View Poll Results: Cine castiga Marele Premiu al Australiei?

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Kimi Raikkonen

    15 55.56%
  • Felipe Massa

    3 11.11%
  • Lewis Hamilton

    6 22.22%
  • Heikki Kovalainen

    1 3.70%
  • Fernando Alonso

    2 7.41%
  • Nelson Piquet Jr.

    0 0%
  • Nick Heidfeld

    0 0%
  • Robert Kubica

    0 0%
  • Alt pilot, specificat pe thread cine

    0 0%
Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 307

Thread: 1. Australia GP: Melbourne, 14-16 Martie 2008

  1. #1
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1

    1. Australia GP: Melbourne, 14-16 Martie 2008

    Incepe fiesta.

    Discutii inainte si dupa cursa.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #2
    Ex - Eye Kyu Jacob's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    823
    Reputatie
    1
    Kimi va castiga , insa am unele indoieli legate de fiabilitatea masinilor Ferrari care in teste au avut multe probleme de fiabilitate...Ferrari 2008 imi aduce aminte de McLaren 1999(sau 2005) super rapida dar foarte fragila...sa vedem...

  3. #3
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    resita, pollul tau a fost facut putin cam subiectiv.... daca ii pui pe Fernando Alonso si pe Nick Heidfeld in thread, de ce nu i-ai pune si pe Nelson Piquet Jr. si pe Robert Kubica? Am editat eu pollul. As fi putut foarte bine sa-i pun si pe pilotii Williams.... dar sa nu ne grabim
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    sper sa castige kimi

  5. #5
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Iata si harta circuitului:
    http://news.bbc.co.uk/sol/shared/spl.../australia.gif
    Dupa cum puteti vedea, este un circuit de viteza, la care se ating viteze chiar si de 290 km/h! Ma intreb cum se vor descurca Nelsinho Piquet si ceilalti debutanti. Sper sa ne faca o surpriza placuta
    Cursa va fi transmisa in direct pe 16 martie de la ora 06:25 pe http://port.ro/picture/instance_7/1005357_7.gif

  6. #6
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Cred ca va fi o dubla Ferrari. Oricare dintre cei doi pot sa castige, chiar daca l-am votat pe Kimi. Sa nu uitam ca anul trecut, Massa, plecat de pe ultimul loc, 22, a ajuns pe 6 la final, in fata lui Nico Rosberg.


    GO FERRARI!!!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  7. #7
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    chiar daca e cam SF am votat cu Alonso. Dar cel mai probabil unul din pilotii Ferrari sau McLaren (sper Kovalainen). Oricum speranta mea e sa intre cat mai multi in lupta pentru podium (cel putin)

  8. #8
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Sa vedem cum se anunta si vremea. Anul trecut au fost ceva precipitatii, la antrenamente.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  9. #9
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Sper ca vremea sa fie buna nu vreu loterie... Si in nici-un caz surprize, gen Nelson. Sper sa castige Kimi fara emotii.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  10. #10
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    O dubla Ferrari....sper sa catige Kimi!
    www.fangymnastics.com

  11. #11
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    chiar daca e cam SF am votat cu Alonso. Dar cel mai probabil unul din pilotii Ferrari sau McLaren (sper Kovalainen). Oricum speranta mea e sa intre cat mai multi in lupta pentru podium (cel putin)
    Nu cred ca Alonso are vreo sansa in Australia. Cred ca nu are nici a cincea masina.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  12. #12
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    de acord ...de fapt nu stiu cate sanse ar avea intreg sezonul totusi poate gasesc cei de la Renault o solutie miraculoasa pe parcurs ...

  13. #13
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Sper ca vremea sa fie buna nu vreu loterie... Si in nici-un caz surprize, gen Nelson. Sper sa castige Kimi fara emotii.
    sa castige Nelson Piquet? asta chiar ar fi o premiera.. nu cred ca s-a mai intamplat vreodata un debutant sa castige prima cursa.
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  14. #14
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    sa castige Nelson Piquet? asta chiar ar fi o premiera.. nu cred ca s-a mai intamplat vreodata un debutant sa castige prima cursa.
    Macar sa nu se claseze pe podium. E de-ajuns un Hamilton care mi-a scos peri albi anu trecut, nu mai e nevoie si de al doilea.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  15. #15
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Haide Lewis, arata-le amatorilor de la ferrari cum se conduce

  16. #16
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Vineri 14 marie 2008
    Antrenamente libere 1 : 01:00 - 02:30
    Antrenamente libere 2 : 05:00 - 06:30

    Sambata 15 martie 2008
    Antrenamente libere: 02:00 - 03:00
    Calificari: 05:00

    Duminica 16 martie 2008
    MP al Australiei: 06:30
    prostiei

  17. #17
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Presimt ca la start vom avea un accident cu 2-3 piloti implicati iar unul va fi Hamilton
    prostiei

  18. #18
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul30 View Post
    Presimt ca la start vom avea un accident cu 2-3 piloti implicati iar unul va fi Hamilton
    ca bine zici.. exact la asta ma gandeam si eu zilele astea.... sunt aproape convins de faptul ca scoaterea tractiunii controlate va scoate la iveala "talentul" lui lewis hamilton si va deveni peste noapte dintr-un pilot exceptional.. un pilot catastrofal un fel de... Takuma Sato englez ca sa nu fiu rautacios totusi.... sato nu mai e un pilot asa de nebun cum era pe vremuri.... iar daca e cineva care ar vrea sa se implice intr-un acrosaj cu hamilton... acesta cred ca ar fi in special mark webber..... sa reamintesc declaratia lui dupa patania de anul trecut cu Vettel in Japonia, care sigur se referea la hamilton care frana tarziu ca un mare pilot ce e.... "Kids! They f**k everything up"
    Last edited by Travis Daye; 9th March 2008 at 23:10.
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  19. #19
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Salut tuturor fanilor de F1 si la toata lumea. Imi cer scuze pentru o absenta atat de indelungata de pe forum, insa am revenit si eu odata cu inceputul unui nou sezon de F1 (am fost si eu implicat in testele de intersezon).

  20. #20
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Suntem in fata unui nou start de sezon in F1. Sincer...nu pot da inca un pronostic legat de castigatorul cursei de la Melburne, insa...as exclude din start (nu din pol, ci din posibilul meu vot) pe Kova, Nelson, si Robert (la Robert...inca mai ma gandesc, s-ar putea sa fie prea mare riscul). In rest, oricare are sanse, sa zicem egale la castigarea unei curse, daca masina nu le rezerva surprize. In privinta lui Alonso si a lui Heidfeld, trebuie sa precizez ca sansele lor depinde mult de masina si anume daca masina e destul de rapida si se va ridica la nielul celor de la Ferrari si McLaren. Am tendinta sa zic cei de la BMW, nu si-au aratat adevarata valoare in testele de iarna si....sa nu uitam ca o buna parte din teste si de rezultate pe care le-au inregistrat, a fost cu o masina destul de grea fata de cea a rivalilor, asa ca....s-ar putea sa ne furnizeze vreo surpriza placura avand rezervoarele mai goale, implicit o masina mai usoara.

    P.S.: Prefer sa astept calificarile, sau macar 2 sesiuni de antrenamente ca sa ma pronunt.

  21. #21
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Un factor iarasi destul de important in ceea ce priveste modificarea regulamentului este interzicearea tractiunii controlate (despre care s-a tot vorbit atat si nu mai reiau), dar si faptul ca, dupa sesiuena a 3-a de calificari (deci ultima), nu se mai permite efectuarea plinului, asa cum era in sezonul trecut. Asta inseamna din punctul meu de vedere o multitudine de solutii si strategii pentru a castiga o cursa. S-ar putea ca usor, importanta poll-ului sa scada putin. Ramane de vazut cu ce idei de strategii ne vor incanta personajele din F1.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •