Am postat intai pe aici http://www.hochei.ro/forum/viewtopic...&t=24&start=30

Autocitat(copy/paste):
Salut tuturor! Nu am rasfoit prea mult forumul inainte sa postez, dar de cum l-am gasit mi-am si facut cont Ar cam trebui sa scuturam praful de pe topicul asta. In weekendul ce se consumã am pus si noi (eu si prietenul meu) mana pentru prima data pe o crosa in herastrau, se stransese o gasca cu ceva echipament si noi stateam pe margine, bucurandu-ne de spectacol, pana ce cativa au obosit si au luat o pauza si ne-au imbiat(pe mine aproape luat pe sus ) sa jucam. Normal ca aratam total neprofesionist, nu prea nimeream mingea si daca o faceam sarea ca din coasa :mrgreen: , nu stiam ce pozitie trebuie sa aiba crosa, era de stanga si mie imi venea bine pe cealalta parte...un rautacios a prostestat ca au bagat majoreta in poarta :twisted: dar pana la urma am mai avut si sclipiri de talent In fine, distractia a fost grozava, locatia era la "lebadute", la fantana arteziana dinspre capatul unde se coboara spre lac, nu acaparasem decat un procent mic din parc si nu era nimic periculos, lume se stransese destul de multa si le placea sa se uite, filmau, pozau. Totul pana la venirea gardienilor chemati probabil de cineva (ne amenintase o persoana mai in varsta ca anunta politia, ca nu e locul cumparat de noi :roll: ). Nu am ascultat tot ce au spus, dar cel care mai stia sa inchege cate o fraza in urma scurtei perioade de scolarizare ne-a spus ca nu avem voie sa desfasuram activitati care se pot solda cu accidentari, ca sunt copii mici in parc, ca am calcat pe iarba cand luam mingea...Ce mai, nu mai continui ca deja ma vad utilizand viitoarea crosa pe alte suprafete rotunjoare decat un puc/minge

To do list:
- documentat pe tema croselor cel putin, la cat de frumos am jucat nu cred ca e nevoie de echipament (cel mult genunchere, palmare pe care deja le am);
- vizitat magazinul din iancului, http://www.skateworld.ro, ca am vazut ca aveau crose la un moment dat, si, nu in ultimul rand,
- corupt tot mai multa po****tie sa iasa la 'ciomageala' cu crosele

Acum, ceva sfaturi, indicatii, filmulete educative de pe youtube nu ar strica