echipa nationala vs Germania si d'aia au batut ei pe national cu 4-1).
    Cred ca un antrenor gen Dan Petrescu, Sandoi etc. ar fi si o lovitura de imagine. Antrenori gen Carstea, Bondrea, Florin Marin etc. sunt asociatzi (cu sau fara motive) cu ideea de fotbal la intamplare, fara tactica, fara o pregatire moderna ...

  19. #19
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Cu Dan Petrescu, ar NUMAI lovitura de imagine. Mie nu mi se pare deloc ca ar avea ceva talent de antrenor. S-a strecurat si el in lumea asta numai pentru ca fostii lui colegi de generatie Lacatus, Rednic, Lupescu sau Sandoi au avut un oarecare success.

  20. #20
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Carstea n-are loc ca nu mai sant blaturi
    Bondrea nu e nici macar mediocru
    Daca tot va luati de unii oameni nu uitati ca sant la inceput.Dan Petrescu si Hagi cred ca vor avea succes,Lucescu "al mic a aratat ce tata are asa ca o sa vina vremea antrenorilor tineri ( daca nu a si venit)
    Personal mi l-as dori la F.C.Arges pe Olaroiu

  21. #21
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    eu zic sa ramina Moldovan..daca tot a fost pastrat iar echipa s-a salvat de la retrogradare, eu zic sa nu renuntam prea usor la un avantaj pe care noi il avem fata de alte echipe...continuitatea ..si sa speram ca un lot omogenizat, daca nu pleaca nimeni evident :-D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •