Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 50

Thread: Partizan si Steaua!!!!!!!!!!!

  1. #1
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1

    Partizan si Steaua!!!!!!!!!!!

    Intre cele 2 cluburi sunt relatii mai stranse decat credeam!I Curkovici,presedintele gruparii belgradene,i-a transmis lui Gigi Becali ca doreste ca cele 2 echipe sa se califice anul viitor in Liga Campionilor.Sper ca la vara sa pot striga: MI SMO NOVI SAMPIONI!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  2. #2
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Vezi ca s-ar putea ca Partizan sa joace in viitorul apropiat in Romania. Cred ca stii si unde joaca ei de obicei cand vin in Romania .
    Se discuta despre inaugurarea nocturnei printr-un amical cu o echipa tare de afara si Partizan ar fi cam prima pe lista.

  3. #3
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Voi jucati mai mult cu crvena zvezda /nope/ !Daca jucati cu Partizan o sa vin la meci,iar in primavara daca n-o sa fiu plecat din tara,sper sa vin si la cel cu Steaua.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  4. #4
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Jucam cu toate de la Beograd. A fost si Partizan pe la noi si Obilici dar intr-adevar Crvena a fost mai des. Imi amintesc ca am facut egal cu castigatoarea CCE dupa ce i-am condus la pauza cu 2-0. Ce vremuri!!!!!!

  5. #5
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    apparte de......

    obositi mai sunt stelistii astia , vazura culorile pe tricourile lui partizan la fel ca ale lor si hopa , Napred Partizan bla bla bla .

    Alo apparte stiu ca Ghencea e Apparte de civilizatia vestica , a Timisoarei si a Olteniei ,asa ca lasati-o mai moale cu sarbii .

    Am prieteni sarbo-olteni care locuiesc in Resita si in Craiova , imi place fotbalul brazilienilor Europei .

    Noi oltenii ne-am inteles cel mai bine cu sarbii inca de acum mai bine de 1 mie de ani , nu vreau sa intru in sfera lui Blue , dar stiu ca sarbii ca popor puternic ne-a ajutat cu mercenari in armata lui mihai Viteazu .
    Fratii Buzesti au fost olteno-sarbi , Preda Buzescu fiind succesorul lui Mihai in scaunul de Ban al Craiovei .

  6. #6
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Si oricum Partizan, echipa apevistilor sarbi a stat o eternitate in umbra lui Crevna Zvezda, singurul jucator bun de la Partizan in ultimii 20 de ani a fost Milcko Djurovsky, un oarecare pe langa un Savicevic, Stojkovic

    klm, stiu ca si Blue are o feblete pentru sarbi ,vad ca si tu dar nu inteleg ce vedeti voi la sarbi ca popor puternic? Au fost cuceriti de la prima lupta de turci care au transformat Serbia in pasalic imediat. N-au ridicat capul o data in fata turcilor. Nu fratii Buzesti erau roamni-sarbi ,ii incurci cu Baba Novac. Sarbii sint mult sub Olteni .
    Primul razboi mondial a inceput de la un atentat miselesc la Sarajevo nu de la un act de curaj. Armata sarbilor a fost invinsa in doua saptamani de armata austro-ungara desi guvernul sarbilor acceptase cele mai umilitoare si mai imposibile conditii.Dar tot au fost atacati si au fugit toti ca sobolanii pe o insula greceasca ,Corfu.
    Singurul moment de curaj al lor a fost lupta de partizani din al doilea razboi mondial , un croat,Tito a facut mai putin penibila o intreaba istorie de sclavi. Tito e singurul erou adevarat in toata istoria lor.
    Au beneficiat si de faptul ca prin pozitia geografica nu foarte importanta, nu au fost prea multe trupe germane acolo, de fapt au asteptat in munti sa plece nemtii.
    Acum cu impartirea asta a Iugoslaviei s-au purtat prosteste si in final si-au arestat si predat conducatorul, nu ca ar fi fost om santos dar era conducatorul lor. Mie mi-a placut doar Crevna Zvezda de la ei si ca echipa si ca suporteri. Si tigarile Vickend cand la noi cumparai Carpati de Targu Jiu
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Pacala
    klm, stiu ca si Blue are o feblete pentru sarbi
    klm, nu e terenul meu Apropo, e corecta chestia cu Baba Novac nu cu Fratzii
    Pacala, nu vorbesc istoric, cam ai dreptate, in mare. Am unele amendamente dar poate altadata.
    Dar acesta febletze vine din faptul ca am crescut cu 3 programe tv sarbesti. ASTA INTR-O PERIOADA IN CARE IN ROMANIA NIMENI NU AVEA VOIE SA JOACE CORECT IMPOTRIVA lui dinamo si steaua. Invartisem antena ca nici nu mai prindeam romanii decat atat de prost incat SINGURUL SERIAL de la tvr , martea parca, mama trebuia
    sa-l vada prin vecini ,bineintzeles dupa ce facea scandal barbatzilor din casa ca nu vor antena pe romani
    Am admirat acel campionat teribil al fostei Iugoslavii unde fiecare meci de campionat, oricat de banal era o lupta pe viatza si pe moarte. Abia dupa ce a izbucnit razboiul la ei, am intzeles ca acele inclestari ascundeau si tente natzionaliste. Am crescut privind un campionat jugoslav ci Crevna Zvezda Beograd , Partizan Beograd ,Hajduk Split, Dinamo Zagreb, Zeleznicar Sarajevo, Vardar Skoplije, Olimpija Ljubliana, Velez Mostar, Buducnost Titograd(actualul Podgorica) ,Rijeka, Vojvodina Novi Sad, Osijek, si inca 3-4 care intrau si retrigradau des . Pentru mine Jugoslavia INSEAMNA UN CAMPIONAT DE FOTBAL CORECT SI DISPUTAT CU INDIRJIRE SI ORGOLIU CUM N-A FOST NICIODATA CAMPIONATUL ROMANESC, CEL SUGRUMAT DE BLATURI.
    Inseamna posturile de televiziune care deschideau parca o fereastra spre occident . Tu stii ca pana si celebra finala de la Heyssell am vazut-o tot pe sarbi ca romanii nu transmiteau meciul?
    La noi aveai doua ore de program , unde faceai alergie privindu-l pe "cel mai iubit dintre pamanteni" : D olteanul ala, stii tu care : D
    Pentru cei care n-au avut sarbii aproape nu pot intzelege in ce consta febletze.
    Ma apparte ca are aceasta febletze. Eu stiam ca doar Oltenia si Banatul aveau sansa sa fie vecine ci Iugoslavia.Parca Oradea e la grantza cu ungurii

  8. #8
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Pacala,Partizan n-a fost in umbra Crvenei Zvezda decat in ultimii ani ai fostei Jugoslavii.Partizan e prima echipa din estul Europei care a jucat finala CCE( in 1967).Djurovski?Exemplul mai recent,Kezman,l-ai uitat?
    M-am mirat ca langa Savicevici si Pixi Stoikovici,nu l-ai pus si pe Pancev(cu toate ca Pancev marca golul prin care in 1985 Vardar Skoplje elimina Dinamo in cupa UEFA).Curios pt tine ca ceea ce e valabil in Jugoslavija nu e valabil in Romania(adica jucatori afirmati la alte cluburi ii consideri ca apartinand clubului care i-a adus in prim-planul fotbalistic european).Daca iti aduci aminte de semifinala Steaua-Galatasaray,iti vei aduce aminte de Cevdat Prekazi(jucatorul cu cel mai puternic sut -dupa Sames -pe care l-am vazut jucand),afirmat si el la Partizan.
    Blue,sunt suporter al lui Partizan din copilarie,avand un amic sarb care era fan al lui Partizan si cu care am corespondat pana aproape la majorat.Meciurile de la sarbi le mai vedeam prin vacante la verii mei din Banat.Cuvintele sarbesti pe care le mai stiu sunt ca urmare a acelei corespondente cu Milenko.
    Cat despre unguri,e adevarat,am crescut cu antena orientata spre ei,finala din 85 vazand-o pe unguri.Ca si mondialele din 82,86,ca si europenele din 80 si 88.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  9. #9
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    Sarbii sint mult sub Olteni .
    un croat,Tito a facut mai putin penibila o intreaba istorie de sclavi. Tito e singurul erou adevarat in toata istoria lor.
    Penibil, atat de penibil... Nesimtirea cu care jignesti un popr intreg sper ca nu te caracterizeaza, dar mi-e greu sa cred!
    Nu stiu cam cat ai invatat tu la scoala istoria Srbiei, dar te asigur ca nici in alte tari nu se stie de Fratii Buzesti, Baba Novac sau Pavel Chinezu si vad ca nici tu n-ai auzit de Milos Obilc sau de cneazul Lazar!
    Romanii au platit pesches mult timp la Inalta Poarta, sarbii s-au luptat si au pierdut...
    E nedemn? Nu cred!
    Fosta Jugoslavije este intre primele 5 tari din lume ca pierderi umane inregistrate in al doilea razboi mondial. Si n-au murit de frica, stie toata lumea, mai putin tu! Iar chiar daca Tito era jumate croat, jumate sarb, majoritatea croatilor nu au fost partizani, au fost ustasi aliati fascistilor, asadar greul luptelor de partizani a fost dus tocmai de "sclavii" sarbi!
    ugtm

  10. #10
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    nu mai fi nici tu asa de suparat grobari, parca se invata la scoala si despre istoria Serbiei la anumite capitole despre popoarele balcanice. Eu am vazut documentarul ala cu despotul lazar de pe tvr cand prezentau soarta Iugoslaviei de-a lungul timpului,Lazar luat prizonir si executat de turci la Kossovopolije si Oblici cel care s-a prefacut ca se preda si in momentul cand a ingenucheat a bagat cutitul in sultan si a fost si el executat.Dar in acel moment Serbia a fost transformata in pasalac pentru citeva sute de ani si nu a incercat sa se lupte niciodata in aceasta perioada. Din cate stiu, momentul Tito si partizanii este unicul moment tare in istoria lor. Spune-mi tu altul
    desi ca sa fiu sincer, soarta Serbiei nu mi se pare un subiect demn de a purta
    o discutie in contradictoriu aici.
    Nicola Kezman insa este un fotbalist foarte talentat, parca joaca la PSV Eindhoven sau juca, n-am mai auzit de el. Este pe stilul si pozitia lui Mutu in teren dar mai slabut ca Mutu ca sa fim drepti.

  11. #11
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Gerson,de Nikola Kezman n-am auzit!In schimb am auzit de Mateja Kezman !Cat despre comparatia cu Mutu,nu-si are rostul,Kezman jucand varf impins!Iar daca e un jucator bun sau nu,eu zic sa-i intrebam pe Chivu si Lobont !
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  12. #12
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Gerson, eu chiar nu sunt curios sa discut tema asta pe un forum de fotbal. M-au deranjat insa insultele lui Pacala, absolut gratuite!

    am putea vorbi de rezistenta antistalinista din anii 50, de rezistenta antiamericana din anii 90, dar n-are rost! Nu vreau sa zic ca sarbii ar fi "cei mai viteji si mai drepti", departe de mine, dar nici asa atacuri ca ala lui Pacala nu mi se par normale!
    ugtm

  13. #13
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    klm,esti total pe dinafara! Sa stii ca locatia mea e mai vestica putin(adica la 12 km de granita de VEST a Romaniei)
    Culorile de baza ale lui Partizan sunt alb-negru(pt cultura ta generala) si e adevarat,joaca in rosu-albastru in deplasare(ultima oara in victoria de la Newcastle).Denumirea sub care mai e cunoscuta galeria lui Partizan e Black-White Army.Napred Partizan e prezent in semnatura mea de aproape un an!E drept ca am un oltean in avatar ,dar ala n-a jucat deloc la Stiinta !
    Pt cultura ta generala tin cu Partizan de peste 20 de ani!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  14. #14
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Grobari, sincer vorbind, istoric nu inseamna mare lucru sarbii.Prin anii 50 Tito doar a dat din gura ,in 90 s-au facut de cacao de fapt. In orice caz ,au o istorie sub sub noi. Dar raman cei mai buni vecini si ar trebui pastrate aceleasi relatzii si pe mai departe. Ca ceilaltzi vecini... sa-i dai la dushmani

    Fotbalistic insa, nu cred ca vom avea vreodata un campionat cum aveau ei in anii aia de care vorbeam. Mie Serbia nu-mi spune absolut nimic ca republica , am ramas un nostalgic al fostei Iugoslavii, cu toate acele republici, pentru mine avea un farmec deosebit. Si in primul rand , Iugoslavia inseamna in amintirea mea, acel campionat de fotbal nebun, nebun la care ma uitam cu atata jind. Stiu ca nu va reveni niciodata dar ramane o amintire foarte frumoasa a adolescentzei mele. Regret ca n-am inregistrat multe din acele meciuri din acei ani, in special a Crevnei Zvezda

  15. #15
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by apparte
    klm,esti total pe dinafara! Sa stii ca locatia mea e mai vestica putin(adica la 12 km de granita de VEST a Romaniei)
    E de intzeles confuzia,te vazu stelist si crezu ca esti de prin Ghencea si eu asi fi facut-o daca nu te vedeam demult si pe alte forumuri. Vezi cum induci tu lumea in eroare? Asta pentru ca in loc sa tzii cu Bihorul, tzii cu Steaua. Rusine domne, rusine

    Quote Originally Posted by apparte
    E drept ca am un oltean in avatar ,dar ala n-a jucat deloc la Stiinta
    Vad ca propui un oltean in natzionala(Vrajitoarea) ai un altul ca avatar, daca tzie itzi place.... asta e, gusturile nu se discuta
    Da' vezi tu, iar induci lumea in eroare. Cand era sa zic si eu ca ai gusturi bune, vazui mentziunea ca n-a jucat Claudiu la Stiintza niciodata.
    Aia care joaca la Craiova fac si azi facultate(iefs la ff cu plata) deci astia care joaca la Craiova trebuie sa aiba macar liceul terminat si sa fie in stare sa copieze niste subiecte asa ca bloc-notes nu intrunea conditziile minime(nici macar alea pt fotbalisti) necesare ca sa joace la Universitatea. Altfel spus, cine nu stie sa scrie, ajunge la Steaua

  16. #16
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Grobari, sincer vorbind, istoric nu inseamna mare lucru sarbii.Prin anii 50 Tito doar a dat din gura ,in 90 s-au facut de cacao de fapt. In orice caz ,au o istorie sub sub noi. Dar raman cei mai buni vecini si ar trebui pastrate aceleasi relatzii si pe mai departe. Ca ceilaltzi vecini... sa-i dai la dushmani
    Blue, nu-mi place sa ma repet, dar istoria care te pasioneaza pe tine se afla de obicei prin manualele scoalare. Adevarata istorie iti garantez eu ca-i alta. Eu vad aici in America cat de uniti sunt sarbii si cat de mult se ajuta fara nici o pretentie unul pe altul. Daca nimeresti de exemplu la un mecanic sarb ajunge sa schimbi doua cuvinte pe sarbeste cu el si-ti face mashina pe gratis. In schimb romanii incearca si ei sa fie jidani chiar cu semenii lor. Hai sa vedem si noi adevarul. Ti-am mai spus ca-i imposibil ca noi sa fi fost sfinti si toti vecinii sa fi fost evil. Asta-i o propaganda. Poti tu sa-mi garantezi ca noi nu am trecut frontiera si nu am violat niciodata femeile vecinilor? Dovedeste-mi ca cele doua principate romanesti au fost zidul care a oprit expansiunea otomana in Europa cum se precizeaza in istoria noastra. Ma umfla rasul cand ma gandesc. Daca imi dovedesti asta eu il provoc la un meci pe Lennox Lewis maine si il las sa-si dea si jos manusile ca oricum nu are sanse.
    Nu uita ca Belgradul a picat dupa multe secole de vecinatate cu Imperiul Otoman iar asta s-a intamplat pe la Mohacs din cauza maghiarior. In schimb la noi marile batalii de care invatzam in manuale au fost simple rascoale a unor conducatori mai isteti care au avut tupeul sa nu plateasca tribut o perioada de timp. Priveste totul logic si lasa vrajelile celor de la editura didactica.
    Eminescu a fost un ultra-roman ca de altfel toti moldovenii, care dupa parerea mea sunt cei mai romani (scuze pt Addy Azzuro) si a facut acea poezie tocmai pentru a inradacina romanismul nicidecum pentru a relata adevarata fatza a istoriei noastre. Priveste azi la realizariile noastre la nivel economic, politic etc. Vrei sa spui ca acum 4 secole eram mai evoluati? Ma faci sa rad, desi ar trebui sa ma intristez cand vorbesc despre asa ceva.

    Pe de alta parte am o singur lucru sa le reprosez sarbilor cu riscul de-al supara pe grobari desi nu cred ca adevarul nu-l supara de obicei. Au sarbizat toti romanii din Voivodina si Valea Timocului. Mai cu fortza mai cu propaganda popestii ,marinestii si ionestii de acolo se considera sarbi si vorbesc de rau Romania in timp ce noi in Banat cel putin i-am considerat tot timpul sarbi si i-am stimat pentru ceea ce sunt.

  17. #17
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Nu i-a oprit dar cu sigurantza i-a incetinit si i-a incurcat de multe ori pentru simplu fapt ca stateam in drum. Ma uitam cum pomenesti de Belgrad si uitzi cum iancu de Hunedoara a aparat Belgradul , si a murit sub zidurile lui. Uitzi ca dupa Mohacs, Ungaria a devenit pasalac , nu si Romania si stai linistit ca ar fi vrut s-o faca, daca n-au facut-o este ca stiau ca ar fi prea greu si i-ar costa prea multa fara sa fie siguri ca vor reusi vreodata. Sint multe momente cand au dovedit ei asta.Si nu toate au fost simple rascoale ce chestie?

    Din tot ce am citit si eu, istoric vorbind, nimic nu m-a convins ca moldovenii ar avea sange latin, este foarte improbabil.Deci chestia cu cei mai adevaratzi ... In schimb , spre deosebire de aproape totzi ardelenii si banatzenii de pe acest forum care i-au jignit permanet chiar si in discutzii in care ei nu participau deloc(erau discutzii intre noi si voi, intre voi si dinamovistii etc, fara nici o legatura cu moldovenii) eu consider ca cei mai mari oameni de cultura i-a dat Moldova si dupa ei Oltenia. Practic ardelenii au dat mult mai putzini iar Banatul aproape deloc. Daca au dat atatzia oameni de cultura de mare valoare , merita tot respectul si nu aerele cu care ii trateaza unii, nu mai insist

    In legatura cu faza cu asimiliarea romanilor din banatul sarbesc, sint de acord cu tine. Sarbii nu s-a purtat deloc frumos cu ceilaltzi (inclusiv romanii), de asta au si avut razboaie cu aproape totzi in acesti ani . E clar ca au partea lor ,mare de vina.Asta e.
    dar ca se ajuta intre ei, gasesc normal.Poate si razboiul i-a unit. desi sa stii ca si romani se ajuta. Noi aici ne-am ajutat intre noi intotdeauna si cu chestii mult mai mari decat schimbatul tobei la masina. Cei putzin noi de aici , avem un grup mare care ne-am ajutat si ne ajutam intre noi cu adevarat. Crede-ma pe cuvant.

  18. #18
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    eu consider ca cei mai mari oameni de cultura i-a dat Moldova si dupa ei Oltenia. Practic ardelenii au dat mult mai putzini iar Banatul aproape deloc.
    Te rog eu frumos nu exagera. Baga tu aici niste olteni care sa-i depaseasca pe Cosbuc, Slavici, Cioran, Blaga, Rebreanu. Pana una alta nu uita ca imnu tzarii e scris tot de un ardelean. Fi obiectiv te rog si mai tine cont ca Banatul si Ardealul erau locuite si de alte nationalitati si au fost sub dominatie straina si din punct de vedere cultural cateva secole bune. Daca peste voi veneau bulgarii azi vorbeati o limba slavica ca si-asa va laudati ca romanii v-au rezolvat rapid cu latina.

    Schimbatul tobei era un exemplu nu trebuie sa faci acum ca si Crapu si Menumorut cu mersu inainte la scoala de soferi ca acolo locuieste el numai ca sa nu trebuiasca sa semnalizeze.
    In Monteal e altceva. Majoritatea romanilor sunt veniti dupa '90 si tot majoritatea sunt tineri cu ceva studii. Aici au venit si rudele lui Ilarion Ciobanu de la Poplaca si-s mari agenti imobiliari. In Canada s-a facut o selectie mai riguroasa iar motivul emigrarii era altul decat fuga de comunism. Aici in schimb inainte de '89 putea sa vina si Jiji Becali ca era primit ca un refugiat dintr-o tzara comunista.

  19. #19
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    Imi dai voie sa raspund eu ? Citeva exemple doar:
    De Eugen Ionesco,Constantin Brancusi, Marin Sorescu, Titu Maiorescu,
    Alexandru Macedonski, Tudor Arghezi, Elena Farago,Silviu Purcarete, Theodor Aman, Ion Tuculescu, Constantin Lecca, Gheorghe Tatarascu,Nicolae Balcescu,Corneliu Baba,Constantin Noica, Marin Preda ce zici?
    Dar Gheorghe Titeica, Gogu Constantinescu, Henri Coanda, Petrache Poenaru, Nicolae Titulescu merg?

  20. #20
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    Cosbuc e tot moldovean, nascut in moldova dar plecat cu parintii in Ardeal in zona Nasaudului.

  21. #21
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    pe aproape

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •