View Poll Results: Pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    3 75.00%
  • X

    1 25.00%
  • 2

    0 0%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: Etapa a 12-a: FC Arges - Gloria Bistrita

  1. #1
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Etapa a 12-a: FC Arges - Gloria Bistrita

    Sambata 30 octombrie 2004, ora 15.00, netelevizat.

  2. #2
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    poate poate 3 puncte

  3. #3
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    3 puncte neaparat! E timpul sa castigam acasa, iar victoria de la Timisoara a ridicat serios moralul echipei. Deci, se poate baieti!

  4. #4
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Daca nu invingem pe Bistrita punctele de la Timisoara nu mai au nici un rost asa ca nu trebuie sa ne gandim decat la VictoriE!

  5. #5
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    In cupa i-am batut,acum urmeza campionatul!!

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Normal ar fi sa invingem, mai ales ca avem ascendentul moral al victoriei de miercuri, din Cupa. Tanasa pare intr-o forma buna si sper sa joace, desi are unele probleme medicale.

  7. #7
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Moldovan a scăpat de stres
    Victoria din Cupă l-a făcut pe Moldovan să gīndească mult mai relaxat meciul de astăzi. “Cīt timp eram stresat de meci, transmiteam aceeaşi stare fotbaliştilor mei. Acum īnsă m-am detaşat de orice tensiune, iar băieţii s-au relaxat şi ei. Trebuie să pregătim meciul cu multă atenţie şi cred că putem să cīştigăm din nou. După două victorii consecutive, avem un moral excelent, fapt ce ar trebui să se vadă şi astăzi pe teren”, a explicat “Comisarul”. (Daniel BARBU, Piteşti)

    Insomniile “Comisarului”
    Jocul de astăzi īi crează lui Moldovan insomnii, datorită problemelor medicale pe care le are īn lot. Dacă Mircea Stan nu este recuperat, Cornel Dobre este la jumătatea potenţialului, şi īn acest fel flancul drept rămīne descoperit. Miercuri, la Mediaş, Moldovan a jucat pe dreapta cu Petroiesc, fapt ce s-ar putea repeta şi astăzi. “Ce pot să fac dacă am atīţia accidentaţi? O să joc din nou cu Petroiesc, mai ales că nu a făcut-o rău īn partida de Cupă”, a declarat Moldovan. (Daniel BARBU, Piteşti)

    Sursa: http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=38850

  8. #8
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Coman a dat paşaportul

    FRF a trimis la sediul clubului din Trivale un fax prin care este solicitat paşaportul portarului Daniel Coman, necesar īn vederea obţinerii vizei de intrare īn Armenia. "Ar fi o convocare pe care o aştept cu multă nerăbdare. Poate că dacă aş fi jucat la o echipă de top din campionatul nostru, altfel s-ar fi pus problema īn privinţa mea. Sīnt conştient īnsă şi că există alţi portari care au prioritate pentru meciul cu Armenia", a declarat căpitanul piteştenilor.

    FC ARGEŞ - GLORIA
    stadion "Nicolae Dobrin"
    azi, ora 15:00

    FC Argeş (alb)
    1. Coman - 25. M. Radu, 15. Şomcherechi, 5. Chiţa - 10. Prepeliţă, 4. Petroesc, 18. M. Sava, 14. M. Negru, 3. I. Baicu - 9. C. Tănasă, 24. Vrăjitoarea
    antrenor Ion Moldovan
    Rezerve: 12. Preda, 4. Negoiţă, 7. Bilaşco, 11. Năstăsie, 17. Em. Dică, 21. Marincău, 27. Dr. Radu
    Absenţi: M. Stan, A. Ionescu, C. Dobre (accidentaţi)

    GLORIA (alb- albastru)
    1. Cīmpeanu - 2. Mīndrean, 26. Frăsinescu, 5. V. Popa, 3. A. Rus, 25. D. Sīnmărtean - 23. Pelecaci, 24. Dăncuş, 14. Cornea - 7. Coroian, 9. Negrean
    Antrenor Constantin Cīrstea
    Rezerve: 12. Anghel, 4. Cr. Vlad, 10. Ifodi,15. Iodi, 16. G. Cīrstea,17. M. Diţă, 19. Pereş
    Absenţi: Vasilache (accidentat), Sg. Costin (suspendat)

    Arbitru L. Dan (Aiud). Asistenţi A. Florescu, C. Florescu (ambii Bucureşti). Arbitru de rezervă C. Nicoară. Observatori Al. Popescu, V. Avram (ambii Bucureşti)

    Sursa: http://www.gsp.ro/index.php?c=2&a=26839

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    FC Arges - Gloria Bistrita 4-3 (2-1)

    Un meci bun, incheiat cu o victorie care aduce 3 puncte. Apararea Argesului s-a relaxat pe final si din pacate am mai primit doua goluri. Toti erau nemultumiti de lejeritatea aratata in final (suporteri, jucatori, staf tehnic). E important insa ca am castigat. Pacat ca Dani Coman a primit 3 goluri tocmai cand se vorbea de convocarea sa la Nationala (desi nici unul nu a fost vina lui). De remarcat evolutiile foarte bune ale lui Prepelita, Bilasco si Marius Sava.

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Mda, Savarina joaca bine la alte echipe, cand era in Banie il injura toata lumea la cat de prost juca...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiŗoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    I-ati batut de 2 ori in 3 zile...Asta da performanta!
    Se pare ca ati scapat pe moment de griji si Moldovan la fel.
    Last edited by Sergio; 30th October 2004 at 21:09.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  12. #12
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ady, sa stii ca nu a fost nici un blat. Am explicat ca apararea s-a relaxat prematur si putea sa ne coste si mai tare. Aduceti-va aminte ca in primavara Gloria ne-a egalat in minutele de prelungire, aruncandu-ne pe ultimul loc, intr-un moment cand noi eram intr-o situatie disperata. In ceea ce il priveste pe Marius Sava, e abia al doilea sau al treilea meci bun al sau la Pitesti in 12 etape. Moldovan spunea ca a vrut sa il reconditioneze. Sa il tina tot ca astazi si atunci ne va convinge ca are valoare.

  13. #13
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiŗoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Tudose, i-auzi ce zic astia la stiri, ca ar fi fost blat pe fata. Asa sa fi fost oare? Daca ne uitam pe clasament, bistritenii sunt totusi mult mai linistiti decat pitestenii.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  14. #14
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    De cind e Pitestiul-Bistrita blat? De cind a intrat Bistrita in A...
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  15. #15
    Siempre Barēa! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    meciul de azi a fost BLAT...
    cine pune pariu cu mine ca Bistrita va castiga partida din retur
    [B]TOTS UNITS FEM FORĒA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  16. #16
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Si de Bistrita - Craiova, nimic, nimic? Nu a fost aceeasi evolutie "spectaculoasa" a scorului, de la dezastru aproape de egalare pe final?
    Sunt 75% convins ca a fost blat la Pitesti (si parca vad returul cand dupa cateva goluri spectaculoase bistritenii vor reveni de la 2-4 la 5-4, la o etapa dupa ce pierdusera, greu, la Craiova, cu 3-2...), dar fanii olteni sunt ultimii pe care ii astept sa arunce cu piatra, mai ales dupa ce cu o etapa inainte au jucat in aceeasi piesa.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  17. #17
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Cum nimic? Uita-te pe forumul Craiovei si afla ca eu am scris primul acolo ca e blat. De aceea nici nu m-am dus la meci. Si-ti mai spun 2 blaturi din retur: Bistrita-Pitesti si Craiova-Bistrita!
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  18. #18
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Ok, atunci nu mai zic decat: traiasca si infloreasca pacea si prietenia intre Bistrita si cei care se stiu ei! Tata Jeane, mare pisicher mai esti, cred ca nu te lasi de regizorat nici cand o ajunge Campeanu la varsta pe care o ai acum!

    P.S.: pe alea doua le indicasem si eu, iar anul asta cum-necum Gloria si-a luat ceva avans, asa ca sigur o sa vedem o gramada de reprezentatii Glorioase in retur.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  19. #19
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    I-ati batut de 2 ori in 3 zile...Asta da performanta!
    Sergio, in primul rand ma bucur ca simpatizezi tot mai mult echipa FC Arges Si sper sa fie mai mult simpatie pentru noi si nu antipatie pentru Bistrita.
    In ceea ce priveste ce as numi eu "performanta"... Daca m-as gandi la epoca lui Dobrin, probabil ca as fi mult prea nerealist in raport cu ce se poate face azi la o echipa din provincie. Dar imi amintesc de vremurile deloc indepartate cand ne bateam an de an pentru primele 5 locuri sau, ca sa ma refer doar la meciurile cu o singura echipa, invingeam Steaua de 6 ori la rand.

    Quote Originally Posted by sergio
    Se pare ca ati scapat pe moment de griji si Moldovan la fel.
    Sa zicem ca se vede iesirea din pasa neagra. Acest -4 in clasamentul adevarului nu e multumitor pentru nimeni. Referindu-ne strict la antrenor, acesta a fost reconfirmat pana in vara, deci din acest punct de vedere am putea spune ca e mai linistit, insa avem nevoie de rezultate, nu de mediocritate si emotii.
    Consider ca Moldovan poate fi criticat in continuare, intr-un mod constructiv. Ce ma bucura este ca si-a aratat interesul pentru opiniile exprimate de suporteri pe acest forum. In ceea ce ma priveste, dupa ce am avut 8 meciuri fara victorie, promit ca voi fi multumit atunci cand vom castiga 8 meciuri la rand (3 s-au dus deja). Sau, hai sa nu fiu asa pretentios, 8 meciuri fara infrangere, calificarea in semifinalele Cupei Romaniei si nu mai jos de -1 in clasamentul adevarului.

    Quote Originally Posted by sergio
    Tudose, i-auzi ce zic astia la stiri, ca ar fi fost blat pe fata. Asa sa fi fost oare? Daca ne uitam pe clasament, bistritenii sunt totusi mult mai linistiti decat pitestenii.
    Sincer, eu nu am vazut blat la meciul de sambata. Ce sa zic, tot ce se poate... Se poate argumenta intr-adevar ca Bistrita e linistita deocamdata, iar scorul final poate da si el loc de interpretari. Insa din ce am vazut eu pe teren inclin sa cred ca sunt mai degraba fabulatii ale ziaristilor in goana mereu dupa blaturi si senzational.

  20. #20
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valimarine
    De cind e Pitestiul-Bistrita blat? De cind a intrat Bistrita in A...
    De acord, au fost mai multe episoade marcate de "reciprocitati" in meciurile dintre Arges si Bistrita. Insa se pare ca prietenia s-a rupt, sa nu uitam de acel 1-1 din prmavara din Trivale, cand am fost egalati in ultimul minut si aruncati pe ultimul loc. Din acest motiv, dar mai ales pentru ca am vazut partida la fata locului (ceea ce nici unul din cei care scriu acum aici nu a facut, nici macar la TV), am mari rezerve in a accepta catalogarea meciului de ieri drept aranjat.

  21. #21
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    meciul de azi a fost BLAT...
    Sunt sigur ca s-a vazut mai bine de la Valencia citind scorul decat am vazut eu din tribuna din Trivale. Ca sa fim corecti, eu voi enumera atat argumente PRO cat si CONTRA.

    PRO MECI ARANJAT:
    - istoria unor reciprocitati intre cele doua echipe
    - situatia mai linistita din clasament a Gloriei
    - faptul ca Bistrita nu a castigat niciodata la Pitesti
    - scorul de 4-3 si evolutia acestuia


    CONTRA MECI ARANJAT:
    - Argesul e in revenire evidenta, dupa un meci bun si o victorie in campionat la Timisoara si calificarea in sferturile Cupei Romaniei
    - evolutia foarte buna a jucatorilor din atac (Bilasco, Prepelita si Marius Sava - acesta din urma, in sfarsit o surpriza placuta si mai aproape de forma care l-a consacrat candva)
    - faptul ca Dani Coman a primit 3 goluri in acest meci (desi nu a fost nici unul din vina lui) nu vine deloc bine inaintea unei posibile convocari la echipa nationala. Daca tot ar fi fost ceva aranjat, era mai bine sa se fi terminat 1-0 sau 2-1.
    - am invins Bistrita cu doar 3 zile in urma, pe teren neutru, deci potential exista. De ce nu s-a cedat meciul din Cupa pentru a-l castiga pe cel din campionat (unde situatia noastra nu era prea roza)?

    Quote Originally Posted by Hai POLI
    cine pune pariu cu mine ca Bistrita va castiga partida din retur
    Probabil. Din ceea ce am vazut eu insa, nu cred ca sambata a fost blat. Posibil sa ma si insel.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •