View Poll Results: E binefica venirea lui Talnar la Unirea Alba Iulia ?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Da

    4 57.14%
  • Nu

    3 42.86%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 61 of 61

Thread: Antrenorul principal al echipei FC Unirea Alba Iulia

  1. #43
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Nu-i incredibil. Cand majoriritatea jucatorilor au ajuns in jurul varstei de 30 ani si peste, pe fondul lipsei acute de bani, nici un antrenor nu mai are autoritate asupra lor. Ce autoritate mai avea Pelici asupra lui Maier de exemplu, care face ce vrea la club. Subit, in toate deplasarile mai lungi se accidenteaza. De fapt nu vrea sa joace. Ce antrenor mai vine la Unirea, cand nu poate sanctiona nici un jucator in cazul unei abateri. Nu o face Malusel.
    Situatia este fara iesire, nimeni nu o sa-si bage banii intr-o echipa pe buza prapastiei. A facut-o Savin doar pentru imagine inainte de a fi ales primar. Acuma nu mai sunt motive.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  2. #44
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Am auzit o chestie care cica ar veni din anturajul echipei. Cum ca din iarna se va face societate pe actiuni, Dorin Mateiu de la Elit ar lua cel putin 51% din aceste actiuni si ca antrenor vine Lupescu si aduce niste jucatori de-ai lui Gigi Netoiu.
    Ce ziceti de o astfel de varianta?
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  3. #45
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    orice varianta in acest moment e bine venita ...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  4. #46
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Iata ca Pelici a revenit. In GSP scrie ca "...antrenorul Alexandru Pelici a revenit aseară asupra deciziei. În urma unei discuţii de 40 de minute purtate ieri după-amiază la sediul clubului cu preşedintele Viorel Măluşel...".
    Macar pana la iarna apoi om vedea ce va mai fi.
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  5. #47
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    degeaba ... nu se va schimba nimic
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  6. #48
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    dupa demisia lui Pelici, cine credeti ca va fi noul antrenor ?
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  7. #49
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Alin Artimon este noul "principal" al FC Unirea

    Demisa lui Alex Pelici a produs o adevărată criză pe banca teh­nică a prim-divizionarei. Imediat după meciul cu Sportul, Artimon a anunţat că încearcă să-l înduplece pe Pelici să revină, iar în cazul în care nu va reuşi, va pleca şi el. După discuţia de luni seara, purtată între cei doi la Timişoara, Artimon a preferat să continue la FC Uni­rea munca începută de prietenul său, şi ieri după-amiază a condus primul antrenament în calitate de "principal" al uniriştilor. Artimon a venit în această iarnă la Alba Iulia, a semnat un contract valabil pen­tru 12 luni şi va colabora deocamdată cu Marcel Rusu. "Singurul lu­cru care m-a făcut să rămân la Alba Iulia e OK-ul lui Alex. Sigur o să colaborăm în continuare, el din "umbră" şi mi-aş dori ca în scurt timp să se întoarcă. Am mai fost principal, când m-am lăsat de fot­bal, la 29 de ani la Telecom Timişoara. Am pus condiţii legate de raportul direct cu jucătorii, în special cu unii dintre ei. Trebuie să am susţinerea preşedintelui în cazul în care vom aplica măsuri disci­plinare, indiferent cum se numesc fotbaliştii în culpă. Dacă nu se ac­ceptă regulile, n-are sens să nu chinuim. Aceasta e singura con­diţie, să am mână liberă", a explicat Alin

    O altă solicitare a noului principal unirist este să-l aducă la Alba Iulia, drept secund pe Roberto Ivan, fostul fundaş lateral al Timi­şoarei, coleg de echipă cu Pelici şi Artimon. Preşedintele unirist a a­nun­ţat că este dispus să accepte doleanţele noului antrenor prin­cipal. "Pentru moment, Artimon şi Rusu vor răspunde de pregătirea şi rezultatele echipei. Mergem cu actualii secunzi şi poate, pe par­curs se va întoarce şi Pelici
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  8. #50
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1

    Post Cornel Ţălnar - noul antrenor al FC Unirea Alba Iulia

    "Revin acasă după 10 ani"
    "Ţânţarul" spune că Unirea se desfiinţa categoric în cazul în ca­re nu se ajungea la un acord cu Borcea, deoarece "moştenirea" ac­tualei echipe este un impediment imposibil de trecut. "Nu mă inte­resează decât să am linişte la echipă. Abia după ce se stabileşte bugetul ne gândim şi la lot. Noi plecăm cu un handicap din start şi dacă nu ne mişcăm repede, să ne facem o echipă serioasă, riscăm să avem probleme în campionat, mai ales că este un an extrem de greu în Divizia B", a mai punctat Ţălnar. "E frumos să revin acasă, după un deceniu de hoinăreală, e un vis care acum a prins contur şi mă bucură întoarcerea la Alba Iulia", a adăugat Ţălnar, care şi-a fixat reunirea pe data de 11 iulie şi cantonamentul centralizat la Poiana Braşov. "Nu se ştie dacă vom fi satelit, dacă vom funcţiona de sine stătători, cu o relaţie mai amplă de colaborare cu Dinamo. Ce a depins de mine am făcut, nu mă implic la partea adminis­tra­tivă. În cazul în care rămânea vechea echipă, eram exact Corvinul II, nu ne programau la meciuri şi Alba era exclusă din campionat", a precizat Ţălnar.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  9. #51
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Satelit al lui Dinamo...sunt curios ce va insemna asta..probabil ca ramanem in veci in divizia B. Pe de alta parte nu stiu daca alta varianta ar fi existat sau se desfiinta echipa. Nici nu stiu ce sa cred...
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  10. #52
    Unirist pe veci spmihai's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    in momentul asta suntem cu capu' in nori. habar n-am unde se ajunge, ca borcea nu mai vrea sa vina, si echipa actuala nu vrea sa o ia nimeni. pacat, dar asta e. ne consilam cu idee. mai bine ne strangem cativa si jucam noi, decat sa pice echipa in C ca si Corvinul anu' trecut. macar asa jucam noi si picam noi, cu demnitate ca am jucat toate meciurile. acuma parca imi vine sa ma dau cu capu' de pereti cand vad ca nu mai tine nimeni la echipa
    [CENTER][B]O echipa frumoasa e-o iubire de-o viata
    FC UNIREA[/B] [/CENTER]

  11. #53
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    poate`l convinge hava sa revina .. cine stie ...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  12. #54
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Sper sa faca o treaba buna Talnar! HAI UNIREA!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  13. #55
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    sa vedem ce putere de convingere are sa aduca niste fosti "elevi" de-ai lui ... n-ar strica ...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  14. #56
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    mult a rezistat Talnar...

    sa vedem cat rezista noul cuplu:
    "Un nou cuplu de antrenori instalat până la vară - Neluţu Popa şi A­drian Bicheşi"

    - doi antrenori veniti de la centrul de copii si juniori
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  15. #57
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1

    revine AUREL SUNDA ?

    Deşi nu s-a abordat subiectul în cadru organizat, se pare că, în scurt timp se vor purta negocieri cu antrenorul Aurel Şunda, care este favorit pentru a prelua funcţia de antrenor principal. Timişoreanul nu a negat interesul echipei albaiuliene, cu care a pro­movat în 2003 în Divizia A şi a dezvăluit că au existat deja contacte preliminare.

    "În principiu sunt de acord să purtăm o discuţie, să vedem ce se vrea şi ce au de gând. Eu am rămas cu sufletul la Alba Iulia şi mi-e greu când văd că echipa se duce de râpă. Da­că aş merge la Unirea, în primul rând mă gândesc să evităm retrogradarea, deşi situaţia e aproape dramatică", a admis Şunda, care spre finele săptămânii se va deplasa în Ce­tatea Marii Uniri pentru un dialog concret cu oficialii unirişti.

    "Deocamdată nu pot să mă pronunţ, dar se pot întâmpla multe până începe campionatul. Acum urmărim cu prepon­de­renţă să negociem cu fotbaliştii din judeţ, pentru a nu-i pierde şi apoi mai vedem ce vom face. Important este că există preocupare a tuturor pentru a evita retrogradarea", a de­clarat Marian Sarmeş, preşedintele Consiliului de Administraţie al FC Unirea.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  16. #58
    Stelist pe veci
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    163
    Reputatie
    1

    Exclamation ..::nOuL::.. ..::AnTrEnOr::..

    ..::NoUl::.. ..::AnTrEnOr:.. al UNIRII
    Şunda la un pas de FC Unirea
    •Tehnicianul timişorean e dispus să revină la Alba Iulia
    Surse apropiate clubului unirist susţin că la negocierile cu antrenorul Aurel Şunda, acestuia i se va popune un contract cu durata de doi ani şi jumătate, pe 6 luni cu obiectiv şi bonus financiar în cazul sal­vării de la retrogradare şi apoi, la finele campionatului o re­negociere
    [COLOR="Red"]..::[/COLOR][FONT="Arial Black"][B][COLOR="Red"]Fc.Steaua Bucureşti::..([COLOR="Blue"]Antonescu... de traia...Rapidu` nu exista.[/COLOR])[/COLOR][/B][/FONT]

  17. #59
    Unirist pe veci spmihai's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Se pare ca ni s-a spulberat visul de a-l revedea pe Sunda din noua pe banca unirista Nu prea imi vine sa cred asta, dar in prosport scrie ca a ales sa plece in china sa antreneze acolo. yo sper sa nu fie adevarat, dar si dak este, asta e, viata merge inainte......
    [CENTER][B]O echipa frumoasa e-o iubire de-o viata
    FC UNIREA[/B] [/CENTER]

  18. #60
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1

    Cool Constantin Cîrstea va prelua FC Unirea

    În primele zile ale noului an, FC Unirea a reuşit să-şi aducă antrenor. Profitând de şo­văiala lui Şunda, conducătorii unirişti au abordat pista fostului tehnician al Gloriei Bistriţa până în vară, piteşteanul Constantin Cîrstea (57 ani), deşi pe lista "posibililor" s-au mai aflat Pelici, Artimon şi Tătăran.

    Cîrstea a şi fost ieri la Alba Iulia pentru negocieri, a in­spec­tat şi stadionul "Cetate", dându-şi "OK"-ul verbal pentru a prelua echipa din Cetatea Ma­rii Uniri. Acesta va semna, cel mai probabil miercuri (când Lupu se va deplasa la Pi­teşti) un contract valabil până la finele campionatului, urmând a-l avea secund pe piteş­teanul Mihai Zamfir.

    Deşi părţile se feresc să confirme detaliile financiare ale contractului, e sigur că ex-bistriţeanul va avea drept obiectiv ferm evitarea retrogradării, situaţie în care va încasa un bonus de 5000 euro.



    "În principiu sunt şanse foarte mari să accept pro­punerea. Am discutat cu domnii de la Alba şi am stabilit în linii mari ceea ce ne dorim. Ur­mează să confirm miercuri seara, să ofer un răspuns definitiv. Avem un retur extrem de di­ficil, cu meciuri grele la debut şi în plus trebuie să fie completat lotul
    ", a declarat Con­stan­tin Cîrstea, care n-a avut anjagament după despărţirea de Bistriţa.


    (unirea)
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  19. #61
    real champs Pepsi-Cola's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    daca s-ar intoarce Sunda ..ar fi totul ok

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •