View Poll Results: Mai trebuie mentinut Moldovan antrenor la Pitesti?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Da, nu este el vinovatul principal

    2 15.38%
  • E cazul sa i se mai dea o sansa, inca cateva etape cel putin

    1 7.69%
  • Nu, trebuie inlaturat imediat, e responsabil de evolutia echipei

    10 76.92%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 54

Thread: Mai trebuie mentinut Moldovan antrenor la Pitesti?

  1. #22
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1

    Petitie contra lui Moldovan zis si "egalitaristu'"

    ce-ar fi daca am face toti suporterii argeseni de pe "onlinesport" o petitie / scrisoare catre club,sa faca ceva cu Moldovan? de exemplu sa-l convinga ca si o victorie e buna, aduce 3 puncte, nu numai egaluri.

  2. #23
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Toata lumea e nemultumita de sirul de rezultate de egalitate si de jocul neconvingator si inegal. Eu nu as avea nimic impotriva sa obtinem si cate un 1-1 sau 2-2, dar sa invingem in jocurile de acasa (sau macar in cea mai mare parte din ele). Nu cred sa se mai fi intamplat vreodata sa nu avem nici o victorie acasa in 8 etape in toata istoria noastra!
    "Ultras Viola" a afisat la meciul cu Nationalul un banner cu mesajul: "Egaluri multe => mediocritate. Vrem victorie!", lucru relatat si de presa centrala. Imagini apar aici:
    www.fcarges.net/26sept04.htm
    si aici:
    http://www.ultrasarges.3x.ro/ultras_...onal_2004.html

  3. #24
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    "Ultras Viola" a afisat la meciul cu Nationalul un banner cu mesajul: "Egaluri multe => mediocritate. Vrem victorie!", lucru relatat si de presa centrala.
    noi stim asta...ei (conducatorii iubiti) stiu oare???

  4. #25
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kokojanel
    ce-ar fi daca am face toti suporterii argeseni de pe "onlinesport" o petitie / scrisoare catre club,sa faca ceva cu Moldovan? de exemplu sa-l convinga ca si o victorie e buna, aduce 3 puncte, nu numai egaluri.

    si crezi ca va avea vreo solutie???

  5. #26
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    La meciul desfasurat azi in Strand, in seria a 2-a a Diviziei B, International Pitesti - Pandurii Targu Jiu 0-3, cei din tribune i-au strigat antrenorului Emil Sandoi sa vina la FC Arges. Acesta a raspuns intrebarilor ziaristilor din Pitesti pe aceeasi tema, afirmand ca nu poate sa-l dea el afara pe Moldovan, dar ca īl intereseaza soarta Argesului.

  6. #27
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Intr-o declaratie data in "Evenimentul Zilei", antrenorul Ion Moldovan afirma: “Situatia echipei nu e dezastruoasa. Am in continuare girul conducerii. Exista o clauza in contract conform careia, daca la sfirsitul turului echipa se va afla pe minus in clasamentul adevarului, antrenorul sa fie demis”.
    In acest moment, FC Arges se afla la -4 in clasamentul adevarului. Pentru a ajunge cel putin la 0 in cele 6 etape ramase, ar trebui sa castigam cele 3 meciuri de acasa (cu FC Brasov, Bistrita si Apulum) si sa ne intoarcem cu minim 4 puncte din deplasarile la Timisoara, Giulesti si Stefan cel Mare - lucru practic imposibil la modul cum joaca echipa acum.

  7. #28
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    ....haideti sa fim seriosi, ne aflam in Romania, ce rost are sa vorbim aici de respectarea contractelor sau a intelegerilor ? In contractul lui poate sa scrie orice, daca cei din conducere vor il pastreaza pina la 23456-lea egal consecutiv, pe 29.aprilie. 2033 FC Arges - Martienii Ciucesti Gara 1-1!;-)

    nici eu nu cred ca se rezolva nimic cu petitia aia...stie si Moldovan ca cei din galerie sint nemultumiti de el

  8. #29
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Intr-o declaratie data in "Evenimentul Zilei", antrenorul Ion Moldovan afirma: “Situatia echipei nu e dezastruoasa. Am in continuare girul conducerii. Exista o clauza in contract conform careia, daca la sfirsitul turului echipa se va afla pe minus in clasamentul adevarului, antrenorul sa fie demis”.
    In acest moment, FC Arges se afla la -4 in clasamentul adevarului. Pentru a ajunge cel putin la 0 in cele 6 etape ramase, ar trebui sa castigam cele 3 meciuri de acasa (cu FC Brasov, Bistrita si Apulum) si sa ne intoarcem cu minim 4 puncte din deplasarile la Timisoara, Giulesti si Stefan cel Mare - lucru practic imposibil la modul cum joaca echipa acum.
    pai hai sa vedem.
    Varianta optimista: poate batem pe bune Brasovul, facem egal cu Apulum si apoi ne ajuta Bistrita cu 3 puncte...mai scoatem un egal la Tmisoara si o luam de la rapid si Dinamo...rezultat? Cu Moldovan In B!!!
    Varianta pesimista: egal cu Brasov si Apulum, victorie cu Bistrita (asta daca vor si ei, binenteles) si 0 puncte de la Timisoara, Rapid si Dinamo....rezultat? Tot Cu Moldovan In B!!!

  9. #30
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Intr-un interviu acordat in "Curierul zilei", vicepresedintele Consiliului de Administratie al FC Arges, Corneliu Penescu, unul din patronii de la PIC, afirma ca antrenorul Moldovan si presedintele Ilinca au in continuare credit pana in iarna si nu se pune problema schimbarii lor.

  10. #31
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    incredibil....

  11. #32
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Intr-o declaratie aparuta azi in cotidianul pitestean "Top" Ion Moldovan afirma ca nu va demisiona nici in cazul unui esec in meciul cu FC Brasov si ca nu ar fi sustinut niciodata ca ar pleca... eu unul nu mai inteleg nimic!

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kokojanel
    ce-ar fi daca am face toti suporterii argeseni de pe "onlinesport" o petitie / scrisoare catre club,sa faca ceva cu Moldovan? de exemplu sa-l convinga ca si o victorie e buna, aduce 3 puncte, nu numai egaluri.
    ar fi buna o petitie dar si catre jucatori.Sint niste fricosi.de ce joaca bine un meci-cu steaua si sunt penibil in altul - cu bacau....etc.eu cred ca nu sunt cu sufletul la aceasta echipa.parerea mea.va urez bafta si sa cada altii in b.

  13. #34
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dupa meciul pierdut in Trivale cu Brasovul, Moldovan nu a mai sustinut conferinta de presa. S-a organizat o sedinta imediat dupa meci, in care ar trebui sa se ia o decizie. Dupa aproximativ 45 de minute a fost chemat si capitanul echipei, portarul Danut Coman. In mod normal (asa cum vedem noi normalul), sedinta ar trebui sa se termine cu demiterea lui Moldovan, ceruta de toti spectatorii. O sa revin imediat ce voi afla noutati.

  14. #35
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    In jurul orelor 18.10 nu se aflase inca nimic. La cererea fortelor de ordine, suporterii au parasit zona din jurul stadionului. "Prima TV" a anuntat ca la Pitesti este o sedinta pentru schimbarea antrenorului.

  15. #36
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Sedinta de la stadion a durat aproape 4 ore. Bineinteles ca sperantele noastre in ceea ce il priveste pe Moldovan au fost in zadar. Ceea ce noi consideram "normal" nu este la fel privit de cei care se ocupa de destinele clubului. Antrenorul este in continuare tare pe pozitii. Incredibil, s-a propus sanctionarea jucatorilor (amenzi si amenintarea cu darea afara a tuturor componentilor echipei). Discutiile vor continua luni seara, in sedinta Consiliului Director.
    Ca sa il citez pe Paul de la galerie - "e cea mai slaba conducere din istoria Argesului" - perfect adevarat!

  16. #37
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Intr-o interventie telefonica la "Recursul etapei", Moldovan afirma ca are contract cu Argesul pana in iunie 2005 si ca intentioneaza sa ramana la echipa cel putin pana in iarna. Maine, la sedinta Consiliului Director, va prezenta un raport de activitate dupa primele 10 etape. Chiar ma intreb ce ar putea sa spuna Comisarul intr-un astfel de raport...

  17. #38
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    pai cu -7 la adevar, atunci cind nu ai jucat acasa decit 2 meciuri cu formatii cit de cit puternice (steaua si national), trebuie sa fii un ******* sa nu realizezi ca nu ai habar de aceasta meserie. sau, in cazul in care lotul e format din "petarde", un alt ******* e de vina pentru transferurile realizate, si componenta lotului.
    dar, din cite imi aduc eu aminte, nu l-am auzit pe "nemaipomenitul" nostru antrenor vaitindu-se de componenta lotului.
    morala?
    nu trebuie sa asteptam sa vedem daca daca are bunul simt sa isi dea demisia. ne-a dovedit-o ca nu il are. asa ca, solutia e una singura: DATI-L AFARA!!!

  18. #39
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Pai nu vor sa-l dea afara pt ca ar trebui sa-i plateasca nu stiu ce daune, ei vor sa il forteze sa demisioneze...si prin asta se vede ce conducere tampita avem la club daca ei semneaza astfel de contracte prin care li se limiteaza actiunile...revin si spun INCREDIBIL...

  19. #40
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ne plangeam ca face Moldovan numai egaluri... iata ca de 3 etape incoace nici egalul nu il mai obtinem!

  20. #41
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Moldovan depinde de Nicolescu
    INCERTITUDINE. Ion Moldovan aşteaptă decizia Consiliului Director pentru a afla dacă va continua sau nu să fie antrenorul “alb-violeţilor”. Omul care ia decizii la FC Argeş este preşedintele Consiliului Judeţean, fostul senator Constantin Nicolescu. Politicianul este cel care nu vrea să renunţe la serviciile lui Moldovan, deşi echipa a ajuns īntr-o situaţie grea īn clasament, avīnd cel mai slab “adevăr” din Divizia A. Īmpotriva Comisarului sīnt acum mai mulţi membri ai Consiliul Director al clubului şi chiar o parte din jucători, īn special cei aduşi la Piteşti de Gigi Neţoiu.
    După meciul de duminică, pierdut de FC Argeş īn faţa Braşovului cu 0-1, conducerea clubului din Trivale a intrat īntr-o şedinţă care a durat peste trei ore. La discuţii au participat antrenorul Ion Moldovan, secunzii săi, staff-ul medical şi căpitanul alb-violeţilor, portarul Daniel Coman. Īn final, cei prezenţi nu au ajuns la nici o concluzie, preşedintele Viorel Ilinca spunīnd că a fost convocată o şedinţă a Consiliului Director pentru aseară, īn care se va analiza situaţia echipei şi se vor lua măsuri pentru ieşirea acesteia din impas.
    Comisarul nu vede un dezastru
    Comisarul a spus că are contract cu FC Argeş pīnă īn 2005 şi că nu vrea să demisioneze. “Īn plus, acest -7 la adevăr nu este chiar aşa dezastruos”, a opinat Moldovan la finalul īntīlnirii. De altfel, īn caz că tehnicianul piteştenilor ar demisiona, acesta nu ar fi penalizat īn nici un fel, luīndu-şi banii la zi pīnă la momentul despărţirii de FC Argeş. Acelaşi lucru s-ar īntīmpla şi īn cazul īn care clubul l-ar demite pe Comisar. Practic, doar īn situaţia īn care Argeşul nu se clasează la finalul sezonului īn primele opt echipe, Moldovan va īncasa 50.000 īn loc de 60.000 dolari.


    Sursa:www.prosport.ro
    Last edited by Vulturul; 19th October 2004 at 09:31.

  21. #42
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Se pare ca meciul cu Poli e considerat iar capital pt Moldovan...si cate oare vor mai fi capitale?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •