View Poll Results: Care a fost cea mai avantajata de arbitri in sezonul 2007-2008 ?

Voters
124. You may not vote on this poll
  • Steaua

    79 63.71%
  • CFR Cluj

    38 30.65%
  • Rapid

    4 3.23%
  • Dinamo

    3 2.42%
  • Poli Timisoara

    0 0%
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 167

Thread: Echipele cele mai avantajate de arbitrii in 2007-2008

  1. #43
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Vai iti vine sa-i plangi pe stelisti de mila nu altceva! Adica, daca un corner gresit e "viciere de rezultat" atunci am incurcat-o cu totii. Saracul Becali cred ca nu poate sa-i faca fata maestrului in ninja-arbitraj Paskany si marelui Muresan, care de altfel comunica direct prin telefon (fara fir) cu Lupescu & Co. de la Bucale si isi iau asa arbitrii buni ca baga ei mingea in poarta.

    Da' prea stimate SAMM daca tot asa sta treaba cu CFRul, de ce nu depune nimeni memoriu? Oare asa de puternic e Paskany asta ca isi foloseste talentele lui unguresti si tradatoare de patrie si neam sa cucereasca LPF si FRF-ul plin de romani "adevarati"?

    Penibil... dar la asa fotbal, de la suporteri ce sa te astepti?

  2. #44
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    pai atunci un hent involuntar la 1 metru de careu , pe care arbitrul nu l-a vazut - la cat il cuantificam? 0,17 goluri?

    SAMM - tu ai inceput ...
    Negociem . Uite, bagam algoritmi :

    If (Echipa_In_Atac_Are_Bun_Executant_De_Lovituri_Libe re) Then
    coef_gol = Echipa_in_Atac.Executant_Lovituri_Libere.Skill / 2 // unde skil e (0,1)
    Else
    coef_gol = 0.08
    End If

  3. #45
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Daca si dupa meciul cfr-gloria mai e de discutat despre arbitraj - chiar nu mai e nimik de zis.

    Ba da - steluta de la buzau e o stea cat se poate de adevarata daca stelistilor li se rupe inima atat de tare de penalty-ul respectiv. inteleg sa-i doara daca ar fi fost vorba de steaua, da chiar acum se sinucid si pentru satelit?

    SAMM, prietene, eu zic sa-l suni pe becali si sa incerci sa-l convingi ca asa cum uefa i-a facut rost de standarzi, strungari si hockeisti, la fel de bine poate sa-i dea o dispensa sa participe perpetuu in CL.
    Eu zic ca toata lumea ar avea de castigat. stelistii ar fi fericiti ca joaca in CL, becali ar avea contul plin, iar pe noi ne-ati lasa dreaq cu aerele voastre de increzuti carora vi se cuvine orice campionat, orice meci, orice lovitura libera corner si aruncare de la margine.

    Luati-va voi, becalistii, cu dica, radoi becali si restul si lasa-ti dreaq campionatul asta romanesc, in care nimeni nu va recunoaste odele pe care vi le cantati voi singuri.

    Ati zis de o mie de ori ca voua va place "doar fotbalul adevarat", ca sunteti cei mai buni, prea buni pentru campionatul asta mic, neperformant si plin de aranjamente.
    Luati-va si duceti-va unde vreti, si lasati-ne cu aberatiile voastre becaliene.
    poate asa o sa progreseze si fotbalul nostru. ca, cu becali radoi si alti ciobanisti in nici un caz nu mergem inainte.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Bantuie Remy pe aici...

    On-topic : CFR ramane cea mai avantajata, ar trebui sa fie dezavantajati in jumatate din meciurile ramase ca sa se creeze un echilibru...

  5. #47
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    SAMM, prietene, eu zic sa-l suni pe becali si sa incerci sa-l convingi ca asa cum uefa i-a facut rost de standarzi, strungari si hockeisti, la fel de bine poate sa-i dea o dispensa sa participe perpetuu in CL.
    .
    lasa ca ati avut si voi polonia varsovia si degeaba

    iar standard ??? anderlecht si fc bruges au cocosat rapidul si dinamo
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  6. #48
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    lasa ca ati avut si voi polonia varsovia si degeaba

    iar standard ??? anderlecht si fc bruges au cocosat rapidul si dinamo
    SAMM, e irelevant. MI se rupe de echipele pe care le-a batut steaua, sau care au spart dinamo.
    Luati-va si duceti-va in europa voastra daca sunteti asa de buni acolo. lasati campionatul asta in pace si mergeti acolo unde toata lumea va recunoaste drept cei mai buni dintre cei buni.

    Eu unul m-am saturat de tampenii becaliste. daca si dupa meciul de la cluj mai aveti ceva de comentat, atunci e clar ca ciobanul va ocupat creierele in totalitae.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  7. #49
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    e relevant doar ce iti convine tie, orice altceva e irelevant


    tot vb de gloria buzau ca e satelitul nostru pai acum cu alea 2 puncte pe care ni le-au luat eram mai aproape de titlu, oricum presimt ca dupa etapa urmatoare ne apropiem la 5 sau 6 puncte, ceahlaul e in foame mare si cred ca ar fi culmea sa ii fure arbitrii chiar la ei acasa
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Steaua campioana - la ajutor dat de arbitrii !
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  9. #51
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    e relevant doar ce iti convine tie, orice altceva e irelevant


    tot vb de gloria buzau ca e satelitul nostru pai acum cu alea 2 puncte pe care ni le-au luat eram mai aproape de titlu, oricum presimt ca dupa etapa urmatoare ne apropiem la 5 sau 6 puncte, ceahlaul e in foame mare si cred ca ar fi culmea sa ii fure arbitrii chiar la ei acasa
    1.i-au furat tot sezonul, si la meciul cu steaua. un picut, nu mult, dar i-au furat.

    2. anul trecut meritati voi titlul, anul asta tot voi. zi-mi si mie e vreo editie de campionat care nu trebuia castigata de steaua.

    3. Nu-l confunda pe bunica, care a ajuns sa joace in liga n+1 pentru sfidarea ciobanului, cu gloria buzau. e o diferenta uriasa.
    daca nu erau satelit nu stateau drepti cand venea becali sa le predice inainte de "razboiul de la cluj"
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  10. #52
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Buun ... deci nu ne potolim deloc ? Tot scandal ?

    SAMM, "vorbesc" in particular pentru tine. Inceteaza cu threadurile de scandal, offtopicul si cearta ! Tot ce era de zis s-a declarat, tipat si urlat deja de cel putin 99.999 de ori pana acum. Ajunge ! Toate echipele au fost avantajate si dezavantajate, nimeni nu si-a schimbat pozitia nici cu 0.0001% dupa toata cearta, asa ca terminati-o. Altfel ... "sistemul ticalosit" se va vedea silit sa ia anumite masuri . Avertismentul e valabil si pentru restul celor care se "ocupa" cu acelasi gen de "sport" pe tot forumul. Cine are ochi sa citeasca si ceva neuroni sa priceapa, sa bage bine la cap.

  11. 10th March 2008, 15:08
    Reason
    Vezi mai sus ... n-am fost destul de clar cand am spus sa te opresti ?

  12. #53
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    aveam o discutie contradictorie cu danpuric, nicidecum cearta

    care e motivul pentru care mi-a fost stearsa postarea ???
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  13. #54
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    aveam o discutie contradictorie cu danpuric, nicidecum cearta

    care e motivul pentru care mi-a fost stearsa postarea ???
    SAMM, cred ca suntem mici copii pe langa ce nebunii debiteaza astia pe intern
    In fine asta e thread de arbitraj, si ar trebui sa se lase frau liber discutiilor pe aceasta tema. Civilizate bineinteles.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  14. #55
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    steaua = campioana blaturilor = campioana arbitrilor

    tocmai un stelist deschide acest thread ? s-a si uitat japca din ghencea contra cfristilor ?!

    au uitat stelistii cum au furat locul 2 cfr-istilor in sezonul 2006-2007 ?

    au uitat stelistii cum au furat titlul lu Rapid in sezonul 2005-2006 ?

    au uitat stelistii cum au furat titlul lu Dinamo in 2004-2005 ?
    Last edited by Rossi; 10th March 2008 at 22:10.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  15. #56
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    bai ai dreaq gaozari arbitrii astia

    la dinamo fluiera mai repede finalul sa nu cumva sa egaleze poli iasi

    la cfr cluj gol din offside primul gol in meciul cu farul



    unde sunt aia care duceau grija STELEI ?

    si sunt sigur ca maine in giulesti ne executa si pe noi

    au sarit oamenii cu banul greu
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  16. #57
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    bai ai dreaq gaozari arbitrii astia

    la dinamo fluiera mai repede finalul sa nu cumva sa egaleze poli iasi

    la cfr cluj gol din offside primul gol in meciul cu farul



    unde sunt aia care duceau grija STELEI ?

    si sunt sigur ca maine in giulesti ne executa si pe noi

    au sarit oamenii cu banul greu
    Daca arbitrul ar fi fost platit de Paszkany, nu ne anula un gol
    A fost o greseala, insa doar greseala...

  17. #58
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwishh View Post
    Daca arbitrul ar fi fost platit de Paszkany, nu ne anula un gol
    A fost o greseala, insa doar greseala...
    Aplicand teoria si la meciul Steaua-Urziceni, daca arbitrul era cumparat de Becali aveam doua penaltyuri in prima repriza. De fapt nu trebuia sa fie cumparat deloc ci sa fie corect. OK ?

  18. #59
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Nu doua penaltiuri, unul. La Dica a cam fost, la Nesu - nici vorba.

  19. #60
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    voi nu v-ati plictisit de aceste discutii?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  20. #61
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    voi nu v-ati plictisit de aceste discutii?
    A, nu, chiar ne fac placere
    Tocmai incerc sa conving managementu sa-mi deschida si mie un thread sticky si locked ca al lui Diablo sa-i pot face concurenta . Pe acelasi subiect, evident

  21. #62
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwishh View Post
    Daca arbitrul ar fi fost platit de Paszkany, nu ne anula un gol
    A fost o greseala, insa doar greseala...
    ala corect anulat ?
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  22. #63
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Da, Samm, ala corect anulat...Cel putin asa cred, ca a fost anulat corect... Reluarile nu m-au convins, insa tind sa cred ca a fost hent...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •