View Poll Results: Este Tudor arbitrul de casa al Stelei?

Voters
87. You may not vote on this poll
  • Da

    46 52.87%
  • Nu

    41 47.13%
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 207 of 207

Thread: Alexandru Tudor = Salomir II

  1. #190
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    tudor trebuia demult sa fie exclus din arbitraj ...daca o comite si maine sa vedem ce mai declara lupescu sau sandu !
    depinde pentru cine greseste ( de parca mai este vreo indoiala... totusi, sa zicem ca poate gresi si impotriva stelei )
    oricum sandel si lupeasca se scot , ei n`au nici o vina ca la meciurile stelei sunt delegati Tudor sau fosti jucatori ai stelei.

  2. #191
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    daca tu compari 11m acordat Urziceniului si cele doua neacordate Clujului cu ce-a fost la Liverpool-Arsenal, imi dau seama ca nu esti in stare de a face diferenta intre un surub si un ac, de exemplu

    pe chestia aia cu prezumtia de nevinovatie se bazeaza si toti mafiotii si infractorii din lumea asta. tu cred ca ai fi in stare sa mergi in sudul Italiei, si dupa ce ai vedea ce este acolo si ce povestesc oamenii care locuiesc acolo, sa afirmi sus si tare ca nu exsita mafie. pe rationamentul naiv al multor oameni ca tine se bazeaza mai toti escrocii ca vor iesi bazma curata..
    Vad ca nu esti in stare sa-ti corijezi limbajul, oricat de politicos as incerca sa vorbesc cu tine. Continui sa faci afirmatii hazardate legate de capacitatea mea de gandire, fara sa ma cunosti. Mi-ar fi foarte usor sa cobor la nivelul tau de exprimare, dar ar insemna sa fiu ca tine, iar acest gand imi repugna.

    Daca nu esti in stare sa porti o discutie civilizata, fara sa ataci continuu persoana careia i te adresezi, mai bine s-o lasam balta. Tu nu stii sa combati o idee, ci doar ataci persoana care a formulat-o.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]S[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Red"]E[/COLOR][COLOR="Blue"]L[/COLOR][COLOR="Red"]I[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]T[/COLOR][/FONT]

  3. #192
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Pai eu ti-am combatut ideile, cu exemple, la obiect. Insa observ sa tu, in lipsa de argumente, tot introduci aceleasi replici. Am incercat sa-ti fac clar si care este cealalta parte a monezii mersului la infinit cu prezumtia de nevionvatie, insa probabil ca devine incomod pentru tine, dovedindu-ti ca nu ai dreptate.
    Cate gresesli grave de arbitraj mai trebuie sa comita Tudor in favoarea stelii, pentru a te lamuri ca te inseli?? Nu cred ca esti chiar in asa hal de naiv intrucat sa crezi ca cineva va smulge vreodata macar o declaratie cum ca s-ar fi aranjat in culise acele meciuri, pentru a avea o dovada oficiala..
    Eu nu ti-am adresat niciun cuvant jignitor, insa intr-o discutie imi rezerv dreptul de a avea de la un anumit punct o parere si despre puterea de apreciere a lucrurilor de catre cel cu care discut

  4. #193
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Se pare ca prezumtia de nevinovatie in cazul lui Tudor a functionat, nu? Desi Tudor a avut cateva greseli in favoarea lui Dinamo (una singura majora - eliminare la Bratu), continui sa cred ca, atunci cand greseste, nu greseste intentionat.

    Un singur lucru am sa-i reprosez: datorita presiunii imense puse pe el inaintea acestui meci, s-a ferit sa dea cel mai mic avantaj Stelei, atunci cand situatia o impunea. Neregulile asupra Stelei au trebuit sa fie de 2 ori mai mari decat cele asupra adversarului, pentru a fi sanctionate.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]S[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Red"]E[/COLOR][COLOR="Blue"]L[/COLOR][COLOR="Red"]I[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]T[/COLOR][/FONT]

  5. #194
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by klemi View Post
    Se pare ca prezumtia de nevinovatie in cazul lui Tudor a functionat, nu? Desi Tudor a avut cateva greseli ....
    3 stelisti scutiti de cate 1 cartonas galben ... zapata scutit de 1 cartonas rosu ...
    oricum , nu a viciat rezultatul ca in ghencea ... cand i-a furat pe cfr-isti ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  6. 5th May 2008, 08:57

  7. #195
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jjmihai View Post
    viciere de rezultat
    de acord ... daca Zapata , Lovin si Radoi erau eliminati cand trebuia ... scorul era 5-0 pt Dinamo ...
    din min 45 ati fi jucat in 8 , nu in 11
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  8. #196
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    De obicei, trolling-ul nu-l bag in seama, ca nu merita sa ma cobor intr-atat incat sa ajung in groapa, dar tu citezi aiurea, scotand din context.

    Dinamo in zece oameni inca din primele minute, dupa intrarea CRIMINALA, LA RUPERE, a lui Ropotan la Neaga, ce zici de asta? Nu s-a dat nici macar galben.

    Hai sa-ti mai dau o faza din repriza a 2-a: Blay intra CRIMINAL la Pepe Moreno, langa tusa de la tribuna a 2-a. Nu se da nici macar galben.

    Astea pe langa eliminarea clara a lui Bratu la inceputul reprizei a 2-a.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]S[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Red"]E[/COLOR][COLOR="Blue"]L[/COLOR][COLOR="Red"]I[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]T[/COLOR][/FONT]

  9. #197
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    @klemi
    Nu am vazut meciul de aseara, insa din ce-am citit, am inteles ca a arbitrat corect in mare.Bineintels ca datorita presiunii nu is-a mai permis sa greseasca in asa hal in favoarea Stelei, dar asta nu scuza cu nimic 11m neacordate Clujului in Ghencea sau cel inventat pentru Steaua la Urziceni in primavara trecuta.

    Quote Originally Posted by jjmihai
    Steaua e furata in ultimul hal si tot dinamo e dezavantajata..
    Stim ca v-ati obisnuit numai cu arbitraje favorabile. Pentru voi este deja furt cand se arbitreaza corect

  10. #198
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    daca n-ai vazut meciul taci naibii din gura, ca nu stii nimic...

  11. #199
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    oh, habar n-ai tu cate poti stii neprivind un meci
    te asigur ca de multe ori vezi mai bine daca n-ai urmarit meciul

  12. #200
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by klemi View Post
    De obicei, trolling-ul nu-l bag in seama, ca nu merita sa ma cobor intr-atat incat sa ajung in groapa, dar tu citezi aiurea, scotand din context.

    Dinamo in zece oameni inca din primele minute, dupa intrarea CRIMINALA, LA RUPERE, a lui Ropotan la Neaga, ce zici de asta? Nu s-a dat nici macar galben.

    Hai sa-ti mai dau o faza din repriza a 2-a: Blay intra CRIMINAL la Pepe Moreno, langa tusa de la tribuna a 2-a. Nu se da nici macar galben.

    Astea pe langa eliminarea clara a lui Bratu la inceputul reprizei a 2-a.
    in primul rand, nu stiu ce intrari criminale ai vazut tu... a fost un meci calm, fara intrari prea dure. poate doar a lui lovin.

    rosu pentru Bratu ? :ras-plans: nu se da galben cand simulezi dar nu ceri penalty, pentru ca un jucator se poate pur si simplu impiedica, apoi se ridica si isi vede de drum; asta nu inseamna ca a simulat. Bratu a simulat, intr`adevar, dar daca n`a cerut penalty nici macar o clipa... nu cred ca se pune problema. Sa nu mai zic ca a luat cam gratis primul cartonas...
    Zapata trebuia eliminat la penalty, fara indoiala, Bratu ar fi scapat cu poarta goala in fata. Acum ce mai zici ?

  13. #201
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Va spune probabil ca Tudor e nevinovat fiindca e cel mai bun arbitru de la noi

  14. 5th May 2008, 21:46

  15. #202
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    de ce? nu ti-au placut 11m nedati clujului in ghencea sau cel inventat la urziceni pentru voi in primavara trecuta? sau alea au fost tot impotriva voastra, ca sa va bage fortat in CL si sa va faceti de ras in halul in care v-ati facut, stricandu-va blazonul??

  16. #203
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    in primul rand, nu stiu ce intrari criminale ai vazut tu... a fost un meci calm, fara intrari prea dure. poate doar a lui lovin.
    Intrarea lui Ropotan la Neaga a fost similara faultului suferit de Eduardo (Arsenal). Singura diferenta a fost ca Eduardo a iesit cu piciorul "in buzunar". Nu zic ca m-ar fi deranjat daca Neaga ar fi ramas indisponibil vreo 12 luni dupa asta, dar cartonasul rosu ramane.

    Quote Originally Posted by Lover View Post
    rosu pentru Bratu ? :ras-plans: nu se da galben cand simulezi dar nu ceri penalty, pentru ca un jucator se poate pur si simplu impiedica, apoi se ridica si isi vede de drum; asta nu inseamna ca a simulat. Bratu a simulat, intr`adevar, dar daca n`a cerut penalty nici macar o clipa... nu cred ca se pune problema.
    O noua lectura a regulamentelor (asta daca ai facut-o vreodata) iti va arata ca se pedepseste INTENTIA jucatorului de a pacali arbitrul. Nu exista "nu e galben daca nu a cerut penalty". A vrut sa pacaleasca arbitrul, dar si-a dat seama ca a cazut penibil si n-a mai continuat circul. Sa fim seriosi, simularea si impiedicarea pot fi diferentiate si de un novice la faza cu Bratu in careu.

    Quote Originally Posted by Lover View Post
    Sa nu mai zic ca a luat cam gratis primul cartonas...
    A luat gratis primul cartonas galben. Trebuia direct rosu, pentru provocare si instigare la violenta a suporterilor adversi, dupa marcarea golului. Este nu numai parerea mea, ci si a fostului mare arbitru FIFA, I. Craciunescu. Nu e nevoie sa ma crezi pe mine sau pe el, citeste regulamentul.

    Quote Originally Posted by Lover View Post
    Zapata trebuia eliminat la penalty, fara indoiala, Bratu ar fi scapat cu poarta goala in fata. Acum ce mai zici ?
    Te afli in eroare. De 2 ori:
    1. DANCIULESCU este cel care a ajuns in pozitie de 1 la 1 cu Zapata.
    2. Danciulescu isi facuse mingea spre exterior, nu spre spatiul portii, deci nu e rosu, e cartonas galben.
    Nu spun ca nu a fost penalty, dar uita-te inca o data, daca ai posibilitatea (eu am facut-o), cand incepe caderea lui Danciulescu (mai bine-zis, saltul peste Zapata): inainte sa existe contact cu portarul. A fost mai inteligent si a speculat momentul iesirii gresite la minge a lui Zapata.

    Cam asta am avut de zis.
    Last edited by klemi; 5th May 2008 at 22:35.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]S[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Red"]E[/COLOR][COLOR="Blue"]L[/COLOR][COLOR="Red"]I[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]T[/COLOR][/FONT]

  17. #204
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    Va spune probabil ca Tudor e nevinovat fiindca e cel mai bun arbitru de la noi
    Ironie ieftina, dar iti voi raspunde: Tudor a gresit, dar ramane cel mai bun arbitru roman. A gresit din dorinta prea mare de a nu ajuta cumva Steaua. Altfel, ar fi fost terminat in arbitraj, dupa tot scandalul iscat anterior.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]S[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Red"]E[/COLOR][COLOR="Blue"]L[/COLOR][COLOR="Red"]I[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]T[/COLOR][/FONT]

  18. #205
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jjmihai View Post
    sa schimbe cineva numele threadului in alexandru tudor = corpodean II = cfr+dinamo=mizerie
    mai poti?

    ce tupeu pe unii stelisti sa comenteze prestatia fluierasilor de aseara

    daca eram in locul vostru nu mai ieseam din cata tot anu'

    ce rau imi pare ca nu a fost tudor pe fata cu dinamo aseara

  19. #206
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Graz, Austria
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by klemi View Post
    Ironie ieftina, dar iti voi raspunde: Tudor a gresit, dar ramane cel mai bun arbitru roman. A gresit din dorinta prea mare de a nu ajuta cumva Steaua. Altfel, ar fi fost terminat in arbitraj, dupa tot scandalul iscat anterior.
    adevarat. Arbitru Alexandru Tudor este si ramane cel mai bun arbitru roman dupa Ion Craciunescu, in ciuda presiunii enorme a arbitrat corect pe o parte si a si gresit pe de alta parte, dar pentru amandoua echipe, deci nu a avantajat-o nici pe una in comparatie cu alta si nici nu a dezavantajat-o pe una mai mult decat pe cealalta. nu a incercat sa indrepte o nedreptate prin recompensa facerii unei alte nedreptati, ci pur si simplu a gresit pentru si impotriva la amandoua parti. prezumtia ca un arbitru nu greseste intentionat pentru mine ramane valabila.

    greselile pe care le-a facut se intampla si se inteleg, neexistand perfectiune, infalibilitate. normal ca in cazurile mentionate mai sus putea si trebuia reactiona altfel. pana acum nu am pomenit pe nimeni sa aplice regulamentul si sa arbitreze astfel incat sa primeasca nota perfecta de 10+

    victoria echipei Dinamo si esecul Stelei nu se pot pune in carca arbitrului. arbitrajul a fost corect, insa nici perfect si nici impecabil. a nu se uita ca nu prea vad motive de ce sa nu cred ca un arbitru profesionist ca Alexandru Tudor (arbitru UEFA si FIFA pe deasupra) isi evalueaza performanta sub o lupa autocritica, invatand din decizii gresite.

  20. #207
    sport legend valitudor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by klemi View Post
    Ironie ieftina, dar iti voi raspunde: Tudor a gresit, dar ramane cel mai bun arbitru roman. A gresit din dorinta prea mare de a nu ajuta cumva Steaua. Altfel, ar fi fost terminat in arbitraj, dupa tot scandalul iscat anterior.
    Ti-a placut cum a executat penaliul Bratu? Direct in vinclu.
    Ce-ai simtit in momentul ala? Hai, nu te sfii, adu-ti aminte...

    Singurul meu regret e ca n-am reusit un gol cu mana... poate plesneau de ciuda cativa "suporteri" de langa cimitir

    P.S. La penalti trebuia direct Asta e abureala cu mingea "nefacuta" spre poarta. Craciunescu a vrut sa schimbe impresia generala, din meciurile anterioare, cum ca Tudor ar fi favorizat Steaua. Daca incepea cu neeliminarea lui Zapata...

    Despre penalti: cum spuneam, nu conteaza daca si-a facut-o spre poarta sau nu. Conteaza daca avea control asupra balonului si nu se afla vreun adversar prin preajma. Daca mingea nu ma putea fi ajunsa sau exista vreun aparator, trebuia galben, altfel trebuia rosu
    DAR VOI HABAR N-AVETI CAND ESTE OFFSIDE, ce pretentii sa avem intr-o astfel de faza
    Intreaba-l pe Samm, el se pricepe bine

    CAMPIONII, CAMPIONIII OLEEE OLEEE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •