Results 1 to 13 of 13

Thread: George Copos vinde Rapidul!

  1. #1
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Exclamation George Copos vinde Rapidul!

    BREAKING NEWS: Firma Griro a semnat un act privind cumpărarea clubului Rapid București


    George Copos a semnat un memorandum privind vânzarea a 80% din clubul Rapid București cu firma Griro. Memorandumul este un act premergător pentru vânzarea clubului Rapid.

    Griro a fost preluată în 2003 de firmele Relco SA și Laminate SA controlate de Nicolae Badea și Fathi Taher.

    Principalul acționar al Rapidului, George Copos, anunțase în luna ianuarie a acestui an că intenționează să se retragă din fotbal, menționând că este mai decis ca niciodată să facă acest pas. "Trebuie să ajut echipa până la capăt, până în momentul când mă voi retrage. Totuși, decizia mea de a renunța la fotbal este irevocabilă. Nu știu când mă voi retrage definitiv", a spus Copos.

    Copos a anunțat apoi, în cadrul unei conferințe de presă, că nu se va retrage de la clubul giuleștean, pentru că nu a găsit un investitor potrivit pentru echipa din Grant. "Am vrut să mă retrag de la Rapid, dar nu am vrut să vând echipa oricui și cu orice preț. Am dorit să găsesc un investitor mai puternic decât mine, dar și atașat de Rapid. Nu am vrut să iau un preț mare, am vrut să găsesc o persoană care să aducă un plus Rapidului", a declarat finanțatorul.
    Sursa: Realitatea TV
    Rog moderatorii sa faca acest topic STICKY!

  2. #2
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post Copos: "Infirm categoric aceste zvonuri"

    George Copos neaga faptul ca va vinde pachetul majoritar de actiuni grupului Griro si sustine ca a fost in vizita la atelierele Grivita din motive personale.

    "Am auzit aceste informatii neadevarate. Infirm categoric aceste zvonuri. Eu nu cred ca atelierele Grivita ar putea dispune de sumele necesare acestor tranzactii si ca ar putea sustine financiar Rapidul. Nu am semnat nici un memorandum cu ateleriele Grivita in legatura cu semnarea pachetului majoritar de actiuni. Am fost vineri in vizita acolo pentru ca suntem in niste afaceri personale pe care le facem, in nici un caz nu am discutat despre Rapid", a spus George Copos la Realitatea TV.

    In schimb, Fathi Taher a recunoscut ca este interesat de preluarea clubului Rapid, dar a precizat la randul sau ca nu s-a semnat nici un act.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  3. #3
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    e din nou o mare vrajeala, nu va stresati

  4. #4
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ar supravietui tranzactiei daca ar vinde clubul unui conducator de la Dinamo si unui apropiat al lui Gigi Becali.

    @ducus: nu sunt atat de multe threaduri incat sa fie nevoie sa-l pun sticky.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    se pare ca socotelile lui Copo nu mai ies pe + si vrea sa vanda cat timp se gaseste un fraier sa cumpere Rapidul la o suma mare. Oare merita baza ProRapid 30 milioane euroi ? Daca Voiculescu a cedat PC-ul inseamna ca si-a dat seama ca nu se poate face mare lucru acolo. Smecherii de gen Loteria Romana vor fi atent verificate si nu cred ca merita ca Copo sa se oboseasca cu asa ceva. Chiar credeti ca Jiji este fraier sa-i dea lui Copo 30 milioane ? Cu acesti bani ar putea aduce doi jucatori de mare valoare la Steaua, nu sa blatuiasca cu doua echipe. Concurenta este utila peste tot, chiar si in fotbal, legile Europene si Americane chiar protejeaza economia de eventuale monopoluri (vezi problemele in justitie ale Microsoft). CFR-ul este plin de datorii facute prosteste (Griro cam aceeasi afacere), credeti ca vor prelua din nou clubul ?

  6. #6
    Shogun Matu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    385
    Reputatie
    1
    Nu vinde nimic da-l in spanac de chelios chitros.
    [COLOR="DarkRed"][B]Nimeni nu ne poate schimba karma.Nimeni.
    ____________________________________
    You have to ask the right question.Has anything you done made your life better?

    But a thug changes and love changes
    And best friends become strangers[/B][/COLOR]

  7. #7
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    fara Rapid ,cofetarul este un om mort !

  8. #8
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    pai sa moara in chinuri,donez eu casa cu 4 scanduri!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  9. #9
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1

    Angry

    Ramane de vazut daca este vorbarie goala sau este adevarat...pana la urma sa vanda (sa vedem ce face dupa aceea) ca tare m-am saturat de fitele si ideile lui....
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  10. #10
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Si scenaristul Copos pregateste noi sezoane ale telenovelei... As vrea sa-i dedic postarea cu numarul 7000 si sa-i urez sa se duca dupa Elodia.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #11
    incepator racarucristi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    acest patron este incapabil s conduca rapidul el se gandeste numai la buzunarul lui nu si la istoria noastra

  12. #12
    incepator racarucristi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    vreau sa fac un site ptru rapid si cer ajutorul altora cine se baga contact la bekali_1987@yahoo.com nu va lasti pacliti de email ma cracterizeaza si atat oricum det copos mai bn becali deci va astep sau la www.racarucristi.wgz.ro

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    nu prea cred....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •