Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 171

Thread: Campionatul National de Hockey pe Gheata

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Campionatul National de Hockey pe Gheata

    In aceasta editie 2002-2003,cuprinde 8 echipe,impartite in doua grupe valorice.

    In Grupa A evolueaza 4 echipe :
    [list][*]Steaua Bucuresti[*]Progym Gheorgheni[*]SC Miercurea Ciuc[*]Dinamo Bucuresti[/list:u]

    Fiecare echipa joaca cu cealalta de 8 ori. De 4 ori in tur si de 4 ori in retur.
    Fiecare etapa contine o dubla intalnire. Pana acum s-au diosputat 4 etape,deci fiecare echipa asustinut 8 mecirui.
    Meciurile din cadrul unei etape se disputa vinerea si sambata.

    Eu am luat partea la 6 meciuri in acest campionat. Am ratat doar 2 meciuri din cauza unei raceli.
    Clasamentul de pana acum este :
    1.Steaua 16 puncte (maxim)
    2.Miercurea Ciuc 11 puncte
    3.Gheorgheni 4 puncte
    4.Dinamo 1 punct


    Pe totzi cei care cititzi acest post si locuitzi in Bucuresti va invit lapatinuarul Mihai Flamaropol..sa vedetzi un hockey destul de calitativ.

    Vinerea asta de la 19 si sambata de la 17...va fi Dinamo vs. Miercurea-Ciuc

    Revin la acest subiect.

    O interesa pe cineva ?

  2. #2
    ateu Colonelu''s Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    Gabriel mentzioneaza ca intrarea este libera. Poate asa vor veni mai multi oameni pe patinoar. 8)
    [COLOR="DarkGreen"][SIZE="1"]I fear no one. I expect nothing. I am free.[/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Iar pe langa asta in pauza este muzica ca la marile patinuare. Plus ca chiar langa tabela de marcaj se gaseste un bufet cu chipsuri,floricele,semintze,ceai,cafea,Coca Cola si chiar hot-dog calzi. Eu am mancat vreo 4 hot dog in periplurile mele la patinuar si mi s-au parut foarte buni.

    Lumea in schimb este cam putina. Maxim 300 de oameni la meciurile obisnuite. Doar la Steaua vs. Ciuc cred ca au fost vreo 750 .

    Iar hockey-ul practicat de ai nostrii este destul de spectaculos. Nu sunt ei Montreal Canadiens sau Colorado Avalanche...dar mie imi place sa ii privesc.

  4. #4
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Cred ca de la hot-dogii aia ai racit... Erau prea hot, iar in sala prea frig.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Eu am vazut doar un meci Steaua-Dinamo si mi-a placut.Totul e ok,mai putin lipsa publicului.Daca ar veni mai multa lume ar fi chiar frumos.Din pacate nu prea exista interes pentru sportul asta in Bucuresti.

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da,manta...dar nici nu este promovat ! Ai auzit tu sa zica la televizor ceva ?
    In prosport...sunt scrise doar 5 randuri la fiecare etapa.
    Cum sa vina lumea,daca nici nu stie ca exista cu campionat national de hockey ?

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Eu acum is in vancata aici in Romania, plec dupa sarbatorile de iarna. Vreau sa merg si eu la un meci. Pe care mi-l recomandati?

  8. #8
    Guest

    hochei

    Daca vreti sa vedeti un patinoar plin de spectatori veniti la meciurile Steau Bucuresti-Sport Club Miercurea Ciuc, la Miercurea Ciuc. Aici toata lumea iubeste hocheiul, stie regulamentul, sanctioneaza imediat( si cateodata nu prea sportiv) greselile arbitrilor... Ce s-a intamplat sambata( 9 nov) pe patinoarul Mihai Falamaropol nu poate fi tolerat. Astfel de manifestari nu au ce cauta in arenele sportive!! Sa bati cu batele de baseball doi hocheisti aflati in tribune si nimeni sa nu intervina este scandalos!!! Violenta din tribunele patinoarului trebuie sa dispara!! Daca hocheistii vor sa sa bata pe gheata e numai treaba lor, dar in tribune trebuie sa avem asigurata securitatea...

  9. #9
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am fost la meciul de care spune Dora in postul de mai sus ! Intradevar....rusine ce s-a intamplat !

    Oricum....ciucanii au fost cam magari in prima repriza....dar ceea ce s-a intamplat in tribune ..nu trebuia sa se intample !

    Sunt curios cum vor fi intampinatzi Dinamo in Harghita !

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Te duci si la meciul ala?

  11. #11
    Guest
    Cei de la Dinamo nu vor pati nimic in Harghita, mai exact la Gheorgheni, pentru simplul motiv ca meciul se va juca fara spectatori. Asa a hotarat ieri Biroul Federal al FRHG. La fel se va intampla si cu meciul Steaua-Sport Club M.Ciuc, care se va juca cu usile inchise. Doar cei de la presa vor avea acces iar ei, sunt convinsa, nu se vor apuca sa bata hocheisti in vestiar... In plus, de cate ori se disputa un meci la Miercurea Ciuc, sunt mobilizate importante forte de ordine, hocheistii ies din patinoar flancati de jandarmi, iar dupa meci se cazeaza la un motel aflat la cativa kilometri de M.Ciuc. E adevarat ca cei din Bucuresti sunt huliti, se zbiara vrute si nevrute, dar cateodata lucrul asta chiar ii mobilizeaza. Totusi, am si eu o intrebare: de ce nu scrie nimic pe sit-ul asta despre hochei?? :?:

  12. #12
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Bineinteles ....ca nu. Dar in schimb poate ma duc la Dinamo vs. Gheorgheni ,meci ce incheie turul campionatului !

    Oricum..Steaua s-a desprins in castigatoare. Acum sa vedem cu cine va juca play-offul !
    Ca asa se face in campionat. Locul 1 cu locul 2 din sezonul regulat..joaca marea finala....asa ca in NHL !

  13. #13
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dora
    Totusi, am si eu o intrebare: de ce nu scrie nimic pe sit-ul asta despre hochei?? :?:
    Pai hockeyul este foarte putin mediatizat la noi. Probabil d'aia a si ajuns in starea deplorabila in care se afla.
    In ziare nu spune nimeni nimic...la televizor la fel. Intr-un timp mai transmitea Antena 1....acum vad ca s-au lasat.
    Si e mare pacat..pentru ca hockeyul pe gheatza este un sport superb.
    The Coolest Game on Earth...asa cum zic cei din NHL.

    dora...inregistreaza-te si tu pe forum. Nu mai posta ca guest.

  14. #14
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1

    :-))

    Eu tot incerc sa dau mesajele pe forum, dar se pare ca habar n-am sa fac asta.. De fapt, nu se pare, ci chiar habar n-am... Daca nu reusesc nici de data asta ma las pagubasa si o pun pe seama faptului ca sunt femeie... :twisted:

  15. #15
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1

    Re: :-))

    OK.. Am reusit! Pot pleca linistita in weekend... Bye, bye

  16. #16
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Bravo !
    Felicitari pentru ca ai reusit sa dai mesaje pe forum..si felicitari pentru ca esti un fan al hockeyului pe gheatza...femeie fiind !

    .....

    Si o mica intrebare pentru tine. La cele doua meciuri Steaua vs. Ciuc de la Bucuresti (meciuri la care am asistat si eu) echipa harghiteana a fost incurajata de vreo 20 de fete....toate imbracate la fel. Una dintre ele avea un superb tricou cu Czech Republic.
    Erai si tu printre acele fete ?

  17. #17
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Fetele respective fac parte, din cate stiu eu, din echipa feminina de hochei pe gheata a clubului Sport Club Miercurea Ciuc. Eu nu eram printre ele pentru simplul motiv ca tin cu Steaua si nu cu altcineva.. A fost o vreme cand tineam cu cei de la Sport Club, chiar daca sunt stelista de cand ma stiu, dar dupa niste incidente urate care au avut loc in patinoarul Vakar Lajos ( Coco Cazacu a facut comotie cerebrala pe gheata, iar 3 mii de oameni strigau: "loviti-l", o ziarista de la Antena 1 a fost lovita in cap cu un scaun smuls din tribuna, de la 2 metri de mine), am zis ca e mai bine sa revin la prima mea iubire, chiar daca unii se uita urat la mine la meciuri.. La urma urmei traim intr-o tara libera si tinem cu cine vrem, nu?

  18. #18
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    felicitari pentru ca esti un fan al hockeyului pe gheatza...femeie fiind !




    Habar n-ai ce multe femei de aici iubesc hocheiul.. Si nu vad de ce acest sport ar fi unul doar pentru barbati ??

  19. #19
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai eu nu prea cunosc multe femei care sa fie fani hockey si d'astea m-am mirat. Si chiar imi pare bine.
    Nu am zis ca e un sport numai pentru barbatzi.

    Cica la Dinamo le-a suspendat patinuarul. Adica nu vor mai putea evolua in Bucuresti pentru cateva etape. Naspa. O sa vad mai putin hockey pe viu !
    Sunt curios cum vor fi primitzi dinamovistii la Miercurea Ciuc ,dupa incidentele petrecute la Bucuresti.

  20. #20
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1

    fara patinoar

    Dinamo nu mai are dreptul sã organizeze meciuri cu public la Bucuresti pentru urmãtoarele 14 etape, mai precis pīnã la finalul sezonului regulat. Meciul cu Steaua se disputa acolo, dar fara public. Poate iti faci rost de o legitimatie de VIP sau Press sa mergi totusi la meci..
    In legatura cu venirea dinamovistilor la Miercurea Ciuc ti-am spus, nu cred ca vor fi probleme. Partida Dinamo Bucuresti- Sport Club Miercurea Ciuc se diputa la Gheorgheni, fara public. La fel se va intampla si cu meciul Steaua Bucuresti- Progym care va avea loc la Miercurea Ciuc, tot fara public.. Asa ca nu vad care ar fi problema, mai ales ca fiecare dintre cele doua cluburi organizatoare va incerca sa nu pateasca ce a patit Dinamo la meciul cu Sport Clubu... Hocheistii din Miercurea Ciuc participa acum si al Cupa Panonia, la care sunt inscrise echipe din Zalgreb, Belgrad, Budapesta.. Nu e cine stie ce competitie, dar se merge pe ideea ca un joc in plus nu strica la pregatirea hocheistilor
    P.S.. Numai noi doi vorbim despre hochei aici :?:

  21. #21
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Dupa ce ca si asa venea putina lume la patinuar..acum n-o sa mai vina deloc.
    Pai numai noi vorbim,daca altcineva nu se pricepe.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •